geneest en i>e^taaU de rudd TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT CRITIEK CRITIEK KINDEREN. De klimop grijpt zich vast Yo-Yo Texelsche Berichten Zaterdag 15 October 1932. Mijn Zonnekindje. Jij bent mijn zonnekindje, Jouw licht schijnt overal Door aangeboren liefheid, Die elk verwarmen zal. Jij bent mijn zonnekindje, Ik koester me in je schijn En ben toch zoo gelukkig, Dat jij van mij mag zijn. Mijn lief klein zonnekindje Met 'n hartje blij en licht: Wat breng je vaak een glimlach Op 't droevigste gezicht ANNIÈ DE HOOQH—NOOY. aan elke gelegenheid om hooger op te komen. Vindt hij geen boom dan verdubbelt hij zijn krachten en hecht zich aan een dorre steenen muur. Er zijn menschen, die zich met vrucht hieraan kunnen spiege len. Niet dadelijk denken: „Waar kan ik een ladder halen". DR. SCH1E TOP. Tegenwoodig heeft de wereld, Weer een hypernieuwe sport, Die door alle rangen, standen, Onvermoeid beoefend wordt. 't Is één groote Yo-Yo-manie: Ongeleerd of intellect, Allen zijn ze veertig graden, Met de Yo-Yo-koorts behept. Van de baby in het loophek Tot aan O ver-Opoe toe, Wordt ge-Yo-yo-yo-yo-yo-yo't Yo-end gaan de oogen toe. Yo-Yo is thans de attractie, 't Heeft weer eens wat nieuws gebracht. In het alledaagsche leven Van een decadent geslacht. HU1B DE RIJMELAAR. Onze rijmer is pas pa geworden. We rijmen dus verder: „Een Yo-Yo dus, geen rammelaar Voor onze kleine Rijmelaar". Red. GEVRAAGD Het zijn onze vrienden, die feilen ons toonen. Geen mensch, die ons betere diensten bewijst, Al hebben wij neiging met vriendschap te loon en, De man, die ons steeds met zijn goed keuring prijst. De criticus dwingt ons succes te verkrijgen, De steek van zijn tong is de zweep voor het paard; Die prikkelt ons om tot de bergtop te stijgen, Terwijl vleierij ons de beenen verzwaart, Daarom: GEVRAAGD (P.S. Ook door óns. RED.) Uit ons Zondagsblad. Vandaag vindt ge in ons Zondagsblad de reproductie van een foto, ons afge staan door de fotograaf Jild Zuidema, de Cocksdorp: „De Werkverschaffing in Waalenburg". Overigens bevat het nog wel vijftig met zorg gekozen foto's uit binnen- en buitenland; een vervolgverhaal „De Jacht op het Geluk" met korte inhoud van wat in de vorige twee nummers ver scheen; de novelle „De met goud besla gen revolvers"; twee populaire leerzame artikelen met foto's, „Wat is er achter de wereld" en „Kostbare pelsdragers"; een verhaal met plaatjes voor de jeugd; een pagina voor de vrouw met recepten, nuttige wenken, modeplaatje en patroon voor een flatteus schortje; een blad met humor in woord en beeld. En dat kost allemaal nog maar vier cent per week; 50 oent per 13 nrs.; p. post 70 ct. Het is zonder twijfel voor deze prijs het fraaist verzorgd weekblad, dat in ons land wordt uitgegeven in koper-diepdruk! Teekencursus voor Ambachtslieden. Evenals vorige jaren zal hier voor (a.s.) ambachtslieden door de heer J. Tiessenweereen teekencursus worden ge geven. We maken belanghebbenden attent op de desbetreffende annonce in dit nummer. Aanmelden vóór Woensdag a.s. SPORTNIEUWS. Door de K.N.V.B. is voor de 4e klasse A slechts één wedstrijd vastgesteld, n.l. Q.S.C.