(/oor (trom oV Vft i is zeer belangrijk: Inhoud voldoende voor 21/2-3 emmers (25-30 liter) water. Geen zeep of zeeppoeder eraan toe voegen, daar zulks overbodig is! Meng de benoodigde hoe veelheid Persil met een beetje koud water aan tot een dun papje, waarin zich geen klontjes meer mogen bevinden. Voor eiken ketel „witte wasch" steeds een nieuw sop met koud water bereiden. Het gebruikte Persil-sop kan nog zeer goed benut worden voor het wasschen van bont goed en voor allerlei andere reinigingsdoeleinden. Om de wasch in de week te zetten en schraal water zacht te maken „Henco Henkel's wasch- en bleeksoda. OUWE SUNDERLAAS. DEN BURG. Het was Dinsdag 12 Dec. de avond van Ouwe Sunderklaas geen maskerade als we hier gewend zijn., Het aantal deelnemers was geringer, het aantal biezondene typen en groepen niet groot, maar voor kijkers de moeite van een wandeling en voor ons, die van'n beschrij ving nog wel waard. Zoo noemen we b.v. de bruidsstoet, welke algemeen de aandacht trok. Met bruid en bruidegom schreden twee bruids meisjes, de wederzijdsche ouders en nog eenige familieleden in statig tempo voort. Ook een neger maakte-deze plechtigheid mee. Van ander slag waren de beide Span jaarden, die ons met een "oezo'ek vereer den. Zij bleken met een spec'iale zending belast te zijn. De invoer van Spaansche kali op Texel ondervindt moeilijkheden, daar Spanje halsstarrig weigert de invoer toe te staan van Texelsche eieren, alhoe wel derzelver kwaliteit toch boven alle twijfel verheven is. Mef het doel deze netelige kwestie tot oplossing te brengen, reisden beide heeren Texelwaarts, waar zij bij aankomst door hun fraaie kleed ij al ras de aandacht trokken. Dit laatste was ook van toepassing op de danseresjes, wier gracieuse bewegingen met haar costuum in overeenstemming waren. (Zij beweerden uit het land van Uncle Sam te komen en trachtten die woorden kracht bij te zetten door het bezigen van eenige Engelsdhe uitdrukkingen.) Verder noemen we nog de wandelende cigaret als re- clamemiddel voor een of ander merk; eenige vlinders, sierlijk gekleed; clowns in diverse soorten. Voor de wereldtaal, Esperanto werd op aantrekkelijke wijze propaganda gemaakt, tevens werd op de a.s. Herdenkingsavond 'de aandacht ge vestigd. Het symbool „de groene ster" ontbrak natuurlijk niet. Een pluimpje ver dient ook het drietal sneeuwpoppen, dat door onbeweeglijk post te vatten zijn rol zoo goed heeft gespeeld. Gelukkig, idat er vorst in de lucht zat; anders had, het er met hun sneeuw-lichaam zeker hachelijk voorgestaan. Wellicht hebt ge ook kennis gemaakt met „Texels oudste inwoner". De heer Kuiper, van Oude- schild, is het niet geweest, maar stellig zijn plaatsvervanger. De man beweerde echter meer dan 100 te zijn, wat de be langstelling in zijn krasse persoonlijkheid slechts ten goede kon komen. Waai- de crisis al niet toe lijden kan werd ons ver toond door een bruidspaar, dat moeder ziel alleen (met z'n tweeën) naar het raadhuis wérd geredenin een dood gewone wagen, een handwagen! Dan wa- B.de beenen: het vervoermiddel Bvan menschen zonde r-w i e 1 e n. Ook zij hebben 'n hekel aan mod derbaden. Rijdt u dus gerust de plassen mis. RIJDT VEILIG. ren er nog eenige gemaskerden, die hier en daar surprises uitdeelden. Aanvanke lijk waren we wat benauwd, bij het weg nemen van het papieren omhulsel, maar toen het pakje een mooie aschbak bleek te bevatten, met reclame opdruk van lood gieter Agter, waren we er achter. Het is reeds in gebruik, 'hoor, al behooren wijzelt niet tot 'het rookersguae. De uitbeta- taling van de f 5 per 'koe uit het Zuivel-* potje 'laat lang op zich wachten. Hierop doelde het bord, dat twee Sunderklazen. meedroegen. Hiermee hebben we het vermeldens waardige wel gehad. Het was niet veel, maar van onbelangrijk kunnen we toch niet spreken. Doch: volgend jaar beter, spreken wij af. N V. T. E. M. Voorkom bevriezen van uw rui- ten door een electrische raamver- warmer. EEN