Jl TELEGRAM Leest a.s. Zaterdag onze advertentie Heerencostuums en Jongenspakjes Speciale Uitverkoop met verrassing. N.V. PH. VLESS1N6 DEN BURG. Rookverbod. Met f100 boete of 14 dagen tochten is wordt een ieder bedreigd, die liet rook verbod overtreedt, het verbod, waarbij tus- (schen 1 Maart en 1 Oct. het rooken in de naaldboutbosschen tusschen de Slufter en de Jan Ayeweg strafbaar is gesteld Er zijn reeds enkele personen uit dien hoofde bekeurd Streng optreden is in deze dagen van droogte ook gewenscht Weg dus met de rookertjes op dat brand- graag terrein. Het zou anders een „zware pijp" worden, die uw beurs lichter maakt. Uitbreiding bootdiemst T.ES.O. Mét ingang van Zaterdag wordt de bootdienst Texel—den Helder v.v. des Zondags met een vroege boot uitgebreid: yjm. 6 uur van Texel, vm„ 7 uur van den Helder. De 7,30 boot vaart dan om 8 uur. Officieel veilmgsberldht der Coop. P.T.V. „Texel". De ter veiling aanwezige eieren gingen Maandag vlot van de hand. De prijzen waren in venhouding tot de vorige week van 5 tot 10 ct. per honderd Ihooger. De Kg.-prijs liep van 34 tot 37 cent. Inschrijvingen Handelsregister. D. O. Toolens, schilder, behanger en winkelier in verfwaren, Koogerstraat 7, den Burg. SPORTNIEUWS. Korfbal. Uitslag der Zondag gespeelde wed strijden Texelsche Korfbalbond: De Cocksdorp: SVCVerdo Nigro 1-12. Den Helder: HKC—DTS: 5—0. Oudeschild: OKCde Zwaluw: 12. De uitslag der 10 Maart gespeelde wed strijd DTS—HKC was 0—3 (door ons werd abusievelijk opgegeven 1—3). A.s. Zondag in verband met de Afstands- marsch van Verdo-Nigro geen korfbal- wedstrijden. De eenige wedstrijd, die resteert, is HKC—OKC. - Q.M. - VoetbaL Het programma van 4e klasse K.N.V.B. is alweer aardig opgeschoten. Uitslagen van Zondag 26 Maart. Uitgeest—EVC 2-3, QSCDTS 11, ZilvermeeuwenAlk maar 60, BeverwijkSchagen 20. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. p.v. p.t. gem Voor a.s. Zondag is weer een compleet programma vastgesteld. Texiel I gaat ten tweeden male naar Alkmaar, laten we ho pen, dat dit geen vergeefsche reis wordt Zondag verloor Alkmaar van Zilvermeeu wen met 60 We hebben voldoende ver trouwen in de ploeg om Texel een goede kans op de overwinning te geven. Allen één en het komt in orde. Vertrek boot elf uur. Elftal: Br. Daalder D.Zuidewind Jo Ran J.Vroegen N. de Graaf R. Ran H.Ran G.Witvliet Winter J.Gieles A.Stern Res.: A. Dros Bz.., G.A.Dros. Supporters geven zich op voor Vrijdag 's avonds 8 uur bij G. Dros, Weverstr. Afberichten alleen om geldige reden, Sdiildereinde 63, voor Vrijdagavond 8 uur. Zondagmiddag speelden Texel 2 tegen een combinatie van T. 1 en Rest. Het is een pittige partij geworden, waarbij het verdedigend spel der witten, het goecje spel der dito halflinie, maar ook het prima keepen van Bram opviel. De Groen-Zwarten-aanval had het zeer moeilijk tegen het rusteloos werkende ach terstel. Haar halflinie was niet al te sterk, zoodat het goede voeden dikwijls te wen - sclien overliet. Hierbij stak echter het goede spel der midhalf zeer gunstig af. De backs speelden niet kwaad. Niek, die voor deze keer onder de lat stomd, deed soms wel aardig werk. Het geheel beant woordde zeer wel aan haar doel, het fitblijven der spelers. Uitslag 5—2 voor wit Texel 2 heeft Zondag vrijaf. o— Adsp.