Texelsch fanfarecorps i h Knippen en OnÉleeren Wascht geen servetten Schipper 1.2UIDEWIHD ts in de Nieuwstraat. Ambachtsschool voor den Helder en Omstreken Verkiezing. Aanbesteding. FEUILLETON Uitvoering op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Januari in Hotel Texel. Algemeene vergadering van Deelhebbers in de Onderl. Rundvee verzek. „Texel" Gelegenheid voor dames. Vrijdag van 2 tot 8 uur. E. BRAKHAHN, i Breien woning aan de Wilhelminalaan no. 12. een flink burgerwoonhuis. Prima volvette SCHAPENKAAS Een schat van lectuur! Boekhandel Parkstraat. SANGUINOSE Bloedarmoede en Zenuwzwakte. Aangifte van nieuwe leerlingen 0NVERM0GENDEN, die aan de eisohen voor toelating voldoen, worden kosteloos geplaatst. Een Onruststoker Vereeniging tot Uitkeering bij overlijden „Vooruitgang is ons Doel" Donderdag 19 Januari 1933 de Candidaatstelling ééndags kuikens Het bouwen van een woon huis met bijkomende werken VOOR DE VROUW. MORGENJAPON met lange blousemouw. SCHOOLJURK voor meisjes van 1014 jaar, 827 D 1' Directeurde Heer Th. C. Lugtenburg. uitsluitend voor Donateurs en genoodigden Programma-verkoop en plaatsbespreker, op Zondag 15 |anuari vm. 11,30 tot 12,30 en Donderdag 19 januari 's avonds van 8 tot 9 uur in Hotel Texel. PROGRAMMA (tevens bewijs vin toe gang) VERPLICHT in verband met ver deeling over beide dagen. op Donderdag 19 Januari 's avonds half 8 in hotel „de Zwaan". Agenda 1 Opening 2 Notulen en mededeelingen 3 Rapport van de commissie, die de reke ning en verautwoording van de adm. heeft nagezien. 4 Verkiezing van twee bestuursleden, aftr. ae H.H. Hoogenbosch en Stoepker, herkiesbaar. 5 Vaststelling salaris taxateurs en admi nistrateur 6 Benoeming taxateurs 7 Vaststelling premie le halfjaar 1933 8 Rondvraag en sluiting HET BESTUUR. GROOTE RAADSEL. BRSBHIiain BESHKBHHnn 27 Val. Ze zijn weer naar binnen gegaan, zei Ik zal me zekerheid verschaffen. Be weeg je niet. Hijrichtte zich voorzichtig op en gluurde over het boschje heen in de rich ting van het huis. Na een paar minuten liet hij zich weer zakken. Ja, ik geloof óók, dat ze weg zijn Nu hebben we wel een cigaret verdiend Hij wam zijn koker uit zijn zak, bood haar er ook een aan en nam er ook een voor zichzelf. Hij bukte zich bijna tot op de grond, toen hij de lucifer afstreek en ontstak haar cigaret met het gloeiend puntje van de zijne. Vóór de lucifer uit wierp hij een vlugge blik in de gapende opening van de tunnel naast hen. Hij was leeg, smal en vochtig, van oude roode baksteenen gebouwd. Dat was al wat hij zag. Ze zaten weer in 't donker. Ik zal je er nu alles van vertellen, zei zei hij. Ik geloofde van 't begin af aan Woensdags en Zaterdags van 2 tot 8 uur Deze week ook v.h. kapster Eelman. Adres: J. STAM, Weverstraat, den Burg en repareeren alle wollen goederen prima De prijzen zijn laag. |AAP SNOR, Zuidstraat 19 (Let op de gele winkel) Voor Texel Wed. BUIjSMAN. TE HUUR Te aanvaarden 1 Febr. A. EELMAN, de Waal-Texel. TE HUUR: Adres: Wed. J. ROOM, Waalderstraat 23. f 1,25 per stuk. A. COMMANDEUR, den Hoorn Te den Burg is 1 Febr. een portefeuille be schikbaar, bevattende Wereldkroniek, Eigen Haard, Aarde en haar Volkeren, Holl. Lelie. Panorama, Nederland, Stui versblad, Groene Amsterdammer, Buiten en Morks-magazijn. Voor al deze tijd schriften betaalt ge 16 ct. per week (f 2.- per kwartaal) en bovendien ontvangt ge elke week een boek uit onze bibliotheek (10 per winter-seizoen). Adres: BOEKHANDEL PARKSTRAAT. 100 fijne papieren Japansche Servetten kosten maar 35 c. in Bij een pak van 1000 nog goed- kooper. in min mui mm mm mm mm mm mm mm m Aanbevolen tegen slapeloos- heid, gebrek aan kracht en ener- gie, gedurige vermoeidheid, lus- s H teloosheid en moedeloosheid, zenuwhoofdpijn, gebrek aan eet- ff lijst, pijn in de maag, pijn in den M rug en de lenden, kortom alle j= ff verschijnselen van Prijs per flacon f 2; 6 fl f 11, jg 12 fl f 21. i 2 iepels per dag is voldoende Bij Apothekers en Drogisten. s H Nederlandsch Fabrikaat. VAN DAM Co, 1 De Riemerstr. 