voorjaar op komst Nog steeds GROOTE UITVERKOOP Schoenhandel A. 0. RAB. Ruwe handen MODERN. TADVÊRTENliËN 40 gezonde kippen. Bouwterrein te koop, woningen Ledenvergadering der Alg. Texelsche Middenstands-Vereeniging V.V.V. „Texel" te De Koog. Jaarvergadering flink pand, Iedere Vrijdag Dansen te de Cocksdorp. Wederom pakkisten te koop Vraagt voor uw Balmuziek en Partijen tegen scherp concurreerende prijs. De Bilt seint: Bestelt nu uw tuin en bloemzaden. C. P. M00JEN, Moderne albums voor weinig geld. Boekhandel Parkstraat op Donderdag 19 Januari a. s., des avonds 8,15 in Hotel Texel. Opheffing Zeevaartschool. Verandering postbestelling Alle leden worden dringend verzocht te komen. Alleen leden hebben toegang. Doos 30 en 60ct. geweldige knal van Henk ondergaat hef fende lot. Henk snelt even later op het doei af, de keeper loopt uit, waardoor het schot de paai treft en ook deze kans is weg. Een tikje naar J.üieles, die goed opgesteld stond, was beter geweest. Rein geeit door naar Jn. Gieies, die meteen uiachiet en via een E-speier voor de 2e, goal zorgt met een mooi laag schot. 1. blijft sterker, maar doelpunten blijven uit E. heeft evenals op 1'. een zeer for tuinlijke wedstrijd gespeeld en meer ge kregen dan haar toekwam, terwijl f. niet in E. maar in haar prima keeper haar meerdere heeft moeten erkennen. Nu ailen zich gereed maken voor de 29e Jan. Dan komt beverwijk, de adsp.-kain- pioen van onze atdeeung. Nog geen en- ke.e nederlaag staat op naar naam, Dus de cluo, die cut kan bereiken, duooele eer. Of 'liet l exel misschien zal gelukken f We gelooven het niet, maar een mooie, wedstrijd, waarschijnlijk de mooiste van het seizoen, staat te wachten. Houdt Zon dag 29 Jan. vrij. Ons is geen enkele verdere uitslag van deze afd., n.l. Aid. 1 4e klasse A bekend, zoodat in de stand geen verandermg is gekomen: gesp. gew. gel. verl. p.v. p.t. gem Beverwijk 12 12 0 0 54 14 14 Q.S.C. 11 8 0 3 37 5 16 E.V.C. 11 6 3 2 27 22 15 Zilvermeeuwen li 6 2 3 27 25 14 Texel 12 5 2 5 29 29 12 Uilgeest 11 4 0 7 26 27 8 Scliagen 11 3 1 7 19 36 7 D.T.S 10 3 0 7 28 29 6 Vrone 12 2 2 8 17 38 6 Alkmaar 11 2 0 9 25 54 4 O Texel ilHelder IV: 82. Eindelijk hebben de reserve's eens laten zien, aat ze ook nog wel doelpunten kunnen ma ken. Nu met Holtappel op de linksbinnen en de veteraan D.D. op de midvoorplaats, was de voorhoede ongekend proauctief. Op het harde, doch goed bespeelbare veid ontwikkelde zich dnect nadat de scheidsrechter liet beginnen bij T. een heel aardig spel, waartegen H. lang niet bleek opgewassen. Reeds spoedig nam T. door Hoitappel de leiding en dezelfde speler werd door goed samenspel in staat ge steld om de H-keeper nog tweemaal te passeeren. H. wijzigde hierna haar op stelling en het lukie zoowaar keeper Bram van dichtbij te passeeren: 31. De mid- half van T. wist hierna het spel weer op de H-speelhelft te brengen, waar D. op heel kaïme wijze van een fout in de El- verdediging wist te proiiteeren en de H- keeper geen kans gaf: 41. Verschil lende kansen werden nog onbenut gela ten en zeits nog twee buitenspelgoals ge maakt. Rust 41. Na de rust werd er door T. lang n;et zoo goed meer gespeeld en toen H. door een eigenaardig misver stand er 42 van wist te malven, werd het er niet beter op. Bij een H-aanval werd de bal tegen Kobus aangeschoten en pe nalty. (We zagen het reeds gebeuren. H. zou er 43 van maken, en de weinige be zoekers wisten het al: het werd verliezen). Onder groote spanning werd de penalty genomen en een groot 'gejuich der adsp verkondigde, dat hij niet zat Nog staan de H-speiers over het mislukken hiervan te praten of Verheijen gaat achter een mooi doorgespeelde bal aan en passeert de H-keeper voor de 5e maal Dit alles gebeurde in de tijd van een minuut en nu was het geen 4—3 maar 5—2 De rechtsback van H. wisselde met de keeper van plaats, doch kon niet verhinderen dat hij nog driemaal door D.D. gepas seerd werd. Het einde kwam alzoo met 'n fraaie 8—2 overwinning. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding ge speeld, zoodat de scheidsrechter geen moeilijke taak had. V Texel II gaat a.s. Zondag op bezoek bij Schagen II. Het succes tegen Helder IV, geeft ons de beste verwachtingen. Elftal: Br. Daalder Jac. Helsloot Kramer M.V.aming Q.Witvliet J.Molenaar Keur Verheijen Holtappel P.v.d. Heijden Jb. Geus. Afbericht voor Vrijdagavond 8 uur aan Schildereinde 63. Alleen geldige redenen s.v.p. Reclame op de schutting? Inlichtingen: G.Dros. f2.- per strekkende meter. „Rest" vangt Zondag om 2 uur haar tournooi tegen S.V.C. aan. We krijgen S. als gast. Zie R.-elftal Zaterdag. o Adsp.-Competitie: Geen enkele wed strijd is doorgegaan. Programma a.s. Zondag 20 Jan.: Zeemeeuwen A—Tex. Boys A. 12 uur (Nic- Ran); K.V.C.-S.V.C." A, halt elf, Texel BTexel A, 12 uur (K.Gie- les). Zaterdagmiddag-comp. Tot onze spijt ontvingen we bericht van Zeemeeuwen, dat door afvloeiing van leden een C.-elf- tal niet meer op de been kan worden gebracht. Voorgesteld is om de gespeelde wedstrijden als oefenwedstrijden te be schouwen en nu met de 3 overgebleven elftallen, n.l. Zeemeemven BTexel C. en D, een beslissingscomp. te spelen. Als spoedig een antwoord binnenkomt, kun nen we Zaterdag reeds beginnen. Weldadigheidszegels. Door het plaatselijk comité werden in Dec.-jan. 1.1. aan weldadigheidszegels en -kaarten -op Texel verkocht: Den Burg 1205.04 Oudeschild 47.50 Oosterend 46.55 Den Hoorn 39.40 De Cocksdorp 25.75 De Waal 20.43 De Koog IS.75 Totaal 1403.42 Hartelijk dank wordt gebracht aan de dames, die zich belangeloos met de ver koop hebben willen belasten. „Repelsteeltje" komt. Op Vrijdag en Zaterdag 10 en 11 Febr. a.s. zal in hotel Texel vanwege „Volks onderwijs" door leerlingen van de open bare school alhier de kinder-operette in vier bedrijven „Repelsteeltje" worden opgevoerd. Het ligt in de bedoeling ook op enkele andere dorpen een uitvoering te geven. Nadere biezonderheden volgen nog. Officieel veilingsbericht der Coop. P.T V. „Texel". Het aantal geveilde eieren vond Maan dag gretige koopers. De prijzen waren evenwei weer lager. De doorsnee prijs liep vanaf 50 tot 53 ct. per Kg. Vorige week was dit ongeveer 10 ct. per Kg< hooger. Of deze reeds lage prijzen zich in de loop der week zullen handhaven, hangt ook nog wel eenigszins van de weersgesteldheid at. Sdioolartsendienst. Naar we vernemen zal de heer dokter Grunwald, te den Helder, door de ge meenten Den Helder, Texel, Schagen, Wienngen en Anna-Paulownapolder in overleg met elkaar tot schoolarts aange steld, iedere maand 'n viertal dagen op Texel vertoeven, ten einde een genees kundig onderzoek op de scholen in onze gemeente in te stellen. Maandag heeft de schoolarts hier met zijn arbeid een aanvang gemaakt. DEN HOORN. Korfbal. Op een hard, doch nog goea bespeel baar veld werd Zondag hier gespeeld de korfbanvedstrijd ZwaluwS.V.C. Direct neemt S.V.C. op eenigszins fortuinlijke wijze de leiding in handen. Even zijn de Z. verrast, maar spoedig belandt de bal bij D.Duinker, die ineens doorspeelt op J.Roos, die met een mooi schot de par tijen op gelijke voet brengt. Na omruiling zit S. er goed op, maar ae Z.-verdedigirig houdt goed stand, totdat S. 15 min. voor de rust de leiding weer neemt. Na de rust speelt Z. voor de wind en meest ui het offensief. Daar het in de Z.-aanval niet erg vlotte, bleven doelpunten echter uit. Het publiek moedigt goed aan en na 20 min. spelen is het weer C.Kalis, die na mooi samenspel gelijk maakt. Z. was nu steeds sterker, maar doelpunten blij ven uit. Vlak voor het einde denken we Z. nog de leiding te zien nemen door P.Lap, die geheel vrij voor de korf kwam te staan, maar zijn schot ging rakelings naast, zoodat het ernde kwam met gelijke stand. J.B. DE COCKSDORP. Gids van V.V.V. De Cocksdorp. De gids van V.V.V. De Cocksdorp is in zooverre ge,eed, dat de copie naar de drukkerij is verzonden. Op Cocksdorp echter zijn nog verscheidene zakenlui, die tot nu toe verzuimden een advertentie ter plaatsing in deze gids op te geven. Tot 22 Januari bestaat daarvoor nog gelegen heid bij de secretaris A. Blom. Ook de lijst voor pensionhouders kan nog meer worden uitgebreid. Sportnieuws. Zondag speelde S.V.C.