—Beverwijk, hetgeen ongetwijfeld een zeer belangrijke is, daar beide clubs het sterk probeeren om op de bovenste plaats te komen. „Het Groentje" waagt zich niet aan 'n voorspelling: hetgeen ook wel niet noo- dig zal zijn, daar het Q-terrein, bij een regenval als die van de laatste dagen wel niet te bespelen zal wezen. De aangekondigde vriendschappelijke wedstrijd tusschen Texel 1 en Zeemeeu wen moest worden afgelast. Een aantal spelers van T.I bleek niet beschikbaar en uit T. II kunnen geen invallers gehaald worden, daar de competitie voorgaat. Het plan om een nieuwe opstelling te probee ren, zou bovendien mislukken. In „Het Groentje", off. orgaan van de N.H.V.B., is op 23 Oct. voor T. II de uit wedstrijd Oudesluis-T.ll vastgesteld. Kun nen we dit als antwoord op de vragen om vrijaf voor de bekerwedstrijden van S.V.C. beschouwen? Misschien wordt op de bestuursverg. van de N.H.V.B. op he denavond nog anders beschikt. o— Uitslagen 2e klasse E N.H.V.B. van 9 Oct.: Oudesluis IH.R.C. V: 44; Wa tervogelsHelder IV: 23; H.R.C- IV J.V.C. I: 6—5. Programma voor a.s. Zondag: H.R.G. V—H.R.C. IV; Texel II—Schagen II; J. V.C. I—Watervogels. o— Eveneens lezen we in „Het Groentje", dat de K.F.C.-speler Jb. Mol Zondag niet voor het Ned. 'Elftal in de niet-off. Inter land wedstrijd België-Nederland kan uit komen. Het Ned. Elftal ziet er nu zoo uit: Van der Meulen, Weber, Van Run, Peli kaan, J. v. d. Broek, Van Heel, Nagels, Adam, Van den Broek, Bons erna en Van Nelle. o— Maandagavond werd na de loting voor de bekerwedstrijden van S.V.C. met de aanwezigen de adsp. competitie bespro ken. De indeeling is gereedgekomen. 30 Oct.: Texel adsp. A-Texelsche Boys; K.V.C.—Zeemeeuwen A; S.V.C. adsp. A vrij. 6 Nov.: S.V.C. A—Texel A; Tex. Boys K.V.C.; Zeemeeuwen—Texel B. 13 Nov.: ZeemeeuwenTex. Boys; S.V. C. A—K.V.C.; Texel A—Texel Bj. 20 Nov.: Texel A—Zeemeeuwen A; Tex. BoysS.V.C. A; KV.C.-Texel B. 27 Nov.: K.V.C.—Texel A; Zeemeeu wenS.V.C. A; Texel B.Tex. Boys, 4 Dec.: S.V.C. A—Texel B;. Texel B. is voorloopig ingedeeld. Is het mogelijk, dan zullen zij ook deelne men. Gaat dit echter niet, dan wordt de aangewezen wedstrijd voor de tegenpartij een vrije Zondag. Dit is de eerste helft van het programma. De 2e helft wordt in dezelfde volgorde afgewerkt. Afge laste wedstrijden volgen na het afwerken der 2e helft. Tusschen 2 adsp. elftallen van Texel en één elftal van Zeemeeuwen, wordt eveneens een competitie gespeeld, welke zoo mogelijk op Zaterdag zal worden af gewerkt. Gaarne ontvangt de competitieleider be richt van Zeemeeuwen B, of het er mee accoord gaat en of zij zich er mede kun nen vereenigen, dat alle wedstrijden op het T.-terrein worden gespeeld. Morgen speelt Texel adsp. A tegen S.V.C. A. Aanvang 11.45 uur precies,,, Texel A: D. Geense I. Boon D.C.Dros J.Slikker Th. Lap M.Bakker G.Coevert W.Mulder P.Kikkert (aanv.) B. Mulder P. Vlaming. Door loting is W.v.Zeijlen als reserve aangewezen. Woensdag worden de andere elftallen bekend gemaakt. Vermeld moet nog worden, dat voor de adsp. comp. een medaille als kampi- oensprijs en verder een persoonlijke her- inneringsprijs in de vorm van speldjes b.v. worden beschikbaar gesteld. Ten slotte vragen we de biezondere aandacht voor ons 2e elftal, dat a.s. Zon dag moet spelen tegen Sparta II. Het komt ons voor, dat, alhoewel Schagen tot een der sterksten behoort, met harden verstandig werken niet verloren behoeft te worden. Doe je uiterste best, jongens! EEN BROEI-CONCOURS. De aangekondigde distributie van bloembollen over de lagere scholen in onze gemeente heeft deze week plaats ge had. Zooals we reeds schreven, worden voor de kinderen, die met het „broeien" de beste resultaten bereiken, prijzen be schikbaar gesteld. De beoordeeling, zoo wordt ons namens het afd.-bestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur meege deeld, wordt aan dames en heeren onder wijzers (es sen) overgelaten. Iedere school krijgt een prijs, welke voor de beste „broeier" bestemd moet worden. Zoowel de mooie bloem als het tijdstip, waarop ze zich in feestgewaad vertoont, zullen bij de beoordeeling in aanmerking worden genomen. Wie het eerst met een werkelijk prachtig exemplaar bij „meester" ver schijnt, zal o.i. wel de meeste kans heb ben voor de prijs in aanmerking te komen. Kinderen en lucifers. Zondag is op het Hooge Weidje aan de Koogerweg een hoeveelheid ruigte van de heer J. Rab in vlammen opgegaan. Het plm. vijfjarig zoontje van B. had er met een lucifer „de roode haan" op geplant. De politie heeft zich van de toestand ver gewist: voor de omgeving was geen ge vaar te duchten. Blauw-blauw-laten dus maar, doch laat het voor ouders een waarschuwing zijn. Niet zelden hebben kinderen hun spelen met lucifers met de dood moeten bekoopen. Damclub „O.KK Texel. De stand van de eerste speelavond van de damclub O.K-K. is als volgt: Groep I: gesp.gew.rem.verl.pnt. 1 1 0 0 2 D. Lap. 1 1 0 0 2 M. Bakker. 2 0 0 2 C. v.Heerwaarden C. Roeper, J. IJ. Witte, S.v.Heerwaar- den en C. Dijker speelden niet. Groep II: 2 2 0 0 4 E. M. Kerkhof. 2 1 0 1 2 H. Boon. 2 1 0 1 2 G. P. Koonn. 2 0 0 2 0 G. Heldt G. Keijser, J. Stam, J. Vonk, S. Kuiper, Joh. Hillenius en W. Hillenius speelden niet. Groep III: 2 1 1 0 3 G. Dros. 2 1 0 1 2 J. P. Standaart. 2 1 0 1 2 N. Schumaker. 2 0 1 1 1 J. de Lange. D. G. Bakker, J. Kikkert, J. Daalder en J. Schaatsenberg speelden niet. OOSTEREND. Been gebroken. Vanmorgen, schreef Woensdag onze corresp., kwam de heer J.Brouwer, van Oosterend, tot de ontdekking, terwijl hij in Spang langs de weg ging, dat er om ■hulp werd geroepen. Toen hij op onder zoek uitging, bemerkte hij het zoontje Arie, van de heer K. Mantje, te den Burg, die er slecht aan toe bleek te zijn. De jongen was over een sloot gespron gen, met het noodlottig gevolg, dat hij zijn been brak. Toen was hij weer in de sloot terecht gekomen, waarbij alleen zijn bovenlijf droog was gebleven. Toen de heer B. hem in deze toestand aantrof, had hij meer dan y3 uur zoo gelegen. Met vereende kracht hielp men hem op het droge. Dr. Hellema verleende geneeskun dige hulp. De patiënt werd per zieken auto naar den Helder vervoerd om in het Hospitaal te worden opgenomen. „Nut en Genoegen" naar het „70-jarig jubileum"., Dinsdagavond hield „Nut en Genoe gen" een huishoudelijke vergadering in het Wapen van Amsterdam. Als gewoon lijk was deze vergadering niet druk be zocht. Behalve het bestuur waren slechts een achttal leden present. Nadat de aan wezigen door de voorz. welkom waren ge- heeten, verkreeg de penningmeester het woord. Uit het financieel verslag bleek, dat de inkomsten over het afgeloopen jaar hadden bedragen f212.12, waartegen over aan uitgaven waren geboekt f 149.29, zoodat een batig saldo was verkregen verkregen van f 62.83. De penningmees ter ontving dank voor zijn gehouden be heer. De besprekingen hielden voornamelijk verband met het a.s. 70-jarig bestaan| der vereeniging. Als datum voor de te. houden vergadering werd voorloopig vast gesteld 26 November. Het bestuur werd opdracht gegeven voor die avond een hu morist of duettistenpaar te engageeren. Met verschillende personen zal hierover worden gecorrespondeerd. Van een drie tal personen was bericht ingekomen, dat zij voor hun lidmaatschap bedankten, ter wijl eveneens drie zich als lid hadden aan- Igegeven. Verder werd besloten ook dit jaar weder drie- inplaats van vier ver gaderingen te houden, n.l. in November, Januari en Februari. Nadat nog was be paald, dat nieuwe leden, op Texel woon achtig, zich voor de eerstvolgende