2c-4 den Haag 5= lü eiken WOENSDAO en ZATERDAG gedurende de maand JANUARI van 1,30 tot 3,30 uur r.m. in het schoolgebouw aan de Laan No. 16 Schoolgeld van f4,- tot f62,— per jaar, naar gelang het inkomen der ouders Bij de inschrijving moet een geneeskundige verklaring worden overgelegd, waar uit blijkt, of de leerling al of niet voor het gekozen vak geschikt is. Formulieren biervoor zijn aan de school verkrijgbaar. Tevens behoort bij de inschrijving het laatste belastingbiljet te worden mede gebracht. OPLEIDING WORDT GEGEVEN IN Metaalbewerking, Electriciensvak, Timmeren en Meubelmaken. Inlichtingen verschaft de Directeuï. is geen gebruiker van „Haastabak". Dat kan onmogelijk wanteen „Haastabak"-rooker is een - tevreden - rooker Haastabak kunt U koopen bij 6 J. N. Rijk den Burg Fa. A Plaatsman P. Vlaming Oosterend J. Brouwer G. de Vries C Ellen den Hoorn P. M. Koorn Oudeschild. Zaterdags 10 uur van Texel Dinsdags 2 uur van Amsterdam Het bestuur van de brengt ter kennis van stemgerechtigde leden dat op s avonds van 7—8 uur in hotel „de Linde boom" te den Burg-Texel zal plaats hebben voor een Commissaris van Toezicht. Deze verkiezing behoort te geschieden ter voorziening in ne vacature, ontstaan wegens periodieke aftreding van den heer C. Bruin Pz. (niet herkiest aar). Formulieren voor opgaaf candidaten zijn verkrijgbaar bij den Secretaris. D. KEIJSER Sz., Voorzitter. P. L1EÜWEN, Secretaris. niet erg aan dat spook. Herinner je je dat ik me daar straks heb zitten afvragen, waarom ze er geen hond op nahielden? Hij zweeg. Het gehamer begon opnieuw. Met een genoeglijk grinnikje stiet hij haar aan. Ze zijn tot de conclusie gekomen, dat het een loos alarm was. Nu, ik vroeg me dan af, waarom hij geen hond hield, maar 'n minuut of wat geleden werd me dat plotseling duidelijk. Als hij 'hier iemand had rondwandelen, gekleed als een geestverschijning, zou een hond eerder last dan een gemak kunnen blijken. Natuurlijk, zei ze. De cigarette trilde tusschen haar lippen. O, schiet een beetje op, dat kan me allemaal niets schelen. Ik wil weten hoe het je vergaan is. Geduld dat vertel ik je immers al. Ik holde naar de muur en ik was aar dig bang, dat wil ik je nu wel bekennen, want al was ik er vrij zeker van, dat het maar een maskerade-pakje was, 't had toch ook kunnen zijn, dat enfin. Het gehamer ging lustig voort. Ik werkte me de muur met behulp van een steunbeer, en daar stond me onze spookachtige vriend, aan de andere kant, geen halve meter van af. Hij zag er schrikwekkend genoeg uit, maar op die korte afstand kon je toch wel zien, dat hij van vleesch en bloed moest zijn. Hij droeg allerlei ge drapeerde kleeren met 'n soort van lichten de verf er op. Als hij liep, begonnen de draperieën te golven, en dat maakte de indruk of hij zweefde. Zag hij jou? Neen. En toen kreeg ik een idee. Mijn jaszak zit altijd voor minstens een vierde vol met tabakstof. Ik grabbelde er wat uit in mijn volle hand en strooide het op het hoofd van het spook. Natuurlijk- begon hij te niezen, dat de stukken er af vlogen en aangezien ik nog nooit gehoord had van een geest die niesde, vond ik, dat ik even goed naar je terug kon gaan. O, dat was prachtig, zei ze. Kostelijk Zij trokken aan -.ïun cigaretten en hun gezichten werden door een vaag-rose schijnsel verlicht. Hij stak zijn hand uit en nam de hare, die in haar schoot lag. Je hebt verschrikkelijke angst uitge staan, vrees ik. Ik vond mezelt wreed, toen ik je alleen liet. Maar ik was zelf zoo van streek, dat ik voelde, dat ik het op een loopen zou zetten, als ik niet het een of 'ander doen kon. Ja, ik was bang. Wie zou dat niet geweest zijn? Natuurlijk. Maar met dit al weten we nu tenminste iets definitiefs. Vriend Har vey heeft een spook in dienst om's nachts over het terrein te wandelen en de rnen- schen af te schrikken. Wat 'n geniaal leu genaar is die keren Hij vertelde ons dat hij die geest nog nooit gezien had. Ik veronderstel, dat 