-competitie: uitslagen van Zondag 1.1. Zeemeeuwen ATexèl A 03; SVC AKVC 70. Hiermede heeft Texel A de competitie beëindigd. De 10 te spelen wedstrijden werden alle gewonnen. Er werden 61 doelpunten voor en 4 tegen1 gescoord. Voorwaar een zeer goed resul taat. We bieden dit elftal bij deze onze felicitatie aan. In deze afd. is de stand thans: gesp. gew. gel. verl. punten Texel A 10 10 0 0 61—4 20 S. V.C. A 7 5 0 2 30—6 10 Texel B 7 3 1 3 17—20 7 Zeemeeuwen A 7 2 1 4 4—26 5 Texel Boys A 7 2 0 5 13—16 4 K. V. C. A 6 1 0 5 3—36 2 Programma 2 April a.s.: SVCT. Boys A, 3 u., sch. Jb.v.d.Kooij. Zeemeeuwen A Texel B, llu., scii. K. Gieles. Texel B vertrek Schildereinde hoek Eirf imalaan 10,30 precies. Allen wachten op de leider en gelijk vertrekken. Zeemeeuwen ATexel A.Onder goede ding van Joh. Bruin wordt de bal aan het rollen gebracht. T. is het meest in de aanval. Het wil echter niet vlotten. Er wordt voor te peuterig gespeeld, terwij! Z. goed verdedigt. Enkele tegenaanvallen zijn niet gevaarlijk. Geruime tijd wordt niet gescoord, totdat Iewe er op de lijn vandoor gaat en een laag schot inzet, dat dat Fer., de Z-keeper, te machtig blijkt: 01. Texel komt steeds weer terug door het uitstekend werk van Theo. Ben krijgt de bal en werkt zich door de verdediging heen, maar hij wordt van achter aangeval len, waartegen de soheidsreohter terecht een penalty Iaat nemen. Theo geeft geen kans en brengt de stand op 0—2. Nog enkele goede kansen gaan verloren, terwijl Z. maar weinig voor bet T-doel weet te komen. Na de rust speelt Z. met de wind in de rug, hetgeen "haar niet hét noodige overwicht kan verschaffen. Enkele goede aanvallen van T. gaan op onbegrijpelijke wijze verloren. De ware stemming lijkt niet aanwezig. Toch komen de T.-adsp. telkens weer terug en eindelijk weet T. uit een goede voorzet door Wim de voor sprong te vergrooten.De laatste 5 min. is Z. het meest aan het woord, maar weet niet de juiste plaats te vinden. Met deze stand: 30, komt het einde en is Texel A ongeslagen kampioen geworden. Bravo jongens. We zullen eens een ploeg van elders laten komen om een eere-wedstrijd te spelen. o Zaterdagmiddag-competitie: Texel D— Zeemeeuwen B: 2—0. In deze wedstrijd was Z. het meest aan het woord, hetgeen niet te verwonderen valt als we de kleine peuters zien spelen tegen jongens als Teun Eeiman en Henk Kuiter. Die hooren meer in het A elftal thuis. Toch zou deze wedstrijd niet ver loren zijn, als Teun wat meer had samen gespeeld met Kramertje e.a. Bij T.. was Wim in het doel uitstekend, terwijl de backs zich geducht weerden. Voor de de rust kwam de T-voorhoede voor de backs van Z. te staan, een goed doorzet ten volgt en .Hans maakt de le goal. Na de rust hetzelfde spelletje, totdat Dick prachtig inschiet 2—0. Een leuke strijd. Leiding in orde. Zaterdag 1 April 2,15 uur: Texel C— Texel D. Jan Stern is dan weg en wordt vervangen door L. Goënga. Aan Jan onze beste wens Chen. We hopen, dat hij nog met genoegen aan ons terugdenkt. Voor schoolgaande, adsp. Woensdag middag trainen, van half 3 tot 5 uur. Woensdagavond a'ls gewoon. STIERENKEURING. Zaterdagmorgen had hier op de Groe- neplaats onder matige belangstelling de stierenkeuring plaats door de Prov. Comm. tot Bevordering van de Rundvee- tokkerij. Aangeboden werden twee 2-j. en acht 3-j. stieren en Zwarte Puk's Donald (eenj.). De 2-jarige stieren waren: Frans 3 N.R.S. 11877 N.H. 3629, Stie- renvereen. Den Hoorn. Fokker A. IJff, 'Krommenie. Aris N.H. 3414, fokker-eigenaar Jac. Boers en, Zevenhuizen. Frans 3 is thans definitief ingeschre ven in het N.R.S. De 3-j. stieren waren: Rica's Cor 13, Agnes' Cor en Kees' Frans 25. Fokker-e^g. C. de Wit, P.H.poI- der. Kees, tokker-eig. P. v. Rossurn, P. H. polder. Constantijn Blok II, fokker E. Dz. Go- vers, eig. P. Hin. Wodan, fokker P. Schipper, eig. C. Witte Pz., 't Noorden. Rinske Marius, fokker J. W. Sikma,eig.. J. Zoetelief. Murk, fokker B. U. Hofstra, eig. C. Geense. Alle