Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll KAMPIOEN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIill De „.Texelaars" zijn kampioen: Een driewerf „Heil", voor allemaal. Klas 1 N. H. V. B. Houdt hoog de sport, „Hoezee". Illllllllllllllllllllllllllilllllllllllllll L K. De Paardensport nam toe in bloei, ln vaardigheid en kracht. Jan.: Op Texel 305 radio-ontvangtoe stellen. 17 Jan.: De gewijzigde statuten van T.E.S.O. met 86 stemmen voor, 11 tegen jen 9 blanco aangenomen. In April door de Minister goedgekeurd. 24 Jan.: T.E.S.O. koopt van J. S. Dijt hoeve „Panorama" om er een Jeugdher berg Je vestigen; 4 April aanbesteding;4 Juli geopend. Tex. Crt. 4 Febr.: Jaaroverzicht 1930 (bevolking, T.E.M. vreemdelingenverkeer, financiën.) 2 Febr.LandstormfilmOosterend. Tex. Crt. 7 Febr.: Vreemdelingenver keer in 1930. Febr.: Korfbalclub opgericht teOude- schild. 25 Febr.: Twee extra booten naar den Helder: Filmavond „Van het Westelijk front geen nieuws." 6 Maart: Verhooging havendijk en ver ruiming haveningang voor f689500 opge dragen aan Chr. Rozendaal te Enkhuize.i. 13 Maart: Verhooging en verzwaring dijk aan het Horntje voor f286756 opge dragen aan P. Daalder, Alkmaar. Maart: Veel Helders vuil op Texels strand. Hoe lang nog? In April opnieuw. In Mei ook weer. De Middenst. Vereen, en de K.v. Koophandel bemoeien er zich mee. Maart: Ingevolge een overeenkomst tus- schen de dienst der Zuiderzeewerken en M.M.Bakker zal 40.000 kub. M. zand uit de Hoogeberg worden gegraven. „TEXEL". IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIÜIIIIIHII Het Sportfeest liet ons duid'lijk zien, Waartoe zij 't heeft gebracht. 1—13 April: (Paaschvacantie) ver voert T.E.S.O. 4143 passagiers en 728 rijwielen. April: Een poging tot reorganisatie van de postbestelling te den Burg, welke tot verslechtering moet leiden, geeft aanlei ding tot een actie van de Tex. Midden- standsvereeniging, welke met goede uit slag wordt bekroond. 22 April: Verkiezing Prov. Staten. Dok ter Boswijk stelt zich niet herkiesbaar 4 Mei: De robbenjager Alex Meijer bij de Cocksdorp verdronken Op 27 Mei het lijk in het Eierl. gat gevonden. MeiOpbrengst verkoop Emmabloempje t 215.38. MeiOpbrengst collecte ten bate Stich ting voor Lijders aan vallende ziekte 1254.31. Op Hemelvaartsdag door T.E.S.O. ver voerd: 792 passagiers, 359 rijwielen, 10 auto's en 10 motorrijwielen. Mei: Op de beide Pinksterdagen door T.E.S.O. vervoerd 2689 passagiers, 935 rijwielen, 42 auto's, 58 motorrijwielen, Tex. Crt. 30 Mei en 6 Juni: Over de naam „Texel". Juni: PIm. 40 lepelaars in de Muy. Ze broeden er ook, maar de nesten wor den verstoord. 2 Juni: Te den Hoorn een korfbalclub opgericht. 6-7 Juni: Aardschokken rond de Noord zee. Ook op Texel waargenomen. 23 Juni: E>e O 4, van de Mok krijgt op groote hoogte boven Texel brand aan OUDESCHILD De Zuiderzee wordt afgedamd Er wordt met alle macht gewerkt En 't water komt dan hooger. En 't is hier nu veel droger. LAMMEREN EN BROOD. O, lamm'renmarkt in komend jaar: Laat vraag en prijs ons gunstig zijn Wat bergt gij in uw schoot Dan hebben wij geen nood. boord, doch strijkt bij de Cocksdorp tij dig neer. 27 Juni: De Oostenrijksch gezant Duf- fik en de Hongaarsche gezant Von Tö- rök brengen een bezoek aan Texel. 1 Juli: Twee bunders duinen tusschen „Zeewijk" en de lichtwachterswoning bij den Hoorn afgebrand. Juli: Circus Royal te den Burg. 12—13 Juli: Hachelijke tocht van 18 Texelaars met een motorboot tijdens een onweer bij nacht, tegenwind en tegentij over het Marsdiep. 16 Juli: Minister Reymer bezoekt de- dijk- en havenwerken te Oudeschild. 21 Juli: De 20-j. Joh. de Jong, uit Bar- radeel bij de Waaldersluizen door een locomotiet overreden en gedood. Juli: Zonnestraalcollecte: f304.64. juli: Nu het zandgraven in de Hooge berg beëindigd is, zal 50.000 kub. M. ge graven worden uit het perceel land van mej. C.Bakker bij „Dijkzicht". 31 Juli: Strandfeest-de Koog. 25 Juli: Botsing tusschen Zuiderzeewer- kers en de politie te de Cocksdorp. Hoofddader Oebele de Jong gearres teerd. Kranig optreden van W. Stolk. 29 Juli: Hooibroei op „Ora et Labora" en de „Kerkeplaats". 31 Juli: „De Vooruitgang" in Eierland door hooibroei in asch gelegd. 3 Aug.: Jhr. Dr. Loudon, Ned. gezant te Parijs, bezoekt Texel. 