Bakkerij DE HOOP een goed adres voor prima kwaliteit tegen lage prijs TEXELSCHE COURANT Texelsche Berichten St Nicolaas doet inkoopen. DERDE BLAD. Boterletters 75 cent per pond Banket stukjes 65 ct Amandelspeculaas met roomboter bereid 24 ct per half pond Gekruide 30 cent per half pond Pepernoten 15 Dikke taai 22 ct per pond Gembertaai 28 Klein taai 20 stuks 25 ct. Zaterdag 25 November 1933. Zooals we Woensdag meldden, zou den we St. Nicolaas Donderdag de adressen ter hand stellen van adver teerders alhier, wier St. Nic. annonce voor d i t nummer toen in ons bezit was. Hier brengt de Sint van zijn in koopen in hun zaken versla^ uit. Adverteerders, die ons n a Donder dag opdrachten deden toekomen en zij, die voor volgend nummer uiterlijk MAANDAG A.S. opdracht(en) ver strekken, malren we attent op het vervolg van dit verslag in ons blad van Woensdag a.s. En nu is het woord aan U, St. Nicolaas. Ja, beste lezers en lezeressen, het woord is aan mij, uw hoogbejaarde vriend, die zich voor zoover geheugen en bevende vingeren dat gedoogen, beijveren izal u hier verslag te doen van zijn inkoop- reis die hij Donderdag met Zwarte Piet ondernam. We hebben, na ons licht te hebben opgestoken bij de drukkers van deze krant, eerst te den Burg eens rond geneusd, maar hadden al gauw in de ga ten, dat we spoed moesten maken met in koopen, want om acht uur gaan de deu ren op slot. Gelukkig is dat van Zater dag af tot mijn verjaardag toe anders. Dan mag ik tot tien uur winkelen, wat me beter aanstaat. Intusschen neem ik mijn mij Ier af voor de piekfijne zaken, die hier sinds mijn vorig bezoek weer zijn geopend ot vernieuwd. Allemaal van wege de crisis? Of hebben ze die alleen maar in Spanje? Ze moesten hem daar dan maai- opbergen bij de Spaansche griep. Dan neem ik mijn intrek tot weder opzegging op Texel. Of Pieterbaas daar veel trek in heeft? Zijn Spaansche hart klopt sneller, wanneer ik hem over de terugreis spreek. In het uiterste geval laat ik hem naar moeders pappot gaan en Dlaats ik een advertentie in het Tesse- Iaartje; zoo b.v. „Gevraagd Zwarte Knecht, v.g.g.v., van netten Texelschen huize, met paard kunnende omgaan, lief voor kinde ren (tenzij anders wordt verlangd); talen kennis strekt tot aanbeveling." Maar ik zou heelemaal van mijn onder werp afdwalen. Ik zou vertellen van mijn inkoopen, waarmee ik zoo naar wensch ben geslaagd. Eerst stuurden we o.p BAKKER'S Ijzer handel aan, een fijne winkel, waar we een paar Stofzuigers bestelden, Gero-Zilmeta en een paar dozijn tafelmessen. Om met zijn kennis van Nederlandsche economie te pronken, stelde Piet voor aan Minister Oud een wringmachine cadeau te doen, opdat deze zich daarvan bij de uitoefening van zijn ambt als belasting-minister zou kunnen bedienen. Ik 'heb die aardigheid natuurlijk gestrengeJijk van de hand ge wezen en liet naar S1EM DE WAAL rij den, waar zaklantaarns, fietstasschen en alle mogelijke onderdeden van rijwielen, te kust en te keur voorhanden, konden worden ingeslagen. Toen we de winkel verlieten beroerde een heerlijke geur mijn reukorgaan. Zelfs Piet, die op het Mars diep een stevige kou had opgedaan, raakte er van in de wolken. Geen wonder, want we waren bij WONDER aangeland, een reuze-adres voor wie liefhebber (ster) is van geurtjes, van zeep, "Eau de Cologne, en fijne odeurtjes. Mede op aandrang van Piet kochten wij meer dan onze begroo ting toeliet. Zoo onweerstaanbaar lokten de fleschjes met hun welriekende