acht goedgekeurd voor het dekken van fokvereenigingsvee. Constantijn Blok li en Zwarte Puk's Donald (eig. J.Boersen) werden ingeschre ven in het N.R.S. OUDESCHILD. Extra biggensteun. Extra steun, maar niet vanwege de cri- sisvarkenswet. Moeder natuur heeft daar voor gezorgd. Op de hoeve van de heer A. P. Dalmeijer alhier is een big geboren met een st-el pooten ten getale van zes Heeft dat varkenskind nu extra steun of niet? OOSTEREND. Kerknieuws. In de Geref. Gemeente H.V. alhier is Zondag beroepen ds. J. ter Schegget, Gerëf. Pred. H..V. te Harkuma Opeinde. DE COCKSDORP. Sportnieuws. Korfbal. S.V.C.Verdo Nigro 112. S.V.C. heeft Zondag de grootste nederlaag van d< competitie geleden tegen V.N., Over |het spel van S. zullen we kort zijn: het was slecht; 3 min. na de aanvang mam V. de leiding door Kiewiet, geleide- delijk werd de voorsprong vergroot tot 50, toen A.Stolk kort voor de rust de eer redde. Rust 1—5. Daar KVC tegen SVC A moest voetbal len voor de competitie en K. niet op het eind van de korfbalwedstrijd wachten kon, was Verdo N. zoo vriendelijk om de 2e helft uit te stellen tot na deze voetbal wedstrijd. Dit was buitengewoon spor tief en wij danken hiervoor zeer. Na de lange rust leek bij S. de zin er geheel at te zijn; de gasten gingen echter vroo- lijk door met doelpunten en voerden de score op tot 12, terwijl S. met het eene puntje tevreden moest zijn. Toen V. er 12 door had, geloofde ze het wel. Het liep ook tegen het einde. S. kreeg geen been meer aam de grond en zoo kwam dan het einde met 1—12. Voetbal. S.V.C. AK.V.C.: 70. De adspiranten deden het best, hoewel ze niet zoo goed speelden als gewoonlijk. De gelneele strijd werd op de K.-helft gehouden, de S.-kee- per heeft zelfs geen schot op doel ge had. Hoewel het natuurlijk niet meeviel, voor onze jongens door het heele, voor hun doel teruggetrokken K-elftal heen te komen, wisten ze toch voor de rust drie maal te doelpunten. Toen tot zoover was, deed K. zelfs geen poging meer een tegen punt te maken. Rust 3—0. Na de rust hetzelfde spel, K. geheel voor het doel en S. hard werkend om er door te komen. De K-keeper had tot druk, maar was buitengewoon op dreef, hij was de beste van zijn ploeg. Steeds brak S. weer door alles been en wist na de rust nog viermaal te doelpunten. Het einde kwam met 7—0. N..L. DE KOOG. Naar ÉÉN V.V.V. op Texel? Blijkens een adv. in dit nummer schrijft het bestuur van VVV Texel alhier op aandrang van eenige leden, die samen werking met de overige VVV's wenschen, een buitengewone vergadering uit, waar in ook bestuursverkiezing en contributie regeling aan de orde worden gesteld. Hofstede „Calluna" afgebrand. In de nacht van Zondag op Maandag is de boerenhofstede „Calluna" alhier, eigenaren Gebr. Schumaker, zetboer Hen stra, die er met vrouw en twee kinderen, woonde, tot de grond toe afgebrand. De heer N. Schumaker gaf ons persoon- rijk hét volgende relaas. De brand ont stond "omstreeks half drie en veroor zaakte zoo'n knetterend geluid, dat het echtpaar, dat in de alkoof sliep, er wakker van werd. Eerst dacht men aan een zware slagregen, maar alras bespeurde de man, dat aan het eind van de gang kamer en keuken in vuur en vlam stonden. De brand breidde zich zeer snel uit, daar tot dak met riet gedekt en in de schuur wel 35 wagens hooi opgeslagen was. Aan redden was niet te denken. In allerijl werden de beide kinderen, die in eeii aangreii- zende kamer sliepen, gewekt en in nacht gewaad moest de familie de hoeve verla ten. Kort daarna waren de kamers alle een vuurzee gelijk. Bij gastvrije buren vond de fam. een onderkomen. De schade is aanzienlijk. De