Texelsehe Courant van Zaterdasr 21 Nov 1931 DERDE BLAD. Texelsche Berichten Tarief Autobus De Cocksdorp-Den Burg v.v. DROS' Ingenieursbureau en Autocentrale Filiaal Weverstraat 38 WINK RL en SHOWROOM. Prachtige sorteering St Nicolaasgeschenken. Geen sa 1 nenwerking tusschen „de Onderneming" en „dè Eendracht". Gemengd Nfeuws Ingezonden Belangrijk verlaagd. We hebben belangrijk en goed nieuws voor wie gebruik maken van de autobus dienst de Cocksdorp-den Burg v.v., welke door de heer Th. Reuvers onderhouden wordt. Met ingang van Maandag a.s. zijn de tarieven, in overleg met Burgemeester en Wethouders als volgt: Den Burg-de Cocksdorp 50 ct. retour 85 ct. Den Burg-Eierland 45 ct., retour 75 ct. Den Burg-Oost 40 ct., retour 65 ct. Den Burg-Oosterend 30 ct., retour 50 ct. Den Burg-de Waal 10 ct., retour 15 ct. Naar tusschengelegen plaatsen naar evenredigheid.. We mogen derhalve van een zeer be langrijke verlaging spreken en verwach ten, dat de heer Reuvers op een groote toename van het aantal passagiers zal mogen rekenen. Want hierop is dit nieuwe tariet zeker gebaseerd. Heen en terug van den Burg naar Oosterend voor twee kwartjes! Den Burg-de Waal 15 ct. voor een retourtje! „Daar behoef je geen fiets voor te nemen". De heer Reuvers bewijst een groot deel van Texel door deze ta riefverlaging een dienst, welke veel waar deering moge vinden. Juist in deze dagen, in „de donkere dagen" voor Kerstmis, waarin familiebezoek aan de orde van de dag is en moeder-de-vrouw (der Sinter klaastraditie trouw) uit winkelen gaat, komt zoo'n voordeeltje uitstekend te pas. Het is een Sinterklaas-surprise en een aangename zeer zeker. Een terugblik. Uit de historie van deze busdienst diepen we het volgende op: Ruim 10 jaar geleden begon de heer Reuvers met een bootdienst om de andere dag van de Cocksdorp via Oosterend, de Waal en den Burg, tegen een tarief van 12.20. Open postwagen en „deli" reken den toen fl.50 en f0.50. Een jaar later werd het een dagelijksche dienst tegen f 1,80. Nog een jaar later werd een 14- persoonsbus in de vaart gebracht. Toen ging het tegen de concurreerende heeren Boekei en Kikkert. De heer Reuvers vertrok 's morgens half tien van de Cocksdorp via de dorpen naar de boot van 11 uur, onderhield verder de dienst tusschen de boot en den Burg en ging na de boot van 5 uur via de dorpen weer huis-toe. Later is tusschen de heeren Reuvers en Boekei een overeenkomst getroffen. De een reed tot den Burg, de andere vandaar naar de haven. Het tarief werd toen op 11.40 bepaald en de dienst tweemaal daags uitgevoerd. En thans? Een vier- daagsche dienst de Cocksdorp-Den Burg tegen een tarief van twee kwartjes? Een prachtige vooruitgang Ruwe Huid I PUROL Ruwe Handen J Uoos 30 ct Ruw 11 Lippen "Bij Apoth.en Drogist Van komen en gaan. Ingekomen gedurende de maanden Sep tember en October 1931: G. Emmens, ass. dir. belastingen, den Burg, Koogerstr. 36, van Amsterdam; A. W. Timmermans, z.b. den Burg, Schilder- eind 91a, van Oegstgeest; H. v.d. Knaap, z.b., Eierland, E. 2, van Zuidlaren; G. Saris ,z.b., den Burg, Weverstr. 54, van Haarlem; C. L. Fangman, z.b., den Burg, Schildereind 15, van Gorssel; A. G. Vis ser, hulp i.d. huish., den Burg, Weversti 53, van Rotterdam; F. P. J. Boelrijk, ka pelaan, den Burg,' van Warmond; M. C. Funk, schoenmaker, den Burg, Schilder- eind 8, van Eindhoven; Joh. Hautzer, koopman, den Burg, Schildereind 8, van Duitschland; J. P. Bisschop, kleermaker, den Burg, Parkstr. 