„Vroolijke avond" T.O.P. ADVERTENT5EN Zondag 19 Nov. Smidt's Band. Entree 40 cent. y 'fflEBBWBEHEEBEIEBEBEE «I UfflllSfflfflfflfflfflS te landen en was onze aanwezigheid al daar oorzaak van de verstoring dezer il lusie de kano stak weer zee in en met verbazingwekkende snelheid verwijderde het ranke vaartuigje zich in de richting van de Huisduiner vuurtoren. Overigens van het Zuidelijk front wei- nieuws. We raakten een oogenblik in een drijfzandplek, maar konden het daarin tot ons genoegen niet verder brengen dan tot bij de knieën. Verder zouden we nog kunnen noemen de oementen „kogels", welke over Onrust verspreid liggen. Ze hebben dienst gedaan bij bommenwerp- oefeningen uit vliegtuigen. "Als men zich daarmee bezig houdt, is 'het hier niet pluis. Maar daarvoor waarschuwt tevoren het Tesselaartje wel. Pooisdhe onderscheiding voor prof. Keesom. Aan een noenmaal in het Poolschejne- zantsohapsgebouw te 's Gravenhage heeft de gezant van Polen, dr. W. Babinski, uit naam van de president van de Poolsche republiek, o.m. aan onze vroegere plaats genoot, prof. dr. W. H. Keesom, hoog leeraar te Leiden, de versierselen van de orde Polonia Restituta aangeboden. Bij Apoth. entDrog/sten Sin ie Maartan Wie modht mueenen, dat in deze mo derne tijd folkloristisdhe gebruiken, als b.v. de omgang met lichtjes op St. Maar tensavond, in het gedrang komen, vergis zich deerlijk. Het volk hecht aan zijn tra dities en wij, Tesselaars, zeker niet het minst. Het was een gezellige drukte, toen Za terdagavond bij liet invallen van de sche mering reeds van alle kant de jeugd versdlieeu met haar lampions, haar uitge holde en kunstig besneden koolrapen en diverse 'andere lantaamitjes van eigen ma kelij, alle van een kaarsje voorzien. De kroon spanden een paar kleine peuters die -op een klein wagentje een groote pop, met hooge hoed getooid, meetrokkenals kop fungeerde een uitgeholde pompoen, welke plm. 56 pond had gewogen en dan- ook een groote omvang had. De kaarsjes binnejiin verleenden „meneer" een gezond lidhtroode gelaatskleur. Het was zieer druk in de straten, tien tallen lichtjes zag je alom, terwijl toch het weer daartoe niet meewerkte. Het regende om half zes wat, hetgeen de op gewekte stemming van de voor-avond wel wat temperde, maar toch niet kon verhin deren ,d-at de omgang voortgang vond -o— Onvriendelijk zou het zijn, in ons St Maartensfeest een verkapte bedelarij te willen zien- Wie van het uitdeden van eenige oenten ontaarding vreest, geve, gelijk het versje ook vraagt, „een appel of een peer" of een andere versnapering, We weten van ingezetenen, die een trom mei beschuitjes geneed houden om het hoekje van de deur. Ben kinderhandje...» u weet 'het. Dat groote slungels door on behoorlijk optreden de pret wel eens be derven we weten het, maar we mogen dit toch niet schrijven op rekening van dit aantrekkelijk kinderfeest, dat we gaarne nog een lang leven toewenschen Op de dorpen buiten den Burg werd op gelijke wijze St. Maarten gevierd. Af zonderlijke berichten daaromtrent behoe ven we dus niet op te nemen. O Over St .Maarten lezen we in een dag blad het volgende: St. Maarten werd in het jaar 319 gebo ren te Sabaria in Pannonië, het tegen woordige Hongarije. Reeds heel jong ge voelde hij zich aangetrokken tot 'n gees telijk leven, doch zijn vader, die zelf kei zierlijk hoofdman was, liet hem opleiden voor de krijgsdienst. Reeds als soldaat gaf hij vrijwel'al zijn soldij weg en eens, zoo luidt oen legende, sneed bij zijn tuniek in tweeën, om een arme te kunnen klee-den Op een tocht om vrede te stichten tus schen twee geestelijken, vond hij, 81 jaar oud, ide dood. Dit was op 8 Nov. Op 11 November werd zijn stoffelijk overschot bijgezet. SPORTNIEUWS. Uitslagen 12 Nov. 4e kl. A, KNVB: Texel—Schagen 2—0; Sucoes—DTS 5— 0; UitgeestAlkmaar 03. 