hoor de (mm „Zij" Crème Ml FOSTER'SMAAGPILUN B f BS m ALLE SOORTEN M DRUKWERK m S3 ffi [g levert vlug, net en billijk: gj EB sa e werkt zacht en weldadig; Uw huid ont waakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 20—30—45 en 75 cent. toch niet zooals het behoort. Eenige aan drang, door leden uitgeoefend op het bestuur opdat het op zijn besluit terug zou komen, heeft geen sucoes. Geen van de leden (R.J.Daalder, C.D.Zaal, W.Dal- pneijer, J. Hillenius en C. Groenhof; L. den Braven was ziek, F. van Twisk reeds eerder afgetreden) stelt zich herkiesbaar. Bij eerste stemming worden gekozen de iheeren F. van Twisk, L. Igesz en N. Gomes. Eerstgenoemde twee bedanken. Hierom neemt de heer Gomes het aan. Wanneer de voorz. er echter op wijst, dat het de plicht van de heenen Van Twisk en Igesz is hun benoeming aan te nemen, en ook anderen daarop aandringen, komen zij op hun besluit terug. De heer Gomes bedankt dan. Door benoeming van de hee nen B. Lolkema, C. Eelman, C. Kooiman, H. Wuis en N. Kikkert wordt bet bestuur voltallig gemaakt. Dan komt nog aan de orde het voorstel om de contributie, thans fl.per bed bedragende, op tl,per lid te stellen, hetgeen aangenomen, wordt. Hierna vo'lgt tegen half een in de nacht (de stemming vereischte heel veel tijd) sluiting. We vestigen de aandacht op de adv waarin tegen hedenavond opnieuw een vergadering wordt aangekondigd Daarin zal worden voorgesteld - - na een bespre king, welke het nieuwe bestuur Zaterdag middag met Mooi Texel hield de con tributiebetaling wederom anders te rege len en wel vast te stellen zooals ze het eerste jaar was: op 50 ct per bed. DEN BURG. SPORTNIEUWS. D.D. schrijft ons: Texel 1 IheeTt in Alkmaar'tegen de club van dezeffde maain met 53 verloren in een ruw gespeelde wedstrijd. De scheids rechter was lang niet voor zijn taak be rekend en wist de teugels niet in handen, te houden! Tot de rust wisten beide partijen twee ■maal te doelpunten. Na de rust bracht A. de stand op 42, terwijl Rein een bal in eigen doel schopte. Jam schoot een pe nalty keihard tegen de A-keeper op. Vele malen wist deze doelman lang niet zon der geluk,, met moeite schoppende te redden. Met een onaangename herinnering aan de slecht gespeelde wedstrijd trok Texel huiswaarts. Het is merkwaardig, dat alle staartclubs hebben gewonnen. De uitslagen in deze afd. zijn: Alkmaar Texel 53; SchagenQ.S.C. 3—2;Vro ne—Uitgeest 1—0; E.V.C.—Zilvermeeu wen 4—1. Zondagmiddag speelden adsp. "B tegen Zeemeeuwen A. Eerst tegen de sterke wind inspelend, had ons doel moeilijke oogenblikken door te maken, temeer daar de achterhoede haar juiste vorm niet kon vinden. De vrij wat zwaardere Z.-adsp. werkten hard, maar wisten tenslött slechts met een hoog schot de leiding te nemen. Het voorhoedespel was van T veel beter dan van Z. Enkele doorbraken leverden gevaar op voor de Z. Na de rust heeft T. het beste van het spel en vrij spoedig maakt Siem met een prachtig schot gelijk. Na een minuut of vijf profiteert Piet van een slecht wegge werkte bal. Hij brengt de stand met een keurig schot op 127 De Z. werken hard en willen het spel forceeren, wat de scheidsr. zeer terecht niet toelaat. Hij) houdt de teugels strak en zorgt voor een ordelijk' verloop. De Z.-keeper gaat nu voor spelen en weet tweemaal achtereen, op goede wijze te doelpunten, zoodat Z weer de leiding heeft 32. Enkele goede kansen gaan voor T. verloren. Als de scheidsr. K.Gieles, die zeer goed leidde einde fluit, heeft Z. gewonnen en iets meer gekregen, gezien spelkwaliteit, dan haar toekwam. Tex. Boys snoepte SVC een puntje at door een i"1 uitslag, Hierop hadden we zeker niet gerekend. O De schoolwedstrijden begonnen Zater dagmiddag. De uitslagen geven een 'duide lijk beeld van de spanning in deze wed strijden. 