13, van Alkmaar; J.A. en S. Lafeber, pensionh., den Burg, Schil dereind, 91a, van den Helder; E. Rauwer- da, arbeider, de Westen, H 111, van Bar- radeel met gezin; P. Molema, arbeider, den Hoorn 102, van Muntendam; P. Vollenhoven, arbeider, van Zuid- broek, de Cocksdorp 107; J. Zuide- ma, arb., de Cocksdorp 107, van Sloch- teren; E. Prins, arb., Oudeschild S 3, van Muntendam; M.M. Kamp, huish., den Burg, Julianastr. 6, van den Helder; A. J. Segers, monteur, Oosterrend O 12, van Harlingen; B. Hoekstra, bakkerskn., den Hoorn 79, van Zeist; P. Keur, z.b., den Burg, Emmalaan 2, van Zandvoort; Th. H. M. Pauwels, z.b., den Burg, Schil dereind 91a, van 's Gravenhage; J. Kik kert, z.b., Koogerstr., 10, van Heiloo; S. Nota, caféhouder, de Cocksdorp 5, van Barradeel, m. gezin; A. Hapke, bankwer ker, de Cocksdorp E 46, van Harlingen; K. Molema, arb., n.b. Oosterend O 19, van Muntendam; K. Wesdijk, landarb., Eierl. E 77, van Ouddorp; J.J.Visser, monteur, Oudeschild 134, van Bergen, m. Bllllll#ll!lll#ll!ll!#ll!lll lll!ll#IIIIIIOIIIIII#IIIIIU bericht hiermee de opening (HEDEN AVOND ACHT UUR) van het Electrische verlichtings- en verwarmings- Apparaten. Electr. Koelkasten. Electr. Ornamenten. Electr. Waschmachines. Stofzuigers. Kitchenkooks. HET NIEUWSTE OP RADIOGEBIED. LEES VOORAL de annonce in het volgend nummer. ■IIIIII*HJI«II!III«IIIIII llllll#llllll#llllil#lllilH gezin; H.A.Koen, z.b., den Burg, Binnen- burg 11, van Bussum; E.v.d. Brug, bouwk. opz., Oudeschild, van Koedijk, m.gezin; J. de Groot, dir. Zeev. school, den Burg, Hoogerstr. 12, m. gezin van Schiermon nikoog; W.Tuinema, landarb., Eierland E 77, van Slochteren; J. A. Wensch, z.b., Koogerweg K 44, van Amsterdam; A. Gieles, dienstb., den Burg, Gasthuisstr. 10, van den Helder; A. Hamnig, idem, Oudeschild, v. Duitschland; W.Bulthuis, grondwerker, De Westen B 127 van Noordbroek; D. J. Looijen, dienaar van politie, den Burg, Groenepl. 3, m. gezin, van Wassenaar; M. v.d. Zwaag, arb.,n.b. de Cocksdorp C 111, m. gezin van Dan- tumadeel; K. J. Bron, banketb., den Burg Weverstr. 12, van Amsterdam; W. J. Pruim, banketb., den Burg, Weverstr. 90, van A'dam; A.J. v. Schoten, opz., de Cocksdorp 157 van Hoorn, K. Palmer, machinist n.b. Oosterend O 31, m. gezin, van Vlagtwedde; B. Kooistra, landarb., Schilderweg B 40, van Dantumadeel. Vertrokken H. Noor, arb., m. gezin, n. den Helder Vijzelstraat 36; J.M. Faber, kellner, naar Usquert; A. Oskamp, predikant,, m. gezin n. Haren, Gr.; W.J.A.M. Rhode, bak kersknecht, n. N.-Niedorp, 't Veld G46; J. Noordijk, n. Arnhem, Bakenbergsche weg 186; A. Gnodde, arb., m. gezin. in. IJmuiden, Trompstraat 33; J. Lipovsek, dienstb., r.. Amsterdam, O.Z.Voorburg wal 169; A. Th. Hoste, winkelbediende, n. Rotterdam Willem Beukelsz.str. 2; A. Wesselius, bakkerskn., n. Alkmaar, Imge- landstr. 16; H. L. Riqail Certon Stolte, z.b., n. Terschelling, W.-Terschelling A 603; J. R. Prakken, arts, n. Amsterdam Merwedeplein 34; M.G. H. Felise, dienst bode, n. Amsterdam Raamgracht 15 II; G.Eelman, z.b., n. Arnhem Vondellaan 3; W. C. J. Brouwer, rijksveldwachter, m. gezin, n. den Helder, Huisduinen; M. Winter, dienstb., m. Bussum Amersfoort- sche weg 25; J.C.M. Willemsen, z.b., n. Bergen, Mariaschool; J. Grootenhuis, stuurman, n. Amsterdam, Houthorststr. 