inhoud en de doozen zeep ons aan. Ter bestrij ding van Piet's verkoudheid nam ik stie- kum een half pond zoute drop mee. Die kreeg hij gistermorgen in zijn schoen. En nog wist hij niet wie hem dat gelapt had... Even naar J. VAN ZEIJLEN. Daar moesten we een partij fietsbanden en handbeschermers inkoopen. De om zetbelasting is op komst. Daar houd ik nu al rekening mee. Volgend jaar is de boel duurder. Voor mijn rookgrage vrienden zocht ik in RIJK'S Sigarenmaga zijn een kerncollectie tabak en sigaren in mooie verpakking uit, alsmede een doos pijpen en een dozijn tabakzakken. En toen naar bakker M. WITTE, die in mijn boeken als een goed adres vermeld staat en waar ik danook met vertrouwen een flinke bestelling deed in speculaas en banketletters. We moesten weer verder, naar de winkel van STAM, waar een wel voorziene etalage met het nieuwste speel goed tot koopen lokte. We slaagden er naar wensch. Met menige doos, gevuld met poppen, bouwdoozen en spoortrei nen, verlieten we deze zaak. Op advies van Piet werden twaalf houten paardjes inge kocht, het echte paard, beweerde hij, sterft uit. Dat heeft de motor op zijn ge weten, maar hij vergat, dat hij er zelf de voorkeur aan gaf, per auto inkoopen te gaan doen en de schimmel thuis te laten. „Zeggen" en „doen"is twee. Maar laat mij niet in wijsgeerige bespiegeling vervallen en mijn verslag vervolgen. Met een doos colliers en armbanden, een ge bloempotten en serviezen moesten we cnze voorraad nog aanvullen. Daarvoor kon ik voordeélig terecht bij de WED. LAP, die, naar ik las, wegens inkrimping van het bedrijf, zeer lage prijzen noteert. Bak ker KIKKERT was aan de beurt, een oude zaak, die telkens opnieuw mijn aandacht trekt door haar heerlijke gerechten, te mijner eer bereid. Met blikken speculaas en een kistje marsepain gewapend, ver lieten we de winkel. Toen de hoek om naar DROS' Magazijn aan de Steenen plaats. Nadat we de oogen de kost ge geven hadden in de etalages, waarin heel wat te kijk ligt, zijn we daar binnen ge stapt. We hebben toen vol bewondering gestaan voor het glaswerk van Leerdam, Regina-plateel en het Makkumer aarde werk. Daar konden we wel een partij van gebruiken. Bijkans had Piet hier een rij kostbare vazen gebroken. Zoo verdiept was hij (onder invloed van de „Zes- daagsche", waarvan hij alle dagen de krantenverslagen bijhoudt) in de beschou wing van een Kinderfietsje, dat hij bijna een plank, waartegen hij leunde, omver duwde. Gelukkig bleet mijn beurs voor 'n extra en nog wel nuttelooze uitgaaf, we gens schadevergoeding, gespaard. Ik zal evengoed een harde dobber hebben we gens de verhoogde suikeraccijns, waarop ik heelemaal niet had gerekend. D. P. KOORN stelde mij echter gerust. Hij ver kocht me eenige doozen marsepain en 'n baaltje moppen tegen een prijsje, dat mijn stoutste verwachtingen overtrof. En toch kwaliteit, hoor. Banketletters van Koorn zijn ook zoo lekker. Nadat we daarvan een proefje hadden gekregen en een bestelling hadden gedaan, hebben we ons bij j. NAUTA laten fotografeeren. Piet had het daarop niet erg begrepen en wou de plaat poetsen, toen de fotograat het hoofd onder de zwarte doek stak. Hij ziet me toch niet dacht hij, maar hij-had buiten de lens gerekend en buiten mij, die ■niet gaarne zonder zwarte trawant wil worden vereeuwigd. Ik stelde hem gerusi met een verwijzing naar allerlei mooie toto's in 'het atelier. „Je wordt nooit zoo Ieelijk als je bent". Dat hielp. Toen de plechtigheid was