i m Ben geuatte koude Mijnhacdi's Hoeder 'J J" euws Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend. POESJE'S SINT-N ICO LAAS; f. Vissdherij. noodige voorbereidingen treffen. De (heer Le Noble wilde de tent gaarne dich ter bij de baan geplaatst zien. Indien mo gelijk, zal hieraan worden voldaan. De heer IJ. Lap meende, dat de baan, vooral bij een hardrijderij,' wa't grooter moest zijn, maar hieraan bleek door het bestuur niets te veranderen. De heer S.Hin wilde bij een te houden schoonrijderij gaarne een onpartijdige jury. Hieraan zal de noo dige aandacht worden geschonken. De contributie en entrees blijven otigewjjzigd. De heer Riteco deelde nog mee, dnt in de tent een verbandkist aanwezig is en idat zij, die bij de IJsclub in dienst zijn, tegen ongevallen verzekerd zijn. Met de wensch, dat wij deze winter weder van, De Geul mogen genieten, sloot de voorz. de vergadering. DEN BURG. Vrijdag draait hier voor leden van de Holl. Mij. van L. ae film De Groote Gedachte. In onze puzzle van heden kan in de plaats van 'EENUMA ook gelezen woruen (dit voor de twijfelaars)ENUMA. IJssport. Wie in eventueele ijswedstrijden in de a.s. winter wil meedingen naar het kampioenschap van Texel, leze de desbe- tretiende adv. in dit nummer. o— De 'huurder van de Elemert, de heer J. Zoetelief, heeft, naar hij ons meedeelt, groote plannen voor het winterseizoen. De Elemert zal onder water worden ge zet en een om het land opgeworpen dam zal zorgen dat het daarop blijft staan. Ingeval de ijsbaan voor het publiek kan worden opengesteld, wordt ze des avonds electriscli verlicht. De heer M. Vonk zal voor mechan sche muziek zorgen (radio- grammofoon). Er zal een flinke con sumptietent worden geplaatst. Het ligt in de bedoeling voor de heele winter kaarten uit te geven en van niet-houders van kaarten entree te vragen. U.D.I. UITVOERING. Gisteravond heeft U.D.I. voor een vrij wel „uitverkocht huis" een tooneelvoor- stelling gegeven 'in Pen's Schouwburgzaal en wei ten Bate van Texels Crisis Co mité. Het was een avond, die in dubbel opzicht goed geslaagd mag heeten. Niet alean werd het hoofddoel volkomen be reikt een flink batig saldo zal aan het Comité afgedragen kunnen worden maar ook als Tooneelvereen. heeft U.D.I. zich wederom van haar beste zijde laten zien. Het late uur, waarop het officieel ge- gedeélte van de avond gesloten werd, belet ons, nu reeds met een uitvoerig ver slag van deze succes-avond te komen. De loterijen, in de pauze gehouden, na men veel tijd in beslag. We moeten ons daarom tot enkele biezonderheden bepa len. E>e heer Burgemeester Oort sprak na 'n inleidend woord van de heer A. v. d. Meu ten een openingswoord. Hij bracht dank laan de U.D.I.'anen, die zich voor Texels Gris s Comité zooveel moeite wilden ge troosten en beval dit comité, dat 'hulp zoo broodmoodig heeft, in aller Belang stelling aan. In 1932 keerde het Comité uit flJOO, over 1933 tot nu toe f1000, (waterlaarzen, graafgereedschap, huur van een pakhuis voor put voor de gedupeerde visschers, voorschotten aan kleine bedrij ven, venters; vervoer van te werk gestel den, die ver van 'hun werk wonen, schoei sel en kleeding voor 40 gezinnen). Van net itTuchtspef „Een dag T)ame" gaven we in het kort reeds een inhouds beschrijving. Een grappige historie was het met veel malle verwikkelingen. Het spel was over 't geheel uitstekend. Over stuk en spel schrijven we nog een woordje in volgend nummer. Medewer king verleenden de dames Van der Meu ten-Flens, Room-vViitveshuis, De Waal- Dogger en Bea Lap, en de heeren I.Vles- slng, A. de Wilt, S.J. de Waal, S.: de Waal Cz. en Jn. Dekker. De dames mochten bloemen in ont vangst nemen en, vain het Crisis-Comité een doos bonbons, welke de heer Burge meester Oort met een hartelijk woord van dank overhandigde. Met de loterij