Administratiekantoor A. BEERS Pruimtabak „De Groene Streep" 8 cents per half ons LAMMERENVERVOER. Administratiekantoor A. BEERS Wasscherij S. KROM n m DOUWE EGBERTS TABAK Abonneert i op dit blac 1. Zwaanstraat 4 Invnllen van aangiftebiljetten voor Rijksinkomsten- en Vermogensbelasting. Adviezen Tabaksfabriek „DE GROENLANDSVAARDER ZWAANSTRAAT 4. Inrichten, bijhouden en eontroleeren van boek houdingen. Opmaken van balansen. Belastingzaken 1 fy U stopt Uvrpijp heel gemakkelijk S. TROMP Azn. - HARUNGEN Alkmaar. - Telefoon 1523 prima aflevering met minimum slijtage tegen uiterst lage prijzen. Speciale Fijnafdeeling Alle vrachtkosten zijn voor onze rekening FEUILLETON cn Verschaft U wolken, van genot. Maandag a.s. zal de veeboot .Landbouw'', kapitein W. SMIT, gereed liggen tot vervoer van lammeren en vee naar Purmerend, Uithoorn en tusschengelegen plaatsen. A.fvaart 1 uur. Donderdag a.s. vaart de veeboot „Landbouw' naar Leiden, ZUraart 's morgens 8 uur. De Commissaris J. C. KAGER. Onder voortdurende scheikundige controle van Dr. Ir. H. J. DE WIJS. On^e uiterst modern ingerichte wasscherij waarborgt U 20 ets. per KG. (voorheen 25 ets.) 28 36 Droogtoe Perswasch Kastklaar Overhemden 25 ets. Boorden (stijf) 8 Manchetten 12 per paar imiawaiim!»i«i—mMMBMMai— S A i /a HET E GROOTE RAADSEL. H Bi HBBBBffilliMIliilHWMH 64 Ha, riep Stephens, en met een klik vielen de handboeien open. Endell wreef zijn polsen, die roode striemen vertoonde, bukte zich en raapte de handboeien op. Nu naar de politie, zei Stephens. Kom mee. Of denk je, dat een van ons beter hier kan blijven om op te letten. Endell staarde naar het huis. Groote hemel, riep hij uit. Het huis staat in brand. Een kolom vettige zwarte rook klom traa<r door de luiken van een dier ramen der benedenverdieping. En Val is daarbinnen met hand boeien aan, riep Endell. Een seconde later stormde hij zoo hard hij kon in de richting van het huis, en Stephens volgde hem op de hielen,"ver wonderlijk snel voor zijn leeftijd en waar digheid. Ze sloegen zich door de heg en volgden 'het grindpad. De losse steentjes spatten om hen heen. De kronkelende zwarte rook steeg langzaam op langs de zijgevel van het huis. Juist toen zij het hekje bereikt hadden, dat 'het pad van de straatweg scheidde, scheen de zwarte kolom bij de luiken te worden afgesneden en zweefde omhoog langs de muur, geleidelijk dunner wor dend naarmate ze hooger steeg. De brand scheen gebluscht te zijn. Endell trok Stephens op z'n knieën achter de heg. Ik ga naar binnen. U kunt beter naar het dorp terugkeenen en de Brightonsclie politie opbellen. Goed. Hier, neem dit mee. En Ste phens duwde Endell een kleine automa tische revolver in de hand. Ik was een beetje ongerust, toen ik hierheen; kwam, zei hij verontschuldigend. Ik heb dit mee gebracht uit voorzorg. Dank u. Blijf op uw horloge af, ©en kwartier hier achter de heg zitten. In die tijd kan ik in huis komen,. Ik ga me over tuigen, dat de brand gebluscht is, en mis schien wordt ik weer gevangen;. Dat zal eenige verwarring veroorzaken en nie mand zal wacht houden. Ze behoeven1 niet (te zien, dat u hulp gaat halen. Er bestaat, natuurlijk kans, dat ze ons hierheen heb ben zien rennen, en in dat geval zullen; ze bij de keideruitgang op mij wachten. Maar waarom zou je