KOFFIE THEE Het nieuwe Gero-metaal W. BAKKER, Attentie s. v. p. BEEIIIISTERBOER, Keizerstraat 15, OEN HELDER Hollandsche Mij. van Landbouw en L. T. B. Algemeene Ledenvergadering De vijanden van Uw tafelzilver overwonnen! ó°OQ en D0°* GERO lUC Spreker: M. D. DIJT, I.i. Onderwerp: De Landbouwcrisis, FEUILLETON sa m Bereidt zuigelingenvoedsel voor eiken leeftijd, zoowel voor gezonde als zieke kinderen. WEVERSTRAAT 32 - DEN BURG St. NICO LAAS St. NI CO LAAS 10 pet. korting I LM ETA in Hotel „De Lindeboom" op Maandag 16 November a. s., 's avonds 8 uur. bezien in verband met de brochure „De Uitweg." Introducties tot een beperkt getal aan te vragen bij de besturen van boven genoemde organisaties. DE BESTUREN. EB sa y EEN DURE PLICHT. (Een sensationeek historie.) EB EB EB y 26 Gezamenlijk aanvaardden wij nu verder de tocht terwijl de chauffeur achterwaarts de laan uitreed en de lichten der groote lampen in een bocht verdwenen. Niemand onzer sprak een woord tijdens het laatste gedeelte van de tocht door de sombere laan, ieder met zijn eigen ge dachten bezig, maar ik kan mij voorstel len, wat er in Brenda omging, toen ze voor het eerst weer de silhouet zag van, het huis, waar zij zoovele jaren met haar vader gelukkig had geleefd. De nacht was zoo donker, dat wij voor het huis stonden voor we het zelf wisten. Toen we het hek doorgingen, dat toegang gaf tot het huis,voelde ik hoe Brenda's hand de mijne zocht en ik drukte ze ste vig. Arm kind, het was wel een diep tragische onderneming voor haar. Toch voelde ik bij al die sombere gedachten een lichte trilling van voldoening, tenge volge van de wetenschap, dat zij temidden van deze droevige gebeurtenissen het eerst haar troost bij mij had gezocht. Bij het licht van de electrische zaklantaarn zocht Brenda haar sleutel, en ik opperde hef voorstel, dat Rattigan en ik het eerst naar binnen zouden gaan, ingeval dat..,. Doch dit was overbodig, want tante Hattie viel in: „Allemaal de grootste onzin. Ik zou wel eens willen zien, wie ons durven be letten ons eigen huis binnen te gaan." En meteen had ze de bloedhonden los gemaakt. „Ajo, pak ze jongiens, als ze er zijn," vuurde zij ze aan en de honden schoten allen tegelijk naar binnen. Brenda bracht ons naar de zitkamer en terwijl ze naar een lamp zocht, lieten Rattigan en ik onze electrische zaklantaarns door de kamer spelen. Wij keken elkaar onmiddellijk aan. Er was geen twijfel mogelijk, de kamer was grondig doorzocht. Hij zag er uit, of geen vierkante duim in de heele ruimte aan de aandacht was ontsdapt. „Een fraaie boel", deed tante Hattie zich 'hooren. Ik keek naar Brenda en zag, dat ze met tranen in de oogen en bevende lippen haar blik door de kamer liet gaan, „Laten we eerst eens zien, of we iets te eten kunnen krijgen," merkte ik op en de daad bij het woord voegend ging ik naar de keuken. Ik meende er zooiets als een brandlucht te ruiken en toen ik in de asch voelde, van het fornuis, merkte ik tot mijn stomme verbazing, dat die nog Vraagt inlichtingen bij onzen depöthouder; Van 15 November tot 15 December geven wij op al onze artikelen Klokken, Barometers, Wekkers, Horloges, Goud- en Zilverwerken op onze toch al uiterst lage prijzen. Profiteert van deze gelegenheid. Wacht s. v. p. niet tot de laatste dagen met uw inkoopen te doen. hoek Californi straat DE APENSTREKEN VAN BOBBY. Ach de gevolgen zijn fataal I Hoor, wat een vreeselijk kabaal I Een vonkenzee met woest gefluit, Vliegt d'armen man z'n jaszak uit