TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Waar kind'ren zijn.... Texelsche Berichten EEN WAARBORG DRUKWERK ingezonden Zaterdag 1 October 1932. Waar kind'ren zijn daar wordt zoo vaak Heel veel en stil geleden. Terwille van die wond're band Wordt dikwijls zwaar gestreden. Waar kind'ren zijn daar is zoo vaak Veel goeds tot stand gekomen Het zwaarste kruis wordt door een kind Zoo licht soms weggenomen. Vanwaar dan toch die sterke macht, Jou kindeke, gegeven? Gansch onbewust beschik je 't lot Vaak van een menschenleven. ANNIE DE HOOG—NOOY. Wolveelhandel 22—28 Sept. De wolveehandel was algemeen „een tikje beter". De meeste markten gaven iets meer handel met stationnaire prijzen, terwijl enkele markten van een iets vaster stemming gewaagden. Over 't geheel schijnt de binnenlandsche vraag naar schapenvleesch iets toe te nemen, zoodat vrijwel alle markten, zonder uitzondering voor slachtschapen wel zoo goed waren. Natuurlijk gaven enkele markten, bij verhoogd aanbod, wel weer een flauwer afloop. SPORTNIEUWS. Men schrijft ons: Morgen krijgen we bezoek van Vrone uit St. Pancras. Ook al geen onbekende. We hopen, dat Texel er nu in mag sla gen te winnen. Vrone heeft pas één wed strijd gespeeld en wel tegen Schagen. Deze werd door Vr. verloren met 03, Schagen behoort ongetwijfeld tot eender sterkste tegenstanders. We hopen, dat de spelers van T. niet aan een zacht eitje denken, maar zullen zorgen, dat, wanneer zij werkelijk sterker zijn, dit ook in doel punten te zullen uitdrukken. Speelt uw beste spel. Het verhoogt uw eigen ge noegen en tevens de belangstelling vbor de wedstrijden, naarmate T. een belang rijker factor wordt op de ranglijst. E.Lap staat op de „ziekenlijst" en kan dus niet meespelen. Zijn plaats wordt door A. Dros Bz. ingenomen. „Het Groentje" meent, dat Vrone niet veel plezier zal hebben van haar reis naar Texel. Wij hopen, dat T. inderdaad zal winnen, maar wenschen onze bezoekers evengoed een voorspoedige en prettige reis toe. Het programma voor morgen: le afd. 4e klas K.N.V.B. BeverwijkUitgeest; Q.S.C.Alkmaar; Schagen—Zilverm.; E.V.C.—D.T.S.; Texel Vrone. Op Schagen na wordt alle thuisclubs een overwinning voorspeld. o Texel II gaat op bezoek bij J.V.C., dat Zondag van Oudesluis met 21 verloor. Doet je best, jongens. Als je daar eeni gelijk spel weet te behalen, is het nog zeer goed. J.V.C. behoort tot de sterksten. Het is tevens een goede oefening voor volgende week. Dan komt Schagen II op bezoek. Deze week zal ons sportterrein ver rijkt worden met een fietsenrek, plaats biedende voor 55 rijwielen. Voor de lut tele prijs van 5 ct. per fiets kan ieder z'n karretje veilig en op een behoorlijke manier opbergen. Alleen zij, die van deze bergplaats gebruik maken, kunnen zich met de fiets op het terrein begeven. Zoo wordt maar steeds aan de verbetering onzer inrichting voortgewerkt. Ook tot betere ontwikkeling der spelers wordt niet stil gezeten. Kans op goede zaaltraining is in 't verschiet. Doet mee en het succes' blijft niet uit. Hedenmiddag is een groote schaar hel pers moodig. Door de bouw van rietschut ting, enz. moet heel wat opgeruimd wor den. Het terrein moet klaar gemaakt en we weten: vele handen maken lichtwerk. Is het werk gedaan, dan kan er nog ge oefend worden. Adspirantennieuws: Door de Zeemeeu wen werd met 2 elftallen ingeschreven,, door C.S.V. met één. De toestemming tot het spelen eener competitie is bij de N.H.V.B. aangevraagd. Een bespreking hopen we spoedig met de deelnemende clubs te hebben. Morgen spelen nogmaals 2 proefelftal- len. Aanvang half twaalf precies. Groen-Zwart: D.Geense J.Slikker N.Huisman P. Keesom P.Kikkert M.Bakker G.Coevert W.v.Zeijlen B.Mulder H.Boon W.v. Heerwaarden Joh.v.Heerwaarden P.Vlaming W.Mulder K.de Porto K.Kikkert S.v.Heerwaarden Th.Lap Jb.Coevert D.C.Dros I.Boon Wit: S.de Porto. Groen-zwart (Benjamins): aanvang 10uur precies. Wim Geus L.Kuiper J.Jellema G.Broekman A.Lap T.v.Zeijlen D.Lemstra D.Huizinga H.Mulder Joop Kikkert H.Broekman D.Noordijk Jan Rab W.Langeveld