Voor de Kerstdagen. GROOT BAL Hedenavond Voor kerstmis Belangrijke Prijsverlaging. MAANDAG a. s. bij L. den Braven - de Koog. Voor ds Feestdagen. Noteering C. R. Keijser Co. Gemengd Nieuws ADVERTENTIËN Tooneelveresniging Texel. Uitvoering Ramon Tamelfo Entree f 0,75. Bal na. Waarschuwing. De tijl om Uw Kerstboom op te sieren is weer daar. J. P STAM Kwaliteit bekend C. TIMMER Jz. Leden vergadering Bakkerij „BE HOOP een boet met 11 HA. wei 1 Miid Banketbakkerij „De Amandelboom" Boter Kerstkransen 70 ct. p. pond Gebakjes 6 ct. p. stuk Weihnachtstollen 100 ct. p. stuk Kerstbrooden 100 ct. p stuk Kerstboomen, Hulst, Tulpen, Hyacinten, enz. N. DE JONG, een half pond heerlijke sprits a 10 ct Bakkerij De Hoop. repetities toch vooral te willen bezoeken. Ook directeur Riteco zal, naar het bestuur vertrouwt, de noodzakelijkheid van trouwe opkomst nog eens onder het oog brengen. Na het lezen van de notulen en het keurig opgemaakt jaarverslag door de secr., de heer S. Lap B.Kz., volgde het financieel verslag, uitgebracht door pen- ningm. P.W.Lap. Ontv. f525,43. Uitg. 1386,22V?. Batig saldo f 139,211/2 (vorig jaar was het f 143,32). Secr. en penn. werd dank gebracht voor hun goede zorgen. De aftredende voorz. werd met op twee na algemeene stemmen herkozen. Ten slotte valt nog te melden, dat een regle ment voor de werkende leden zal worden opgemaakt. Zoo mogelijk zal meerdere malen taptoe gehouden worden en ook ter gelegenheid van 40-jarige bruiloften een serenade worden gebracht. Hierna volgde sluiting. Fietspad Den Hoorn-Jan Ayeweg. In de raadsvergadering van Woensdag zal door B. en W. worden voorgesteld over te gaan tot aanleg van bovengemeld fietspad, hetgeen stellig het vreemdelin genverkeer ten goede zal komen. Een provinciaal subsidie is de gemeente in uit zicht gesteld. Het zal de werkloozen onder Texels ngezetenen genoegen doen te vernemen, dat aan het plan, indien aangenomen door de raad, nog dit seizoen uitvoering wordt gegeven. 'T KAN GEBEUREN. 's Avonds hingen ze aan het lijntje, Vaders hemd en onderbroek. 's Morgens, ('t was een elk een wonder) Waren broek en hempie zoek. Heel het huis stond dra op stelten, Buren, vrienden, met elkaar. Waren ijverig aan 't speuren, 't Was een mal geval, voorwaar. Want ja, je kon toch moeilijk zeggen: „Zeg, trek jij je pak eens uit." (Daar je onder-onderpakkie, Zit verborgen op je huid.) leder was aan 't fantaseeren, Hier en daar een zware zucht, Want zoo'n ondergoed-mysterie, Is geen alledaagsch gerucht. Totdat 's avonds kwam d' ontdekking: 't Bleek, dat ieder had gefaald. Pa had 's morgens vroeg de wasch al, Voor de regen ingehaald. HU1B DE RIJMELAAR. (Het bovenstaande is niet heelemaal aan des rijmers fantasie ontsproten, naar ons wordt verzekerd. Red.) BINNENLAND. Relletjes te Amsterdam. De dagbladen van gisteren maken mel ding van ernstige ongeregeldheden op de Lauriersgracht en omgeving te Amster dam, veroorzaakt door werkloozen. Een groote politiemacht was op de been, die van gummistok, sabel en revolver gebruik moest maken; een 48-j. man, die zijn dochtertje uit school haalde, werd ernstig: door een schot gewond. Uit eenige huizen en uit het publiek werd op de politie ge schoten. Bestrijding van de runderhorzel. De vereeniging van oud-leerlingen der landbouwscholen en -cursussen in Gel derland heeft aan de Provinciale Staten verzocht te bevorderen, dat runderen, be* zet met runderhorzel, niet op de vee markten worden toegelaten. Te Wirdum is gearresteerd Ds. K., die f30.000 ten nadeeïe van de pastoralia en f3000 ten nadeele van de diaconie der N.H. gemeente verduisterde; hij heeft be kend. Te Oude-Niedorp bracht Maandag j.t .een schaap van de veehouder J. Wit Sr., twee flinke gezonde lammeren tel wereld. Te Leiden is de 69-jarige dame, die onder Wassenaar uit de rijdende tram sprong, aan de bekomen verwondingen overleden. Weesp. Reeds eenige dagen werd er hij de