li Ü.L.O. school. Belangrijke Houtverkooping Attentie. „Buiten Werken" „De Woudkoningin" ADVERTENTIES Dinsdag 27 Febr 3 electr. geschouwde eieren Vissdherij. ft ring inkrimping mocht eischen van de pluimveestapel, is het gewenscht te weten, welke kippen moeten worden opgeruimd. Het bloedonderzoek moet in een wat ver warmd hok geschieden, anders stolt het bloed en lukt de proef niet. Ook tegen de leg zijnde kippen kunnen aan'het onder zoek worden onderworpen. Hr wordt een druppeltje bloed aan de kam onttrokken. Dat is al. Wie onderzoeken laat en de zieke kippen verwijdert, raakt zeker uit de pulloTum. De heer J.S.Dijt wekt nogmaals de le den op zich op te geven voor het onder zoek hunner kippen. De Coop, draagt in de kosten bij. B,ij de rondvraag informeert de heer J. A. Eelman naar de KALKE1EREN, waar van er 100.000 zouden worden ingelegd. De directeur antwoordt, dat er 22000 zijn ingelegd; hiervan werden er 8 a 9 duizend verkocht. De rest zit nog in de put. Dit is geen bezwaar. De eieren kun nen best nog een jaar overblijven. Buiten, de vereen, om heeft een combinatie er 40,000 gekalkt te Landsmeer; deze zijn in het geheel niet gebruikt. Er was geen of weinig vraag. Dus prijs te laag. Hierna volgt sluiting door de voorz. met dank voor de aangename besprekingen. SPORTNIEUWS. Voor morgen staan twee wedstrijden op het programma, waarover we in ,Het Groentje" lezen: Auidijk ontvangt Uit geest, waarvan de thuisclub verliezen zal. DTS heeft op eigen veld een goede kans tegen Alkmaar. Zondag 4 Maart gaat Texel 1 naar Schagen. Wellicht zal dan een groot aan tal supporters haar vergezellen (laatste comp.-wedstrijd). T. 2 ontvangt Schagen 2. Hoewel ons 2e in den Helder verloor, geven we haar morgen een goede kans tegen de Sparta nen. T. 3 gaat op bezoek bij Held. Boys 2. Dit wordt een moeilijke wedstrijd. Toch hebben we vertrouwen in ons 3e. Ze zijn op het goede pad en boekten reeds over winning op overwinning. Doet je best en zorgt voor de punten. De hoogst moge lijke stand op ranglijst zijt ge waard. Ver trek boot 11 uur. o Van de elftalcommissie: T. 2 aanv. 2 uur: A.Daalder Jac.Helsloot A.Dros 'Dz. H.Stolk A.Dros Bz. N.N. C.Zuidema P.Bruin J.Bruin A.Hufzinga Br. Geus Tk 3 aanv. 2 uur: D.Visser J.Slikker A.Stolk G.Dros Dz. J.v.Reenen D.Geense K.Linnhose M.Vonk A.Pen P.Neijens P. Kikkert o Uitslagen N.H.V.B.: 2e kl. E.: HRC 5 Watervogels 10; Schagen 2Helder 4 7—4. 4e kl. K.: Callantsoog 1 Texel 3 03; Oudeschild 2Watervogels 2 44. Programma 25 Febr. Helder 4HRC 4; Texel 2Schagen 2; HRC 9—Watervogels 2; Callantsoog 1 Oudeschild 2; Hield. Boys 2Texel 3. 4 Maart: 2 E.: HRC 4—Oudesluis 1. 4e kl. K.Oudeschild 2—JVC 2; Texel 3 —Watervogels 2. o Het bestuur is voornemens 2e Paasch- ■dlag een ad^p. tournooi te organiseeren, waarvoor zullen worden uitgenoodigd de A-elftallen van bekende clubs uit N.-Holl. Als dit programma uitgevoerd zal kun nen worden, zal hier voor onze adspiran- wel wat te leenen zijn. ULO-FEESTAVOND. Op Dinsdag en Donderdag a.s. zal het 's avonds feest zijn voor de leerlingen der Ulo school, maar niet minder voor hun ouders, voor het personeel der school en alle andenen, die met hen meeleven'. Met lust en toewijding is aan de voorbereiding gewerkt en er is geen twijfel aan, of het zullen wederom avonden zijn, zooals we die van onze Ulo kennen: keurig en fleurig, gezellig en opbouwend, niet in de laatste plaats van belang door hun. ver sterking van de band tusschen ouders en leerlingen eenerzijds en het personeel der school aan de andere kant. Jzie adv.) Van de operette „De Woudkoningin" ontvingen