'hij hem zelf zijn costuum TE HUUR: G. ZOETELIEF, Parkstraat. Op bestel te leveren R. Isl, en W.L. 10 weeks jonge kippen Alles van prima legstam. Bestel nu het tijd is. Billijke prijzen H. v. HEERWAARDE Schilderweg Ondergeteekende zal namens zijn prin cipaal op 21 Januari a.s. openbaar in ho tel Texel aanbesteden: op een terrein aan de Schilderweg bij Oudeschild. Bestek met twee teekeningen verkrijg baar a f2,50 bij de architect N. SCHERMER, den Burg. Restitutie fl, heeft laten aanmeten. Ze lachte, een zacht, verrukkelijk lachje. En wat gaan we nu doen? Gaan we weer naar huis? Lieve hemel, nee. Behalve als je graag wilt, natuurlijk. We zijn eigenlijk nog niet eens begonnen, wel? Nee, maar ik dacht, dat je misschien zou vinden, dat we voor één nacht ge noeg gepresteerd hadden. Ik ben niet één van die lui, die na- één slag werk moeten gaan zitten rusten of een borreltje pakken voor de schrik. Als ik eenmaal begin, dan zet ik door. Ik ook. Je hebt nogal een goede dunk van jezelf, Frank. Natuurlijk. Heb ik je niet verteld, dat ik ijdel was? Neen. Je hebt me verteld, dat je egoïstisch was. Nu, ik ben ijdel óók. En vreeselijk weinig serieus. Is dit nu een tijd om over jezelf te praten? La ten we met de tunnel beginnen, of juf frouw Farlow zal ons alle weerbare dor pelingen achterna sturen. Hemel. Ja, dat was ik schoon ver geten. Hij keek op zijn polshorloge bij 't lichtje van zijn cigaret. We hebben nog een uur en drie kwartier. In die tijd kun nen we nog 'alle twaalf werken van Her cules verrichten. Weet je zeker, dat je niet bang meer bent? Nu je die spoken-historie hebt opge lost, ben ik weer tot alles in staat. Hij hield nog steeds haar hand in de zijne. Nu drukte hij ze zachtjes. (Wordt vervolgd). Gemakkelijke ruime japon, ook voor gezette figuren, om de huiselijke bezigheden in te ver richten. Het voorpand loopt vanaf den schouder ln een aangeknipt punt- stuk door tot even boven de taille en sluit midden voor met knoopen en knoops gaten. De ruimte opzij wordt ingehaald eD aan beide zijden ver deeld onder de pas, die daarna opgestikt wordt; de rug is rech* en wordt met zij- en schoudernaden ver bonden aan het voor pand, waarna het dub bel geknipte shawl kraagje aan den bui tenkant wordt gestikt met ronde binnenna den en geknipt, om gekeerd, plat gestreken en op de blouse ge zet; de mouwen wor den met een manchet je afgewerkt en in gezet Nu moeten wij nog (720S) zjjnacien Van den tweebaans rok dichtstikken en aan het lijfje zet ten, waarvan aan de taille de ruimte wordt in gehaald op rokwijdte; een ceintuur dient als af werking. Nadat de rok aan de onderzijde is ge zoomd, worden twee zakken opgestikt, die heel practisch zijn ora een en ander in te bergen. Patronen tot en met maat 52 verkrijgbaar. Prijs 0.58. Eenvoudig is het model van deze jurk, die tevens slechts weinig stof vraagt en heel goed uit een bestaande damesjapor, gemaakt kan worden. Het lijfje heeft een paar /schoudernaden, die het den noodigen vorm geven en ver der een hoog aangeknipte» hals met klein split. Als garneering kan hiei eenige malen een gouden ol gekleurd tresbandje langs ge raaid worden, terwijl voor !e sluiting knoopjes worden aangebracht met lusjes van .res. De mouw is naar onderen toe wat ruimer en heeft een kleine manchet, waarlang: tres genaaid wordt. De rok heeft baantjes, die naar onderen toe iets wijdei uitloopen, terwijl vóór- zoo wel als achterzijde vanal heuphoogte aparte inzetstuk ken hebben. De ruimte van den onder kant der blouse wordt inge haald en verdeeld aan rugzijde en zijkanten var liet voorpand. Een smalle ceintuur dient als afwerking. Patronen verkrijgbaar voor 0.58. VOOR ONZE LEZERESSEN! Patronen wordeD toegezonden na storting van .iet bedrag op onze postrekening of na Inzending hiervan in postzegels aan het Bureau van du blad, Afd. Goedkoope Patronen. Gewenschte maat en nummer vermelden. 827 HET III Texel, 12 Januari 1933.

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 4