Heden, Zaterdag 6 Mei laatste dag van onze uitverkoop. dïLaison Bré Guasi GRÉ QUAST EDY EMAILLE 1 M. VAN STRAATEN Dames- en Kinderconfectie M. VAN STRAATEN Dros' Magazijn. brengt u deze week SPOORSTRAAT 32 - DEN HELDER ADVERTENTSEN 1 Dinsdag 9 Mei a.s. j§ A. TEN HOOL, tandarts. meid-huishoudster Net meisje Texel's Centraal Boekhoud- Belasting-Consulentsbureau S. DE WAARD, Spoorstraat 38, Den Helder Regenmantels 5,25 Damesrokjes 3,25 Damesjapon 5,25 Zijden dames blouse (in alle kleuren] 3,75 Shantung Blouse 1,60 Damesmantels 12,75 Bakvischmantels 9,75 Dameshoeden 2,25 Verder Pullovers, Blazers, Mutsen en Sjaals tegen zeer concurreerende prijzen. Spoorstraat 38, Den Helder, hoek Breewaterstraat. Prima Nederlandsch fabrikaat Gegarandeerd giftvrij. DROS' MAGAZIJN. Als u naar dit adres gaat, slaagt u het voordeeligst Onze keuze is enorm tegen ongekend lage prijzen. Komt dan kijken bij U zult tevreden zijn. MIJNHARD Ps Zenuw-Tabletten^ ct. Laxeer-Tabletten 6o ct. Hoofdpijn-Tabletten 6o ct Bij Apoth. en Drogisten. |j H. ZIJM I Tevens deskundige behandeling van Belastingzaken, Wij brengen Mantels tot maat 54 zonder prijsverhooging, terwijl alle veranderingen gratis geschieden. Onze sorteering zomer-japonnen is zeer uitgebreid vanaf f 1,95. Grootste keuze Rokken, Blouses, Pullovers jubileum der school geluk gewenscht wor den. Ook het damescomité, door mevr. Zegel vertegenwoordigd. Dank aan allen, voor wat in het belang der school is verricht. In het biezomder aan juffrouw Guurtje Zij leeft in de harten van de ouders en de kinderen. Iets mooiers kan van haar zeker .niet worden gezegd. Hiermede eindigde de heer Dokkum zijn door hartelijk applaus gevolgde toe spraak. Nadat door de jeugd eenige spelletjes waren gedaan en gezongen was, waarbij ons bleek hoezeer mej. Boon er slag van heeft .met haar kleuterschaar om te gaan, en die tot aardige prestaties te brengen, nadat ook getracteerd was én de kleine feestelingen een driewerf hoera op leven en welzijn van de school was uitgeroepen; heeft de heer Burgemeester nog even het woord gevoerd. Burgemeester wenschte namens het ge meentebestuur bestuur en directrioe geluk met deze dag en prees de toewijding van mej. Boon, daarbij de wensCh uitspre kende, dat zij nog tal van jaren aan de school verbonden zou mogen blijven. Spr. haalde een fabel van Tagore aan, welke deze moraal in zich sloot: „Geef de kin deren niet te veel". De ervaring van mej.. Boon was er spreker borg voor, dat zij het juiste midden zou 'weten te houden. Het woord „bewaarschool" kwam spre ker niet gelukkig voor, daar immers geenszins van „opbergen" hier sprake was. Mej. Boon weet de jeugd op ver dienstelijke wijze leiding te geven. Bur gemeester eindigde met zijn beste wen- schen uit te spreken. De voorz. dankte voor deze sympa thieke woorden en bood vervolgens de di rectrice een fraaie plant en een tweetal platen in lijst aan, welke geschenkendoor mej. G. Boon onder dankzegging werden aanvaard. Nadat de kinderen nog menig aardig spel gespeeld en menig versje gezongen hadden en ook getoond hadden in het maken van vlechtwerk aardig bedreven te zijn, sloot de heer Dokkum de feestelijke bijeenkomst met woorden van voldoening en hartelijke dank. En nu naar het Gouden jubileum! Verlating Texels Crisis Comité. Bij besluit van B. en W. van 1 Mei 1.1. is toestemming verleend tot het houden eener verloting ten bate van Texels Crisis Comité. Getracht zal worden 1500 loten te plaatsen tegen 25 ct. per stuk. De winnaar komt in aanmerking voor het fraaie schip (kotter-model), dat in de etalage van Boekhandel Parkstraaat ten toongesteld is en daar zooveel belang-, stelling trekt. De heer Boekhold, te de Cocksdorp, die het schip vervaardigde en belangeloos aan het Crisis-comité afstond, heeft een kranig stuk werk geleverd, dat terecht ieders bewondering afdwingt. De loten-verkoop vangt Woensdag a.s. aan. Radio-Storingwekkers. Het verwekken van radio-storing is geen staaltje van „heldenmoed" en zeker niet, nadat bij herhaling, nu eens vriendelijk, dan weer strikt officieel, via een gemeen telijke publicatie, verzocht is dat aether-r bederven te willen nalaten, althans gedu rende de tweede helft van de dag. Of we ons nog eens tot die „kwaad willigen" (wie weet een beter woord?), willen wenden en nqgmaals een beroep op hun fatsoen willen doen? Van harte. En we voegen er aan toe, dat zij van een, „koude kermis" komen, wanneer bljjkt, dat zjj in hun boosneld volharden. Met een vernuftig apparaat zal het n.l. moge lijk zijn, de storing-wekkers op te sporen, in welk geval