C. v. Zutphen Ab.Keijser Jb.Kikkert H.Pen J.W.v.Huizen Jaap Koom I.Hillen Wit: Jan Stem Ook deze adsp. zullen we deze winter een aardig programma kunnen bezorgen. Zakennleuws. De heer S. Zijm verplaatst vandaag zijn bakkerszaak van de Warmoesstraat naar de Molenstraat. (Zie adv.) Aan de heer P. Lieuwen alhier is op verzoek op de meest eervolle wijze ont slag verleend als agent der Utrechtsche Alg. Brandwaarborg Mij. en N.V. Utr. Alg. Brandverz. Mij. In zijn plaats werd benoemd de heer C. P. Moojen, die de aandacht verzoekt voor de adv. in dit nummer. Een avond met Kees Pruis en Piet Hesse. Ja, ook met Stella Seemer en Willem Ciere, maar Pruis en Hesse zijn toch wel de meest populaire figuren op Zater dagavond 8 Oct. a.s. Het tournee, dat het viertal onlangs door het land is begon nen, blijkt een groot succes. Hesse en Pruis verstaan de kunst „het publiek" te vermaken en trekken volle zalen, waar zij verschijnen. „Tubantia" schrijft: Zoo'n groote aan trekkingskracht oefende het gezelschap uit, dat de groote Schouwburg te En schedé nagenoeg uitverkocht was. Piet Hesse gaf blijk een uitstekend acteur te zijn. Stella getuigt van smaak en talent. Willem Ciere was uiterst verdienstelijk. Kees Pruis een man met biezondere ta lenten, een uitnemend conferencier. De Alkmaarsche Crt.Een uitverkochte zaal. Buitengewoon succes, zeer ver diend. Het programma is met uiterste zorg samengesteld, beschaafd, gevarieerd, smaakvol en belooft een zeer gezellige avond. Dansclub voor Gevorderden. Men schrijft ons: Donderdagavond half negen werd in hotel Texel de uitgeschreven vergadering tot oprichting eener dansclub door de heer IJ. Witte met dank voor de opkomst geopend. Het resultaat leidde tot oprich ting eener club voor gevorderden. De eerste avond is bepaald op Dinsdag 8 uur. E>e leiding berust bij de heer IJ. Witte. Door de vergadering is een bestuur ge kozen, bestaande uit de heeren A.Bakker, Jb. Rijk en M. Moojen. Om een ieder in de gelegenheid te stellen deze avonden te bezoeken, werd besloten de toegangs prijs op slechts 30 ct. per persoon te stel len, dus: „crisisprijzen". De muziek wordt verzorgd door het B.B.B.-orkest. Nieuwe leden kunnen zich Dinsdagavond nog bij het bestuur aanmelden. Zilveren ambtsjubileum. Vandaag herdenkt de heer F. B. Zeyl- stra, techn.-hoofdambtenaar te den Hel der, waaronder ook Texel ressorteert, de dag, waarop hij voor 25 jaar als techn. ambtenaar bij Rijkswaterstaat in dienst trad. Velen hier, die de jubilaris kennen) als een welwillend en vriendelijk man, aangenaam in de omgang, zullen zeker niet nalaten van hun belangstelling te doen blijken. Het adres is: Buitenhaven, den Helder. Nieuwe telefoonaansluiting. J. Agter, loodgieter, no. 46. den Burg. Bouwvergunningen. Door B.enW. werden sinds onze vorige opgaaf deze vergunningen verleend: Den Burg, bijbouw woonhuis met ga rage, A.Eelman, (Koogerstr.)Den Burg, Weverstraat, vernieuwing woon- en win kelhuis, N.Wonder; de Cocksdorp, bij bouw garage J.Barends; Oudeschild, stich ting woon- en winkelhuis, G. Blom Jz. Ontwikkelings-Cursussen. Het bestuur van Volksonderwijs ver zoekt ons te plaatsen. Het zij ons vergund, op deze plaats de aandacht te vestigen op de advertentie van Volksonderwijs in"dit nummer van uw blad. Evenals in de vorige jaren zal deze ver- eeniging ook gedurende de a.s. winter een aantal ontwikkelingscursussen doen geven. Deze cursussen worden gegeven door bevoegde leerkrachten, zijn voor ieder toegankelijk en de kosten bedragen als gewoonlijk slechts enkele guldens. Een ieder, die nog leerlust bezit, man of vrouw, jongen of meisje, melde zich aan. Volwassenen, die hun schoolkennis nog eens willen opfrisschen, nog eens „les" willen hebben in het schrijven zon der fouten, rekenen, enz. laten zij vooral zich niet laten weerhouden door valsche schaamte. In Oost en Oosterend zijn het vorige jaar zulke lessen gegeven en door de deelnemers (sters), jongelui zoowel als huisvaders, tot liet einde toe met aan dacht gevolgd. Leden van Volksonderwijs en hun