BEITELS TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT RATIO GEHEIMHOUDING. Ideale Schapenvoedering Texeische Berichten Hoe anderen Texel zien. UW KLEEDING behoeft NIET DUUR tezijn HERMAN NIJPELS' KLAGERS. Zaterdag 10 Juni 1933. Een geheim kan zwaar vallen. Een ge heim valt de meeste stervelingen te zwaar. „Onder de strikste geheimhouding" heeft men het, eveneens „onder de strikste ge- heimnouding" toevertrouwde, geheim aan een derde, vierde, vijfde vertéld. Heel de gemeente is gauw vol van 't „geheim". Neen, neen, werp niet de schuld op de vrouw. Mannen zijn minstens even erg. Evenwel: wanneer er werkelijk van een geheim levenswaarden afhangen, dan voe len toch de meesten de groote verant woordelijkheid der geheimhouding. Wan neer hef geldt de eer van een mensch. het geluk van een leven, de toekomst van anderen, dan wordt onze tong.zwaar, onze honen sluiten zich. En we gevoelen al de zwaarte van een drukkend geheim. Geheimen.geheimpjes. Er zijn er van zoo verschillende soort. Er zijn van die prettige geheimpjes om ze dadelijk aan iedereen te vertellen. Er zijn van die wrange dingen, die we in de mond weg bergen. Geheimen en geheimpjes laten we er een goed gebruik of: géén gebruik van maken. Laten we er altijd héél voor zichtig mee zijn. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare ken nis, dat de opgaven, bedoeld in de arti kelen 35, lid 2, en 51, lid 2, der Drank wet (Staatsblad 1931, no. 476) ter secre tarie der gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd, in het openbaar zijn aangeplakt en tegen betaling der kos ten verkrijgbaar zijn. Texel, 8 Juni 1933. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris. JONKER. n n Oliefab-ieken N.V., Amsterdam. Aan de Telegraaf ontkenen we: Naar Texel moet men gaan om de natuur en landelijke rust. Gerangschikt naar 'het drukke be zoek staat jeugdherberg „Panorama" no. 8 op de ranglijst der Nederlandsche jeugd herbergen. Men zou zich er haast over verwonderen, dat ze nog niet hooger staat Texel heeft in zijn bescheiden opzet reeds een zeer interessant natuurhisto risch museum. De „Hoogeberg" is de trots van de eilanders en inderdaad heeft men van daar at een schitterend vergezicht op era over het 'heele eiland. Niemand zal de ijverige V.V.V. een druk vacantiebezoek misgunnen. Maarzij, die van Texel zijin gaan houden omdat het is, zooals het is, houden bij het voor-' uitzicht van een continentale invasie wel eens even het hart vast. Dat spaart U 25 cent. Wo moeten op de kleintjes passen, ook wanneer we geen huisvader zijn. We be doelen, dat we iedere overbodige uitgaaf en zeker in deze tijd moeten ver mijden, hoe klein die ook mag zijn. Indien gij uw eventueel nog niet geheel betaalde Inkomstenbelasting 19321933, biljetten gedateerd Dec. 1932, in hel begin van de volgende week voldoet, bespaart gij u de kosten van een aanmaning. Uit ons Zondagsblad. Het is een zonder twijfel keurig ge ïllustreerd weekblad, dat onze abonnees tegen betaling van 50 ct .per 13 nr.s (bui ten den Burg 70 ct.) kunnen ontvangen Iedere week telt het 16 pag. met wel 50 toto's uit binnen- en buitenland, een blz. humor in woord en beeld, een blad voor de vrouw en voor de jeugd, een feuilleton en een of twee novellen, enz. Texeische foto's, voor ons Zondagsblad ontvangen, worden zooveel mogelijk ge plaatst. Vandaag werd opgenomen een toto van Geertje Kéijser met een drietal Wij maken reeds vanaf 28 gld. tot 65 gld. een cos- üium of overjas naar maat in zwart, blauw of fanta sie. PRIMA STOFFEN KEURIG PASSEND. Voor f 9,75 opklimmend met 5 gld. tot 45 gld. le veren wij gaarne onze be tere confectie-costuums en regenjassen^ Kinderklee- ding voor halve prijzen. Overhemden f 1,35 1,50 1,90. Hoeden, petten extra goedkoop. ALLES MET VOLLE GARANTIE U kent onze zaken. Kleed i ngmagazijnen DEN HELDER lammeren. Onlangs een zeer geslaagd? toto van een scholekster van de heer J. Visman, van een boerderij in Tienhoven van de lieer K.Eelman, van de Cocksdorp van de heer T. Reuvers, enz. Proef nummers zijn kosteloos verkrijgbaar. Zwemmen in Wegeswaal verbaden. Wegeswaal schijnt op warme dagen een groote aantrekkingskracht uit te oefenen, op zwemmers en zeker zouden er ook geen overwegende bezwaren zijn om hun toe te