Wrijf pijnlijke spieren akkers Kloosterbalsem Gemengd Nieuws Stramheid, rheumatiek en spierpijn verdwijnen even vlug als ze kwamen, als Ge U vanavond eens grondig laat wrijven met de diep in de huid dringende Akker's Kloosterbalsem. Uw pijn verdwijnt. Uw spieren worden lenig. Ge slaapt vannacht weer heerlijk rustig en morgenochtend zult Ge de verrassende uit werking eerst goed waardeeren. Pijn en stramheid zijn dan weg ,,Ceen goud zoo goed" Recensies. De fa. Erven Wed. J. van NelLe stelt haar koffieverbruikers in de gelegenheid in het bezit te komen van het „Boek der Tangrams". Bij dit „Boek", dat een Ja- pansche legende en 33 merkwaardige illu straties bevat, behooren zeven „wonder- steenen", met behulp waarvan die figu ren kunnen worden samengesteld. Eén figuur laat zich met die steenen niet leg gen. Wie zoo handig is op te geven, welke figuur dat is, komt in aanmerking voor een mooi cadeau, waaromtrent uw winkelier gaarne meer zal vertellen. Het Boek der Tangrams met zijn won der steenen geeft prettig werk voor lange) avonden. Ge moet het in uw bezit zien te krijgen. Illlll+llllll De modder op des naasten man- tel, kan nimmer zeep zijn voor |||||1*|||||| uw kleed. te veel alleen, de keeren, dat hij op de vleugels speelde, kwamen er goede kan sen. St. absoluut onvoldoende. o Texel II kreeg uitstel wegens een tje groot-e ziekenlijst. Ad spiranten-competitie C—B. 3—1. C. heeft met 3—1 gewonnen. Ook nu werd er aardig gespeeld, maar in B vlot het nog niet erg. Ze zijn niet minder sterk dan de andere elftallen. C speelt voor de wind en komt di rect goed opzetten. Het duurt niet lang of Gom geeft met een prachtig schot aan C de leiding. Piet maakt een heelgoed ge plaatste bal ho. 2. Op onbegrijpelijke wijze ontkomt het C.-doel een paar maal aan een doorboring als Wim en ook Jan de bal voor het uittrappen hebben. Na de rust gaat het spel gelijk op en om beurten gaat het ten aanval. Nog een maal weet C te doelpunten. B spant alles in om in te halen, maar de wijze waarop belooft niet veel succes, daar er weer te veel alleen wordt gespeeld. In de laatste minuut wordt hun zwoegen toch nog door een tegenpunt bekroond. Zondag a.s. A tegen C. Zondag a.s. gaat T. I naar BKC. Ver trek elf uur. ElftalJb.Gras D.Zuidewind G.Pijpers J.Vroegen, J.v.Reenen, N. de Graaf J.Kiljan, A.Stern, N.N. J.Gieles, A.Ran. Texel II speelt thuis tegen Helder IV. ElftalJo. Bruin D, Keijser Jb. Geus V.d.Berg M.Koorn T.v.Heerwaarden Moerbeek, A.Dros, Keur, N.N. A.Bakker Afbericht voor Vrijdagavond voor het le elftal bij N. de Graaf, voor het 2e bij Dapper, Wordt Texel I kampioen? T, 1 staat met 13 punten nu no. 1 N.Niedorp met negen punten no. 2. (Maxi mum is 14 punten). Aan de „Schager Crt.", die op voetbat- gebied goed ingelicht pleegt te zijn, ont- leenen we nog: „Al won Nieuwe Niedorp (huis met 31 van BKC, we zouden wer kelijk niet weten hoe de eilanders 't kam pioenschap zou kunnen ontgaan, ook al omdat Racing 3 zich met 32 door Hel der 3 liet verslaan. Of zouden BKC en Wieringerwaard op hun eigen terrein nog een put weten te graven? Voor de span ning zou 't heusch niet onaardig zijn." Onbestelbare poststukken. Terugontvangen aan het postkantoor" alhier in Oct. 1931 stukken, geadresseerd