brug over het Merwedekanaal op een trein geschoten of gegooid. Een flinke politiemacht nam de lijn van Weesp tot de brug onder bewaking, met het ge volg dat geknipt werdentwee jon gens van 7 en 9 jaar uit de omgeving, die met een steen naar de trein wierpen. Den Haag. De Eerste Kamer heeft Donderdag met 24 tegen 13 stemmen aan genomen net wetsontwerp tot verhooging van het tarief van invoerrechten. Voorts hechtte de Kamer z.h.st. haar goed keuring aan het wetsontwerp tot tijdelijke heffing van'n biezonder recht op benzine. Volgens het rapport van Prof. Thie- rens zijn aanleg en exploitatie van de electrische installatie in het eerste Neder- landsche paviljoen te Vinoennes niet als de oorzaak van de brand te beschouwen. Zeventien miljoen gulden werden in 1930 door Nederland aan buitenlandsch bestratingsmateriaal besteed. Twintigdui zend Nederlandsche arbeiders vinden werk in de Nederlandsche Steenfabrieken. Der tig miljoen dgulden wordt daar jaarlijks aan arbeidsloon betaald. Toch doet Ne derland zijn bestellingen in het buiten land. Voor zeventien miljoen! Toch koopt Nederland „buitenlandsche" wegen! (Adv. in de dagbladen.) BUITENLAND. Nobel-Vredesprijswinners. Oslo. De Nobelprijscommissie van het Noorsche Storting heeft de Nobel-vredes- prijs voor 1931 toegekend aan Jane Ad- dams te Chicago en prof. Nicholas Mur ray Butler, de president der Columbia- Universiteit. HYGIENE en VEILIGHEID. Texels Waterleiding. In verband met deze plannen vestigen we eens de aandacht op de 25 Nov. 1.1. te Hoorn gehouden vergadering van de Vereen, tot Ontwikkeling van de Land bouw in Holl. Noorderkwartier. Daarin dron^ dr. L. T. C. S c h e y, rijkszuivelconsulent, nogmaals met klem aan op het gebruik op de boerderijen van goed drinkwater voor het vee en eveneens van goed bovenwater. o Ir. De Vries, rijksveeteelt-consulent deelde in dit verband mede, dat de Vec- voedercommissie de kwestie van de drink watervoorziening niet over liet hoofd zal zien. o— De heer H. K. Koster, die onlangs hier in hotel "Texel" over „Samenwer- werking in Zuivelbereiding" gesproken heeft, wees er op, in aansluiting op wat dr. Schey zeide, dat aansluiting aan het waterleidingnet voor de boerderijen van groot belang is, ook in de z.g. niet ren dabele gebieden. o— Wie wil er ook eens wat van zeggeen VOOR ONZE DAMMERS. Zwart4. W Wf* Jm. Ét§ mVm. 48 49 Wit: 3. EEN PITTIG SLOT. In deze positie: Zwart vier schijven op 6, 13, 14 en 42. Wit drie schijven op 23, 24, 34 en een dam op 41 wist een onzer dammers op werkelijk verrassende wijze te winnen op deze wijze: Wit 24—20, 23—18, 41—47; Zwart 42— 48 (gedwongen); wit 4736 en wint. o— Voor opgaaf van dergelijke leerzame eindspelen houden we ons aanbevolen. Onttrekking van grond aan den Openbaren Dienst. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat zij voor nemens zijn den Raad voor te stellen aan den openbaren dienst te onttrekken twee smalle stukjes grond, deel uitmakende van het Lage Wegje te den Hoorn en gelegen aan het westelijk einde van dit wegje, om deze strookjes grond te voegen bij de perceelen van de heeren P.Lap Kz. en Jb. Brans. Eventueele bezwaren worden ingewacht ten gemeentehuize vóór Woensdag 23 December a.s. Texel, 18 December 1931. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. RAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Texel: Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan ter kennis van de ingezetenen, dat eene verga dering van den Gemeenteraad is belegd op Woensdag 23 December 1931 des namiddags te 2 uur in de daarvooi bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, 18 December 1931. De Burgemeester van Texel, W. B. OORT. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 2. Benoeming Commissaris van de N.V. T.E.M. 3. Idem lid van de Commissie van toe zicht op het Nijverheidsonderwijs. 4. Idem lid van de Schoolcommissie. 