naar binnen gaan? We kunnen toch zien, dat de braad oit dit handige imit. ood- rilv. tabaksdoosje, dat Uw winkelier U gratis verstrekt bij aankoop van Douwe Egberts T a ba k. Uw tabak blijft daarin lang van snede en U neemt het doosje heel gemakkelijk in aeu zak meel wmmsi-n, VOOR NIEUWE AVONTUREN V Door O. T DE JE AN M H. RC 1UGD. IJNHEER TM AN. PIMPELMANS 15. Maar 't bootje wil niet liggen blijven, 16. Als Pimpelmans uit visschen gaat, 't Begint steeds verder af te drijven; Om aan dit feit een eind te maken, Besluit hij 't ergens vast te haken. Het hek, dat langs de wegkant staat, Lijkt voor dit doel nog niet zoo kwaad Heeft hij altijd veel resultaat; Al spoedig is de motorboot Gevuld met bliekjes klein en groot; Heer Pimpelmans wrijft in z'n handen; Het water loopt hem langs zijn tanden. gebluscht is Ik kan ihet niet nalaten. Ik motet met eigen oogen zien, dat alles in orde is. Nog een paar uur gevangenschap zullen me niets geen kwaad doen. Maar er is ook kans, dat ze de politie niet noodig hebben. Is dat echter wel het geval, breng dan maar een flinke troep van die lui mee. Best, zei Stephens. Endell sloop voort langs de heg tot-een stuk voorbij het huis, kroop er toen door heen, stak vlug de weg over en verdween langs de greppel in het meidoornboschje. Hij was nu zóó dikwijls in de tunnel geweest, dat hij niet bleef stilstaan om licht te maken. Óp de tast sloop hij voort. Maar hij ihad het vat vergeten en liep er met het hoofd tegen aan. Toen hij van de schrik bekomen was, voelde hij een koude luchtstroom van boven af langs zijn hoofd strijken en begreep, dat het steenen deksel niet weer op de opening was gelegd. Hij luisterde: er was niets te hooren. In een minuut stond hij in de kelder en werkte ijverig, met wat er van Stephens' pennemes was overgebleven, aan het slot van de deur. Hij kon Sari in de hal hooren praten. jelui blijft hier, zei Sari. Ruzie maken zal ons allemaal in de gevangenis helpen. En maak ook niet zoo'm herrie, ot ik Zijn zachte, sloome stem, die zoo bie- zonder onaangenaam aandeed, werd over stemd door iemand, die op een deur bonsde en Harvey's stem klonk nu, heftig, maar onverstaanbaar, bluidkeels iets schreeuwend. Bijna de boel in brand gestoken, zei Sari lijmerig. Jelui moet in bedwang ge houden worden, jelui twee. Endell durfde zijn ooren bijna niet ge- looven. Met vingers, die van opwinding trilden, nam hij het slot van de deur en stak ihet in zijn zak. Toen duwde hij, met Stephens' revolver in de hand, de deur een paar centimeter open. Sari stond met d-e rug naar hem toe voor een dichte deur en was bezig een cigarette te rollen. Handen omhoog, Sari, zei Endell, de revolver opheffend. DE OVERWINNING. Sari maakte een sprong, alsof hij door een slang gebeten werd, en staarde met open mond naar Endell, die uit zoo'n to taal onverwachte richting voor hem op dook met een revolver in de hand. Handen omhoog, beval Endell nog maals; en Sari gehoorzaamde. Zoo is het beter, zei Endell, naderbij komen. Vertel me nu eens wat er hier aan de hand is. Wie zijn er in die kamer? Harvey en de oude, antwoordde Sari half versuft. Hoe ben je er uit gekomen? Verdiep je daar maar niet in, zei En dell bedaard. (Wondt vervolgd.) s (slap) 6 DE

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 4