staan, daar hun lusten bot te vie ren, maar een paar maal is het voorge komen, dat onbevoegde handen die aan zwemmers toebehoorden paling- fuiken in Wegeswaal hebben losgemaakt. |Ook is een bootje, dat aan de kant ge- mee ra lag, met geweld weggenomen en toen >een hek vernield om aan een roeispaan te komen. Dat liep de spui gaten uit, waarom de pachters van het vischwater het zwemmen en baden in Wegeswaal voortaan verboden hebben. Jammer voor de welgezinden, maar de kwaden hebben het er naar gemaakt. Vakschool voor Meisjes. Gaarne vestigen wij de aandacht van ouders en meisjes, die sinds kort de school verlaten hebben, op de adv. in dit nummer, welke van de Vakschool voor Meisjes te den Helder spreekt. Laat uw dochter het onderwijs aan deze school volgen, raden we met nadruk aan. Niet alleen wordt haar algemeene ontwikkeling daarmee gediend, maar ook wordt ze vol ledig ingewijd iin alle kunde en vaardig heden, welke haar later leven als huis vrouw van haar eischt. De kosten zullen geen bezwaar zijn. Wanneer uw inkomen gering is, betaalt ge maar een beetje- schoolgeld, terwijl T.E.S.O. de school jeugd gratis vervoert. Gaarne staat mej. Niemeijer, de directrice, met nadere in lichtingen ten dienste. Breng, wanneer ge uw dochter komt aanmelden, uw rijks- iinkomstenbelasting-biljet mee. Nog meer t.b.c.-vrije stallen. De lijst van t.b.c.-vrije stallen kan nog worden aangevuld met de stallen van: J. EELMAN Kz., 't Noorden. W. DE HAAS, Oosterend. C. ROEPER Pz., Ongeren. Overzicht wolveemarkten 1—7 Juni. Omtrent de wolveehandel valt weinig goeds te zeggen. Leiden was voor vette schapen en zuiglammeren wegens iets meerdere exportvraag misschien „iets" beter, terwijl Leeuwarden daarvoor tame lijk, doch kalm en vrijwel prijshoudend verliep. Algemeen evenwel was het han delsverloop traag gestemd en zeker niet het minst voor weidlammeren. Bij uiterst lage prijzen waren vrijwel alle markten voor laatstgenoemde veesoort uiterst laag. MIDDENSTANDERS Een abonnement bij N.V. PROVINCIAAL BELANG j gi UitflltHf Handelsinformatie-en Incasso-I Bureau voor den Middenstand, j opgericht 1864, biedt u in deze i tijden groote voordeelen. Een volledig prospectus, waar- I uit zulks duidelijk blijkt met een I exemplaar van de veertiendaag- j sche zeer verzorgde courant, j wordt op schriftelijke aanvrage i p.o. verstrekt. NV. PROVINCIAAL BELANG Amstelstr. 14. Tel 32000 (6 lijnen) AMSTERDAM C. I Voor Middenst. Federaties en Bonden s kan een speciale overeenkomst getrof- fen worden ten behoeve hunner leden illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllüllllllllllllllllll DE KOOG. Pinksterdrukte in de badplaats. Onze corresp. meldt nog: Reeds de laatste dagen voor Pinksteren was het merkbaar, dat op veel bezoek hier gerekend kon worden. Groote gezel schappen werden door auto's en bussen reeds aangevoerd. Het aantal gasten, dat hier zijn Pinkstervacantie kwam door brengen, was danook grooter dan ooit te voren. Bijna alle hotels en pensions waren geheel of gedeeltelijkk bezet, terwijl velen ook bij particulieren hun intrek hadden genomen. Vele kampeerders hadden hun tenten weer opgeslagen. Het was ook prachtig zomerweer, wat voor vele dagjes- menschen aanleiding was aan liet strand ot in het duin verpoozing te gaan zoeken. Wij kunnen op drukke en gezellige Pink sterdagen terugzien. Moge het badseizoen zich ook door deze drukte kenmerken. Dat zal niet alleen de badplaats, doch ongetwijfeld een groot deel van het eiland ten goede komen. DE COCKSDORP. Uitstapje naar Vlieland. S.V.C. bracht de Pinksterdagen op Vlieland door. Zaterdagmiddag vertrok ken wij, 45 dames en heeren naar Vlie land, alwaar we, na een wat onfortuin lijke reis des avonds aankwamen, door een groote menigte verwelkomd. De be sturen der voet- en korfbalclub namen de zorg voor de dames over en in optocht ging het naar het dorp. Na kennis gemaakt te hebben met de inenschen, waar gelogeerd zou worden en na zich even verfrischt te hebben, be gaven we ons naar het Badhotel, waar ter eere der Texelaars bal gehouden werd. De volgende morgen werd de voetbalwed strijd VlielandSVC gespeeld, welke, na dat SVC met 30 voor gestaan had, met gelijk spel eindigde. Daar voor deze wedstrijd een medaille beschikbaar gesteld