MIDDENSTANDERS ös Een abonnement bij N.V. PROVINCIAAL BELANG i r-üllllffltf Handelsinformatie-en Incasso- Bureau voor den Middenstand, opgericht 1864, biedt u in dezes tijden groote voordetien. Een volledig prospectus, waar-1| uit zulks duidelijk blijkt met een exemplaai van de veertiendaag- g sche zeer verzorgde courant, |g wordt op schriitelijke aanvrage |g p.o. verstrekt. 1 NV. PROVINCIAAL BELANGl IAmstelstr. 14. Tel 32000 (6 lijnen) e AMSTERDAM C Voor Middenst. Federaties en Bonden kan een speciale overeenkomst getrof- p fen worden ten behoeve hunner leden g ïlTllHIIlülli! dan voor één nacht. —o VERBETERING. In het Imgez. Stuk van de lieer J.v.d.Vlis stond, dat duizen den, ineen, honderdduizenden guldens elke zomer door de Jeugdherberg op Texel gebracht worden. Hier moet gelezen wor den duizenden, neen tienduizenden" gul dens. Voor onzer tarwetelers. Ben belangrijke mededeeling voor tarwetelers bevat een advertentie in dit nummer. Volgende week wordt gelegen iheid gegeven tot het invullen der invein tarisatieformulieren. Wie zelt niet komen kan, zernde een vertegenwoordiger met sdhriftlelijke machtiging. Tevens wordt er pp gewezen, dat op de formulieren de kadastrale maat moet worden aangegeven (Met inbegrip derhalve van slootén, grep pels, enz.) Wolveemarkten 27 April—3 Mei. De wolveehandel was over het geheel iets minder, o.a. te Delft, Leiden, Leeu warden, Utrecht, Rotterdam, Purmerend, Sneek en Groningen. Zoowel voor vette schapen als zuiglammeren minder vraag voor export, zoodat algemeen eerder ooi iets lager werd genoteerd. Aleen Snee! scheen voor zuiglammeren „iets" beter. Voor weidlammeren is feitelijk overalnog zeer weinig kooplust. De prijzen daarvoor zijn laag. (Groningen noteerde van f2, tot f3,50 p. stuk). Onoordeelkundige behandeling van lammeren vóór het slachten. Het vleesch brengt daardoor minder op. Het Texelsche 'Soliapenstamboek ïin Noord-Holland ontving van de Vereen, van Nederl. Exporteurs van Vleesch- en Vleesdiproducten een afschrift van een door haar groep „Versch Schapenvleesch" uitgegane circulaire van de volgende in houd: „E>e Algemeene voorzitter, een dezer dagen te Parijs vertoevende, werd daar; door een der voornaamste mandataires in de gelegenheid gesteld te constateeren dat een groot gedeelte der uit ons lanldi afkomstige zuiglammeren, welke overi gens van zeer goede kwaliteit waren, niet- temin een prijs opbrachten, welke 1 tot 2 frs. per Kg. lager was dan de alge meen geldende prijs. De oorzaak hiervan was, dat liet vleesch dier lamineren aan de huidzijde veel bloedvlekjes vertoonde, blijkbaar ont staan door het onoordeelkundig en hard handig beetpakken der dieren tijdens hun leven. Het is daarom, dat ik op verzoek van de Algemeene Voorzitter en mede in over leg met de voorzitter der Groep, tot u richt het dringend verzoek, om, voor zoo ver u daarop rechtsstreeks invloed kunt uitoefenen, zelf afdoende maatregelen daartegen te nemen, en, voor zoover zulks niet het geval mocht zijn, op die maat regelen aan te dringen bij hen, van wie u de lammeren en schapen koopt, ten einde te voorkomen, dat de dieren bij de inlading, het vervoer, de slachting, enz, ni.et anders dan op de aangewezen wijze (bij het nekvel) worden