aan: Prof. Dr. T. H. Damste, Tourna;. Hilda Arm, Wisconsin; Raad van. Arbeid Alkmaar. (Niet of onvoldoende geadres seerde stukken worden geweigerd, m.a.w., als „onbestelbaar" beschouwd). Wed. J. Prins, Amsterdam-W. Afzenders onbekend. Postdienst Den Helder—Texel. Zaterdag schreven we reeds, dat nu de „vroegboot" uit den Helder vervallen is, en de eerste dienst uit den Helder pas om 10 uur wordt vervuld, de post per Mok- bootje naar Texel wordt verscheept. Gis teren voor het eerst. De 'eerste postbe stelling wordt nu uitgevoerd om 10 uur, de tweede om 12 u. 20 en de derde (laat ste), als anders, om 6 u. 15. Postpakketten en aanget. stukken ko men niet met het Mok-bootje mee. Ook gaat er met dat bootje geen post v a n 't eiland. De eerste post gaat om 7,45 met T.E.S.O mee. Illlll+llllll Tracht eigen schuld nooit goed llllll*llilll te maken, met 't kwaad, dat ge 111111*111111 van and'ren weet. Giften Algemeene Wijkverpleging. Wed. D., Oosterend f 10.Fam. K. den Burg f 5.—. Zulke bedragen zetten zoden aan de dijk. Wie maakt er ook eens de Wijkver pleging zoo rijk? Adres: W. N. KELDER, Haflerweg. Giften voor het Witte Kruis. Fam. K„ den Burg, f5.—. Ieder geve naar vermogen. Wie zal straks deez' som verhoogen? Adres: J. G. Ph. PISART, Schildereind. Allerlei. Dansclub „Texel" organiseert een soirée op Zaterdag a.s. Het programma vermeldt een reeks uitgelezen voordrach ten, welke ter afwisseling van de dans) ten beste zullen worden gegeven. o— Mogen wij vooral Donderdag reeds uw advertenties voor het Zateraagnuinmer Ontvangen? Dan kunnen we er zorg aan besteden en zijt ge van plaatsing verzekerd. o De gemeenteraad vergadert Zaterdag a.s. (Zie agenda.) o— Door het weigeren van een schakelap paraat in de electr. centrale raakte Texel Zondagavond omstreeks half elf eenige minuten zonder stroom. De storing was spoedig verholpen. o— In de lijst „Verleende bouwvergunnin gen", opgenomen in ons vorig nummer, gelieve men in plaats van C. J. de Lugt te lezen G. j. Lugt (Bussum). Kamer van Koophandel. Met medewerking van de Alg. Texel- sche Middenstaudsvereen. wordt de heer Leber, lid van de gemeenteraad, caodi- daat gesteld voor de Kamer van Koop handel te Alkmaar. Overgeplaatst. Met ingang van 1 Nov. is onze vroegere plaatsgenoot, de lieer W.H. Dalmeijer, re ferendaris bij de Posterijen, overge plaatst van Rotterdam naar Haarlem (Overveen.) De salarissen van gemeente-ambtenaren. Naar men ons meedeelt, heeft de lieer Joh. Parlevliet, lid van de raad, liet voor stel gedaan de salarissen der ge meen te- lam'btenaren, die meer dan f1500 's jaars verdienen, in verband met de moeilijke tijden met 8.5 pet. (de pensioensbijdrage) te verlagen. Wanneer de salarissen van Burgemeester, secretaris, en ontvanger niet door de raad zouden kunnen worden bepaald, zou de heer P. aan Ged. Staten willen verzoeken, hun wedden met 8.5 pet. te verlagen. B.enW., zoo vernemen we, zouden de raad adviseeren dit voorstel te verwer pen. Wel zouden zij met een vermin dering van 3 pet. accoord kunnen gaan, wanneer volgens art. 3b der wet van Juli 1929 op de uitkeering aan de gemeente een daarmee overeenkomend bedrag ge kort zou worden. Propaganda-Kunstavond. Op Zaterdag 14 Nov. wordt in