versie ring VAN WILLIGEN Wenscht u betere schoenreparatie Concurr. onmogelijk Salon „Wella Competitiewedstrijd DOOR DE „REPA" Th. v. DEUTEKOM Notaris Mulder Moderne Haar verzorging Permanent Wave 5,- Gelieve tijdig te bespreken per telefoon of briefkaart. ADVERTENTIEN u D I- Verdo Nigro Heele Hammen Schouders gerookte en gekookte worst Adverteert in de Texelsche Courant. Scholen en Vereenigingen bijzondere condities. Weststr 86-88 Den Helder. Halen en brengen over heel Texel zonder prijsverhooging Ruwe Huid j PUROL Ruwe Handen üoos 30 ct Ruwn Lippen JBij Apoth.en Drogist MOTOROIL JJ Giften voor het Witte Kruis N.N., Oosterend, f 1.25. Een „luik" dichtgeslagen. Onder bovenstaand vriendelijk opschrift lezen we in de Schager Crt. van Woens- dag: Een ingezetene, van Texel, Pieter V., met duidelijk uitgesproken boksneigingen, onthaalde op 11 Oct. aldaar de slagers knecht A. N. Ran op een welgemikte vuistslag op het oog, welk nuttig lichaamsdeel niet in bruikbaarheid en uiterlijke schoonheid werd vermeerderd. Hij moest thans deswege Maandag 1.1. voor de Arr. Rechtbank te Alkmaar te rechtstaan, maar was niet verschenen, Eisch f10 boete of 10 dagen. Uitspraak 115 boete of 15 dagen. OUWE SUNDERKLAAS. De „Nieuwe Rotterdamsche Courant" van Woensdagavond wijdt op haar voor pagina een artikel aan Texels „Ouwe Sunderklaas", geïllustreerd met 'n kiekje' van een paar kleine „Sunderklaa.sjes", waarin we zoowaar daar ze niet ge maskerd zijn ide jongste twee kinderen van de heer notaris Mulder herkennen.) Aan bedoeld artikel ontleenen we het volgende De Texelsohe Ouwe Sunderklaasviering op de avond van 12 December (dit jaar op 21 Dec.) is een echt midwintercarnaval, De typen, welke sedert onheugelijke tijdein daarin een traditioneele rol vervullen, vin den we zoowel terug in de Engelsche Christmas- en Mumming-plays als in de Scandinavische joelspelen en de Tiroler- Nikolaus-spiele. —o Men houdt Ouwe Sunderklaas aan de vooravond van de St. Lucianacht, die vooral in Zweden met luidruchtige om megangen wordt gevierd. —O Sunderklaas is een vermaak, waarvan men aan de vaste wal geen flauw idee Iheeft. Het brengt heel de eilandbevolking! in een echte carnavalsstemming tot elkaar' in blijde feestelijkheid. In vroeger jaren moet het feest wel eens zijn verboden, maai- dan werd het toch in het geheim gevierd en burgemeester Strick van Lin- schoten heeft indertijd alle harten ver overd, toen hij het feest weer in eere herstelde. o— Moge een ieder medewerken om de Texelsche Ouwe Sunderklaasviering op Maandag 21 Dec. te doen slagen, zoodat niet alleen in 1931 maar tot in de lengte der tijden over heel Texel in deze Ouwe Sunderklaasdagen triomfantelijk't feest lied zal klinken: „Ouwe Sunderklaas gaat nooit verloren Falderalderiere, falderalderiene, Ouwe Sunderklaas gaat nooit verloren, Falderalderalderom Tot zoover de N. Rott. Crt. Waarom „Ouwe" Sunderklaas? Er is ons gevraagd, waarom toch van „Ouwe" Sunderklaas wordt gesproken., We meenen hierop dit antwoord te kun nen geven „Sunderklaas" moet hier worden opge vat in de beteekenis van „masker", „mom bakkes". Het gebeurt immers wel meer, dat 'n eigennaam soortnaam wordt.] Denk maar aan: een Rembrand (een schilderij van R.), een paar Molières (schoenen genoemd naar de Fransche blijspeldichter en tooneelspeler M.), guillotine (genoemd) naar de Fransche arts Guillotine), enz., „Ouwe Sunderklaas" is een traditie ge worden, herhaling van onze Sunder klaasviering van 5 Dec., waarbij men zijn oude masker, zijn „ouwe Sunderklaas" weer voor de dag liaaLde., Wie een betere of andere verklaring kan geven, verleenen we hier gaarne het woord. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor den Burg-Texel en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Nov '31 Ingelegd f 19626.58 Terugbetaald 7999,32 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 16. Opruiming van oude guldens. Het wordt nu ernst, waarde lezers. Van 1 Januari af zullen alleen maar die guldens gangbaar meer zijn, welke een later jaartal dan 1920 dragen. Houdt er rekening mee en gaat eens na, of er zich in een of ander oud vest, doosje, kous óf laadje nog niet een oud guldentje schuil, houdt. Pakt 'm in de kraag en lever de oud-gediende zonder pardon uit aan het postkantoor. De innerlijke waarde van de oudjes (aan fijn zilver) is grooter dan die van, de nakomelingen. Nochtans moeten we ze na 31 December de deur wijzen en de rug toekeeren. We beleven vreemde dagen. Illlll+llllll Oordeel niet over het binnen- llilll+llllll huis, wanneer ge alleen het uit- llllll+llllll hangbord kent. DE WAAL. De