5. Idem regent en regentes van het Al gemeen Weeshuis. 6. Idem lid en regentes van het Alge meen Armbestuur. 7. Idem bestuursleden van de Stichting tot bevordering van het land- en tuinbouwonderwijs op TexeL 8. Intrekking eervol ontslag aan de on derwijzer J. W. F. Usi. 9. Verkoop van grond te den Burg. 10. Verhuring van grond. 11. Herziening strafverordeningen. 12. Wijziging verordening op de heffing van schoolgelden voor het onderwijs aan de Zeevaartschool. 13. Verzoek van de aannemers van de o.l. school te Oudeschild om kwijt schelding boete. 14. Overdracht van stukjes grond op het haventerrein aan de Staat. 15. Betaalbaarstelling van het aandeel der Gemeente in de vernieuwing van het noordelijk havenhoofd. 16. Aanleg rijwielpad den Hoorn—Jan Ayeweg. 17. Aanneming' van werk voor werkver schaffing. 18. Aangaan van geldleeningen. E3Ë BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL. Q van 16 tot en mét 18 Dec. 1931. GEBOREN Neeltje, d.v. Cornelisjohannes Brons en Dieuwertje de JagerMartha Jacoba, d. v. J^n lacobus de Jonge en Jantje Vlas; Cornelis Hendricus, z. v. Frans Witte en Anna Cornelia Witte; Jannetje, d. v. Jacob Vlaming en Antje Vermeulen; Renetta en Marie d v. Jacob Keijser en Anna Helena Langeveld BB GEVONDEN VOORWERPEN. BB BS (Gedeponeerd ten Raadhuize.) BiB 1 gordijn met roe; 2 sleutels met ring; 1 handschoen en werkschoen. op Zaterdag 2de Kerstdag 's av. 8 uur in Hotel Texel. Opgevoerd zal worden de Held van 't w'tte doek. Blijspel in 3 bedrijven door Henk Bakker Balmuziek B.B.B.-dansorkest. Plaatsbespreken op 2e Kerstdag van 12- 1 uur aan de zaal. De Gemeente-Ontvanger van Texel ver zoekt belastingplichtigen dringend alle nog verschuldigde Honden- en Tonnenbelasting, zoomede Schoolgeld voor Vervolgonderwijs vóór of op Donderdag 24 Dec. a. s. te voldoen. Na die datum wordt tot vervolging over gegaan. Wij hebben een reuze sorteering in: Gekleurde kaarsjes Engelhaar, Mos en Sneeuw, Kerstklokken en Sterretjes, Knijpers, Binddraad, Snoeren, enz. Beleefd aanbevelend, voorheen K. SLOT. PER HALF POND. Wellingtons 45 ct. Bernadais 45 ct. Bitterkoekjes 30 en 40 ct. Weespermoppen 45 ct. Theebanket 45 ct. Cocosbanket 40 ct. Zandkoekjes 30 ct. Kransjes 30 ct. Jan Hagel 25 ct. Kletskopjes 25 ct. Arnh. Meisjes 30 ct. Amandel-stengels 30 ct Krakelingen 30 ct. Rhumsprits 30 ct. Cocoskoekjes 30 ct. Vanille-batons 30 ct. Schuimpjes 40 ct. Beleefd aanbevelend. Korfbalclub Verdo- Nigro 7,30 uur in de Oranjeboom van Vrijblijvend per 100 KG al Oudeschild Laplata mais 4,25 Chevalieigerst 7,25 Prima BI. gerst gezuiverd 6, Gemengd kippenvoer 6 50 Kunstkorrels Bertels le soort 11,25 üchtendvoer 10, Haver 7,25 Tarwe witte 6,75 Tarwe roode 6,— Tarwe Donau 5,25 Witte Erwten 7,50 China paardeboonen 7,50 Voorslaglijnkó'-ven 7,50 Amerik Lijnkoek 7,75 Grondnolcnkock OüpCt. eiwit en vet 8, Soyaschroot 7,50 Murwe lijnkoek W.l. 10, Lijnzaadschilfers Sijpestein 8,25 Cocoskoek 7,50 Palmpitkoek 6,75 Bertels Suikerkoekjes 10,— Protospulp 30,'35% 5,75 Suikerpulp Roosendaal 20 4,75 id. Eng. 15,20% 4,25 Tarwegrint 5,50 Delftsche Phosphorzure kali. 10,— Camarina vleeseh diermeel ns, 14 50 idem idem O. S. 12,50 Vischnicel 15,50 T'urfstrooisel fijn 1,90 Zonnepitten 7,50 De- Burg. Texe1 21 Dec. 1931 Aanbevelend, TE HUUR: gelegen in het Koogerveld. Te bevragen bij JAC. KEI|SER Dz., Weverstraat. Beleefd aanbevelend, Aanleg en onderhoud van tuinen Koogereind. Bitterkoekjes Kerstkransjes Krakelingen Kletskoppen Bokkepootjes Theekoekjes Jan Hagel Cocosbanket Cocosmacroontjes Arn. meisjes Amandel stengels Pit moppen Wellingtons Weespermoppen Brusselsch banket Vanille nootjes Schuimkransjes 25 ct per half p 25 25 30 35 30 25 25 25 25 30 35 45 45 45 45 15 ct. per ons Bij aankoop van een half pond koekjes van bovenstaande soorten geven wij Deze reclame is geldig tot en met Zaterdag 19 Dec. Aanbevelend,

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 7