hotel Texel een „Propaganda-Kunstavond" ge Igeven ten bate van de Ned. Blindenbond met medewerking van Herm. Bresser, ba riton (Amsterdam), H.v.d. Heuvel, de clamator (Utrecht), A. Krijgsman, pianist (den Helder) en Joh. v.d. Berg, propa gandist (Oosterbeek).De dames Van der Meuten-Flens en E.Dijt en de heeren Vlessing, Jouwersma en Visser (bekend van de laatste Nutsavonld) hebben hun me dewerking toegezegd. De toegangsprijs bedraagt f 0,50. DE COCKSDORP. De Nieuwe Aanleg. Ter gelegenheid van de heropening van café „De Nieuwe Aanleg" alhier, wordt Zondag, behoudens toestemming, een bal avond gegeven. OUDESCH1LD. Woningbouw. De heer P.Vlas Wz. heeft om 'n voor schot verzocht voor de bouw van een wo ning op gemeentegrond, bij het perceel van de heer K.Dogger, alhier.. Er zou f3600 voor noodig zijn. OOST. Vlsscherij. De laatste palingfuiken zijn hier uit zee weggeruimd en opgeborgen. De vis- scherij was, evenals te Oudeschild, niet rendabel te noemen. Thans is de hoofd zaak weer krukelen. De prijs hiervan is echter veel lager dan verwacht werd, wat gedeeltelijk is toe te schrijven aan de be- belasting op in te voeren visch in Frank rijk. De heer Okuwee, die jarenlang in dienst was van de fa. C. R. Keijser en Co. kocht op Wieringen een visschersschuit, de W.R. 117 en gaat daarmee ter krukel- visscherij. Een visscher van hier vischt op wulken, welke aan Den Oever op Wie- ringen verkocht worden. De prijs van dit artikel is tot heden toe goed. DE KOOG JuMeum—H. DE BOOY. /rijdag was het 25 jaar geleden, dat de heer H. de Booy benoemd werd tot secr- van de N. en Z. Holl. Redding-Mij. Het gebied van deze Mij. strekt zich uit van Scheveningen tot Rottum en daarbinnen onderhoudt zij 22 reddingstations met zeven motorreddingbooten, een strand- reddingboot, dertig roei- en z-eilredding- booten, twintig vuurpeiltoestellen en vijf motortraccors. Haar jaarlijksche uitgaven bedragen f 100.000. Haar bestuur bestaat uit acht leden, van wie de heer De Booy er een is en de ziel! Toen hij kwam was er nog geen enkele motorr-eddingboot; nu zeven. Hij wilde Vrijdag niet gehuldigd wor den. Wel werden op 32 boothuizen en magazijnen langs onze kusten de vlaggen geheschen en zeven motorreddingbooten gepavoiseerd. Het moge hem gegeven zijn nog vele jaren zijn mooie taak te vervullen. (Alg. Handelsblad.) DE WAAL. Diploma-Knipcursus. Vanwege de Modevakschool Mevr. Hen- drikse-Knapen te Utrecht is het le -di ploma halfjaarlijksche knipcursus uitge reikt aan de dames B. de Visser, Eierland, en N. v.d. Poll, den Burg. De lessen wer den gegeven door mej. N. Schot, Costu- mière alhier. OOSTEREND. Ongevallen. Zondag kwam het zoontje van -de heer P. van der Vis bij het spelen zoo ernstig te vallen, dat hij een arm brak en in het Ziekenhuis ie den Helder moest worden opgenomen. Eveneens moest daar worden behandeld de echtg-enoote van de heer J.V. alhier, die in een stopnaald trapte.; De naald knapte af en moest te d-en Hel der worden verwijderd. JUBILEUM - M. KIKKERT. Ter gelegenheid van h-et feit, dat het Zondag juist 30 jaar geleden was, dat de heer M. Kikkert als hoofd der o.L school alhier in functie trad, werd hij die dag door zijn Texelsche collega's, on derwijzeressen en