beetgepakt. Ver meden worde ook het vaak voorkomend slaan met een stok, wat striemen op de huid achterlaat en derhalve het vleesch der dieren eveneens beduidend in waarde vermindert. (Dat er nóg een reden is waarom dat slaan zooveel mogelijk ver meden moet worden, wordt hier niet ver meld. Wie echter niet alleen aan vleesch en geld denkt, zal weten, wat wij be doelen. RED.) De Emma-bloemcoilecte. E>e Emma-bloemcoilecte heeft op Texel deze bedragen opgeleverd: den Burg f89,111, Den Hoorn 15,22r De Cocksdorp 17,00V: Oudeschild 12,40 Oosterend 25,50 De Waal 9,77i/2 Ete Koog 9,20 Eierland 14,35 Totaal f 192,57 Namens het Witte Kruis-bestuur bren gen we hartelijk dank aan de dames, die zidi belangeloos met de verkoop hebben Postkantoor—dan Burg. De huurovereenkomst, waarbij de ge meente in 1923 het P.T.T.-gebouw aan het Rijk verhuurde voor f1050 per j,aar loopt 31 Aug. a.s. af. Het Rijk wil nu in huren-tegen f871, welk bedrag ons ge meentebestuur te laag oordeelde. Na eeni- ge onderhandeling werd overeenstemming bereikt. Behoudens ministerieele goed keuring zal het Rijk voor 10 jaar inhuren tegen f960 per jaar. SPORTNIEUWS. Korfbal. De algemeene ledenvergadering van de T.K.B. is bepaald op Donderdag 11 Mei a.s. We vestigen hierop de aandacht der aangesloten clubs. Iedere club zendt twee afgevaardigden, (zie adv.) VoetbaL Uitslagen: OudeschildR..K.S A: 0-0. Den Burg A—Oudeschild 4—0. W.W. schrijft ons: Verleden week Zaterdag trok het A- elftal van de R.K.S. inaar Oudeschild. Het viel geducht tegen. Ze wisten geen enkele goal te maken en verknoeiden ettelijke prachtkansen. Oudeschild daarentegen speelde veel beter dan tegen Cocksdorp en ze hadden met een beetje moer geluk zelfs kuninen winnen. Toch mogen ze met de uitslag tevreden zijn, immers tegen 'n normaal spelend R.K..S-elftal hadden ze zeker verloren. Woensdag 3 Mei kwam Oudeschild naai den Burg om het A-elftal van de O.L|.S. te bekampen. En de eerste helft was bijna needs verstreken en nog steeds stond het) 0 -0. Zouden we 'n herhaling krijgen van Zaterdag? Het begon er op te lijken, want ook de Burgers knoeien geweldig, vooral in de voorhoede. Maar nee, in de laatste minuut voor de rust moest de kee per van OudesChild, die zich trouwens uitstekend hield, eindelijk vissollen. Na rust speelde Klaas voor en nu ging t veël heter. Achtereenvolgens werden nog drie doelpunten gemaakt, waaronder 'n prachtige kopbal. Er zijn inu nog twee wedstrijden te spe ten en wel de CocksdorpR.K.S.A. en (den Hoorn - de Koog. Wint Cocksdorp pf spelen ze gelijk, dan zijn ze kampioen en krijgen ze de wisselprijs (pas nieuw pn schitterend mbo(i)j (vtoor 'm jaar in hun bezit. Wint daarentegen de R.K.S. dan staat Cocksdorp gelijk met den Burg en zal een beslissingswedstrijd noodzakelijk zijn. Voor den Eloorn geldt hetzelfde, alleen met dit verschil, dat zij elf draag-* speldjes kunnen winnen en houden. Nog even wil ik m'n verwondering uiten over 't feit dat zoo weinig gro.ote mensclien komen kijken. Voelen zij niets voor 't spel vanliun kinderen? Onbegrijpelijk hoor' Laat dat nu eens uit zijn en komt kijken bij onze beslissingswedstrijden met prijs uitreiking. Wanneer? Zoodra de prijzen gekomen zijn, 't komt in de krant. Let er dus