-4 4. Met een vliegtuig boven de Waddenzee. Consultatiebureau voor Zuigelingen. Ik mag niet Ik mag niet Ik mag niet Gemengd Nieuws f Wi": Leeftijd tot 11/2 jaar. Gaarne vestigen we nogmaals de aan dacht van alle moeders van zuigelingen op Texel op de advertentie, waarin wordt meegedeeld, dat het Consultatiebureau iedere eerste Vrijdag van de maand in café Den Burg zitting houdt en wel met ingang van deze week. Gij kunt er u met uw baby vervoegen, wanneer het kind niet ouder is dan U/a jaar. Ge ontvangt daar kosteloos advies ten aanzien van de voeding van uw zuige ling en zult daar bovendien alle andere raad ontvangen, welke de aan het bureau verbonden kinderarts in het belang van uw kind noodig oordeelt. Doe verstan dig en blijf niet thuis. Meen niet, dat zulks voor uw kind absoluut overbodig is. Ga met uw baby Vrijdag naar het bureau en gij zult voldaan terugkeeren, immers in het besef uw plicht te hebben gedaan. Ontwikkelt zich uw kind naar lichaam en geest zooals dat behoort, dan zult ge dat daar tot uw voldoening vernemen. Is het tegendeel het geval, dan zult ge weten^. welke weg ge moet gaan om uw kind een goede gezondheid te verzekeren en ge zult beter begrijpen, dan wij hier uiteen kun nen zetten, van welk een beteekenis zoo'n consultatiebureau voor zuigelingen is. Juist de eerste levensmaanden kunnen voor de toekomst van uw kleintje van bui tengewoon groote beteekenis zijn. DAAROM, Texelsche moeders, drukken wij u met klem op 'het hart, toch vooral gebruik te maken van de gelegenheid, welke het consultatiebureau u biedt, om advies te bekomen tot heil van uw kind. We herhalen: kosten brengt het niet mee. Evenwel zullen vrijwillige bijdragen, tot dekking der uitgaven, gaarne in ontvangst genomen worden in de bus, welke in het lokaal aanwezig zal zijn. SPORTNIEUWS. Korfbal. Programma van de Texelsche Korfbal- bond voor Zondag 8 Jan. a.s.: De Cocksdorp: S.V.C.D.T.S. Oudeschild: O.K.C.—D.O.H. Den Burg: Verdo-Nigrode Zwaluw. Voetbal. Men schrijft ons: Op Nieuwjaarsdag was een klein pro gramma af te werken, doordat S.V.C. geen adsp. elftal op de been kon bren gen, zoodat alleen gespeeld werd de wed strijd Rest tegen S.V.C. I. Even over tweeën wordt getost. S. heeft de keus, zoodat R. de bal aan het rollen brengt onder ideaal voetbalweer. De eerste aanvallen zijn voor S. en de ach- terhoede krijgt druk werk omdat de halt linie zich niet snel genoeg weet te ver^ plaatsen. De backs weten voorloopig hun doel, in samenwerking met Bram schoon te houden. Toch komt S. telkens weer terug. Enkele aanvallen van R. zijn ech ter zeer gevaarlijk. Uit een snelle S.-aan- val trapt Jan tegen de doorloopende mid- voor aan waardoor deze gemakkelijk en on houdbaar doelpunt. Na enkele minuten weet S. weer te profiteeren van een wor steling voor hef doel en het is 02. Nu, gaat R. er vandoor, een algemeene aan val is het gevolg en Van H. is er als de kippen bij om de achterstand te verklei nen. Een zeer doorzichtige aanval van S., waarbij de links vergeet op de rechtsbui ten te letten, brengt S. de derde goaR De bordjes worden verhangen en K. is het meest aanvallend. Uit een dezer aan vallen maakt Jac. no. 2, terwijl Bram voor de gelijkmaker zorgt. Kort hierna is het rusten. Na de thee neemt R. het spel voorloo pig in handen, waarbij de S.-achterhoede laat zien, dat ze er wezen kan. Een goed doorzetten van Jac. bréngt R. de 4e goal. De aanvallen van S. zijn niet zeer talrijk, maar gevaarlijk. Door de R.