in de pauze had zich welwillend de heer A.v.d. Meuten belast. De gelukkigen waren, in deze pauze, me vrouw Keijser-Eelman, Hoogeberg (taart van de fa. Moojen), Annie Staniaart (ets der N.V.Vlessimg), mej. J.Koopman (mes jes van Dros' Mag.) en de heer H.Room (mand fruit van de neer Wetsteen). Een gezellig bal volgde en hield nog geruime tijd veel danslustigen op de been. R K- Feestavonden in De Zwaan. gegeven door de clubs van de Congregatie. Men schrijft ons: Zang, muziek, gymnastiek, tooneelspel en dans, ziedaar wat gegeven werd. En...,, 't was in orde 'hoor. Zeker, er werden foutjes gemaakt, maar afbreken is heel wat makkelijker dan opbouwen. We wil ten ju.st, zooals de Z.Eerw. heer Pastoor in zijn open ngsspeech zeide, alles bekij ken door 'n goeie bril en dan valt er veel te prijzen. *t Zou ons te ver voeren om al les te noemen. We willen dus volstaan met een kort overzicht. iiuiii VOOR DE JEUGD. WUflUm Vroolijk, met beweging. P. VAN RENSSEN. 1. Ons klein poes - je 2. Als Sint Ni - co 3. ,En dan vraag ik. is zoo'n. snoes - je. Lie - ver poes-je is \er niet, laas konjt vra - gen Of ie ~wel een snoes-je is. aan Sint Niec-laas Of hij mor-gen in mijn schoen Al - tijd oo - lijk, Dan zal ik hem Ook wat heer'- lijk rj - tijd vfoö - lijk, Nooit heeft snoe - ze - poes ver-driet, -vast ver tel - Jen Dat ze 'tlief - ste poes-je is, poe - ze - lek - kers Voor mijn snoe - ze - poes wil doen, Nooit heeft snoe-ze - poes ver-driet! Dat ze 't lief-ste poes-je is! Voor mijn snoe-ze-poes wil doen) Na de opening en het zingen, door alle aanwezigen van bet Vereen.g.ngslied, klonk de bel en langzaam schoven de gor dijnen vaneen. Een 20-tal meisjes onder lekhng van mej. Graat brachten eenige mooie één- en meerstemmige liederen ten gehoore en oogstten daarvoor 'n welver diend applaus. Daarna traden 'n 10-tai gymnasten op onder leiding van de heer Kiev.ts. Onder ademlooze stilte volgde men in de zaal de keurige toeren op de brug, welke steeds met een donderrend applaus beloond werden. Ook 'n tweetal keurige groepen werden hartelijk bekladt. Vervolgens trad ©en jongenskoor op on der leid ng van de heer W.v.Heerwaarden. Ook deze zang, keurig uitgevoerd, viel bij 't talrijke publiek uitstekend in de smaak. Iin de pauze werd een kleine ver loting gehouden, waarvoor door verschil lende goede gevers eenige mooie prijzen beschikbaar werden gesteld. Zoo gingen eenige gelukkigen met 'n fruitmand, 'n armoaind'horloge, 'n taart of 'n levend konijn naar huis. Na de pauze mochten we allereerst weer het jongenskoor hooren. Vooral de potpourri, samengesteld door de lieer Van Heerwaarden zelf, oogèx.te veel applaus. Onder dezelfde leider trad op 'n fluitclub en gezien de korte tijd van voorbereiding, kunnen ook de jeugdige fluitisten tevre den zijn over hun succes. Vervolgens trad op het dubbel-mannen-kwartet onder lei ding van de heer W.V. Heerwaarde. Het door hen gezongen „"Pan's Angelicus" van Cc'sar Frank was een der mooiste n.mmeis van deze avond. Als we dan nog eens 't meisjeskoor gehoord hebben en zeLs na langdurig applaus 'n toegift gehad hebben, gaat het gordijn open voor „Flips en Flaps". Van 't begin tot het einde was het in de zaal 'n aaneenschake ling van lachsalvo's, met aan het eind 'een langdurig applaus. En hiermede zijn we aan Tiet einde van het programma gekomen. Rest ons nog te vermelden, dat op de laatste avond de verschillende leiders 'n klein stoffelijk blijk van dankbaarheid van het bestuur mochten ontvangen. Mej. Graaf werd ver rast met bloemen. Deze avond werd be sloten met een gezellig bal, waarna ieder een voldaan naar huis ging. Een zeer geslaagde reeks feestavon den, welke beslist nog eens terug moeten keenen, was hiermede ten einde. Soc. Diem. Arb. Partij. Men schrijft ons: De S.D.A.P. fractie zal in de Raad pleiten voor het behoud van het vervolg onderwijs en de schoolreisjes en voor in voering van schoolvoeding en kleeding. Tot dekking der kosten wordt voorge steld: meer opoenten op gem.