was, werden na afloop door iedere ploeg 5 strafschoppen genomen. Resultaat: weer gelijk. Daarna besliste het lot ten gunste van de gastheeren. De korfbalwedstrijd eindigde met een 40 overwinning der thuisclub. SVC was niet voltallig, eenige Vlielandsche dames speelden voor Texel mee. Vijf van de negen SVC-dames waren oefend, zoodat een nederlaag hier geen schande was. Na de wedstrijden was het verzamelen in het Badhotel, waar de voorz. van V V.C. een toespraak hield en de plannen voor de rest van de dag bekend maakte. Om twee uur vertrok een flink gezel schap Vlielanders en Texelaars voor een wandeling over het eiland, met als eind doel het Strandpaviljoen. Hier werd een uurtje zoek gebracht, ook al speciaal be steld voor de Texelaars. Kwart over vijf werd de terugtocht aangevangen. Bij het begin van het dorp werden we door het fanfarecorps opgewacht. Lustig werd het dorp toen eenige malen op en neer „ge host", wat vanzelf zeer in de smaak viel. [Om 8 uur speelde het fanfare in de mu ziektent, dicht bij het hotel. Dit duurde tot 10 uur. Als 'hulde aan Vlielands fan fare werd voor de tent een polonaise ge danst. Zoo ging het het hotel in, waar een gezellig bal deze prettige dag besloot, Daar besloten was, dat we Maandagmid dag om half vier zouden vertrekken, werd die morgen nog even een uurtje balmuziek gegeven. (Bal, voetbal, korfbal. Het was wel een „baP'-dag, maar baloorig of balsturig werd er blijkbaar niet een. Red.) Dat ook hiervan dankbaar gebruik gemaakt werd laat zich denken. Om 4 uur 's middags vertrokken we zeer vol daan huistoe, door een groot aantal vrien den en bekenden, uitgeleide gedaan. Nogmaals danken we de Vlielandsche bevolking voor de buitengewone gastvrij heid, die wij genoten hebben, speciaal de menschen, die belangeloos de dames en een groot deel der 'heeren gelogeerd heb ben. Ook de besturen der sportclubs onze dank voor al de moeite, zich getroost om het ons zoo prettig mogelijk te maken. Deze Pinksterdagen zullen we niet licht vergeten. We hopen nog eens eenige da gen op Vlieland door te brengen en zul len ook zeer gaarne onze Vlielandsche vrienden hier nog eens ontvangen, ho pende, dat dan ook zij, even voldaan als wij nu terug naar Texel gingen, naar hun heimat terug mogen gaan. N.L. RECENSIES. R.V.S. We ontvingen het jaarverslag 1932 van de N.V. Rott. Levensverz. Soc. (R.V.S.). We lezen hierin, dat financieel 1932 voor de R.V.S. een gunstig jaar is geweest. De effecten gaven een koers winst van f 1,372,000,—De bedrijfswinst beliep f 1_,705,000, ondanks versterking der wiskundige reserve met f245,000. De extra reserve kon van f 2593,000 op 15431,000 worden gebracht. Het ver zekerd bedrag bedroeg 31 Dec. 1.1. ruim 380 miljoen gld. We maken de lezer attent op de adv. in dit nummer en geven in overweging eventueel gewenschte na dere inlichtingen bij de agent alhier aan te vragen. Was er in ons land een klaagmuur En ging ieder daarbij staan, 't Moest er een zijn, die in lengte De Chineesche muur zou slaan. STEEDS MAAR SNELLER. Op het Garda-meer in N.-Italië hadden weer motorboot-races plaats. Wc geven hier een kijkje op een van die snelvarende scheepjes, waarin men als 'n pijl uit een boog over het water vliegt, daarbij, naar het schijnt, spelend met het kostbaarste goed, het leven. MUSSOLINI. De grondlegger van het Vier-Mogend- heden-Pact, dat de wereld vrede en rust moge waarborgen. RADIO-VOGELSCHRIK. Een schrandere boer in Portland (Ore gon, Ver. St.), kwam op de gedachte de vogelschrik in zijn moestuin bij zijn huis met een luidspreker, aangesloten op zijn radio, uit te rusten. Nimmer deed „me-t neer" zoo goed dienst als toen. DE THUISREIS VAN DE BOEMELAARS. wordt bereikt door. Lammer- en ichapenkrachtvoeder in blok jes geperst, waardoor bij voedering in dc weide het verlies door stuiven en morsel wordt voorkomen. Deze krachtvoeders be vatten de levensnoodzakelijke mineralezouten, waardoor een goed gedijen, een hooge pro ductiviteit en beter wolgroei is gewaarborgd, terwijl dit voeder het weerstandsvermogen tegen ziekten (strongylose, wolziekte enz.) verhoogt. Bestel bij Uw leverancier in Uwe plaatt; indien daar niet voorradig direct a.d. fabriek. 0 v'hr/'SJ-'il

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 5