onderwijzers,, mede in tegenwoordigheid van de Schoolcommis sie, gehuldigd. De jubilaris werd eerst toegesproken door -de heer C. A. Keijser, Ih.d.s. te de Waal die hem namens de anderen vereerde met een schilderij, voor stellende „Trentgeest" (Tienhoven), een mooi stuk werk van -de heer C. Zaal, h.d.s te de Koog. Mevr. Kikkert mocht een keu rige bloemenmand in ontvangst nemen. Namens de schoolcommissie voerde ds. Vis het woord. Ook de schooljeugd heeft van haar waardeering getuigd. Zij bood -de heer Kikkert -een mooie bloemenmand :aan en ook nog een fraaie fruitschaal, met fruit beladen. De heer en mevr. Kikkert waren recht dankbaar voor zooveel sympathiebewijzen en zullen de le Nov. 1931 niet licht ver geten. DEN HOORN. Sportnieuws. De wedstrijd De ZwaluwSeolto werd onder protest, gewonnen -door Seolto met 10. Een tweede doelpunt w-er-d, evenals twee doelpunten van De Zwaluw, niet toe gekend wegens buitenspel. Tegen het niet toekennen van het eerste doelpunt na de rust is door De Zwaluw protest aange- teekend. Het was een aardige wed strijd, met De Zwaluw, -de laatste 10 min. steeds in de meerderheid. Scheidsrechter was de lieer N. de Graaf, den Burg. K.L. VLIELAND. De nieuwe zeedijk. De dijkverzwaring aan de zuidzijde van het dorp, die bij het posthuis en de oeverbescherming-en bij „Vian-en" en het „Oosterveld" welke werken alle nood zakelijk wer-d-en geacht in verband met de afsluiting der Zuiderzee hebben hun be slag gekregen. Aanvankelijk lokte vooral de zeedijk iachter het dorp een algemeen protest der bevolking uit, omdat zonder eenig voorafgaand overleg, moest worden ge broken met aloude gewoonten en gebrui ken. Maar nu de dijk klaar is, blijken vele bezwaren die men had, iets mee te vallen, of zelfs geheel ondervangen en heeft men zich wondersnel bij de nieuwe toestand aangepast. De in het leven geroepen op haaldienst voor vuilnis zou men thans, niet eens meer willen en kunnen missen. „Over werkloosheid". Een leelijk ding voor onze arbeiders is, dat alle duizenden guldens werkloon door „uitwonende" krachten zijn verdiend, zoodat in de naaste toekomst werkloos heid hier het geval zal zijn. Wij hebben wel eens gehoord, dat bij groote werken, de aannemer wordt opgelegd tot een zeker percentage van plaatselijke arbeidskrach ten gebruik te maken. Zou een dergelijke bepaling hier ook niet op haar plaats zijn geweest? BINNENLAND Nunspeet. Het rusthuis „Moria" ont ving een legaat van een dame uit Arn hem van f 10.000. Te Ureterp (Fr.) is de boerderij, be woond -door Greidanus, afgebrand; vier koeien verbrandden, vier koeien en eenige schapen moesten worden afgemaakt. Kin deren speelden met lucifers. Tusschen Maastricht en Amsterdam is geopend een -dagelijksche auto-snel- dienst (via Nijmegen, Venlo, Roermond), over 257 K.M. Goederen, 's avonds tot zes uur aangebracht zijn d-e volgende middag te een uur op de plaats van be stemming. Te Ierseke is de 64-jarige J. de Rij der door de bliksem gedood. Hij werd gevonden met verbrande kleeren, een gat in het hoofd en gewonde rug en schou ders. In -de muur, waartegen hij gestaan had, was een groot gat geslagen. De reizigers in een trein, welke uit Zwolle te Groningen arriveerde, hebben vlak bij de plaats hunner