-veteranen-Texel veteranen. Uitslag 14. Een vermakelijk partijtje, ondanks de kou en het harde veld. S.V.C. speelde voor de wind en maakte al spoedig een doelpunt. Hoewel er door de kou maar weinig belangstelling was, werd er toch aan de lijn genoten van de verwoede pogingen om te koppen en de gaten, die in de lucht getrapt wer den. Een oogenblik moest het spel even gestaakt worden, daar twee spelers in botsing kwamen. Tot de rust hielden de S.V.C.'ers, die het nog niet verleerd wa ren, hun doel schoon, hoewel ook Texel n.eï mis was. Met 10 voor S. ging de rust in. Na aanvang zat T. er goed op. Het wist na 20 min. gelijk te maken. Voorloopig bleet de stand zoo hoewel keeper en backs druk werk kregen. Ze weerden zich dapper, maar tenslotte wist 1.10 min. voor 't einde nog eens te doel punten en kort daarop nog tweemaal zoodat het einde kwam met een nederlaag van 41 voor onze oude garde. N.L. OOST. Wisrelbeker Tex. IJsclubs. Op verzoek van het bestuur van IJsclub „Oost" is de wisselbeker aangekocht door de gezamenlijke ijsclubs, enkele weken te bezichtigen in de etalage van de heer A. M. van Liere, alhier. Een filmster die op het station afscheid nam, weende voor de microfoon. (Courantenbericht) In de stille, stille kamer, Zit oud moedertje en weent. Nu haar kind weer is vertrokken, Lijkt het al zoo stil, zoo vreemd, 't Afscheid is haar zwaar gevallen, 't Oude vrouwtje heeft verdriet. Slechts de stille, stille kamer, Kent haar droefheid, and'ren niet. Stijf omringd door haar vereerders, Die haar roemen en vergoön, Staat een half verdwaasde filmster Weencnd voor de microfoon. En liet hikken, slikken, snikken, Bij het vrouwelijk geween, Wordt g'lijktijdig uitgezonden En dringt door de aether heen. Echte droefheid zoekt de stilte, Maar geen uiterlijk vertoon Ziekelijke, dwaze menschen Weencn voor een microfoon. HUIB DE RIJMELAAR. Voor de deelneming ons betoond bij het overlijden van onze lieve zusier en tante ANNA MARIA KEIJSER betuigen wij u onzen hartelijken dank Uit aller naam. C. S. KEIJSER Cz. Den Burg op Texel, Januari 1933. op Maandag 23 Januari a.s. ten lokale van den heer L. den Braven, des avonds 8 uur. AGENDA o, a. Jaarverslag, Rekening en verant woording, ontwerp Huishoudelijk Reglement en Contributieregeling, Bestuursverkiezing (aftr. L. den Braven) HET BESTUUR. ÏSEE3XI Uw Electr. strijkbout of thee- E8S.2 lichtje niet in orde? J. W1T- VLIET, Oudeschild, repareert het S3 voor U. RINGERS CACAO wordt bereid uit de beste soorten cacaoboonen. Prijs per pond 55 cent. m Banketbakkerij J. H. KIKKERT, E3 Weverstraat. Tel. 60. SEfflSH VRAAGT UITSLUITEND ESSi M WITTE's 1513 ROGGEBROOD. 9 Weverstraat 20. Gravenstraat 16. TE HUUR GEVRAAGD winkel of geschikt als winkel, op stand te Den Burg, begin Maart of April. Brieven onder no. 799 aan het bureau van dit blad. Muziek van Gebr. Eelman, accordeons en slagwerk. Zegt het voort. TE KOOP GEVRAAGD: G. DEN BRAVEN, Hoogeberg, Texel. hoog en droog. Te bevragen bij R. DAALDER, Koog 50 cent per stuk. Bij 5 stuks il 45 cent. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. TE HUUR: de 2 in aanbouw zijnde, zeer ruim en ge rieflijk in te richten (o.a. stroomend water) aan het Koogereinde Te bevragen C. WITTE, aldaar. de drie Texelsche accordeonspelers met slagwerk. Desgewenscht ook met pianist, saxophoon, enz. Vroegtijdig bespreken ge«'enscht. Beleefd aanbevelend, GEBR EELMAN en BAKKER, Gravenstraat, den Burg-Texel. Beleefd aanbevelend. Agent Turkenburg's Zandhandel. Ook een album naar UW smaak is voor het bedrag d it ge besteden wilt zeker vooihanden in AGENDA Opening. Notulen. Verslag 2e halfjaar 1932. Rekening en verantwoording penningmeester Ingekomen stukken (WINKELSLUITING.) in dorpen en buitenwijken. Rondvraag. HET BESTUUR.

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 3