FRANS ZEGEL Kz. R. BAKKER Brandstoffen. Voor beplanting van bet Park .gtflfen MENSCH, ERGER JE NIET. Beplanting van het Park. Belangrijk Nieuws voor de Texelsche Varkenshouders ADVERTENTIËN Departement Texel der Mij. tot Nut van 't Algemeen. Algemeene Vergadering Kunstmesthandel zoekt voor Texel actief vertegenwoordiger. Oudeschild kacheliieuueii, bedwarmers, doofpotten, turfbakken, zakketels. enz, Holl. Bloembollenkweekers- Genootschap Uw vakkundig adres is Groene- plaats 6 S.V. „Texel" Woensdagavond. prima anthraciet. tegen scherp coiicurreerende prijzen, Dit nummer bestaat uit DRIE BLADEN. Als wij wat beter de kunst verstonden om in ons leven iets meer te slikken, wat zouden wij dan veel gelukkiger of althans minder ongelukkig zijn. Want juist door dat wij maar heel weinig slikken, niets verdragen, dadelijk op onze teentjes zijn getrapt, direct opstuiven, ons ergeren, ons nijdig maken en door de onbedui dendste dingen onze goede stemming be derven, doen wij onszelf en ons zenuw gestel zooveel kwaad! Iedereen kent ze (zoo men er al zelf iniet toe behoort!) die licht-geraakte, prikkelbare, opvliegende menschen, die van ieder misverstand een „kwestie" maken, en die hun leven door rollen in een steeds wisselend getijeeni vloed van driftwoorden en woeste buien, gevolgd door een eb om al.e niet-zoo- gemeende gezegden weer goed te maken en zelfs excuus er voor te vragen, om twee minuten later weer te vervallen in, een stuip van woede over een zaak van, niets. Behalve voor de persoon in kwestie, zijn die driftbuien ook hoogst onplezie rig voor zijn omgeving; er bestaan men schen die zich daar niets van aantrekken; doch het gros krijgt een gevoel van onbe hagen in de nabijheid van zulk een gauw- beleedigd, driftig mensch. Het leven be staat uit futiliteiten. Men kan nog zoo snakken naar een „hooger plan", naar veel lezen, nadenken, en zich rekenschap, geven, het feit blijft bestaan, dat het gewone daagsche leven een aaneenschake ling is van kleine niemendalletjes, plicht- jes, werkjes en pleziertjes, waarmee onze dagen worden overvuld. Vooral de dagen van de vrouw. Mannen kunnen soms meer vasthouden aan de groote lijn. Een lach op het goede moment kan wonderen doen: ontspanning brengen bij de dreigendste conflicten, en haat doen omslaan in welwillendheid. U moet bij die kleine onaangenaamheden des dagelijk- schen levens altijd maar denken: „de sop is de kool niet waard, het is jammer om mijn goede humeur door zoo een prul- ding te laten bederven". Dan wordt u minder gauw kwetsbaar en na een korte periode van zelf-controle bij zulke kleine ergernissen, stapt u er automatisch om heen, zander er eenige aandacht aan te wijden. Als u het zoo ver gebracht heeftu is u flink op weg om een werkelijke levenskunstenaar te worden. Boos worden en met zijn opgeheven stok dreigen geeft niets. Wie boos wordt, maakt zich beslist belachelijk; daarom alleen reeds moet men maar liever een beetje slikken dan zoo gauw op zijn teentjes getrapt te zijn. Het H.B.G.-Jubileum. Wel 45000 bollen noodig. Ook de nieuwste. Een plan van archi tect Van Empelen. Nog een oproep.. Volgend jaar zal de afd. Texel van het Hollandsch Bloembollenkweekersgenoot- schap 25 jaar bestaan, in verband waar mee op voorstel van het bestuur de leden vergadering besloot dit feit op feestelijke, wijze te herdenken. De plantsoenen, maar vooral het Park te den Burg zullen met bollen worden beplant, met welk doel verscheidene leden reeds honderden bol len beschikbaar hebben gesteld. Het Park vooral zal een buitengewoon fraaie aanblik opleveren. Aan de heer P. J. van Empelen, tuinarchitect te Heemstede, werd opdracht gegeven tot het verstrekken van een project, naar