u Verdrijf dien Hoest in 24 uur 'DUS/HOOP Weet U wel, Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma ALKMAAR - BEVERWIJK - AMSTERDAM iiiiiiiiiMiiiiiiiimiiiiiiiimimnnimnmimiiiiimniiiiimiiiiiTHze met de b00t om 7,45 uur vm. van Texel sneldienst Gebr. van Koningsbruggen Voor de Borst FEUILLETON m wanneer gij goederen te verzenden hebt naar en tusschengelegen plaatsen en gij verzendt en verder per dat deze goederen dan nog DENZELlDEN DAG op de plaats van bestemming worden bezorgd TERUG vertrekt deze SNELDIENST Uit Amsterdam4 uur nm. Uit Alkmaar5,30 uur nm De goederen worden per eerste boot doorgezonden. rfqtfi hi iiq te Alkmaar: C Breed, Paardenmarkt. Tel. 743. te Amsterdam: Leijenhout, N.Z. Voorburgwal 83-85. Tel. 41290 Ondernemers: GEBR. v. KONINGSBRUGGEN, Loodsgracht, 22-23, den Helder, Tel. 56. Stop vlug dien akellgen hoest, neem Akker's Abdij siroop. Op slag zult Gij ondervinden, dat Gij hier een hulp hebt om den meest weerspannigen hoest te verdrijven. Vanaf den eersten lepel valt Ge daarmede de oorzaak aan. Haar kalmeerende, ver zachtende, slijmoplossende werking openbaart zich door de oplossing van de taaie slijm, die zich bij U heeft vastgezet. Gij zult weer gemakkelijk kunnen ademhalen zonder moeite of pijn. Abdijsiroop ver schaft U dan reeds dezen nacht den rustigen slaap, die zoo verkwikkend voor U werkt en binnen 24 uur zijt Gij dan die benauwde hoest finaal vergeten. Bijt EB Hl EEN DURE PLICHT. ffi fB (Een sensationeele historie.) g m S3 <1 ggfflgffiSESgffi® 34 Op dat oogenblik kwam zijn hoofd in botsing met een plank, waarop enkele flesschen, en met luid gerinkel viel een glazen kolk, waarin een lichtelijk gekleurd vocht, te pletter. Op hetzelfde oogenblik kreeg ik een zonderling gevoel in het hoofd. Alles om heen begon te draaien en in mijn oogen kwamen dikke tranen. Rattigan was onmiddellijk bij mij. „Wat is er?" vroeg hij. „Wat doe je zonderling:" „Ik weet het niet," zei ik, naar adem snakkende. „Er moet hier of daar gas ont snappen. Heb jij niets gemerkt?" Hij voelde naar zijn hoofd en snoof de lucht op. „Nu je 't zegt, ja. Maar we kunnen toch bezwaarlijk aannemen, dat men ons met gasbommen aan het bewerken is. Maar. wacht eens, die glazen flesch, die ik om- gestooten heb. Nee, maar'n nieuwe handige truc van onze vrienden." Onmiddellijk verlieten wij 't gebouwtje en toen we aan de deur kwamen, leek het ons even toe, alsof wij iemand zoo snel mogelijk hoorden wegloopen. Wij luister den aandachtig maar konden niets anders ontdekken. Wellicht speelde het gas cms parten. Wat er van zij, niets verdachts: deed zich verder voor en nadat wij de garage nog even aan een grondig onder zoek hadden onderworpen, slenterden wij wederom naar het huis terug, allerminst in een opgewekte stemming over het wei- ngi vlotte verloop der gebeurtenissen. DE SPEURTOCHT VOORTGEZET. Nauwelijks was de zon aan de hemel ot Brenda verraste ons reeds met een paar koppen versche dampende koffie. Deze werden dankbaar aanvaard, want wij ril den van de kou. Brenda zag onmiddellijk hoe mijn handen beefden. „Maar oom Jack," zei ze verwijtend, „u had niet de heele nacht buiten moeten 'blijven. Ik zie, dat u ziek bent?' „iDat is de malaria", stelde ik haar ge rust. „Niet erg aangenaam, maar overi gens heeft het niets te beteekenen. In ieder geval, wij hebben geen tijd te ver liezen. Wij moeten trachten de stukken zoo snel mogelijk in handen te krijgen en dan met de Noorderzon van hier ver trekken. Dat is het eenige wat er op zit, willen wij eenige kans van slagen hebben. Dus, hoe we ons danook gevoelen mogen, er zijn op het oogenblik dingen die meer VOOR DE JEUGD. DE APENSTREKEN VAN BOBBY. Men zet nu, zonder 't minst gedruisch, Een lange ladder tegen het huis; Een brandweerman sluipt stil naar boven.... O, Bob, je moet er aan gelooven! Sliep jij maar niet zoo vast