huisgenooten, ontvangen reductie op de lesgelden. Belangrijk voor tarwetelers. De aandacht wordt gevestigd op de adv. van de Tarwe-Organisaties in dit nr. De plaatselijke commissie verzoekt ons echter er met nadruk op te wijzen, 4,dat als regel door de G.T.O. geen on- geschoonde tarwe wordt afgenomen en dat aan A-kwaliteit de eisch wordt ge steld, dat er geen fijne schrompelige korrels in voorkomen". Feestavond voor gehuwden. Het plaatselijk comité, dat vorig jaar met zooveel succes een feestavond voor gehuwden op touw zette, hoopt half No vember daarin weer even goed te zullen sfagen. Het verzoekt ons de aandacht van liefhebbers op zijn oproep te vestigen, OUDESCHILD. Havenwerken. De mistsirene is thans ommetlseld en met de opbouw van het nieuwe havenkan toor is een aanvang gemaakt. Met de werkzaamheden aan net gebouw van T.E. S.O. wordt flink gevorderd. Een bagger molen „Haskerland" genaamd (de aan nemers, gebr. Dikkerboom en Sij brandy, wonen te Oude-Haske), heeft de kom van de oude haven uitgediept en heeft zich Donderdag naar de nieuwe haven begeven. Verwacht wordt, dat ze deze week gereed komt. Defect op de Marsdiep. Donderdagmorgen kon de boot tegen elf uur niet de haven binnenloopen. Op korte afstand van Oudeschild brak weder om de stuurketting, waarop het anker uitgeworpen werd teneinde niet de kans te loopen op de keien of ondiep water) te belanden. Nadat de ketting hersteld/ was en het anker weer geheschien, kon de boot de haven weer bereiken. Ze had/ door het ongeval plm. een half uur ver-, traging. De watertaxi heeft zich nog naait buiten begeven om te informeeren, waar-, mee men van dienst zou kunnen zijn. Men kon echter gerust zijn. Met eigen krachten heeft men zich kunnen redden. Zakennieuws. Blijkens een adv. in dit nummer opent de heer P. Pool heden zijn zaak in wol len, handwerken, dekens, enz. De winkel maakt een frissche indruk en is zeer practisch ingericht. Architect was de heer J.v.d.Pijl; metselaar 1. Voigt, timmerman P. v. 't Hoog, schilder C.Timmer, lood gieter J.Kiljan, electr. P. Hoogerheide. De heer Pool noodigt een ieder uit hem met een bezoek te vereeren en geeft ter ge-, legenheid van de opening de kans een, mooie prijs te winnen, (zie adv.) Dijk- en wegwerken. De weg onder de Zeedijk van Nieuwe- schild naar Oudeschild is door de Dertig Polders geheel geasfalteerd. Hij kwam Woensdag gereed maar mag voorloopig alleen in de richting van Oudeschild be reden worden, daar de berm de a.s. win termaanden nog te week is en dus gevaar oplevert. Thans is het waterschap; bezig met het walsen van het rijspoor; onder de dijk in het Noorden, hetwelk; ook wordt geasfalteerd. Hiermee hoopt men in 14 dagen gereed te zjjn. Dan zul len de dijkwerken op Texef hun beslag! hebben gekregen. Vissdherij. De TX 25, schipper Bruijn, eig. R.C. Boon, heeft Donderdag door het breken van de touwen haar netten met toebehoo- ren verspeeld. Een leelijke strop in deze tijd, nu er toch al met de visschjeri) nagenoeg niets te verdienen valt. Ze was deze week weer minder dan vorige week. Er wordt vnl. puf gevangen voor de fabr. van Gebr. Blom. De vangsten zijn gering en geven nauwelijks droog brood. Ook maakt men zich hier ongerust over de toestand in de haven. Sommige dagen staat er zooveel deining, dat de schepen slingeren afs bij stormweer en de touwen knappen. Ook al een gevolg van de Zuiderzieeafsluiting en de zwaar dere stroomen r OOSTEREND. Wie zal dat betalen? Dinsdag werd alhier bij het Gebouw voor Chr. Belangen bij het passeeren van twee auto's een fiets gegrepen, welke tegen het Gebouw stond. De velocipède werd danig toegetakeld en in zorgwek kende toestand opgenomen. Wie zal dat betalen Woningbouw. Voor rekening van de heer B.v.d.Vis Az. wordt op einde Peperstraat een nieuw woonhuis gebouwd. Het werk in onder hands aanbesteed en wordt uitgevoerd door metselaar A. de Kort, het timmer werk door Gebr. Timmer. Zang en muziek. woensdagavond werd alhier in de Her vormde kerk een zang- en muziekavond gegeven door een gezelschap van