het welk de aanleg het fraaist zou kunnen ge schieden. We waren in de gelegenheid van het plan, dat inmiddels gereed kwam, kennis te nemen en kunnen u verzekeren voor zoover wij tot oordeelen bevoegd zijn, dat ons wat schoons te wachten staat. Na ter plaatse opmetingen te heb ben gedaan, is een ontwerp beplanting op papier gezet, waarbij met ter plaatse aanwezige boomen, struikgewas en scha duwen terdege rekening is gehouden. On tegenzeggelijk is een goed geheel ver kregen. Ter informatie kunnen we hieraan nog toevoegen, dat de heer Van Empelen zijn sporen sinds lang heeft verdiend. Na in Amerika op dit gebied veel kennis te hebben verwonen, heeft hij in ons land als tuinarchitect naam gemaakt door zijn weldoordachte arbeid. Vorig jaar hebben we zijn naam mogen noemen als de man, die de aanplant van de „Boltha" (Bloem bollententoonstelling, den Helder) in de juiste banen wist te leiden, thans 'hopen we hier het resultaat van zijn plannen en, adviezen te mogen bewonderen. Met de voorbereiding van het werk (het omspitten van de grond), waarmee welwillend van gemeentewege arbeiders zouden worden belast, wordt dezer dagen een aanvang gemaakt. Er zullen plm. 45000 bollen benoo- digd zijn, een aardige hoeveelheid, waar- ionder ook vele nieuwe soorten. Eenige partijen zou het bestuur gaarne nog ont vangen, met welk doel in dit nr. een adv. is opgenomen, die we gaarne in de aan dacht onzer kweekers aanbevelen. SPORTNIEUWS. Men schrijft ons: Het wedstrijd-programma voor morgen voor de afd. van Texel I luidt als op de le pagina vermeld is. De overzichtschrijver van „Het Groentje" meent, dat Zilvermeeuwen verliezen zal van Beverwijk; dat Alkmaar van D.T.S. behoort te winnen; dat Texel weer gelijk zal spelen te^en Uitgeest en dat Q.S.'Ó. dat op bezoek gaat bij E.V.C., daarvan moet winnen. De wedstrijd VroneQ.S.C. ging niet door wegens het niet goedkeuren van het Vrone-terrein door de hoofdconsul van de K.N.V.B. Vermoedelijk zal dit nog wel eenige tijd duren. Onze mannen zullen nu begrijpen, dat ze nog wel een kans tot winnen hebben. We hopen, dat ze zich van hun beste zijde laten zien èn ons èn de schrijver van „Het Groentje" zullen verrassen meteen overwinning. o Texel II speelt thuis tegen H.R,C. V. We zien vol belangstelling deze wedstrijd tegemoet. De elftalcomm. heeft het volle vertrouwen in het elftal, dat grootendeels uit jonge spelers bestaat. We rekenen dus èn op Texel I èn op Texel II en hoper» voor ieder een overwinning te kunnen noteeren. In deze afd. luidt het program ma: H.R.C. 4Helder 4; Oudesluis I J.V.C. ITexel Il-H.R.C. VWatervogels I Schagen II. Op het sportterrein van Texel werd deze week flink gewerkt. De rietmataf- schutting is gereedgekomen, hetgeen een groote verbetering beteekent. Ook is er een nieuwe urinoir gemaakt, welke zeker in een behoefte voorziet. De nieuw met zoden bedekte plekken voor de doelen zijn gewalst, zoodat deze nieuwe gedeel ten veel beter te bespelen zijn. o Deze week zijn de benoodigde beschei den voor de aanvrage der koninklijke goedkeuring op de statuten verzonden. Ze werden ten kantore van notaris Mul der in orde gemaakt, waarvoor onze har telijke dank. Binnenkort zal de sport- - vereen, rechtspersoonlijkheid bezitten. —o De trainingsavond was Dinsdagavond druk bezocht. We 'hopen, dat het zoo mag blijven. In plaats van Dinsdags zal voortaan weer Woensdagsavonds ge traind worden. Van 7 tot 8.15 uur Adsp. van 12 tot 15 jaar. Komt zooveel mogelijk Van 8.15 tot 10 uur: leden en junioren. Sporttenue en gymnastiekschoenen ver plicht. De voetbalclubs op Texel zijn aange zocht om deel te nemen aan een com petitie voor Adsp. We hopen spoedig een aanvang te kunnen