ELEGANT SCHORT EN EEN SCHOOLJURK. Illlllllllliillllülllülllllillllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllll lllllljlllll HYGIENE en VEILIGHEID. ||||Uillll| llllllllilllülllllilllllllllillllllllllllllilllllllllllllllllllll WINTERHANDEN EN -VOETEN. Onder de invloed van de koude kunnen iaan de vingers en teenen, soms ook in het gezicht (aan de ooren), blauwroode bul ten voorkomen, die zeer jeuken, vooral in de warmte. Op de bulten ontwikkelen zich soms blaasjes, die als ze opengekrabd worden, zweren doen ontstaan. Bloedarme personen zijn biezonder vat baar voor de nadeelige gevolgen van koude. Ter bestrijding wordt aanbevolen in den vervolge reeds aan het einde van de zomer maatregelen te nemen; geen koud waschwater, handschoenen dragen. Niet te nauwe schoenen dragen, zorgen voor droge voeten en regelmatige ontlasting. Tegen de jeuk: hand- en voetbaden in heet water, daarna goed afdrogen, warme sokken en dikke handschoenen dragen. In wrijven met een mengsel van kamterspiri- tus en glycerine. Wanneer er ontvellingen en zweertjes zijn: een verband aanleggen, b.v. met zinkzalf op sterielgaas. GENEESKUN DIGE 'hulp inroepen om de oorzaak op te sporen. De ARTS zal zoo noodig inwen dige middelen (levertraan, ijzerpraepara- ten, krachtige voeding) voorschrijven. Alcoholisme en Ziekenhuizen. Dr. Ladame, directeur van het gesticht voor geesteszieken te Bei-Air, schrijft het volgende: Sedert de opening van het gesticht wer den er 4507 mannen opgenomen. Van hen hebben 1S35, o>f 40 pet., hun ongeluk aan het alcoholisme te wijten. Die 1S35 personen hebben samen 378,411 dagen op de kosten van de Staat geleefd. Dit ge tal, vermenigvuldigd met de onderhouds kosten van een dag, geeft een idee van het kolossaal kapitaal, dat het alcoholis me aan het land vraagt. Illlllllll!!llillllllllli:il!llllllllllill!llll!llllll!illlll!<lll IHII1IIIIH Van de Boekenplank. IIIUIIUIU lillllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllll Blijkens opgaaf van een groot aantal boekhandelaren aan de Haagsche Post werden in Nov. in ons land bet meest ge vraagd 1. A. Viruly, Wij vlogen naar Indië, (ing. f2,75; geb. f3,90). 2. C. en M. SchartenAntink, Carna val (geb. f3.50). 3. A. den Doolaard, De herberg met het hoefijzer (ing. f 1,90geb. f2,50.) 4. Sigrid Undset, Ida Elisabeth (ing. f3,50; geb. f4,90). 5. A. van Schendel, De Waterman, (geb. f3,90). p| Persil blijft Persil E. Qstermanr» Co. s Mondei Mij NV.. Amsterdam. Fabrieken te Jutphaas bij Utrecl Fabrieken' te Jutphaas bij Utrecht.' 2072/2070. Het le vaak heel moei lijk een schort te treffen, hetwelk niet enkel prac- tisch fs, doch ook nog gekleed rit Het schort, dat wij hiernaast afbeel den, voldoet aan beide eigenschappen, het is ele gant, doch tegelijk prac- tisch omdat het een groot deel van de japon bedekt. Het rugdeel wordt aan de voorzijde geknoopt en vormt een punt terwijl de voorzijde aan den bals rond is geknipt Aan de rugdeelen, die kruiselings over elkaar gaan Is een band geknipt, die midden vóór met een knoop sluit en tevens de naad be dekt van het aan elkander stikken van boven- en ondergedeelte. Patronen zijn verkrijgbaar in alie maten en kunnen aangevraagd worden onder nr. 2072. De mode heeft zich ook uitge strekt tot de kleeding van onze meisjes, hetgeen blijkt uit dc schou der verbreeding welke op de afbeel ding hiernaast is te zien. Ze wordt aangegeven door de in de arms gaten aangebrachte kapjes. De sluiting geschiedt middenvoor met knooples, terwijl de gladde mouw een smalle opgestikte patt? beeft met knoopgameering. Het kraagje kan van popeline. piqué of Shan tung worden gemaakt, evenals de kleine slipjes, die met een overslag in het midden bijeen ge bracht worden. Het tweebaans rokje sluit glad om de heupen en heeft een afstekende ceintuur om het middel. Patronen voor den leeftijd van 612 jaar kan men bestellen onder nr. 2070.

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 2