'Daarom nogmaals een opwek king om deze interessante wedstrijden te gaan zien. Woensdagmiddag weer een mooi programma. dag 8 uur, Schildereinde 63. Vertrek wordt Zaterdag bekend maakt. ge- A.s. Zondag is Texel 1 vrij. Dus mis schien wel tot na de Paaschdagen. Dit komt nog wel in de krant. Texel 2 gaat Zondag naar H.R.C. 4. om de competitie te beëindigen. Om deze reden is danook het elftal ongewijzigd gelaten en luidt dan: Br.Daalder Jac.Helsloot Jb.Geus M.Vlaming A.Dros Bz. M.Koorn G.Dros Idema Verheijen J.Molenaar A.Huizinga. Res.: Bram Geus. Zend vooral vroegtijdig afbericht, als men verhinderd mocht zijn, uiterlijk Vrij- Programma adsp.-competitie: Zeemeeu wen ATex. Boys A, scheidsr. K. Gieles; :aanvaing 2 uur. SVC A—Texel B, sch. Dapper, aanvang 3,30 uur. O De Feestavond op Zaterdag j.l. was, zooals verwacht moest worden, maar heel matig bezocht. Toch heerschte er een ge zellige stemming. Liedjes, gezongen door T.Moojen, konden aller goedkeuring weg dragen. Er werd nog een klein 1-adertje opgevoerd, hetwelk door artisten en souf fleur zeer goed werd voorgedragen. De fa. Jb. Bakker en Zn., bakkerij „Het Hoekje", stelde een prachtige taart gratis beschikbaar, welke bij opbod op z'n Ameri- kaansch werd verkocht. De gelukkige bie der was A.Eelman, een lid van het or kest. De taart bracht f 13,40 op. Aan ge noemde firma onzle welgemeende dank Om ih al f negen werd met een kort -Woord geopend ©n circa kwart voor elf gesloten De muziek, „De Smidt's Band", was uit stekend en hield er de stemming prachtig in. Voor een volgende keer hopen we op meer bezoekers. D.D. Wandelsport. De Texelsche tennisclub „Deuce" zal Zondag a.s. met tien leden en een leider deelnemen aan de 40 K.M. afstandsmarsch te den Helder, uitgeschreven door St. Christophorus. Schoolvoietoal. W.W. schrijft ons: Uitslagen: den HoornR.K.S. B. 10; den Burg Bde Koog 1 -1; den Burg A —R.K.S. A 1—0. Zoo zijn dan de eerste wedstrijden ge speeld en ze brachten al dadelijk verras singen. De grootste verrassing bracht ons de Koog. Deze jongens toch, die nog nooit meegespeeld hadden, wisten in hun eerste wedstrijd al een punt in de wacht te sleepen. Goed zoo, jongens, gaat zoo door. Minder verrassend was de overwin ning van den Hoorn. Die jongens toch beginnen steeds beter te spelen en maken zeker een goede kans voor het kampioen schap van afd. II. Tenslotte zorgde het1 A-elftal van den Burg voor de grootste verrassing door het A-elftal van de R,K School te slaan, 't Was wel op 't kantje at, maar eerlijk verdiend, hoor. Vooral de rechtsbuiten speelde een goede partij. Voor de niet talrijke bezoekers een aar dige middag. Jammer, dat sommigen be zwaar maakten om hun dubbeltje te beta len. Maar dit zal op een misverstand be rusten. Immers we schreven duidelijk: Van de „groote menschen" zal ter bestrij ding van de onkosten 'n dubbeltje entree geheven worden. Zooals boven reeds verteld, waren er slechts weinig toeschouwers. Dat was heel jammer. De wedstrijden immers wa ren aardig om te zien en het is voor de jongens zeer prettig, als de ouderen too- nen, dat ze belangstelling hebben voor hun spel. Laat dus de opkomst een vol gende maal beter zijn. In het programma van Woensdag zat een kleine fout, daarom volgt het hier nog even en beter: In de Koog 2,30-3,30 de KoogR.K.S. B-elftal. In den Burg 2,303,30 Oudeschildde Cocksdorp: 3,30—4,30 M.-Eierland—den Burg B-elft.. Het programma voor Zaterdag luidt: In den Burg 2,303,30 den Hoornden Burg B-elftal. In de Cocksdorp 2,30-3,30 M.