2e Id. E NHVB: Helder 4—Texiel 2 1 3; 4e kl. K-, Ou-deschild 2Texiel 3 3-3. A-dsp. Texel A—Tex. Boys B 26—0; Tex. Boys ATexel B 0—1. Texel 1 heeft in een prima gespeelde wedstrijd met 2—0 van Schagen gewon nen, volkomen verdiend. Vooral de half- linie en backs vormen een hecht bloc, waartegen, spelend als in deze wedstrijd, weinig kans is. Onder prima Leiding van Joh. Kok trapt T. at en zit direct voor het Sch.-doel. Een goede pass wordt door een midvoor van dichtbij ingeschoten. De keeper redt met moeite, vallende, Cees is er als de kippen' bij en schiet in liet verlaten doel, voordat de keeper zich heeft kunnen herstellen. Doelpunt wordt geannuleerd. Keer op keer komen 'de Texelaars ten aanval, maar het samenwerk sluit nog niet goed. Maarten heeft niet veel geluk met zijn voorzetten. De S.-backs en bovenal de keeper spelen een goede wedstrijd. De S-aanvallen zijn niet biezonder gevaarlijk daar onze ver dediging door correct ingrijpen of terug spelen heel moeilijk te passeeren- is, ter wijl de halflinie steeds maar met lange passen aangeeft. Het is duidelijk ,dat S. dit niet zal kunnen volhouden. Als er 27 min. gespeeld is, volgt een scherpe voor zet van rechts, de keeper kan de bal niet vastkrijgen, waarvan Gom, die snel was -doorgeloopen, de bal met de borst in het doel werkt en T. de leiding geeft. Nog menig scherp schot volgt. Enkele scheren de steunpaal, andere gaan juist over of worden door de keeper onschadelijk ge maakt. Ondanks de goede pogingen komt de rust met 10 voorsprong. Na de her vatting wordt er steeds beter gespeeld. In het begin lijkt het eenzijdig te worden. Maar S. zet alles er nog eens op en moe dig wordt om de gelijkmaker gestreden. Na 20 min. komen er sporen van ver moeidheid. Het «pel wordt aantrekkelijker. Prachtig stellen de halfs zich op, keurig wordt er aangegeven. De rechtervleugel speelt nu prachtig, goede voorzetten vol gen en menig schot wordt door de S-ke-e- per nog juist op tijd weggegraaid. Een praclitvoorzet van W., die plotseling -naar buiten was gerend, levert niets op. Gom is er door, maar hij 'heeft geen geluk. Aan de andere kant worden enkele corners ge nomen en weggewerkt. Nog 5 min. zijn te spelen. Dan krijgt de midvoor de bal te pakken -op 'de linkervleugel, passeert han dig de back en geeft een lange pass naar rechts, waar Maarten met een geweldige kogel de overwinning voor T. verzekert met een fraai -doelpunt. S. speelt nu een verloren partij. Doelpunten worden niet meer gemaakt. T. 'heeft verdiend gewon nen. Zoo spelend zal de 2e helft der Comp. zeker meer dan 7 punten opbren gen en kan de bovenste helft der ranglijst nog best worden bereikt. De belangstel ling was groot en de toeschouwers waren enthousiast. Zulke wedstrijden smaken inaar meer, we hebben er inog in petto, daar een mooi programma nog af te wer ken is. Texel 2 trok met 10 man naar Helder 4 en wist het tocli nog tot een overwinning te brengen. Dat is ook een felicitatie waard. Met de rust leidde ze met 1—0, Na de rust was 'bet spoedig 20. H. kreeg leen strafschop, het wer-d 2—1; even voor het einde maakte Jn.Bruin na een ren over -de helft van het veld, achtervolgd door 2 spelers, het 3e doelpunt. De beide anderen kwamen van de voet van Ant. Verneijen. -o Zondag wacht een zware taak. Dan komen de kophouders, n.l. de Watervogels op bezoek. Als jullie deze vogels weet te overvleugelen, is het een prachtprestatie We verwachten ieen flinke belangstelling van d-e zij-de der liefhebbers. Texel 3 deelde d-e puntjes. Met de rust stonden ze met 21 achter, welke achter stand in de 2e helft werd ingehaald. Vele kansen gingen verloren. Over het alge meen moet T. 3 d-e sterkste zijn geweest. Zondag de returnmatch. Dan zorgen voor beide puntjes, 'hoor. o— A-dsp. A. kreeg bezoek van Tex. Boys B. Van-dit laatste elftal waren -enkele spelers weggebleven, zoodat de kleuters -die present waren, hun hopeloos werk maar begonnen. Een wedstrijd kan het niet genoemd