-backs wordt de buitenspelval opgezet, hetgeen door de tegenpartij met de noodige voorzich tigheid wordt beantwoord. Door verkeerd opstellen van Jan komt ei" van de buiten spelval niets terecht en krijgt de S.-voor- ihoede menig goede kans, waarbij Bram dikwijls goed werk doet en op tijd weet uit te loopen. Toch wordt het duidelijk, dat de vrije kansen niet anders dan op doelpunten moetan unioopen. Tweemaal achtereen weet S. te protiteeren, zoodat zij met 45 naar de Cocksdorp trekken. Een prettige wedstrijd in goede ver standhouding. Gelijk spel was de juiste verhouding geweest. Een uitnoodiging voor een returnmatch werd danook gretig aanvaard. o Adsp. Competitie programma 2e helft: 8 Jan.: Tex. Boys A—Texel A; 12 uur. Zeemeeuwen AK.V.C., 2 uur; 15 Jan.: S.V.C. ATex. Boys A, Zeemeeuwen A— Texel A, K.V.C.—Texel B; 22 Jan.: Zee meeuwen ATexel Boys A, K.V.C.S.V. C. A, Texel BTexel A; 29 Jan.: Texel A—S.V.C. A, K.V.C.—Tex. Boys A, Zee meeuwen A—Texel B; 5 Febr.: Zeemeeu wen A—S.V.C. A, Tex. Boys A—Texel B, Texel AK.V.C.12 Febr. S.V.C. A— Texel B. Zaterdagmiddag-competitie 7 Jan.: Texel C—Zeemeeuwen .B; 14 Jan.: Texel DZeemeeuwen C.; 21 Jan.: Texel CZeemeeuwen C.; 28 Jan.Texel DZeemeeuwen B.; 4 Febr.: "Texel D Texel E.11 Febr.: Zeemeeuwen E— Zeemeeuwen B. Deze wedstrijden vangen alle om 2.15 aan. Elftallen Zaterdagmiddag-comp. Texel C: J. Stern H. Pen L.Kuiper A.Lap I. Hillen J.W.v.Huizen H.Broekman J.Rab W.Langeveld (aanv.) Joh. Kikkert D.Noordijk Res.: Aug. Zegel. Texel D: W. Geus Jaap Koorn Joop Jellema F.v.Zeijlen C.v.Zutphen G.Broekman Ab.Keijser D.Huizinga (aanv.) H.Mulder Joh.Keesom J oh.v. Heerwaarden Res.: Dick Lemstra. Scheidsrechters: Tex. Boys—Texel A K. Gieles; ZeemeeuwenK.V.C. Joh. Bruin. Zaterdagmiddag 2.15 uur: Bram Stern. Texel 1 gaat Zondag op bezoek bij Vrone, een tegenstander, die lang met onderschat mag worden, ten stoere ploeg met taaie vomarding. Het is noodig, dat wil Texel winnen, van het begin tot het einde hard ge went t wordt. We zullen met een invader moeten spelen voor Jo Kan,, die op reis is. De eltiai-comm. stelde het elftal ais volgt samen: Jb. Gras D.Zuidewind R.Ran J.Vroegen N.de Graat H.Kan A.btern noltappel Winter J.Gieles Chr. Res.: P.Keur. Stern Texel 11 ontvangt J.V.C. 1, een van de leiders der afd. riet zal onze jongens dan ook tot een eer gerekend worden, in dien ze eens mocnten winnen. 13 oven uien zijn de pumjes noodig. We rekenen er op, dat judie je uiterste best zullen doen. Elital: Br.Daalder jac.Helsloot J. Kramer J.Bruin O.5. A.Dros Bz. J.ivwuenaar M.Viaming A.Verheijen E.Lap G.wuvnet Jac. Geus. Res.: Gebr. Bruin. Afbericht, alleen om geldige reden, Schildereinde 63, vóór Vrijdagavond acnt uur. Officieel veilingsberiaht der Coop. P.T.V. „Texel". De prijzen der eieren waren Maandag weer lager dan de vorige veiling. De handel is trekkend en de prijzen zullen door de toenemende productie wekeiijKS nog wei verder atorokKelen. Wellicht, uat op deze steeds lager wordende prijzen het verbruik flink gaat toenemen en Hier door een vluggere nandel ontstaat. OOSTEREND. Uitvoering „Excelsior". Blijkens een adv. in dit nummer zal de Chr. Muziekvereen. „Excelsior" Zaterdag a.s. hier een uitvoering geven. Deze zal echter alleen voor donateurs en genoodig- den toegankelijk zijn. Binnenbrand door een theelichtje. Maandagmorgen gingen C. Pol en echt- genoote van huis. Het theelichtje lieten zij branden. Toen eenige tijd later een dochtertje de kamer binnentrad, stond deze vol rook. Het lichtje bleek de oor zaak van een binnenbrandje te zijn ge worden. Buren schoten te hulp en met elkaar wist men het vuur spoedig te be dwingen. HET NOORDEN. Uit het hooivak gevallen. 