-Eierland—R.K.S. B-elftal; 3,30-4,30 Cocksdorpden Burg A-elftal. Tot slot vermelden we nog, dat de toto's, indien goed gelukt, verkrijgbaar zijn a 15 ct. Nader zal worden bekend gemaakt bij' wie en wanneer. Officieel veilingsbericht der Coop. P.T V. „Texel". De prijzen der eieren waren Maandag vrijwel gelijk aan die der vorige week. De Kg. prijs liep vanaf 33 tot 37 cent. De aanvoer heeft weer gauw het hoogste punt bereikt. Bloemententoonstelling. De volgende firma's stelden medailles (ot een beker) beschikbaar voor de te houden Jubileum-Narcissententoonstelling van de afd. Texel van het H.B..G., te houden van 1517 April '33 alhier. Coop. Veilingsvereeniging „Hillegom" U.A. een beker; Lissische Kistenfabriek depot Texel en de hierna te noemen fir ma's een medaille; L.T.B. kring Texel, J. Plaatsman, J. Bruin, F. Dijksen, Fr. Zegel, Dros en Co., Kookerij „Waalenburg", Kookerij „K.S.K.". den Burg, T.E.S.O., A.Bakker, K. Pen, N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing, Veiling „Hobaho" en Coop. Veiling voor Bloembollenkweekers H.B. G. Lisse. In totaal zijn dus reeds een beker en 15 medailles beschikbaar. Dit moge voor de leden een aansporing zijn om straks met -een biezonder mooie collectie voor de dag te komen. Zie de adv. in dit nummer. Vandaag alleen nog kan men zijn opgaaf doen. Examens. Aan de Universiteit te Leiden is vorige week onze vroegere plaatsgenoot, de heer S. Keijser, gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op een proef schrift, getiteld „Contribution a l'étude de Ia fortune littéraire de 1' Arioste en, Franoe". Propaganda-avond Herv. Geref. Staatspartij. Op Dinsdag 18 April a.s. zal onze vroe gere plaatsgenoot, de heer K. Eelderink, thans hoofd der Chr. School te Vianen, in café den Burg alhier een lezing houden voor de Herv. Geref. Staatspartij. OOSTEREND. Woningbouw. Alhier is onderhands aanbesteed een nieuw te bouwen woon- en winkelhuis met garage voor de heer K.Bakker, vol gens ontwerp van de heer J.Vermeulen. Het werk is gegund: metsel- ©n timmer werk Jb. Drijver, schilderwerk Cor Bre mer, loodgieterswerk N. de Graaf. DEN HOORN. Verloting Paasdhhaas. Door "makker Dros zal met toestemming vau B.enW., een chocolade haas worden verloot. Het beestje ziet er fijn uit. Het weegt zeven pond en is in de etalage te bezichtigen. Tevens stelt de heer Dros nog een .paar troostprijzen beschikbaar. Vooreen dubbeltje is men kooper van een .'ot en de netto-opbrengst komt geheel ten bate van de Wijkverpleging. Verzuim dus niet tijdig een lot te koopen, want ze gaan reeds vlug van de hand. Gij steunt hier door een nuttige instelling en gij hebt de kans eens lekker te smullen. DE COCKSDORP Gids voor De Cocksdorp. In een aanzienlijke oplaag heeft de Gids voor de Cocksdorp en omgeving het licht gezien. Het is een groot vouwblad (z.g. folder), dat o.rn. aan ieder vreemdeling op aanvraag kosteloos wordt toegezon den. De folder, welke een omvang heeft ajs de Texelsche Courant, doch op mooi geel papier gedrukt is, bevat een be schrijving van de Cocksdorp en omge ving, een bezoek aan de Schorren, de Slufter en de Muij, van de hand van de lieer A. Blom Jz., en verder een schat van wetenswaardigheden, welke voor de be zoeker van belang kunnen zijn. (Stoom boot- en autobusdiensten, lijst van hotels, pensions en kampeerterreinen, foto-wed strijd, scholen en kerken, artsen, bankin stellingen, Vliegkamp De Mok, T.E.S.O.- vervoer-cijfers, middelen van bestaan, ge gevens omtrent de grootte van Texel, sa menstelling gemeenteraad, vogeltrekstati on, wenken voor baders en zwemmers, enz. Te veel om op te noemen.) Zeventien toto's en penteekeningen, een kaart van Texel en van de drukke vogeltrek aan Tiexels noordpunt zijn tusschen de tekst opgenomen. Ue kosten worden ten dee le bestreden door in de Gids opgenomen advertenties. Het samenstellen en drukken van deze Gids was opgedragen aan de drukkerij van de Texelsche Courant. DE KOOG. Gids Noordzeebad De Koog. In opdracht van V.V.V. Texel alhier is ter drukkerij van de Texelsche Courant een „Gids voor Noordzeebad De Koog" vervaardigd, een boekje met een omvang van 52 pagina's, bevattende behalve een groot aantal advertenties een vlot artikel van de heer M. J. Oele over Texel in het algemeen, over de Koog