7 Aug.: Kerkconcert N.H. Kerk. Tex. Crt. 12 Aug.: Uitslag schietwed strijden B.V.L. 16 Aug.: Autotocht met ouden van da gen (den Burg) 41 auto's, plm. 100 oud jes. Aug.: 380 liefhebbers voor de politie- betrekking te den Burg. Benoemd D.' Looyen, opvolger van W. Brouwer, die benoemd werd tot rijksveldwachter te den Helder. Hooibroei bij J. v. Heerwaarden, Pijpersdijk. 28 Aug.: Autotocht met ouden van da gen (OostenenJd)acht auto's en 25 oud jes. Tex. Crt, 2 (en 12 Sept.: Over 'n drink waterleiding. 3—4 Sept.: Volksfeesten, etalagewed strijd, vuurwerk. Ingaande 4 Oct.: Winterdienst T.E.S.O. extra ingekrompen in verband met de toe stand van -de haven. Sept.: Tex. Museum verrijkt met scher ven, opgegraven uit de Hoogeberg, vol gen prof. Holwerda waarschijnlijk uit de Germaansche tijd. (We noemen slechts enkele aanwinsten; het heele jaar door houden we er onze lezers mee op de hoogte). Aug.—Sept.T.E.S.O. vervoerde op het traject TexelHarlingen 2182 passagiers, 1080 rijwielen, 16 auto's en 11 motorrij wielen (in 1930 resp. 21611009154. In 1931 27 reizen, in 1930 28). 15 Sept.: Vechtpartij te den Hoorn, waarbij van een mes gebruik wordt ge maakt. 1 Oct: Dokter J. R. Prakken vertrekt naar Amsterdam; opvolger dokter Vellen- ga- 28 Sept.: De hoeve, bewoond door de tam. Auke Kooiman, in Spang, in asch gelegd. Oct.: De ornitholoog Bouma, uit Haar lem, belast zich met de inrichting van de vanginstallaties voor het vogeltrekstation. 11 Oct.Eerste vangst. 7 Oct.: Op de „Kerkeplaats" gaan door brand tengevolge van bliksemslag duizen- K.G. hooi in vlammen op. 8 Oct.: Het Nut besluit tot de bouw van acht woningen te Oudeschild(f 14000) 10 Oct.: Bij paal 11 een dolfijn aange spoeld. V.oor Nederland het Se exemplaar. Volgens J.P.Strijbos een waardevolle vondst. Gaat naar Leiden. Oct.: Tot behoud van de vogels in Waalenburg, worden ook van H.M. de Koningin en ex-koning Ferdinand van Bulgarije giften ontvangen. Tex. Crt. 24 Oct.: Over Helders vuil aan Texels strand. Tot 1 Oct. werd Jeugdherberg „Pa norama" bezocht door 523 personen,aan tal overnachtingen 1827. Het bestuur over de resultaten zeer tevreden. De bezoekers vol lof. Oct.: De aankoop van het terrein in Waalenburg door „Natuurmonumenten" verzekerd. Oct.: Ons museum met een zeldzame inktvisch verrijkt. Ingaande 3 Nov. wordt de eerste post met het Mokbootje naar Texel vervoerd. 23 Nov.: Ingang belangrijke verlaging tarief autobus Th. Reuvers. 23 Nov.: „Ontwapeningsconferentie avond" vanwege de Wereldbond van Ker ken. Het petitionnement door 3028 per sonen boven 18 jaar geteekend. 27 Nov.: Burgemeester Oort verschuift de openbare viering van het Sunderklaas- teest van 5 naar 7 Dec.,, in verband met- de relletjes, welke te de Cocksdorp en den Hoorn plaats hadden. I Dec.: Het feest van Ouwe Sunder- klaas naar 21 Dec. verschoven; 7 en 21 Dec. hebben een rustig verloop. Een flamingo op Texel verzeild; blijkt ontvlucht uit Vught; wordt hier geschoten. II Dec.: In principe een Texelsch Cri sis Comité opgericht. 15 Dec.: „De Marei" verbrand. Bij verhuring van wei- en bouwland voor Doopsgez. gemeente en Weeshuis wondt plm. 60 pet. minder ontvangen dan 3—6 jaar terug. 21 Dec.: Bedrijfsongeval bij de T.E.M. Een tankdeksel de lucht in gevlogen. 22 Dec.: 130 werkloozen ingeschreven. Een enorme kei uit de Hoogeberg als bezienswaardigheid naar de Jeugdher berg getransporteerd. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1UI llllllllllllllllll TREIN 1932. Illlllllllllllllll IHIIIIIIIUHHIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Daar stappen we met nieuwe moed Weer in een nieuwe trein; En niemand onzer weet waarheen, Nöch hoe die reis zal zijn. Het is de „Neg'tien—3—2"-trein, d' Expres voor het Heelal, En niemand onzer weet, of hij De reis volbrengen zal. Want dikwijls klinkt, heel onverwacht, Door 't raam van 't portier, 'n Bevel, waar ieder aan voldoet: „Vlug overstappen hier!" We wenschen u een goede plaats, Een warm compartiment, Waar u de hééle jaarreis door Echt knus en prettig bent. En aardig reisgezelschap óók, Géén botsing en géén mist, Vertrouwen in het materiaal, En in de Machinist. HARD-GAAT-IE. Dertig Polder's graafmachine Ziet ge hier in vol bedrijf. Dat die hier haar centen waard is, Wees practijk uit, buiten kijf.

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 3