Waalderweg weer geopend. Zaterdag 1.1. is de weg Den Burg—ide Waal in zijn geheel voor het doorgaand verkeer weer opengesteld. Hij is door de Dertig Polders geducht onder handen ge nomen en thans zeer goed bereidbaar, terwijl bovendien door verbreeding eji afsnijding van bochten de veiligheid van het verkeer aanzienlijk vergroot is. Het Nationaal Crisiscomité heeft zijn oproep aan het Neder- landsche Volk het land ingezonden. En ons volk zal stellig niet in ge breke blijven. Het zal naar vermo gen bijdragen om de ergste stoffe lijke en moreele uitputting der slachtoffers van de crisis te ver helpen en te voorkomen. De nood 'dringt. Elk bedrag is welkom en zal helpen, waar geleden wordt. Het Comité is gevestigd te den Haag, Kneuterdijk. Postgiro no. 186000. WIERINGEN. Lezing M. D. Dijt. Hedenavond zal de heer M.D.Dijt, l.i. te Hippolytushoef namens de afd« van de Holl. Mij. van Landbouw spreken over „De Huidige Landbouwcrisis". („Wiierin- ger Crt.) VOOR DE JEUGD. Beste Jongens en Meisjes. Ik hoop maar, dat jullie de eerste vier raadsels goed hebt opgelost. Hier is het tweede viertal: 5. Een trouw dier. Geef het een ander hoofd, en geen mensch wil er afstand van doen. 6. ik ben net zoo lang als ik breed ben. De laatste letter van mijn naam is een T., de eerste een V. 7. Mijn Chineesche neet heet CHAN-T1-S1M. De naam van zijn beroep schrijf je met de zelfde letters. 8. Een groote rivier wordt door verandering van klinker een vogel en door verandering van de eerste letter een voedzame spijs. Oplossingen inzenden na no. 12. o— Tot besluit een klein verhaaltje van Een snugger koksmaatje. „Hoor eens, jongen", zei een scheeps kok, „hier heb ik tien eieren. Leg dile in de ketel. Je weet wel, hoe lang een ei moet koken, nietwaar?" „Jawel", zei de jongen, „drie minuten", „Goed", zei de kok, „neem mijn hor loge maar er bij, en let vooral goed op de tijd". De jongen ging naar beneden, terwijl hij rekende: drie minuten voor één ei,dat maakt dertig minuten voor de tien. En hij liet alle eieren een half uur in het ko^ kende water liggen Allen gegroet en succes gewenscht bij het raadseloplossen door OOM KOj ANGSTIGE TIJDEN. 173 Zwakte van de organen in den rug bedreigt zoowel mannen als vrouwen, vooral in den mid delbare leeftijd en daarna. De verschijnselen zijn gemakkelijk te onderkennen. Als uw rug, ledematen en spieren pijnlijk zijn; als gij u prikkelbaar, vermoeid en zenuwachtig voeltals gij last hebt van urinestoornissen, waterzuchtige zwellingen, hoofdpijn of aanvallen van duizeligheid, gebruik dan onmiddellijk Foster's Rugpijn Pillen. Want als tengevolge van verzwakking der organen in den rug urine zuur en andere schadelijke onzuiverheden zich in het bloed meer en meer ophoopen door ver- waarloozing der eerste waarschuwende ver schijnselen, wordt herstel moeilijker Er bestaat gevaar voor rheuinatiek, ischias, spit, water zucht en blaaszwakte. Foster's Rugpijn Pillen zijn een speciaal mid del, dat rechtstreeks op de bedoelde organen werkt en geen nevenwerking heeft op de inge wanden. Bij alle drogisten 5 f 1,75 per flacon. DANKBETUIGING. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij de ziekte en de teraarde bestelling van onze geliefde zoon en broeder BENE betuigen wij onze hartelijke dank. In 't biezonder aan dokter Vellinga voor zijn onvermoeide hulp en Ds. Visser voor de troostwoorden tot ons gesproken en verder aan buren dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen. Fam J. KLOOSTERMAN. P.H. polder, Texel, Dec. '31. te de Koog. Aanvang 2 uur Kinderen zonder geleide geen toegang. zal op Dinsdag 15 December des avonds 8 uur in het hotel Texel PUBLIEK VERHUREN: voor 3 jaar, ingaand 20 Maart aanstaande. Voor het Algemeen Weeshuis a. 1 49 HA weiland Weezenland nabij den Burg. b. 4 12HA weiland De Weezenboet bij den Burg. c. 853 - HA weiland Het Weezenspijk aan den Hoornderweg. d. -65 90 HA weiland De Dijk van het Weezenspijk. Op bestel verkrijgbaar gerookt of gezouten voor 50 ct. 40 ct. per pond. 55 ct. per pond. Rund- en varkensslagerij C. VISSER Zonen. flUMA AtBtBT WVWBtW - ZAWDAN* Verkrijgbaar bij GARAGE E. BOEKEL DEN BURG. rtrnoT JvËÜM B9 Laat dan repareeren Heerenzolen en hakken met of zonder gummihakken f 2,10 Heerenzolen 1,60 Heerenhakken 0,60 Dameszolen en -hakken 1.70 Dameszolen l ,30 Dameshokken 0,35 Idem met gummihakken en wit celluloidplaatje 0,45 Genaaide en gelijmde zolen 40 cent hooger. Profiteert van deze reclameprijzen. Olie en Henno Cap behandeling. Kanaalweg 6, Tel. 555 t.o. Raadhuis Den Helder.

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2