1 Een zoon van de heer Jac. Vlaming kwam Vrijdag Ieelijk te vallen. Uit een tamelijk hoog hooivak kwam hij vlak naast een hooimacnine terecht. Zjjn vader vond hem eenige tijd daarna en trof hem in bewusteiooze toestand aan. Dokter Vel- lenga constateerde lichte hersenschudding. De patient maakt 't nu weer vrij goed. DE COCKSDORP. Benoeming. De heer K. Sieben, lichtwachter alhier, is in gelijke betrekking aan de semaphore te IJ muiden benoemd. In zijn plaats is hier benoemd de heer H. Kater, licht wachter op het lichtschip Haaks, woon achtig te den Helder. „Een halsbrekend Huwelijk". De tooneelclub „Nooit Gedacht" uit Eierland, gat Zondagavond een uitvoe ring in hoiet De Hoop. Opgevoerd werd het tooneelspel in drie bedrijven „Een halsbrekend Huwelijk". Over de innoud van het stuk kunnen we kort zijn. Het be vat de geschiedenis van een goedgeetsche oom (M.Bos) en een lichtzinnige neef (L.Veen), die oomlief steeds maar om geld vraagt, doch bij het voorgenomen be zoek van oom Ieelijk in de knel komfj, vanwege de vele leugens, die hij oom op de mouw gespeld had, om aan duiten te komen. Hij doet nu, ten einde raad, een beroep op zijn vriend (M.Zeeman) en vraagt hem voor drie dagen ter leen: zijn huis, zijn vrouw en zijn kind. Het huis wordt hem afgestaan, doch de vrouw van zijn vriend (D. de Ridder) past er voor voor pseudo-echtgenoote te spelen en evenmin wil ze haar kind afstaan. Haai- zuster (J.Eelman) echter is bereid de rol van echtgenoote op zich te nemen. Na vele moeilijke verwikkelingen komt eindelijk de waarheid aan het licht. Het slot is, dat het pseudo-echtpaar elkander eeuwig trouw belooft. Er werd aardig spel gegeven, vooral het tweede bedrijf liep vlot van stapel. We zouden echter het gezelschap willen aanraden, wat meer werk te maken van ihet schminken en de kleeding. Dit zou ongetwijfeld veel tot het sucoes bijdragen. Sportnieuws. S.V.C. II—Tex. Boys 2—2. Zooals be kend ontving S.V.C. II Zondagmiddag Texel Boys voor een vriendschappelijke wedstrijd. Om 2.15 werd begonnen onder leiding van de heer Jo Bruin, aan wie onze dank voor de goede leiding. Na een halt uur spelen ongeveer, waarin beide partijen aardig tegen elkaar opgewassen waren1 gat A.Stolk S.V.C. de leiding, 2 minuten voor de rust maakte C.Troost er 20 van, waarmee de rust intrad. Na de rust waren de Boys, die nu profiteerden van wind en zon, sterker. Ze wisten de achter stand danook te verkleinen en gelijk te maken. Onze dank aan de Boys voor de prettige wedstrijd. S.V.C. 1 won te den Burg met 5—4 van Texel III. N.L. HYGIENE en VEILIGHEID. Vroeger, op school, moest je 100 straf regels schrijven, als je ernstige fouten maakte. Wanneer de weggebruikers ook eens regels moesten schrijven, als ze ernstige fouten maken, dan.ja, dan waren we gen en straten verlaten. Zóó vaak zondi gen zij tegen DE REGELS VAN DE WEG. Uit de dagbladen van Zaterdag: Japan waarschuwt maarschalk Tsjang Sjoe-liang om toch zijn militair^ actie in Jehol en Noord-China te staken. An ders zal Japan overgaan tot maatregelen waarvoor de verantwoordelijkheid op hem komt te rusten. In Japan is een nieuwe partij gevormd, die zich keert tegen de ophooping van volk in de groote steden, hetgeen voor een landbouwstaat onver antwoord wordt geacht. in 1932 heeft de Amsterdamsche brandweer 1969 bran den gebluscht, tegen 1847 in 1931. o Uit de dagbladen van Zondag': De nieuwe belastingwetten der Spaansche republiek stellen zware straf fen op belastingontduiking. Hitier heeft in een nieuwjaarsboodschap ver klaard, dat alleen de nat.