34; A.Wierenga, boekhouder, m. gezin, n. Alkmaar Nieuwpootslaan 102; G. Dros Bz., koopman, m. gezin n. Ouddorp, Friesche weg 45c.; J. v.d. Veen, bouwk, opz., m. gezin n. 's Gravenhage, Pahud- straat 131; G. Brouwer, melkslijter, m. gezin, n. den Helder Achterstr. 82; H. v. d. Leek, dienstb., n. Benmebroek, Duin laan 17; H. H. God, dienstb., n. A'dam Diamantstr. 53 II; B. C. Kikkert, kelner, n. Baarn Middenlaan 2. Een Sinterklaas-wedstrijd. Deze week is hier een commissie ge formeerd, bestaande uit de heeren A. de Wildt, Jn. Rab en P. Uitgeest, welke zich ten doel stelt, zoo mogelijk, op 5 en 12 December a.s. een wedstrijd uit te schrij ven en de mooist en origineelst gecostu- meerden voor een prijs in aanmerking te doen komen. Ten einde over de noodige contanten te kunnen beschikken, zal de buigerij behoudens goedkeuring door B. en W. een inteekenlijst worden aangeboden. Een aardige gedachte! Moge het plan slagen, ons echt Texelsch Volksfeest ter eer! Zakennieuws. Vanavond opent, blijkens een adv. in dit nummer, Dros' Ingenieursbureau in de Weverstraat, in het peroeel, eerder bewoond door de heer A. Wierenga, een filiaal, dat gedreven zal worden door de heer A. d e Wildt en speciaal ingericht is voor de verkoop van electrische appa raten, radio-artikelen, enz., enz., de advertentie kan er u meer van vertellen. Het perceel heeft een restauratie onder gaan en biedt thans o.m. ruimte aan een toonkamer, waarin de rijke voorraad te kust en te keur aanlokkelijk is uitge stald. Benijdenswaard is de etalage, waar over de bedrijfsleider te beschikken heeft. De verlichting is, zooals we die hier mo gen verwachten: tip-top. Ge moet hier beslist eens gaan kijken. St. Nicolaas kan zijn notities met een nieuw adres ver rijken: Weverstraat 38. DEN HOORN. In de gisteravond hier gehouden ver gadering van aandeelhouders van de N.V. Zuivelfabriek „De Onderneming" werd na breedvoerige discussie het bestuurs voorstel GEEN samenwerking met de Eendracht AANGENOMEN met 23 van de 41 stem men vóór, 15 tegen en drie blanco. Het bestuur was in zijn geheel tegen woordig. Tevergeefs pleitte de heer C. de Wit met veel nadruk voor samengaan met de Eendracht. Ook zijn voorstel om een plaatselijke commissie te benoemen om een nader onderzoek in te stellen en van' advies te kunnen dienen, had geen suc ces. Het ging in de vergadering, waarin 41 van de 47 aandeelhouders vertegenwoor digd waren, wel eens warm toe, maar had het bestuur wellicht op nog meer steun gerekend: het mag tevreden zijn. Zijn voorstel vond voldoende bijval, z'n doel werd bereikt. Den Hoorn doet niet mee en heeft door zijn houding weer eens getoond, dat men de fabriek hoog houdt en dat men er zijn vertrouwen in stelt. Men spreekt hier van ,,onz' eige fa briek" en gaat er prat op, dat ze hee- lemaal „schoon" is, d.w.z., dat ze geen, schuld tot haar last heeft. Zulk vertrou wen kan de bestuurders, in het biezonder de directeur, maar ook het personeel niet dan aangenaam zijn en moet tot nog meer inspanning prikkelen. BINNENLAND. Prinses Juliana voor de radio. Den Haag. Maandag a.s. n.m. 2u. heeft hier de installatie plaats van het Crisis-comité. Prinses Juliana zal daar een toespraak houden, welke