op. Tot slot de stand: Afd. I: de Cocksdorp den Burg A. R.K.S. A Oudeschild Afd. II: den Hoorn de Koog den Burg B R.K.S. B De foto's zijn mislukt, maar bij de eindwedstrijiden worden ze overgenomen D.D. schrijft ons: De jaarvergadering is bepaald op Dins dag 16 Mei a.s. in „de Oranjeboom". Er is een zeer gevuld programma.: Het bestuur stelt voor het houden van serie-wedstrijden tusschen de Texelsche clubs en bet houden van een adspiranten dag. Donderdag 4 Mei vond de loting plaats voor de wedstrijden om de Rauch-beker. Uitslag nog niet bekend. A.s. Zondag 12 uur speelt Texel tegen Zeemeeuwen 1. Deze tijd is gekozen in verband met de uitzending van de Holland-België wedstrijd. Om half zeven volgt dan de wedstrijd T-adsp. A—Tex Boys A. Eelftal Texel II: Br.Daalder Jac. Helsloot Jb.Geus M.Vlaming A.Dros Bz. M.Koorn P.Bruin Idema Verheijen .JMolenaar A. Huizinga. Res.: J.Bruin. Texel A: D.Visser A.Pen N.Huisman D.Oeense Th.Lap G.Coevert K-Kikkert W.Mukler B.Mulder P.Kikkert Res.: S. du Porto DC.Dros Om aan ons terrein een poosje rust te kunnen geven, heeft het bestuur de ge tegenheid gekregen, de oefeningen te houden op het Verdo-Nigro-terrein. Vol gende week hopen we er daar reeds mede aan te vangen. Aan het bestuur van V.N onze dank voor zijn medewerking. Demonstratie met politiehonden. Binnenkort zal op ons terrein een de monstratie gegeven worden met afgerichte politiehonden, door de Texelsche Vereen Landarbeiderswet. Door de lieer Pieter Verseput, land arbeider te Everstekoog, is een aanvraag N.V. T. E. M. Vul nooit een waterketel e.d. wanneer deze ingeschakeld is. stellen een bedrag van f2600 voor de bekoming van een plaatsje in Everste koog. Daar kan hij van de heer M.C. Langeveld voor f 1000 0,97,10 H.A. bouw land koojren. Een daarop te bouwen huis zou f2000 moeten kosten. Belasting betalen. De inkomstenbelasting over 1932-1933, biljetten gedateerd Juli 1932Lm. Nov. 1932, had 1 Mei geheel betaald moeten zijn. Wie nog in gebreke bleef, doch nog in het begin der komende week be taalt, ontloopt nog juist het boetebriefje,, dat anders op een kwartje zou komen te staan. T orenrestauratie. Uit goede bron deelt men ons mee, dat de restauratie van de toren van ide :N. H. kerk alhier 15 Mei, dus juist op de dag van de eerste groote lammerenmarkt, haar beslag zal krijgen. De Nieuwe Ziekenauto. De nieuwe Ziekenauto is Donderdag op Texel gearriveerd en heeft in Boekel's Garage een plaatsje gekregen. We hebben haar bezichtigd en kunnen er van vertel len, dat ze er keurig uitziet. Een proetrilt heeft nog niet plaats gehad, zoodat we niet weten, hoe ze in de practijk zal vol doen. Maar 't is 'n „Studebaker", 'n merkt dat zeker waarborg mag heeten voor een goed fabrikaat. De wagen is plm. 51/2 M. lang, wat, naar we hopen, geen be zwaar zal opleveren op Texel's vele smalle en bochtige wegen alsmede op de overtocht met de boot. Wanneer de proefrit heeft plaats gehad, kunnen we nog eenige biezonderheden vermelden. We willen nu hesluiten met de wensch, dat de auto zoo min mogelijk dienst zal behoeven te doen Zakennieuws. Dros' Magazijn heeft een belangrijke uitbreiding ondergaan. Het achter de win kel gelegen vertrek is practisch ingericht en geheel voor de verkoop