bestemming be nauwde oogenblikken beleefd. De trein helde zoozeer over, -dat men vreesde voor een ongeluk. Bij onderzoek bleek, dat de machinist harder dan waartoe hij gerechtigd was, door de wissel was ge- gereden. Amsterdam's verlichte wegennet heeft -een lengte van 767 K.M. Te Aalten zal de molen van Hak- stege verdwijnen, doordat de as is afge keurd. De eigenaar wil er geen kosten meer aan wagen. Weesperkarspel. Voor d-e functie van gemeente-ontvanger-ambtenaar ter secre tarie alhier meldden zich 73 sollicitanten- aan. Tiel. De commissie voor de aankoop van Iegerpaarden kocht op haar tournee door de Betuwe 26 stuks aan. De prijs beliep van f500f600. Finsterwolde. Een Handarbeider ving bij het suikerbietenrooièn in de Kerk- hovenpolder een sprinkhaan. Ook elders in O.-Groningen zijn sprinkhanen ge vangen. Te Barendrecht heeft J. Kraaijen- veld 'n stoel aardappelen gedolven, waar aan 90 groote en 34 kleine knollen waren, gegroeid. Het gewicht van de grootste was 8 ons. De Tegpoter, waaruit dit alles was gegroeid woog 7 ons. Te Rotterdam is mevr. C. J. van AlphenRoos geslaagd voor het vlieg bewijs A (sportvliegen). Zij is de eerste Rotterdamsche dame, -die dit bewijs haalt. Amsterdamsch toekomstbeeld. Too- neel: d-e bovenste verdieping van de wolkenkrabber op 't Daniël Willinkplein. Bewoonster (roepend naar een straat venter): Koopman, wat kosten de drui ven? Koopman: Het zijn geen druiven mevrouw, het zijn kinderballonnetjes. Amsterdam. Maandag hebben de ex- keizer van Duitschland, zijn gemalin en twee prinsessen mer gevolg het Rijksmu seum bezocht. Zij werden ontvangendoor de hoof-d-directeur Schmidt-Degen-er. Amsterdam. Uit de Van Eeghen- straat is Zondagavond een postauto ge stolen en later onbeheerd in d-e Jordaen- straat teruggevonden; twee zakken met drukwerken zijn verdwenen, doch er was geen geldswaarde in de wagen. De bladen van Maandag geven een uitvoerige be schrijving van de overval. BUITENLAND. Te Barcelona is aangehouden de Spanjaard, die indertijd de fa. Berluson Mirrer te Antwerpen voor 5 miljoen frs; heeft opgelicht. De gestolen goederen had hij nog. Australië. De 5-jarige hengst Phar Lap heeft aan 45 rennen deelgenomen, waarvan hij er 32 gewonnen heeft. Reeds geruime tijd weigeren de bookmakers op dit paard af te sluiten. Aan prijzen heeft het reeds f644.000 gewonnen. Parijs. Onder de 29 miljoen bezoe kers van de Koloniale tentoonstelling zijn heel wat dieven geweest. Er is op groote schaal gestolen: boeken, kleine siervoor werpen, zeep, sigaretten, borduursels, san dalen, zelfspeper. Kleine beeldjes aan de muren zijn eenvoudig afgekapt en meegenomen. Zelfs -echte tempelruï-nes zijn verminkt door „verzamelaars." Te Cyprus is de toestand verbe terd. Wegens sabotage hadden vele arre staties plaats. RAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan ter kennis van de ingezetenen, dat eene verga dering van den Gemeenteraad is belegd op Zaterdag 7 November 1931 des namiddags te 2 uur in de daarvooi bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, 3 November 1931. De Burgemeester van Texel, W. B. OORT. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Mededeelingen

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2