Den Burg. waarvan de baten ten goede kwa men van het fonds voor een verwar- /mingsinstallatie in de Ned. Herv. Kerk te den Burg. Na het gemeenschappelijk zingen van VOOR NET VLUG GOEDKOOP op allerlei gebied is de moderne en economische inrichting van ons bedrijf. DRUKKERIJ TEXELSCHE CRT' Ps. 150:1 en 3 gaat ds. Vissier voor in gebed, in zijn openingswoord, waarin Ds. de aanwezigen hartelijk welkom heet en zegt er gaarne wat meer bij elkaar te, jhebben gezien, zet spr. het doel van1 deze avond uiteen. Vervolgens werd het eerste nummer ten gehoore gebracht, „Die Himmelerzahlen die Elue Gottes", van Hayden, heerlijk vertolkt door de lieer J.Visser, Mevr. Visser-Dewald bracht ten gehoore een vioolnummer, „Reigen seligen Geister", dat zeer goed tot zijn recht kwam, waarna liet koor op ver dienstelijke wijze zong: „Hoort gij die stemme" en Óud-Ned. Kerstlied. Hierop volgde „Larghetto' 'van G. F. Handel,, hetwelk mooi werd gespeeld door mej. E. Dijt op de violoncel. Door Ds. Visser werd nu een stuk gedeclameerd uit het boek, getiteld „De Friesche heide", waar in het leven wordt geschetst van een, vrouw op de heide, Lutske Logica ge- heeten. Een aardige schets uit het heide- lcven. Na eerst gemeenschappelijk te hebben gezongen Ps. 146: 13, kregen we nog te hooren „Sarabande" van J.S., Bach, gespeeld door mevr. Visser-De wald, mej. E. Dijt en J. Visser en tot slot „Adagio", van Tartini, gespeeld door mej. E. Dijt, violonoel, afgewisseld door enkele liedeien, gezongen door het koor. Aan het einde dankte Ds. Visser voor de- belangstelling en vooral de kerkvoogden voor het afstaan van het kerkgebouw, als mede de consulent Ds. Plug, voor zijn zeer gewaardeerde tegenwoordigheid. Tot slot zong het koor de aanwezigen nog de zegebede toe. Hoewel de belangstelling niet biezonder groot was, mag de avond toch als goed geslaagd worden beschouwd. HET „FLUWEELEN" BRIEFJE VAN DE HEER BOODT DANI In de eerste plaats onze dank aan de heer Boodt voor de bevestiging van ons schrijven in de krant van Woensdag 21 September. Dat er in de brief van de heer B. aan de pachters nog enkele woorden meer stonden, doet absoluut niets ter zake. De zaak is zooals wij schreven en dit wordt door de heer B. bevestigd. Ot de brief van de heer B. als een „dreigbrief" kan worden beschouwd, is maar een kwestie van opvatting. De heer B. voelt het blijkbaar niet, maar de pachters op de schrale domeingronden voelen het wel als een bedreiging, wan neer hun wordt meegedeeld, dat ze hel; fand weer kunnen inhuren fegen een veel te hooge pacht. Z ij voélen, dat het mes, nun op tie keel wordt gezet. Als de heer B. zich echter stoot aan, het woordje „dreigbrief", dan wTllen we ook wel spreken van het „fluweelen" briefje, waarin aan de pachters vriendelijk en beleefd wordt meegedeeld, dat ze 'in de gelegenheid worden gesteld, zich zelf een strop om de hals te doen. Maar dan voor 15 October. Na die datum kan dan naar andere slachtoffers worden omge zien. Aan de „duinboereri" geschiedt on recht, meneer Boodt, onrecht.. Wij zullen blijven strijden voor het recht van deze pachters der Staatsgron- den. De afd. Texel van de Bond van Ned. Landpachters. Illllllllllülllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllillll IIHIWUII VOOR DE JEUGD. IHIUIUIR iiiiiiiiiiiiiiniüiiiiüiiiiüinnniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii Beste Jongens en Meisjes. De laatste vier. Het twaalftal is nu vol. De oplossingen verwacht ik vóór Donder dag, dus niet later dan Woensdag! Ver geet niet naam, voornaam, leeftijd en adres op te geven. 9. Maak hiervan een stadje in Gelder land: N1ETMOCHED. 10. Een be kend dichter. Geef hem een ander hoofd en je krijgt de naam van een bootje. 11. Hoe kan twee-en-een-half-dozijn „acht" zijn? 12. Een bekend spreekwoord: E D H L (samen 20 letters; de be ginletters van de vier woorden zijn hier, gegeven). Ik hoop weer veel oplossingen en aar dige briefjes te ontvangen. Veel groeten van jullie OOM KO, O V

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 5