maken. Zaterdagmiddag terrein in orde maken voor Zondag. Wie kan, komt helpen, niet waar De radio-gramofoon-installatie, welke op de athletiekdag voor een prettige stem ming op ons sportterrein zorgde, werd door Dros Ing. Bureau aangelegd en ver zorgd. We wenschen van hier nog een compliment aan deze firma te brengen., o— Mochten er liefhebbers zijn om Texel I morgen te vergezellen, geeft u op bij de secr. A. Dros, die dan voor zoover er plaats is, voor u zal reserveeren. (8 uur v.m. van Texel.) EN OPKOOPERS. We kunnen meedeelen, dat onze plaats genoot, de lieer J. C. Kager, deze «week benoemd is tot zaakvoerder voor Texel der Nederl. Varkenscentrale. De Texelsche varkenshouders en op- koopers kunnen dagelijks aan de heer Kager opgeven hoeveel en welke var kens zij over 10 a 12 dagen wenschen te leveren. Na zich hiervan te hebben over tuigd, worden deze opgaven geboekt. Het zal ieder duidelijk zijn, dat met uiterste nauwkeurigheid en gestrengheid te werk wordt gegaan. De getallen en gewichten moeten precies kloppen, omdat anders door de groote omvang van de organi satie de boel in het honderd loopt. In de week nadat de zaakvoerder zijn opgaaf aan de Centrale deed toekomen, wordt hem meegedeeld, waar en wanneer de door hem opgeven varkens moeten worden geleverd. Hiervan doet hij ter stond mededeeling aan de leveranciers (houders of opkoopers). Deze leveran ciers moeten zich precies aan de opdracht betreffende plaats en tijd houden. De geleverde varkens worden als regel uitbetaald naar geslacht gewicht, waar bij met de kwaliteit rekening wordt ge houden .Door tusschenkomst van de zaak voerder ontvangt de leverancier een af rekening met kwitantie. Tegen afgifte van deze kwitantie kan hij bij een bank ter plaatse zijn geld ontvangen. Verlaging Richtprijs Tarwe.. De Tarwe-Organisaties in N. en Z.- Holland besloten de richtprijs te ver lagen van f 11.— op f 10.50 in verband met de grootte van de te verwachten oogst en de lagere wereldmarktprijs voor de inlandsche tarwe. Reeds is op de ge leverde partijen 50 ct. per 100 Kg. 'inge houden. De bekend gemaakte prijzen worden door dit besluit dus met 50 ct. per 100 Kg. verlaagd. Zegels invaliditeitswet De voorzitter van de Raad van Arbeid te Alkmaar brengt hiermede ter kennis van belanghebbenden, dat ingevolge Ko ninklijk besluit de waarde van het rente- zegel, verschuldigd voor verzekerden in gevolge de Invaliditeitswet, die de leeftijd van 10 jaar nog niet hebben bereikt, ver minderd is van f 0.40 tot f 0.30 per week en wel met ingang van morgen, 25 Sep tember 1932. ^Dientengevolge kan tevens voor verzekerden, jonger dan 16 jaar, in dien voor hen dagzegels verschuldigd zijn, volstaan worden met dagzegels van 7yo cent. VVolveemarkten 15—21 Sept Voor wolveemarkten waren de markten te Zutphen, Schagen, Utrecht en Purme- rend allen nog stug in omzet en eerder flauwer Te Leiden, Leeuwarden, Zwolle, Rotterdam, Sneek en Groningen was de stemming, en dan speciaal voor slacht schapen, iniet minder. Voor binnenlandsch gebruik werd over het geheel deze week behoorlijk gekocht. Op sommige markten waren de prijzen voor schapen dan ook „iets" vaster. OJa. te Leeuwarden en Sneek was de handel in vette lammeren zeker niet beter. WAARSCHUWING AAN EIERENLEVERANC1ERS. Zware boete dreigt. Het leveren of ten verkoop in voor raad hebben van smerige, oude of slechte eieren tusschen versche eieren in is bij de Warenwet strafbaar gesteld. De ambte naren zijn gerechtigd zulke ondeugdelijke eieren in beslag te nemen, waarna zware' boete kan worden opgelegd. Eieren, die- van buiten iets vuil zijn, mogen met een vochtige doek gereinigd worden. Onder geen enkele voorwaarde mogen ze wor den