boerderij is totaal in de asch gelegd. Twee rammen kwamen in de vlammen om. "Behalve de groote voorraad hooi gingen nog verloren eenige landbouwwerktuigen, een partij kunstmest, veel touwwerk, paardentuig, enz. Van de huisboedel en de kleeding der fam. Herpstra is niets gered, behalve een' mantel, welke moeder in de over haaste vlucht heeft kunfnen meenemen, om het jongste kind in te wikkelen. De brandweer kon zich slechts bepa len tot bescherming van de nabijgelegen dennenaanplanting. Bij de vrij groote droogte was brandgevaar ook niet gering.. Omtrent de oorzaak kon de heer N. Schumaker ons geen besliste mededeelin- gen doen. Hij vermoedt, dat ze in een schoorsteendefect gezocht moet worden. De schade, verzekerde ons de heer Schumaker, zal beteekenend zijn, want alleen het gebouw is verzekerd en de inboedel in 'het geheel niet. E1ERLAND. Viefkooping Bertha Hoeve". Notaris Mulder zal volgende week Don derdag de boerenhofstede „Bertha-Hoeve" van de fam. P. Verseput alhier, publiek verkoopen. DEN HOORN. De film „Hollands Glorie". Maandagmiddag had voor de kinderen en des avonds 'voor de ouderen in het Loodsmanswelvaren een vertóoning plaats van de film „Hollands Glorie" met daar bij passende muziek. Het geheele bollen- bedrijf wordt hierin weergegeven. Men zag het bewerken der grond, het planten, controleeren en rooien der bollen, hetsor- teeren en vervoeren hiervan en ook de drukte, die er op de veiling en in de kan toren heerscht, als deze bollen geveild worden. Aan het slot dankte de toer Van der Laan voor de groote belangstel ling voor deze film, welke voornamelijk als reclame voor de Hobaho is vervaar digd. Hij wekte de bollenkweekers op om ook hun bollen eens naar cleze veiling te zenden. Thans worden zij van den Hoorn en omstreken bijna alle naar de veiling van het H.B.G. gezonden. Spr. gat tevens gelegenheid tot het stellen van vragen, het bloembollenbedrijt 'betref-1 'fendé. Faillissement G. M. van Boven, landbouwer en veehouder, Eierland (Texel. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in bovenge noemd faillissement. Deze lijst telt 12 crediteuren met een totaal passief van f3,475,25 waarvan preferent f2,314,57. De baten zijn nog niet volledig bekend De voornaamste crediteuren zijn: C. M. Verheul, land'nuur, preferent, 11100.G. Vos, verrichte werkzaamhe den, preferent, f545.—. liliil LANDBOUW EN VEETEELT. If HOUDT BOEK! HET MOET! Nu het nieuwe belastingjaar weer in aantocht is, willen wij er nog eens aan herinneren, dat op 1 Mei bij velen de boekhouding gaat beginnen. Men kan ech ter^ evengoed de boekhouding opzetten vóór 1 Miei, b.v. op 1 Januari, 1 Februari, 1 Maart of 1 April. Dit heeft het voor deel, dat men dan 1 Mei met zijn boek houding gereed is en men dus direct het aangiftelijet kan invullen, zoodra men dat ontvangt. Verreweg de meeste boeren sluiten evenwel hun boekhouding af op 1 Mei. Een verklaring hiervoor is, dat dar de inventaris heel gemakkelijk kan worden opgemaakt, aangezien er dan hoegenaamd geen voorraden meer zijn. Het boekjaat valt dan tevens samen met het belasting jaar. Het is thans voor een boer ook niet meer verantwoord geen boekhouding k voeren. De crisis heeft gemaakt, dat bijtr alle bedrijven met verlies werken en zoo; doende de boeren voor zoover het bedrijt Beverwijk 17 16 1 0 67 21 33 Zilvermeeuwen 16 11 2 3 48 31 24 E.V.C. 15 8 4 3 35 31 20 Q.S.C. 15 8 2 5 44 27 18 Texel 15 6 2 7 39 40 14 Uitgeest 15 4 2 9 36 37 10 D.T.S 15 3 4 8 37 41 10 Scliagen 15 3 3 9 24 46 9 Vrone 14 2 3 9 -21 44 7 Alkmaar 15 2 3 10 21 50 7

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 2