van emaille en grot aardewerk bestemd. Een glazen deur geeft toegang tot dit nieuwe gedeelte, dat ook weer oentraal kan worden ver warmd. Uitvoerder van het timmerwerk was Jb. Daalder, van het schilderwerk fa. Z. Graaf, electra Dros' Ing. Bureau. Een advertentie in dit nummer geeft eenig idee van de uitgebreide collectie emaille- werk, welke in Dros' Magazijn te vinden is. Postvervoer. Met 1 Juli a.s. eindigt de overeenkomst tusschen rijk en gemeente, waarbij de ge- gemeente voor f3100 per jaar de zorg had voor het postvervoer haven Oude schild naar kantoor Oudeschild ,den Burg Waal, Oosterend, Eierland en de Cocks dorp v.v. Het Rijk is nu bereid eenzelfde overeenkomst aan te gaan maar tegen f2000 per jaar, vermeerderd (verminderd) met zooveel maal f 5 per maand als het aantal centen bedraagt, dat de benzine prijs stijgt boven 17 ct. (daalt beneden 11 ct. per E.) volgens offic. noteering „Bataafsohe" voor levering aan gemeen te-instellingen. Autobusdienst. Door B. en W. werd openbaar aanbe steed ihet postvervoer den Burg<le Cocks dorp via Waal, Oosterend en Eierland Tot nu toe is het opgedragen aan de heer T. Reuvers (onder verplichting van het onderhouden van een geregelde auto busdienst), voor f 5000 per jaar. Ingeschreven werd door vijf personen T. Reuvers fl,(deze inschrijving, een dag te laat ontvangen, nemen B.enW. niet voor ennstig op), C. Dros Bz. f2240 (of f 100 per jaar hooger voor elke cent waarmee de benzineprijs boven 20 ct. modht stijgen), J. Barends f2390. De beide anderen aanmerkelijk hooger. De heer Dros zou twee nieuwe bussen van elk f5000 aanschaffen. De meerderheid van B. en W. stelde de heer Reuvers voor de dienst voor 5 jaar tegen f2500 vergoeding p. j. uit te oefe nen en eisclit een borgstelling van f 2000. Bovendien zou de gemeente bevoegd zij' bimnen zes maanden de overeenkomst een zijdig te doen beëindigen zonder schade loosstelling. Ook verklaarden B. en W. zich bereid de raad voor te stelten aan; Ide Iheer Reuvers f4500 uit te keeren bij overdracht zijner bussen aan zijn opvol ger. De heer Reuvers heeft dit niet aamge ino-men. B. *en W. hebben hem toen op nieuw laten inschrijven, waarbij hij ver klaarde voor f3500 de dienst te zullen kinnen uitvoeren. De heer Dros verklaar de nog eventueel één bus van de heer R, voor f1000 te willen overnemen. De meerderheid van BenW aCht het onverde digbaar f3500 uit te geven, wanneer met f2240 kan worden volstaan. Zij wil ech ingediend, om te zijner beschikking te ter de heer Reuvers, als pionier van de- dienst en omdat deze zijn hoofdberoep vormt, gedurende 5 jaar f 500 p.j. uitkee- keeren, mits hij met zijn bussen op> Texel •niet meer laat rijden. De minderheid van BenW wil de dienst aan R. geven tegen een bedrag, dat niet hooger dan f3500 zal zijn, in overleg met de raad te bepalen De meerderheid van BenW stelt voor de dienst te gunnen aan de lieer C. Dros Bz. voor het gevraagde bedrag en vraagt de raad machtiging om de heer R. van 1 Juli '33—1 Juli '38 f500 p.j. aan te bieden mits met zijn autobussen, voor zooveel niet overgenomen door de heer C. Dros Bz., op Texel niet meer gereden wordt (met dit laatste voorstel gaat ook de minderheid van BenW accoord, in dien de raad de dienst aan de