-fonds en person, belasting en invoering van een vermakelijkheids- en een logeergastenbe- lasting. is spoedig verdreven met een Pei stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist OUDESCHILD. Aangevoerd aan de vischafslag alhier: 21 Nov.: 1685 Kg. wulken 16 ct. 22 Nov.: 2658 Kg. wulken 16 ct. 93 Kg. garnalen 10 ct. 23 Nov.: 2358 Kg. wulken 1516 ct. 219 Kg. garnalen 8 ct. OOSTEREND. Propaganda Ned. MEddernaöhtzend'mg. Woensdagavond 29 Npv., aanvang 8 uur, wordt in de Geref. Kerk alhier een propagandavergadering van de Ned. Mid dernachtzending gehouden. Spreker: P. Hartendorf. D. DE COCKSDORP. WAAR HET WATER DREIGT. Dinsdag heeft het R.K. Statenlid, de heer H. F. van Nuland een bezoek aan Texel gebracht. Samen met de heeren M.W. ee Graat en G.Leber nam hij de vernieling in oogenschouw aan de N. O.- kus: van'teiland, welke kust door de zee dagelijks nog wordt bedreigd. Hij richtte naar aanleiding hiervan deze vragen tot het College van Ged. Staten: Is het Ged. Staten bekend, dat de N.O.- kust van Texel bij de Cocksdorp in steeds toenemende mate door het zeewater wordt bedreigd, in het biezonder, zooals dit ten gevolge vat) de storm in het begin van deze maand is geschied, waardoor groote oppervlakten duinen en landerijen reeds ,aan de zee zijn prijsgegeven? Zijn Ged. Staten er van op üe hoogte, dat zelfs van de dijk, die volgens ver strekte inlichtingen 3—4 jaar geleden is aangelegd, 'ter bescherming van de belen dende landerijen, thans 't grootste deel is vernield Zijn Ged. Staten bereid, mee te dee1env w:e ue zorg aezer kustverdediging be hoort? Mocht deze berusten bij het Be stuur der prov. N. Holl., kunnen Oeü. Staten dan meedeeien, wat door or na mens hun College tot heden is gedaan, om de verwoestingen te genoemde'.- plaatse paal en perk te stelten? En zijin er bij Ged. Staten wellicht plannen in overwe ging, die zouden kunnen 'leiden tot doel matiger bescberm'mg der gronden Mocht deze laatste vraag bevestigend beantwoord kunnen worden, willen Ged. Staten dan meedeeien, waarin die plan nen bestaan en wanneer het College denkt, dat ze uitgevoerd kunnen worden? Uit de dagbladen van Woensdag: WOLVEILING. LONDEN, 21 Nov. Bij de open.ng der ser.e veilingen bestcni li-jet aanood uit 9625 bn., waarvan 93y3 bn. werden verkocht. Bij algemeen goede sorteerimg was de concurrentie scherp en werd het meerendeel verkocht, tegen prij zen welke 15 tot 20 pet. hooger waren- dam die bij het slot -eter vorige serie-vieilin- gen. TE AMSTERDAM is een moeder, die haar zoon belette zich voor de dienst aan te melden, tot f200 boete subs. 40 dagen heciitenis veroordeeld. De zoon werd ver oordeeld tot f10 subs. 5 dagen. De moe der ging uit van het standpunt .dat haar zocin zich niet aan de ouderlijke macht mocht omtireKKen. Zij zelt was tegen de dienstplicht, dus haar zoon moest gehoor zamen. Hij zou zelf kunnen beslissen, als nil meerderiarg was. VOORUITGANG. Aam 'het overzicht over het 3e kwartaal vam het Gemeente lijke Bureau voor Statistiek te Amsterdam ontieenen we, dat er in de eccnom. toe stand kentering schijnt te komen. Er kan eenige positieve vooruitgang worden ge constateerd. Scheepvaart: eenige toene- m ng. De verlevendiging van de Rijnvaart zette zich voort. Goederenvervoer, ver bruik electr. stroom iets toegenomen. Luchtvaart: aantal passagiers sterk toege nomen. Telefoon: meer aansluitingen, meer gesprekken. "Woningbouw levendiger. Opbrengst Rijksbelastingen f 29,257,000 te genover f27,732,000 3e kw. 1932. Bios coopbezoek neemt toe, schouwburgbezoek blijft achteruitgaan. Het bezoek aan sport en variété vertoont ditmaal biezon der