Voetzoekers knallen, zonnen draaien Z'n jasje staat in lichtelaaie Hij springt en schreeuwt, zijn angst is groot Maar niemand helpt hem uit de nood. Gelukkig voor hem, valt in 't end Zijn oog op 't Caland-monument Hier is een groote bak met water Fonteinen spuiten met geklater 1 Meneer Van Onderen aarzelt niet, Ais hij opeens deez' uitkomst ziet Hij schiet pardoes, hals over kop, Met luid geplons in 't reddend sop. Monument met waterbassin te R'dam. warm was, als had men nog heel kort geleden hier een vuurtje aangelegd. Terwijl ik hierover nog stond te pein zen, voegde Rattigan zich bij me, idle in die tusschentijd het geheele huis had doorzocht. „Ik moet zeggen, dat ze hun vak ver staan", was zijn eerste opmerking. „Ze hebben letterlijk elke kamer in het huis van a tot z doorzocht en niets over het' hoofd gezien." Ik keek hem aan: ,,'t Zal mij benieuwen of ze gevonden hebben wat ze zochten,'' Doch hij schudde het hoofd: „Dat lijkt mij al heel onwaarschijnlijk. Wat er van zij, ik moet je zeggen, dat ik -de vrouwen op het oogenblik liever niet hier had. In dergelijke gevallen loopen ze je maar in de weg. Eh.... je water kookt.?' Ik maakte de thee gereed en zag meteen dat tante Hattie niet bij de pakken had neergezeten, maar in de janboel, we 11ce in de kamer lieerschte, wat orde had ge bracht. „Jongeman", zei ze, toen ik met de thee de kamer binnenkwam, „ik begin nou te gelooven, dat je theorie omtrent de waardevolle papieren, die Cecil in zijn be zit had, juist is. Maar dat die kerels, die er achteraan rennen, niet voor 'n moord terugdeinzen zouden, zie je, dat wil er biji mij toch niet in. Dergelijke dingen kwa men in de donkere middeleeuwen voor, maar niet in onze moderne tijden en in het tegenwoordige Engeland. Zie je, dat blijt ik noemen: Daverende onzin." Er zijn menschen, die in volle overtui ging met hun argumenten dusdanig de plank misslaan, dat het absoluut over bodig is met hen in dispuut te tredent. Dus koos ik de wijste partij en zweeg. „Overigens", ging zij voort, „behoeven wij ons nergens ongerust over te maken. Er kan geen mensch het huis binnenslui pen, of de honden hooren het. Dus je zult ons wel niet kwalijk nemen, wanneer Brenda en ik direct na tafel gaan slapen?" Ditmaal ging ik volkomen met haar accoord. „Doe, wat u het beste lijkt, tante Hattie. We doen allen het ver standigst, eerst eens goed te gaan slapen. We zullen onze krachten nog hard genoeg noodig hebben." EEN LOOS GERUCHT. De zon was nog niet aan de hemel, toen ik de volgende ochtend mijn venster en over het landschap naar buiten staarde. Veel teekening viel er niet in te zien, integendeel, het was wel een der een- tonigste streken, die ik ooit gezien had. Rattigan had mij tegen twee urn- gewekt en vanaf dat oogenblik had ik in mijn kamer de wacht gehouden om hem bij het minste gerucht te alarmeeren. Maar de geheele nacht was er nergens eenig on raad te bekennen geweest. Geen aanslag meer, geen vlekken, nooit poetsen I Het nieuwe Gero» metaal is blijvend bestand tegen mosterd, azijn en welke andere scherpe stollen ook. Zilmeta is vlekvrij door en door, blijft zilverwit en is on« verslijtbaar. Volledige garantie van de Gerolabriek te Zeist, de fabrikanten van het bekende Gerozilver, Tafellepels en -vorken vanaf f 7.80 per 'dozijn. Complete Cassettes vanaf f 31.55. cvf\ Raadpleeg het geïllustreerde prijs- \|w—■'W?/ boekje „Zilmeta" HAfpTRA ^OUVVf BiS NUTRICIA

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 4