heer Dros opdraagt. ALLERLEI. De sprei van de verloting van de Ver- warmingsbazar is gewonnen door mej. Maat, Nieuwstraat. Op Wieringen worden voor lammeren prijzen geboden van 47 gld. „Wieringer Courant". Samenlezers: voor nog geen zes ct. per week zijt ge zelf abonnee. Buiten den Burg nog geen acht ct. p.w. Eenige berichten moeten wachten. „'De Hanze". Men schrijft ons: In een Woensdag in „De Zwaan" ge houden vergadering is besloten te pro- beeren Iiier een afd. te stichten van de R.K. Middenstandsvereen. „De Hanze". Propagandist was de 'heer Moll, voorz. voor deze avond de heer P. Luijckx, van den Helder. De lieeren Mart. Witte, J. van Beem en C. Keijzer zeiden hun me dewerking toe. Belangstellenden gelie ven zich tot hen om inlichtingen te wen den. ONZE Z. V. S. VERDWIJNT. Naar we uit goede bron vernemen, heeft de actie voor het behoud van onze Z.V.S. tot geenerlei resultaat geleid. Na beëindiging van de loopende cursus zal de school worden opgeheven. Wat er met het gebouw zal gebeuren We verwachten, dat onze U.L.O. er zal worden gehuisvest (geen weelde voor de ze thans zoo misdeelde onderwij sinrioh- ling). In de tegenwoordige school voor U.L.O. zou dan Texels Museum kunnen worden ondergebracht, hetgeen ook een groote verbetering zou zijn. OUDESCHILD. Dekknedit T.E.S.O. Voor de betrekking van dekkneCht in dienst van T.E.S.O. meldden zich 46 solli citanten aan. Gisteravond heeft het be stuur als zoodanig benoemd de heer P. Vlas Wz. voor direct en de heer C. Krijnen Dz. ing. Sept., onder voorwaar de, 'dat ihij zich gedurende de zomer be schikbaar houdt. Veevervoer. Sinds onze laatste opgave zijn van Texel verzonden: 177 koeien, 80 kalveren, 62 schapen, 36 lammeren, 3 varkens, 2 paarden. Sportnieuws. E>e Zeemeeuwen spélen morgen om 12 uur te den Burg tegen Texel2. Vertrek half twaalf. J.B. OOSTEREND. Bazar „Excelsior". De bazar ten voordeele van „Excel sior" heeft meer dan f 900 opgeleverd. De verlote sprei is door mej. Dogger alhier gewonnen. (De Dinsdag gehouden verkoop bracht f124 op; de grabbelton nog f6. Uit de dagbladen vain Woensdag: RUNDVEE. De heer L. Bückman, re- geeringscommissaris voor de 'hulpverlee ning aan de melkveehouderij, heeft voor de radio beperking van de rundveestapel met 200,000 stuks bepleit. TE ARNHEM is 20 jaar geëischt tegen een slager, die een vrouw te Ressen- Bem-mel neerschoot, toen hij haar poogde te herooven en later in Nijmegen ook op een politie-agent schoot. DE REGEERING bezuinigde 350,000 gulden -op de keuringsdienst van waren door personeel te ontslaan en salarissen te verlagen. TE ROTTERDAM is een 42-jarige 'magnetiseur wegens mishandeling en doodslag van zijn echtgenoote veroor deeld tot tien jaar. TE MAASTRICHT is een 12-jarige jon gen met zijin fiets tegen een andere wiel rijder opgereden. Beiden vielen en de jongen kwam met het hoofd tegen een aankomende vrachtauto terecht. Hij was bijna onmiddellijk dood. DEN HAAG. De beide Kamers zijn in vereenigde vergadering bijeengeroepen op Zaterdag 6 Mei des namiddags kwart voor drie. gesp. gew. gel. verl. p. V. t. 2 2 4 8 0 3 2 1 4 5 1 2 - 1 1 1 0 1 3 1 2 1 0 11 2 2 4 2 0 2 2 2 1 1 3 1 1 1 3 3 2 3 1 2 1 0 3 G O

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 6