een hooge boete volgt niet alleen, maar publicatie van de naam van de overtreder bovendien. Stel uvoor, dat er dan staat: „Ondanks herhaalde waarschuwing heeft mej. Die of mijnheer Die zich bij voortduring aan het veroor zaken van radio-storing schuldig gemaakt. De boete bedraagt f150.of een maand hechtenis. Mogen anderen hiermee hun voordeel doen". En dan komt 'die meneer of juffrouw er nog genadig af, want de desbetreffende politieverordening spreekt van een maxi mum van f 300 boete ot twee maanden hechtenis. We hopen echter, dat het zoover niet zal komen en dat de overtreders thans inzien op het verkeerde pad te zijn, een pad, dat leidt naar meer radio-ergernis voor de een en weest daar zeker van naar veei moeite en verlies van tijd fen geld aan de andere kant. Uitslag aanbesteding. Door polder Waalenburg werd aanbe steed het vergraven van de Mos9elsloot en de tocht aan de Kooistukweg. Het werk is gegund aan de laagste inschrij vers, resp. H. Boon, Koogerveld en T. Koopman, de Waal. o Het stekelshakken op het peroeel on der de Noorderdijk tot aan de Kolksloot van de Riethoorn is door het bestuur aan de heer De Jong, Koogerstraat, vroe de Westen, gegund. Examens. Bij de examens, de vorige week te Am sterdam gehouden, behaalden de heeren J. Bakker Gz., te de Cocksdorp en D.C. Kooij te Oudeschild, het diploma schip per bij de Binnenvaart volgens programma A IV. De heeren P. Vlas Wz. en C. Krij- nen Dz. behaalden het diploma volgens programma A I. (verbeterd bericht.) Autobusdienst den Helder—Alkmaar v v. We geven onze lezers in overweging de dienstregeling van de autobusdienst Den Melder-Alkmaar v.v., afgedrukt op de voorpagina van dit nummer, uit te knippen en een goed plaatsje te geven. Ze kan te pas komen. Ook kunt ge aan ons bu reau de volledige dienstregeling afzonder lijk kosteloos bekomen. Gedurende de maanden Juli en Aug. varen o.m. booten om 12,30 en 8 uur n.m. van Texel. Hierop sluiten dan de bussen van 1,25 mm. en 9 uur nm. (2e snelbus) van den Helder aan. WEDEROM RUGPIJN! 174 Voortdurende pijn in de lendenen, of scherpe steken als gij u bukt of opricht, wijzen op ver zwakking der organen in den rug. Des te meer als gij tevens blazen onder de oogen. duizelig heid, hoofdpijn of urinestoornissen kunt opmer ken. Verwaarloozing dezer verschijnselen kan aan leiding geven tot ernstige kwalen. Er bestaat gevaar voor maandenlange pijn of werkeloosheid door rheumatiek, ischias, spit, blaaszwakte waterzucht enz. Laat Foster's Rugpijn Pillen de organen weder tot gezonde werking brengen, zoodat het urine zuur en de andere schadelijke stoffen weder uit het bloed gefiltreerd worden. Reeds jaren verwierf dit speciale middel naam door tallooze mannen en vrouwen van eiken leeftijd hun ge zondheid en kracht te hergeven. Bij alle drogisten enz. f 1.f 1.75 en f 3, per doos. i] hopen onze geachte buren Ril en ivi K. ZIJMZijm (ij hun 50-jarige echtvereeniging te rS herdenken. jg ga Namens de Buren gg te Zuid-Haffel en Westergeest BEEEHEHËBESBBEBBBBBffi fflfflfflfflfflfflfflffiffi® GEVESTIGD te den Burg Schildereinde 42 Spreekuren Alle werkdagen 8,30-10 en 1-2, Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond 7-8 Verder volgens afspraak. Tel. 63 GEVRAAGD: Brieven onder no. 856 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD: voor hulp in de huishouding, voor halve of heele dagen. M. W. KEIjSER—Rab, Molenbuurt. en Schildereinde 44 DEN BURG. Belast zich met het Inrichten, Bijhouden en Controleeren van Boekhoudingen. Opmaken en controleeren van Balansen zooals Aangiften, Bezwaar-, Beroepss schriften, enz. enz. Lage tarieven. Vraagt een vrijblijvende bespreking. Beleefd aanbevelend. Cand.-Belastingconsulent. Beleefd aanbevelend, Staat onder voortdurende controle van het laboratorium van Dr. van Hamel Roos en Harmens te Amsterdam. GIFTVRIJ Wij ontvingen Bombépannen Steelpannen Toiletemmers Waterkannen Gasketels Zakketels Koffiekannen Theepotten Tobben Lepelrekken Zeepkoppen Theebladenbakjes Waschbakken Schalen eene uitgebreide sorteering, als: Koekepaninen T rechters Litermaten Melkkokers Nesten schalen Lekbladen Closetboenderbakken Petroleumkannen Z.Z.S. stellen Vloerblikken Schuimlepels Dejeuners Emmers Koffietnechters Zoutvaten Diepe borden Buikkannen Bekers Sch. pannen Bussen Bazarbakken Vergieten Gootsteenvergieten Nachtpotten Drinkbussen Broodtrommels Waschstellen. ALLES IN DIVERSE KLEUREN. DE BEKENDE EDY KEUKENINRICHTINGEN in diverse kleuren f 19,en f21,95 Voor Texel uitsluitend verkrijgbaar in

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 2