door Hil versum en Huizen wordt uitgezonden. Een afgrijzelijke ramp. Te Breezand is Woensdagavond de woning van de wed. Kruithof afgebrand. Een negenjarig jongetje wist over een plat dak uit het vuur te ontkomen, maar zijn twee broertjes, van vijf en anderhalf jaar, en een zusje van zeven konden zich niet redden. Buren schoten wel te hulp, maar konden door de hitte en de rook in het geheel niets tot redding uitrichten. Tragisch is wel, dat de vrouw, die zeven kinderen had, vorig jaar haar man reeds verloor. (In de „Tel" van Donderdag zagen we de foto's van de slachtoffers en de ongelukkige moeder). De Rijksmiddelen hebben in Oct. 1.1. ruim f7,8 miljoen minder opgebracht dan in Oct. 1930; in de eerste tien mnd. van dit jaar ruim f54 miljoen minder dan in die periode van 1930. BUITENLAND. Japan eischt erkenning door China van alle verdragen en bloc. China wil een onderzoek van het Haagsche Hof naar de rechtsgeldigheid van die ver dragen, hetgeen Japan afwijst. Peking. Maarschalk Tsjang zou met troepen naar Tsitsichar trekken om de Taonan-spoorweg te vernielen en zoo de Japansche hoofdmacht af te snijden. Japan zou zich pas terugtrekken als de Chineezen volkomen verslagen djn Bij Edjez el Dab zijn acht wonin gen in asch gelegd, waarbij vier inboor lingen omkwamen. Rome. De H. Stoel heeft krachtig geprotesteerd bij de Spaansche regeering wegens het besluit, waarbij het recht om huwelijken te ontbinden uitsluitend wordt toegekend aan de burgerlijke rechtbank. De Engelsche bloemkweekers vra gen maatregelen tegen overmatige invoer van bloemen, in het biezonder van die uit Nederland. fflön VOOR ÖDU fflO KANTOOR EN WINKEL. mBic~ I «gratal_ ïRflnHB jjSsHJH— jl ui Zeer groote voorraad foto-albums lll+llllll Er zijn renners op de renbaan 111+111111 des levens, die zich pas inspan- iil+illlll nen als hun medestrijders de 111+111111 eindstreep bijna bereikt hebben. De weg door Burger-Nieuw land. Een parodie'tje op „het oude liedje". Mijnheer de Redacteur. Mag ik voor het onderstaande eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad? Bij voorbaat mijn dank. Als belanghebbende bij en gebruiker van bovengenoemde weg zou ik het volgende gaarne eens op Texel bekend zien. leder, die van den Burg naar de haven gaat en omgekeerd, krijgt het idee in een land te verkeeren, waar alles voor snelverkeer is ingericht. Ik neem dat' niemand kwa lijk; het is zelfs best te begrijpen dat. iemand, die van zijn eiland houdt, doot het mooie verblind wordt. Sluit echter uw oogen niet, maar gaat u eens met mij mee. Wij zullen een tocht maken over een ander deel van Texel. Hoewel niet on gevaarlijk, zult u, wanneer u weer gezond en wel in uw huiskamer bent terugge keerd, kunnen verhalen van een tocht, sensationeel als geen film het kan geven. Zoodra u op bovengenoemde wegrijdt, worden uw gedachten teruggevoerd naar de Middeleeuwen, oogenblikkelijk, ik ver zeker het u. Door het spiegelgladde weg dek, o pardon, door de kuilen in het wegdek gaat een auto zoo schommelen, dat u nog voordat u autoziek bent ge worden, minstens vijf builen op uw hoofd hebt en ondertusschen zit de chauffeur met een verbitterd gezicht, het stuurrad omklemd, naast u in de cabine. Allengs nemen de kuilen en diepten toe. U wordt angstig en meent plotseling loopgraven te zien, maar nee, door een