voltrokken, zijn we naar de zaak der N.V. VLESS1NG gegaan, waar een rijke collectie practische en luxe feestgeschenken ons het koopen al zeer gemakkelijk maakte. De extra korting, hier verleend, deed ons besluiten, onze aankoop van jassen, hoeden, hemden, stoelen, tafels, dressoirs en fijne kleed jes wat uit te breiden. Onze auto werd knap vol, al bepaalden we ons oo'k al leen tot het meenemen van wat kistjes, doozen en ander klein goed. Piet bracht in herinnering, dat we nog geen chocolade-letters en suikerbeestjes had den. We stevenden naar de zaak van de WED. H. DIJT, sloegen daar die artike len in en bestelden nog drie doozen borst plaat. Daar zit je nooit mee verlegen. In de winkel van JAC. SCHRAMA vielen we met ons neus in de boter, figuurlijk. Voor wie niet van al die zoetigheid houdt, is een kaasje een welkom geschenk. Voor een paar centen een heele Edammer. Het verwijt, dat ik wel eens te hoorèn krijg, „De Sint heeft er geen kaas van gegeten", gaat niet altijd op. 'Ik heb er van 'gegeten niet alleen, maar gesmuld. Met een bezoek aan slager Ran besloot ik mijn tocht te den Burg. Met een mand worsten tuften we huistoe; tien rolkammen zullen nage- leverd worden. Zij zullen de roem ver konden van Texels veestapel en Ran's slagerij. Nadat Piet de auto had gelost en ik mij nog eens had verdiept in de véle verlang lijstjes, welke mij de laatste dagen bereiK- ten, zijn we nog inkoopen gaan doen in Oudeschild bij bakker JOH. P. DROS, die ons verraste met gembertaai en peper moppen, zoo heerlijk als ik ze in Spanje zelfs maar zelden "proefde. Ik vroeg voor mijn huisarchief naar het recept, maar daar kon ik niet achter komen. De man heeft gelijk ook. Voor mijn verwanten in verre gewesten, heb ik gemeend, geen be ter geschenk te kunnen kiezen dan scha penkaas van A. COMMANDEUR te den Hoorn. We zijn er althans heengereden en hebben er een 150 in onze auto geladen. Ons laatste station was te de Waal ge legen, JOH. P. EELMAN, die rijk ge sorteerd bleek in breiwol, doozen zeep, huisvlijtbenoodigdheden, enz., zoodat ons bezoek niet vergeefsch was. Op onze terugweg naar den Burg over viel ons een zware mist. Behoedzaam werd render gereden, maar toch kon Piet nau welijks" verhoeden .dat de auto in een tuiriwal reed en wij samen tusschen onze breiwol en Texelscae kaasjes terechtkwa men. Toen wij de auto verlieten, dreigden wij beiden bovendien nog te worden op gepakt wegens overtreding van het uni formverbod. Dat was al te SpaanschIHet kostte ens echter weinig moeite de ijverige Hermandad er van te overtuigen, dat wjj niemand meer ot minder waren dan Sin terklaas en Zwarte Piet, die, van halt Nov. tot 5 Dec. geen vaste verblijfplaats heb bend, al honderden jaren als eerzame bur gers rondreizen, daarbij liefdegaven uit reikend met gulle hand, naar alle kant voor zoover spie aanwezig. We zijn behouden thuisgekomen. Piet •Kroop meteen oneer de wol. Door die mist en de reis in ons trekkerig Ford je was het met zijn verkoudheid heelemaal mis. -Na bet afdoen van nog eenige corresponden tie, 'heb ik zijn voorbeeld gevolgd. Ik 'iqgde mij ter ruste met de gedachte, dat het toch wel zeer verkeerd is te meeuen, dat met opoftering van groote bedragen alleen mijn feest kan worden gevierd. De ervaring heeft mij anders geleerd. o P.S. Ik verzuimde nt^g te melden, dat verlatiglijstjes, welke met voldoende ge frankeerd aan mjj worden toegezonden, worden geweigerd. Ik zou mij arm betalen aain