een zwaar, Dan kon je vluchten voor 't gevaar..... Een greep- 'n schreeuw - en d'arme Bob is weer gevangen wat een strop. Natuurlijk wordt terzelfder tijd De schoorsteen van zijn last bevrijd; De brandweer heeft haar plicht gedaan En kan wel weer naar huis toe gaan. Ze voeren, onder luid hoezee, De aap gevangen stadwaarts mee. Daar wordt de booswicht, niet heel zacht, Naar de politiepost gebracht. waarde hebben, dus maar weer onmiddel lijk aan de slag." Opnieuw doorzochten we het geheele hus van onder tot boven, letterlijk niets op zijn plaats latend, maar hoe we ook ons uitsloofden en elk hoekje en gaatje beklopten, toen Brenda kwam zeggen, dat het ontbijt gereed was, waren we nog geen stap verder. Niettemin gingen we onmiddellijk na 't ontbijt verder. Toen we aan de binnen kant gereed waren, zetten we onze speur tocht buiten voort. Onvermoeid werkten wij uren achtereen door en toen wij -daar na wederom naar huis terugkeerden, ont dekte ik, gedeeltelijk onder onkruid ver borgen, in een hoekje van -d-e tuin, een klein horizontaal stukje metselwerk, eigen lijk niet meer dan een halve meter in het vierkant. „Hallo, wat is dat?" riep ik uit. Te samen met Rattigan boog ik mij er over heen, om het aan een grondig onder zoek te onderwerpen. Toen sprong ik plotseling overeind. „'Rattigan", riep ik uit, „ik vrees,' dat wij veel tijd hebben verloren door ons onderzoek in verkeerde richting te begin nen. Wij hebben ons blind gestaard op „wal". Maar het zou best „wel" kun nen zijn.. Dit lijkt mij één dier oude bron nen, waaruit de menschen vroeger water schepten -en die nu, -door -de moderne techniek overbodig, zijn dichtgemaakt. Het zou mij niets verwonderen, als Ik durfde mijn vermoeden niet overluid uiten. „Kom", ging ik voort, „laten wij geen tijd verliezen en de bron zelf onder zoeken." KAPERS OP DE KUST. Na een half uur onafgebroken werk slaagden wij er in een voldoend aantal steen-en te verwijderen om een blik in de put te kunnen werpen. Rattigan, die even enthousiast was als ik, ging -naar de ga rage om een touw te halen. Samen zoch ten we toen een stevig stuk hout, sterk genoeg om mijn lichaam te dragen, wan- ik, aan het touw hangende, in -de put zou afdalen. Toen ik vervolgens mijn vriend de raad gegeven had, goed ro,nd te kijken, terwijl ik in de put ging, liet ik mij zak ken, in de eene hand mijn electrische zaklantaarn, om, al dalen-de, de muren af speuren. Lager en lager zonk ik, letterlijk steen voor steen controleerende, toen ik plotseling voelde, hoe mijn voeten 'het wa ter raakten. Hoe diep -dat water was, kon ik bezwaarlijk gissen. Het zou een paar voet, doch ook best een paar meter kun nen zijn.Om dit althans eenigzins te kun nen nagaan, liet ik het licht van mijn zak lantaarn in het water schijnen, en wie schetst mijn verbazing, toen ik door het groenachtige, groezelige water duidelijk de omtrekken bemerkte van een enveloppe van zeer groot formaat. (Wordt vervolgd.) EOs^ SEDERT 1753 'n Bizondere Thee, van opvallend betere kwaliteit] 20 - 40 et. per ons Overal in kokers v. 230 Gr. 11.50; 500 Gr. 12.75; 1000 Gr. 14.50 -T rttf -~6 Men is er In geslaagd Abdijsiroop \Ow -.W»® te „stollen" lot Abdij sir- /jC' Bonbons (60 cent) met behoud O*" van alle genezende bestanddeelen. Bespoedig dus Uw genezing en gebruik buitenshuis de nieuwe a.i fjfaictn. B57 dat zal ook Uw oordeel zijn over D'Eïhee. U wordt dadelijk getroffen door haar krachtigen, vollen smaak en heerlijke geur. DE Thee: 'n zeldzame mélange der beste theesoorten en daarom vooral gewaardeerd door hen die in de eerste plaats letten op kwaliteit I De halve ponden D-E Thee vanaf 75 ct. (30 ct. per ons) zijn tijdelijk, zonder ver hooging van prijs, verpakt in een smaakvol Imit. Oud- Zilveren Theetrommeltje. Vraagt het Uw winkelier. li

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 4