in het bie zonder. Een groot aantal foto's en pen teekeningen van Sj. Kuperus geven aan dat verhaal een nog grooter aantrekkelijk heid en zullen aan haar doel stellig be antwoorden. Tevens bevat elk boekje een tweetal bijlagen, een met een uitgebreide, overzichtelijke pensionlijst en een wandel- kaart van de Dennen en een met een wan- delkaart van Texel en een lijst van op Texel broedende vogels (samengesteld door de heer J. Drijver). Veel werk werd voor deze Gids door de secr. van V.V.V. Texel, de heer C. D. Zaal, verricht.. Het omslag vertoont op een zilveren achtergrond in blauw gedrukt liet ont werp van de kustanaar Kees Verhoeven. Het maakt een ontegenzeggelijk fraaie in druk. De vogels, de zee, en het strand leven, welke de teekenaar hebben geïnsp'i reerd, zijn op artistieke wijze in beeld gebracht. De samenstelling en het drukken van dit boekje werd opgedragen aan de druk kerij van de Texelsche Courant. Op een verzoek om inlichtingen, gericht tot V.V.V. Texel, wordt kosteloos een exemplaar van deze Gids gezonden llllllllllll HYGIENE en VEILIGHEID. IS Electr. Drukkerij Texelsche Crt. gj EB gj BBEBfflffi®ffiiSEEiI3tfi S! ES® 8-36 HET VERMAKEN VAN EEN JAPON. Het model, zooals onze afbeelding te zien geeft, heeft den rok gehouden, zooals hij was, uit de taille zijn de vier punten vóór en achter geknipt, terwijl 1.60 M. zijde bijgekocht moet wor den voor een normale maat. De diagonale lijn van het voorpand en de puntige halslijn kleeden zeer af, zoo dat dit patroon ook gebruikt kan worden voor meer gezette fi guren. Verschillende combinaties zijn moge lijk, o.a. een fluweelen rok met crêpe zijden bovenstuk of wollen rok met fluweel be werkt. Voor kantoor of huls is een stoffen bo vendeel bruikbaar. Om ook de meer gezette dames in de gelegen heid te stellen haar japonnen op deze wijze te vermaken, stellen wij de patronen verkrijgbaar tot en met maat 52 voor slechts 58 cent GEKLEEDE MIDDAGJAPON. De voorjaarsstoffen geven ruimschoots ge legenheid om onze keus te maken, daar allerlei variaties in kleur en weefsel reed zijn verschenen. To' de nieuwste stoffen behoort o.a. flamisol- perlé en Bouillonnc imprlmé, beide kun: zijden weefsels ii mooie tinten, alsmede in zwart. Wol niet zijde blijft zich ook nog steeds in de gunsi 1 verheugen. Het geplis- seerde vestje eindig! met een scherpe punt in de taille, terwijl een kanten garnituur als afwerking van hals en mouwen dient. De rok is recht om de heupen, naar onde ren toe wijder wor dend door lichte klok ken. Patronen kan men aanvragen tot en met maat 52 onder no. 837. De kosten bedragen 0.58. VOOR ONZE LEZERESSEN! Patronen worden toegezonden na storting van het bedrag op onze postrekening of na inzending hiervan in postzegels aan het Bureau van dit bfod. Afd. Goedkoope Patronen. Gewenschte maat en nummer vermelden. D 23 Kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de op 22 Februari j.l vastgestelde kiezerslijst, zooals deze thans luidt, tot 1 April van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens de wijzigin gen, daarin tengevolge van rechterlijke uitspraken, welke wijziging der lijst be velen, te brengen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op die secretarie der gemeente ter inzage nedergelegd en in afschrift "tegen betaling verkrijgbaar. Texel, 4 April 193T. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester. JONKER. W. B. OORT. Dat zoudt u zoo'n fietser of automobi list wel willen toeschreeuwen, als hij zon der noodzaak op 'het midden of links van de weg rijdt Geeft het goede voor beeld: Houdt rechts! en alle spijsvèrterings- stoornlsseD verdwijnen onmiddellijk bij het ge bruik van Foster's Maag- pillen, het aangenaamste en zekerste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. 9 9 9 9 9 0 0 0 0 0

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 2