strafport. Ook bleet nog onver meld mijn bezoek aan BOEKHANDEL PARKSTRAAT, waar ik versteld stond van de lage prijzen en de kolossale voor raad. Het magazijn was tjokvol maar min dert al aardig. Ik heb er ook veel kunnen koopen. TEN BESLUITE. Besluiten wil ik met de wensch, dat ieder met zijn cadeau tevreden mag zijn. Had gij het gaarne anders gezien, vraag u dan ot ge het wel verdiende en bt geen onoverkomelijke bezwaren vervulling van uw wensch in de weg lagen, Wat gij denkt, wanneer ge straks met uw cadeau alleen zijn.meet daarnaar af wie gij zijt en daarna wie ik ben. SPORTNIEUWS. Morgen wordt begonnen met de 2e helft der competitie. De voorspellingen van 't Groentje 4e kl. A KNVB zijn: „Er zal heel wat moeten gebeuren indien de Alkm. Boys het niet halen, want ze zijn een prachtig stuk op hun concurrenten voor. Dit keer zullen ze Andijk op eigen veld bekanten, waarvan wel gewonnen zal worden. Texel ontvangt Uitgeest, dat de laatste weken teleurstelt. Wij achten ei landbewoners in staat revanche te nemen van de 2—0 nederlaag, in Uitgeest gele den. Succes zal van Vrone winnen, het geen ook in St. Pancras geschiedde. Schagen wint van DTS". In de eerste helft was het resultaat 7 punten, we hebben meer vertrouwen inde 2e helft, De prestaties van de laatste 2 wedstrijden hebben voldoende getoond, dat bij energiek willen in de samenstcllng van nu op behoorlijke resultaten mag worden gerekend. Daarom, mannen van Texel 1, zorgt er voor, dat ge morgen de goede weg blijft volgen, en dat ook dit keer de beide punten binnenkomen, niiet als gevolg van de teleurstellende ver richtingen van Uitgeest, maar als een uit drukking van het prima spel van ons elf tal. Dus al.en tot de laatste minuut open spel, snel en doortastend, en met het volle vertrouwen in elkaar. -o Texel 2 gaat bij Held. Boys op be zoek. Dat is lang geen zacht eitje, man nen. De B's hebben wel de laatste wed strijden niet veel gepresteerd, maar ze hebben ook 10 punten en een wedstrijd m'nder gespeeld, d.w.z. dat de partijen even sterk gerekend moeten worden. Wil T. 2 haar theoretische kans behouden, dan moet alles gewonnen worden en daarom, jongens, Speelt je beste spel. Zet alles er op, snel en open spelen, vlug en goed geplaatst doorgeven en op tijd behoorlijk schieten. De halflinie is be hoorlijk op sterkte, nipt te veel verdedi gen en vooral goed aangeven. De backs en keeper zorgen er voor, snel en goed weg te werken, zooveel mogelijk ballen inaar eigen partij spelen. Veel geluk, man nen! Texel 3 heeft vrijaf. o Uitslagen 2e kl. E NHVB: HRC 4 Held. Bovs 2—0; Texel 2—Watervogels 5—0; Held. 4—HRC 5 1—5; Oudesluis 1 Schagen 2 1—3. De stand is hier: Uitslagen 4e kl. K NHVB: Texel 3— Oudescluld 2 21; Callantsoog 1—JVC 2 2-4; Field. Boys 2— Watervogels 2 0-2. Volgende week gaat T. 3 naar Helder 6. Zij moeten om 10 uur spelen. Houdt er rekening mede, dat om 8 uur vertrokken, moet worden. Zij kunnen dan met de boot van 12,20 uit den Helder terug. T. 2 vertrekt a s. Zondag om 11 uur. T 1 en 2 ongewijzigd. o Adspiranten: Texel A gaat op bezoek bij SVC A. Doe je best, jongens. Dit kan een goede wedstrijd worden. Vertrek van af Steenenplaats 11.15. Zorgt er voor, op tijd te zijn. Dan kunnen jullie T. 3 nog zien spelen. Texel B. ontvangt Zee meeuwen A. De vorige keer was liet eeu kleine overwinning. Zorgt er nu voor, dat de puntjes weer binnenkomen.Jullie .kans is te mooi. Bjj Texel A is Jb.Koorn, reserve. Bij T. B. zijn Kees