-socialistische partij de overwinning kan brengen. In 1932 zijn in de haven van Amsterdam aangekomen 3314 schepen tegen 3758 in 1931. De bruto-opbrengst was dit jaar ruim drie miljoen M3. minder dan in '31. De gang van zaken aan de Ned. Gist en Spiritusfabrieken te Delft en de resul taten in het afgeloopen jaar geven reden tot tevredenheid. Er werd winst behaald. December bleef met 22 mM., voor zoover de waarnemingen in de Hortus te Amsterdam betreft, de droogste maand sinds 1909. Het gemidd. is 75 mM. De matste waren 1914, 1915 en 1925 met 128, 128, 124 mM. Aan de Filiaal-inrichting werd 19 mM. afgetapt; sinds in 1887daar de waarnemingen aanvingen, waren 1890 en 1903 droger met 2 en 18 mM. Een troep van 500 wolven is op klaarlichte dag in de nabijheid van Sjergat in Irak verschenen, uiteraard tot groote ontstel tenis der bevolking. Hals over kop vlucht ten allen hun huizen in. Drie kinderen echter werden verscheurd. Er wordt op de dieren een drijfjacht gehouden. DOOR DR. G. J. VAN OORDT, secr. Stichting „Vogeltrekstation Texel". Vogeltrekstudie. Plm. een half miljoen vogels waargenomen. We vervolgen de lijst van vogels, tij dens de vlucht met de L. 7, van de Mok, boven de Waddenzee waargenomen: Noordsvaarder: Scholeksters en meeu wen, tezamen 3000. Griend: Buitengewoon groote vluchten Wulpen, Rosse Grutto's, Bonte Strand- loopers ook Kanoeten Scholeksters, meeuwen, veel Aalscholvers, tezamen ge schat op 100.000. Haven van Terschelling: Meeuwen 500. Zuidzijde Terschelling: Vooral Smien ten en meeuwen 10.000. BosChplaat bij Terschelling: Bergeen den 1500, zeer veel Smienten, Scholeksters Meeuwen, Strandloopers, tezamen 50.000. Ameland (westelijk): Scholeksters en Meeuwen, 10.000. Oerd: Groote vluchten Smienten, Schol eksters, Meeuwen en Bergeenden, teza men 25.000. Engelsrrianplaat: Meeuwen 1000. Schiermonnikoog (O.-deel): zeer veel Bergeenden, Meeuwen en Scholeksters, te zamen 25000. Simonszand: Scholeksters en Meeuwen 4000. Boschplaat (ten O. van Schiermonnik oog): Meeuwen en Scholeksters, tezamen 1500. Noordwestplaat: vooral Meeuwen 3500. Rottumeroog: vooral Meeuwen 3000. Tezamen over al deze plaatsen 331.500. Bij Griend hadden zich dus de grootste aantallen vogels geconcentreerd. Vanuit het Noorden komend geleek het of er ten Z. van Griend op de Grienderwaard een tweede evengroot eiland gelegen waszoo dicht stonden de duizenden Rosse Grut to's, Wulpen, Bonte Strandloopers, Schol eksters, Kanoeten en Aalscholvers bijeem Toen zij voor ons opgingen, boden zij een geweldige aanblik. Griend was dan ook het hoogtepunt van de tocht, het Keurig is dat weer geworden I Persil ij daar éénig voor Trouwens, 't hielp met glans en glorie Mij héél twee en dertig door. Met Persil ga 'k drie en dertig Vrootijk lachend tegemoet; 't Is geen kunst om „goed" te wasschen Als Persil het voor je doet. 't Beste wat ik jou kan wenschen. Voor je zélf en je gezin Neem Persil, want daar zit elke Wensch voor drie en dertig In. EfÓstérrnann Co'S Handel Mfj. N.V., Amsterdam: fabrieken té JutphoosUtrecht; O

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 2