bewaard. In hun eigen belang wordt het bovenstaande de leveranciers ernstig onder de aandacht gebracht, daar de wet in den vervolge streng zal worden toe gepast. Naar de directeur der Texelsche veiling ons meedeelt, worden zoo nu en dan slechte eieren in de partijen aangetrof fen. Dez-e week in een partij van 399 stuks zelfs 43, die zeker wel 14 dagen bebroed' zijn; ze vertoonden althans een kip in beginstadium. Begrijpen zulke leveran ciers -dan niet, hoe zeer zij de veiling daarmee benadeelen? Voor elk bedorven ei wordt een dubbeltje boete opgelegd, maar veel grooter is de schade voor de veiling, die klanten verliest en zich in haar ijverige pogingen, om 'haar afzet gebied te vergrooten, ziet belemmerd. Juist in deze tijd, waarin alle beschikbare middelen moeten worden aangewend om je te kunnen handhaven, verdient een zoo danige handelwijze, die stiekum je bedrijf ondermijnt, ten scherpste te worden ge laakt. GETROUWD: A. TOLLENAAR en J. TOLLENAAR—Oele die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de bij hun huwelijk ondervonden belangstelling, de Cocksdorp, 17 Sept. '32 füüiëffiifillteiESffiis; SSSSSEEEEEEffliSBE tfi m OP DEN 33 SEPT. D.V. ES hopen onze geliefde Ouders, BS en Grootouders a JACOB DROS Sz. Jg H en BS DIEUWERTJE VLAMING gg BS hun 25-jarige Echtvereeniging te BH ES herdenken. jg BS Dat zij nog lang gespaard mo- E-S gen blijven is de wensch van hun BE BH dankbare kinderen. j® BH Assen. gj BS R. JANSEN-Dros. BH L. JANSEN. ffi BH en Kind. gj BH Oosterend. BS EB FIJ. EB MAR. BH SIEM. BH 22 September 1932. gg BH Ontvangdag Donderdag 29 Sept. BH BH ffi DANKBETUIGING. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze ge liefde vader, K HEERSCHAP betuigen wij onze hartelijke dank. In het biezonder aan dokter Westbroek en zuster Mulder voor de onvermoeide hulp; aan ds. Plug voor de troostwoorden, tot ons ge sproken en aan buren, dragers en kleed- oplegHers voor de laatste eer aan de over- lcuene bewezen. FAMILIE HEERSCHAP. Eierland, Sept. 1932. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte, het over lijden en de teraardebestelling van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en groot moeder, FOKELTJE VOS—Lagerveld, betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de Familie, N. VOS. Oosterend, 23 September 1932. op WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1932 in hotel „Texel" des avonds 8 uur. Agenda: 1. Opening. 2 Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verkiezing lid bestuur Nutsbouw- stichling. 5. Verslag van den afgevaardigde alge meene vergadering Amsterdam. 6. Vaststelling Winterlezingen. 7. Rondvraag. HET BESTUUR. Verzocht wordt deze vergadering in grooten getale bij te wonen. Alleen zij, die goed bij H.H. Land bouwers zijn ingevoerd, gelieven te solli- citeeren. Brieven onder no. 758 aan het bureau dezer courant. RONDE FORNUISJES 3.75 groot 4.25 GEMOFFELDE VULEMMERS vanaf 70 ct. EMAILLE VULEMMERS vanaf 95 ct. GESMEDE KOLENLEPELS 18 ct. KACHELHAAKJES 5 ct. GEPOLIJSTE KACHELPIJPEN 80 ct. GEPOLIJSTE ELLEBOGEN 25 ct Verder: Beleefd aanbevelend, AFD. TEXEL. zijn nog benoodigd Early Surprise, Orange Cup, Bernar dino, Emperor, Sir Watkin, Poëticus ge woon, Silver Phoenix, Rood cupjes; Sneeuwklokjes en Leliesoorten. Welke leden stellen hiervan beschik baar? Opgaat wordt bij den Secretaris inge wacht. den Burg. Voortaan zal de zaaitraining weer plaats hebben op 7 tot 8 15 uur Adspiranten van 12-15 jaar 8,15 tot 10 uur Leden en |unioren HET BESTUUR. Betaalt vooral in dezen tijd niet MEER dan NOOD1Q is voor Wij kunnen u elke soort leveren Aanbevelend, Weverstraat. J. C. RAB. O

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 6