hooge cijfers. DEN HAAG. Een wetswijziging tot tij delijke verlenging van de openstelling op Zondagen van banketbakkers-, visch- fruit en broodwinkels, enz. van 4 tot 6 uren, is voor indiening gereed. TE UTRECHT werd op een brug een vrachtauto door een andere auto aange reden. De wagen kantelde, maar bleef tegen de leuning hangen. De zich in de caj.ne bevindende personen kwamen met de schrik vrij, maar een achterop zittende man werd van de wagen geslingerd. Hij kwam op een zandbak terecht en is later overleden. IN DE GEVANGENIS te Philadelphia kwamen 75 gevangenen in oproer. Met machinegeweer- en pistoolvuur zijn zij overmeesterd. ALLE bezittingen van prof. Einstein en zijn echtgenoote zijn in Duitschland in beslag genomen. TOEN de Engelsche koning na het uit spreken van de troonrede de troon ver liet, riep het arbeiderslid Mc. Govern uit: „En de afschaffing van de' „means test" (het onderzoek door de regeering, ot uit getrokken werkloozen in aanmerk ng ko men voor verdere ondersteun.ng) en de vermindering van de werkloozenuitkeering Gij moest u schamen, en denken aan de menschen, die buiten sterven van de hon ger". De uitroepen waren uitgelokt door het schitterend en luisterrijk tooneel, dat de plechtige opening van het parlement kenmerkt. Later verklaarde Govern: „Ik kon het niet langer verdragen". Hij be tuigde in het geheel geen spijt. ONDANKS werkverschaffing op groote schaal blijft het aantal werkloozen in Italië stijgen. Het bedraagt thans bijna een m.llioen. (In Nederl. met een vijlde van Italië's inwoners 300,000). JAPAN treedt zeer streng op tegen de communisten. Kort geleden zijn 1700 die openlijk met de Sovjet sympathiseer den, gevangen genomen. GENERAAL Tsai'Kai, commandant v.h. 19e leger, heeft de onafhankelijkheid van de Ch.neesche provincie Foekien uitgeroe pen. De nationale regeering heeft snelle maatregelen genomen, om de opstand te onderarukken. De oorzaak van de opstand is, dat financiën voor het 19e leger ont braken. TE TOURCOING in Frankrijk is een groote wolfabriek afgebrand. 500,000 Kg. wol ging verloren. Uit de dagbladen van Donderdag: VOOR ZANDVOORT was Zomer 1933 een geweldig seizoen, al was het geen gouden tijd. Het openluchttheater was 'n zeer groote financ. strop. Voor 1934 zul len op groote schaal foto's en wandel- kaarten verspreid worden. TE ALMELO is tegen een vrouw, die bij let doodsbed van 'een boerin gewaakt had, en f500, een r.ng, twee oorbellen en een haisslot had buitgemaakt, twee jaren gevangen.sstrat geëischt. Een 24-j. arbei der, die haar hierbij geholpen had, kreeg eveneens twee jaar. AAN HET RUSLAND te Amsterdam is een 71-j. man met een kachel van de trap gevallen. Hij is aan de gevolgen overleden. TE VEUR inabij den Haag is een 40-j. vrouw op een onbewaakte overweg door een trein gegrepen en gedood. TE ARNHEM geraakte bij het aamma- kan van een kachel een dienstbode in braind. Zij is aan de gevolgen overleden. NOG 50 getuigen zulten in het Rijks dagbrand-proces worden gehoord. Men verwacht, dat voor Kerstmis nog geen vonnis zal worden geveld. Uit de dagbladen van Vrijdag: DE TWEEDE Amsterdamsche Zesdaag- sche is in het voordeel van het koppel Pijnenburg-Wals geëindigd. Het Fransche koppei Ouimbretiere-Broccardo bezette de 2e en het Duitsche Rausch-Hurtgen de 3e plaats. Laat uw EIEREN ophalen voor de Hoogere prijzen. Geringe onkosten. 128 LENTES. Wat zegt u, van die krasse Mexicaan- sclie? Ze luistert naar de naam Martina de la Rosa en is pas 128 jaar gewordgn. Ze kan u verhaten van alle revoluties, die het land beleefde, van 1810 af. Illlll* - Wel, zuster, hoe is 't vandaag lllljj* met het hart van onze patiënt? lillik Uitstekend, dokter. Hij heeft ill* me ai twee keer een huwelijksaan- illill* zoek gedaan.

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 10