Zutphen en Hans Mulder reserve. Korfbal. De wedstrijd DOH—Verdo Nigro is uit gesteld. R K. Middemstandsveneemging. Dinsdag werd in het bt. Janshuis ver gaderd met het doel thans definitief een R.K. Middemstandsvereen. hier op te rich ten. De besprekingen, welke geleid wer den door de lieer I Mol, ambtenaar van het Hanze-Bureau, leidden tot het ge- wenschte resultaat. Elf personen traden als lid toe. Statuten en reglement werden vas'gesteld en het bestuur werd samen gesteld als volgt: C. Schoenmaker, le voorz., IJ. Witte, 2e voorz., J. v. Bcem, le seer., C. Keijzer, 2e seer., en J. Ran, penn. De contributie zaï f6.50 p. jaar Ledragen, waarvan aan de Bondskas f5 moet worden afgedragen. B. IEDER ABONNEE PUZZELT MEE. De veronderstelling met onze advertén- tie-puzzle van Zaterdag onze lezers voor een zware taak te hebben gesteld, blijkt ons niet juist te zijn geweest. Het aantal oplossingen is verrassend groot, terwijl Maandag de termijn van inzending pas afloopt. Maar vandaag komt ge er zoo gemak kelijk niet at. We vragen nu de adverten ties te noemen waarin van boven naar beneden gelezen deze letters voorko men (Goed begrepen dus: ge vindt deze letters o n d e r elkaar) Letters: Uit advertentie: ETASAE APAT ESREEN OELLEN EEMUNA Te moeilijk? Troost er u mee, dat de oplossing van een moeilijke puzzle veel grooter winstkans geeft dan die van een eenvoudig vraagstuk. Oplossingen inzenden vöór Donderdag a.s. Hoofdprijs en troostprijzen: St. Nico- laas-verrassingen. De jeugd gelieve voor naam en leeftijd op te geven. P.S. Een voorbeeld geven we: Waar vinden we in dit nummer onder elkaar deze letters: EDIM? Antiv.In adv. S. Priins, 4e pag. 2e blad. te beginnen bij de laatste letter van „tijdelijke". IEDER ABONNEE PUZZELT MEE! DEN HOORN. IJsclub „De Geul". Dinsdagavond werd in 't „Loodsmans welvaren' de jaarvergadering van „De Geul" gehouden. Vele leden waren aan wezig. De voorz. ,de heer P.B.Riteco, heette allen welkom en sprak zijn voldoe ning over de groote belangstelling uit. Na iez.n| der notulen bracht'secr. D. C. Drij ver zijn jaarverslag uit. Het was keurig in orde en er bleek uit, dat De Geul vo rige winter heel wat gepresteerd heeft. Dan brengt penn'ngm. M. de Porto ver slag uit. De ontvangsten waren f338,25, uitgaven t 302,67, batig saldo f35,58. Door de heeren M.Troost en I Bruijn was de rekening nagezien en M. Troost deelde de vergadering mede, dat alles in orde was. Huurder van de tent voor het w'n'erhalfjaar werd de heer le Noble voor eerste dag f5 en vervolgens f2.30 oer aag, voor het zomerhalfjaar de heer A. A.Lap voor f 18.—Hiernadeed de voorz. mededeel ingen over de bepalingen bij een 1e houden wedstrijd om het kampioen schap van Texel. Tot voorzitter werd met groote meerderheid herkozen de heer P.B.Riteco. Tot het nazien der rekening over 1934 werden aangewezen de heeren Warning en J.Beumkes. Bij de rondvraag stelde de heer W. de Porto voor, de per personen /lie met het ontvangen der en- tree's op de baan belast zijn, wat tegen; de koude te beschermen. De lieer J.Beum kes, wilde gezamenlijk het fietspad van de til tot aan de baan verbeteren. Dit i vond algemeene bijval. Het bestuur zal de 2e kl. E N.H.V.B. Scliagen 2 8 5 1 2 11 25 15 Held. Boys 8 5 0 3 10 24 11 Watervogels I 8 5 0 3 10 20 17 Texel 2 9 3 4 2 10 22 15 HRC 4 6 4 0 2 8 11 12 Oudesluis 8 2 1 5 5 14 14 Helder 4 7 1 1 4 3 10 30 HRC 5 8 1 1 6 3 15 22

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 9