ruk van do man naast u aan een geheimzinnig kruk- werk, staat de auto stil. Door de werking van de zwaartekracht voelt u, dat u moet klauteren, om in de wildernis te komen de auto staat een weinig scheef. De auto wordt bekeken, maar blijkt nog ongedeerd, wel zijn de achterveeren be zweken, maar dat telt niet mee. De tocht gaat verder. U ziet niets meer. Alles lijkt voor u te draaien, tot plots een hevig ge kraak en gescheur u doet opzien. U be grijpt niet wat het is. De chauffeur heeft met een verwoed gebaar zijn kaart van de wegenbelasting vernietigd. In zijn ver ward brein tracht u overeenkomst te vin den tusschen wegenbelasting en dit on begaanbaar stuk weg. U vindt ze niet. Geen wonder, de sprong van de Middel eeuwen naar de moderne wereld is voor de gemartelde hersenen in uw gebuild hoofd te groot. Verder de reis beschrijven is niet noo- dig. leder gaat zelf zoo'n tocht maar eens maken over een - „aanwinst voor Texelsch Museum' Heb ik overdreven, ja? Leg dan als straf voor al die overdrijvers een weg, waarop ook autoverkeer moge lijk is. BELANGHEBBENDE. Illlll+llllll Vooruitgaan is belangrijk. ||||il+|||||| MAARRECHTU1TGAAN 111111*111111 is belangrijker. Koopt geen Oorlogsspeelgoed! Het is treurig te zien, hoe er in de laat ste jaren in de speelgoedwinkels tegen St. Nicolaas weer allerlei oorlogsspeel- goed wordt uitgestald, leder zal zich nog herinneren, hoe kort na de oorlog dit speelgoed uit de etalages was verdwenen, sommige magazijnen hadden zelfs een kaartje in het raam liggen, waarop werd medegedeeld, dat zij geen oorlogsspeel goed verkochten. De indruk van de oor logstijd lag ieder nog versch in 't geheu gen; de moeders wenschten hun kind niet met kanon of geweer te zien spelen, er was naar dit speelgoed haast geen vraag. Thans schijnen helaas de oorlogs- indrukken te zijn afgesleten, de tegenzin tegen oorlogsspeelgoed schijnt bij vele moeders geweken en de magazijnen die nu eenmaal de vraag van het publiek volgen staan dadelijk klaar om aan die vraag te voldoen. Verleden jaar had een der Amsterdam- sche warenhuizen een speciale afdeeling oorlogsspeelgoed, waar de tanks, de vlammenwerpers, kortom alle afschuwe lijkheden van de moderne oorlog fleurig waren uitgestald. En helaaser werd van dit alles druk verkocht. Wij weten, dat de socialistische moe ders zich ervan zullen onthouden dergelijk speelgoed voor haar kind te koopen. Doch onze eigen onthouding is niet ge noeg, het is onze taak ook andere moe ders, die gedachtenloos zooiets vóór haar kind koopen, te wijzen op het verkeerde daarvan. Wij roepen u toe, Texelsche moeders: „Weert het oorlogsspeelgoed uit uw woning, voedt uw kinderen op in de vredesgedachte, opdat eens deschoone woorden: Vrede op aarde, waarheid zul len worden." SOC.-DEM. VROUWENCLUB, Afd. Oudeschild. Briefblocs Briefmappen Briefordners Briefwegers ia l fójMffisfiHj5 1 Brievenstandaards 9R9oHc Balanspapier jUUjgHj> Brievenbakjes wjWBW g_ 1 Calqueerpapier Carbonpapier IKMuSjh Klappers Kasboeken IflBKMk_ Kwitantieblocs Kantoornaalden Notitieblocs Notablocs jffinfflH- p Presse-papiers - jq Perforateurs HMSMj ft RQ&ggS s Postzegeldoosjes Postzegel- BjijgBB— o_ bevochtigers ISHltl- w Vloeileggers WwjBB?-— x"| Vloeipapier r-^.iWLj|aJ "z~| Vloeidr ukkers

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 9