worden. De 26 doelpunten zeggen dan-ook niet anders -dan dat T. A er wat beter voor kwam te staan. T. B had blijkbaar nogal moeite met d-e Boys A. ToCh was 1—0 wel genoeg om onge slagen aan de spits te blijv-en. Houd je goed, jongen-s. Stand Texel I: 4e kl. A afd. 1 K.N.V.B. gesp. gew. gel. verl. p. p.v. p.t Alkm. Boys 8 8 0 0 16 37 9 Succes 8 5 1 2 11 27 1! Uitgeest 8 4 2 2 10 18 14 Texel 8 3 1 4 7 13 15 Schagen 8 3 1 4 7 17 24 Alkmaar 8 3 0 5 6 17 16 D.T.S 7 2 2 3 6 12 19 Andijk 7 2 1 4 5 13 23 Vrone 7 1 0 6 2 10 31 o Programma a.s. Zondag: 4e kl. A afd i KNVB. Vermoedelijk geen wedstrij-d doordat de voorronden der KNVB-beker gespeefa 'worden. Texel 2Watervogels 1, 2 uur; Texel —Oudeschild 2, 12 uur. Adspiranten. 'Denkelijk wordt a.s. Za ter-dag tegen T-ex.Boys gespeeld. Dit geldt alleen voor 'C. en D. Zie dus Zater dag even in de Texelsche Courant. o Van -de elftalcommisie Texel -2. A. Daalder Jac.Helsloot Jb.Geus M.Koorn A.Dros Bz. J.Molenaar P.Bruin A.V-erheijen J.Bruin" A. Huizinga A. Idema Texel 3. D.Visser H.Stolk A.Dros Dz. G.Dros Dz. W.Stiggelbout A.v.d.Slikke A.Stolk N.N. A.Pen P.Neijens P.Kikkert Reserven worden a.s. Zaterdag bekend gemaakt. Afberichten vóór Vrijdagavond uur Schildereinde. D.D. Korfbal. Verdo NigroDe Zwaluw: 83. Om plm. 2 uur floot scheidsrechter Room -die goed voldeed, de twaalftallen in liet veld. Het spel gaat vrijwel gelijk op. Na een kwartier neemt VN de leiding. Doch ■na enkele minuten weet de Z. gelijk t-e maken. Na omruiling is het weer VN, die de stand op'21 breng't. Maar de Zwaluw houdt vol en weet voor de tweede maal de stand gelijk te maken: 2—2. Nu wordt het VN toch te machtig en na veel in spanning gelukt het, om voor de rust de stand op 5—2 te brengen. Na de rust wordt door beide clubs flink aangepakt. Nu is h-et -die Z. weer, die het eerst d-e mand vindt: 53. Een strafworp voor -de Z. kan d-e stand niet veranderen. VN is nu meer in de aanval en wee't na vele vergeefsch-e pogingen toch de eindstand op S3 te brengen. De wedstrijd had 'n zeer prettig verloop. L.B. O DOH—DTS: 3 1. Om 10 over 2floot scheidsrechter A.Kiewiet beide 12-tallen in het veld. Ze kwamen volledig uit. DOH beeft de uitworp. DTS zet zijn aanval aan h-et werk, maar zonder succes. DOH kan 'het nog niet verder brengen dan op de rand. DTS is even in de meerderheid. Eindelijk weet Jo Giel-es met een mooi schot DOH de leiding te geren. DTS pakt nog -eren vlug aan, maar voor de rust blij ven doelpunten uit. Na rust worden DOH's aanvallen gevaarlijker. W.Ki-ewiet vergroot de stand tot 2—0. Daarna wordt gewis seld. Met een snelle aanval weet DTS de stand te verkleinen tot 21. DOH do-et nog een snelle aanval, door P.Tuinder be nut. Ze brengt de stand op 3—,1. Nu wordt nog eenmaal geruild, maar tot doel punten komt het niet meer. Met 3—1 voor DOH komt het eiin-de. De wedstrijd had 'n prettig verloop. Scheidsrechter A.Kiewiet Iei-dde uitstek-end. W.K. O Uitslagen competitiewedstrijden den Burg: DOHDTS 31. -den Burg: Verdo NigroZwaluw 8—3. Oudeschild: OKCELTO 0—5*. reglementair, wegens niet opkomen van OKC. A.s. Zondag spelen: Ou-deschildOKCV-er-do Nigro. Den Helder: ELTO—DOH. Den Hoorn: ZwaluwSVC. Officieel veiiingsberidht der Coop. P.T.V. „Texel". De prijzen der ei-er-en gingen Maandag in stijgende lijn. Voor -de groote, waarvan ide aanvoer zeer gering was, bedroeg h-et prijsverschil 40 tot 50 ct. per 100. De kleine waren in doorsnee 30 ct. per hon derd stuk h-ooger. De aanvo-eren zijn om en bij het laagste punt. Handelsregister. Het Handelsregister te Alkmaar maakt deze week melding va-n -d-e opheffing der fa. Buisman en Ven-ema, -den Burg,- aan nemers van metsel- en timmerwerken. Rijviereeniglng Texel. L.R. Texel zal Zaterdag -een jachtrit houd-en. Het vertrek is bepaald op 2 uur in.m. van -den Burg. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor den Burg-Texel en de daaronder resorteerende bijkantoren werd gedurende de maand Oct. 1933 Ingelegd f 14627,66 Terugbetaald 8597.17 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 6030,49 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 12 DE COCKSDORP. Rijkskustverlidhting. De beide lichtwachters bij 's Rijkskust- verlichting alhier, -de heeren Kater en Woort, -die aanzegging hebben gekregen dat ze met ingang van 1 Januari 1934 worden overgeplaatst naar het lichtschip Haaks, zullen door één lichtwachter uit Egmond aan Zee worden vervangen. Naar we uit goede bron vernemen, zou 'het in de bedoeling liggen, na afvloeiing van het overtollige -personeel, slechts één wachter op -de Eierlandsche vuurtoren te hand haven. Deze zou -dan, indien noodig, b.v, bij storm weer, door een of meer "hulp wachters kunnen worden geassisteerd. Sportnieuws. Vriendschappelijke wedstrijd SVC Tex. Boys. Schei-dsr. H. v. 't Noordeind-e Na de aftrap -door de Boys schijnt het, ot zij in de meerderheid zullen zijn, want er wordt -direct flink aangepakt. De bal is even gevaarlijk voor het doel van. S. Na de eerste aanvallen weet S. zich te herstel 'len. Er wordt van "beide kanten vlug en goed spel gegeven. S. is nu de sterkste. Even voor de rust weet Piet te scoren (10). Na de rust gaat het spel een tijd lang gelijk op. S. is in speltechniek even beter dan T. B's. Weer weet Piet de doel man te passeeren (20). Intusschen is de Groote Briefblocs, 200 vel, 37Va ct. 100 vel 20 ct. Gecartonn. cahiers 18 ct. Notitieboekjes, in carton, 96 blz. best papier 5 ct. Notitieblocs, 100 vel 5 ct. Rekeningblocs, 100 nota's 7 ct. Gom-elastiek 1 ct. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. avond reeds gevallen en wor-dt het ervoor de spelers niet gemakkelijker op. "Weer wordt er door B's goed aangepakt en 't mag pech heeten, dat er geen tegenpunt wordt gemaakt. Het is een mooie wedstrijd, waarin bei de partijen goed werk te zien gegeven. Na een kwartier doelpunt S. voor de derde maal. Het mag de Bs niet gelukken, het verdiende tegenpunt te maken. Einde: 3-0 voor "SVC. j.v.N. Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs vertering en verstopping, en d* daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar t f0.65 per flacon. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon ERNST. B. BRUINSMA N. BRUINSMA-Dijksen. Heemstede. 13 Nov. 1933. Haemstedeplein 20. De Heer en Mevrouw S. R. VELLENGA- Lempersz geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter CATHARINA INGRID. Den Bu g, 14 November 1933. hopen onze lieve ouders J. v. d. KOOIJ e-i A. C. v. d. KOOIJ—Kalis hun 25-jarige echtvereeniging te S3 herdenken. SB Hun liefhebbende kinderen FE1J en CCRRIE. jg De uocksdorp, Texel. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven tijdens de ziekte van onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader, de heer j G. DEKKER, betuigen wij onze hartelijke dank. In het bijzonder aan dokter Westbroek voor zijn onvermoeide hulp, aan ds. Plug voor zijn troostwoorden tot ons gesproken en aan dragers, kleedoplegsters en verder aan allen die hem de laatste eer hebben bewezen. Wed. DEKKER - Wetsteen en kinderen. De Cocksdorp, Nov. I93T DANKBETUIGING. Aan allen, die deelneming betoond heb ben bij het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, CATHARINA DIELEMAN, Wed. van Adriaan Mechielsen betuigen wij onze oprechte dank. In het biezonder aan ds. Buskes voor de troost volle woorden, tot ons gesproken, aan dokter Westbroek voor zijn onvermoeide hulp, aan haar verleend, aan dragers en kleedoplegsrers voor de laatste eer, de overledene bewezen. Familie MECHIELSEN Eierland, Texel, 14 Nov. 1933. Zaterdag 18 Nov in de groote zaal van Pen Kaarten verkrijgbaar Donderdagavond 7,15- 8 uur in de kl. zaal van Pen en Za terdagavond vanaf 7 uur aan het loket gr- zaal.

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 2