ver gadering dienen aan te melden, terwijl voor personen buiten Texel woonachtig, die eventueel een der vergaderingen zou den willen bijwonen, wel uitzonderingen kunnen worden gemaakt, werd de verg. door de voorz. met dank aan de aanwezi gen gesloten. VOOR DE VROUW. De Dames-Weldon van Nov. 1932 bevat o.m. de modellen met Holl. beschrijving en gratis patronen van een avondjapon,, een namiddagjapon en een jasje. Bruin en rood worden volgens de Wel don de modekleuren. Ook grijs metzaoht blauw of rood. Voor de avond blauw en paars of zwart met lichte kleuren gegar neerd. o Abonnees kunnen voor f 1.20 zes num mers van het Nieuwe Modeblad met gratis knippatronen bekomen. De beide Sept. nrs. worden kosteloos bijgevoegd. (Per post f 1.50.) Nuttige wenken. Vochtige kasten? Zet er een blik met ongebluschte kalk neer. Deze kalk is bij de stucadoor te bekomen en moet, als ze uitgewerkt is, vernieuwd worden. o Een leeren motorjekker kan behandeld worden als leeren schoenen. Men poetst hem met een goede poetscrême. Men dient echter goed op voldoende uitpoet sen te letten, daar de crème anders af geeft op handen of kleeren. Ook behoeft de jekker niet dagelijks te worden inge wreven en gepoetst te worden. Alleen als dit moedig blijkt. Evenals bij ons schoei sel zal ook een leeren motorjekker, die men goed onderhoudt met schoencrême, niet verkleuren en hard worden. —o Een goed middel om vliegen van onze vensters af te houden, bestaat daarin, dat! men de glasvlakte met een doek in azijn gedrenkt, afneemt. o— Gouden en zilveren vingerringen kan men het beste onderhouden door ze van tijd tot tijd eenige minuten in een bakje met eau de cologne te leggen; ook de glans der steenen zal dan veel meer uit komen. O O 2 2 0 0 4 S. Ros 2 0 0 2 0 S. Hin. HET ZELFMAKEN VAN KLEEREN. Zelfinaken van kleercn Is ln dezen tijd van bezuiniging weer zeer algemeen geworden. Met een paar meter stof en een eenvoudig patroon kan men dc alleraardigste Japonnen maken, of vermaken, als U van een oude japon een meisjes- lurk of een andere Japon wilt vervaardigen. Wij stellen ons voor U hierbij zooveel moge lijk behulpzaam te zijn en U In den loop van dc volgende weken een aantal eenvoudig te maken fraaie modellen van nieuwe Japonnen te geven. WIJ beginnen met een ook voor gezette figuren geschikte PRACT1SCHE HUISJAPON. (D 801) Deze buitengewoon practischc japon ls heel eenvoudig te maken en leent zich buitengewoon goed voor ezettc figuren. De Japon kan van gewerkte stof ge maakt worden met een effen halsafwer king of van effen stof met een zijden bies In afstekende kleur. Dc schuine punthals kleedt zeer af en is daarom zoo geschikt voor meer gezette figuren. Het patroon be staat uit vóór- en achterbaan, die uit één stuk geknipt worden, terwijl op zijde een kleine ge plooide baan wordt ingezet. De mouw ls ruim met een smalle manchet, terwijl de ceintuur een afste kend galalith gespje heeft. Gemakkelijk na te knippen pa tronen verkrijgbaar in alle maten tot 52. D 801 DE JUISTE MAAT. Maat: Bustewijdte: Heupwijdte: 40 92 100 c.M. 42 100 104 44 108 110 46 112 116 48 120 124 50 126 130 VOOR ONZE LEZERESSEN! Duidelijke patronen voor het zelf maken van dit model kunnen tegen kostprijs aan het bureau van ons blad worden besteld. Zij worden ook toegezonden na overschrijving van 58 cent op onze postrekening of na inzending va dit bedrag per brief in postzegels aan onze Afdeellng „Goed- koope Patronen, Bureau van dit blad". Juiste maat en nummer dient men op te geven.

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 5