we deze inhoudsbeschrijving: Een groep groote schoolkinderen houdt in de vacantie een picnic in het bosch. Ze spelen daar een spel „Woudkoningin". Een kluizenaar (Dick Geense) hoort het slot van een lied, dat wordt gezongen en dit wekt bij hem gedachten aan vroeger, welke nog versterkt worden door de komst van een oude vrouw, die zijn vóór 12 jaar weggejaagde dienstbode, Kate (Betsy Roeper) blijkt te zijn. De kinderen hebben zich intusschen verwijderd en als ook de beide oudjes heengegaan zijn, komt een zigeunertroep op. Als deze in de verte de kinderen ontdekt, geeft de troep een voorstelling in het bosch. Kate die aan de kant zit, ontdekt, dat de direc teur (Anne Alderlieste) haar broer is, die haar bestolen heeft en, naar ze ver-» moedt, het kind van de baron, bij wie ze diende, heeft geroofd. Als nu Selma (Duwie Zoetelief), één van de leden van de troep, haar kunst zal vertoonen, wordt ze hierin door de oude vrouw verhinderd. Het is, of de jonge kunstenmaakster thans voelt, dat ze voor iets beters is geboren. Na een scène met de zigeuners koopt de oude Kate haar vrij. Ze gaat heen en na de heele dag te heb ben gezworven, komt ze doodmoe 'bij de hut van de kluizenaar. Deze neemt haar voor één nacht op. Intusschen heeft een zigeuner aan Kate bekend, dat Selma de dochter van de baron is. T>e oude vrouw vertelt nu alles, wat haar broer 12 jaar geleden heeft misdreven.. Voor Selma doemen beelden uit het verleden op. Ze herinnert zich haar vader en de hereeni- ging van die beiden met de oude dienst bode is het gelukkig slot. Wolveehandel 15—21 Februari. De wolveeafdeeling gaf vrijwel op alle markten een beperkter aanbod en toch was het handelsverloop algemeen „niet beter". Leiden, Leeuwarden en .Speek minder vlug. Voor de beste vette schapen prijs vrijwel te handhaven, overigens eerder iets lager. Ook Schagen was kalmer in omzet en no teerde iets minder, Rotterdam en Gronin gen bij beperkt aanbod redelijk en wel prijshoudend. Purmerend bij tamelijk vlugge omzet onveranderd. DE „DOKTER WAGEMAKER". OP DE FILM, Het zal onze lezers interesseeren, te ver nemen, dat wij maatregelen hebben ge troffen voor het verrichten van filmopna men op de werven van de N.V. Wilton- Fijenoord, bij Rotterdam, waar T.E.S.O.'s nieuwste boot, de „Dokter Wagemaker", in aanbouw is. Over enkele weken reeds zal voor de projectie de film gereed zijn, welke een beeld geeft van de diverse stadia van de bouw, de tewaterlating, enz. iniet alleen, maar ook van de kolossale omvang en hoogst moderne uitrusting van de scheepswerf der N.V. Wilton, welke met de beste wedijveren kan. We stellen ons voor op deze wijze het „Film archief—Texelsche Courant" te verrijken met een document, waaraan waarde voor Texels historie, voor die van T.E.S.O. in het biezonder, zeker mag worden toege kend. OUDESCHILD DE JONGE SPELERS. De belangstelling voor het optnedein van „De jonge Spelers" alhier is zoo groot, dat thans meeds meer dan 200 kaarten verkocht zijn. De organisators raden aan met koopen spoed te maken. hoewel de uitvoering bepaald is op 2e Paasch- dag daar binnenkort onverbiddelijk „uitverkocht" zal klinken. Perscritieken luiden zeer gunstig over dit tooneelgezel- schap van 12 airtisten van naam, die ons „De wereld op z'in kop" zullen vertoonen. In het spel voor de jeugd ('s middags: Bulletje en Boonestaak) treden er negen op. Ook voor deze voorstelling wórdt veel belangstelling getoond. K-W.BLOTEN. Ze zijn er, de loten. Prijs f 0,50. Steun toch de K.W.B.Koop er een" of twee (minstens). Verkrijgbaar bij mej.. J. W.i Dros, de heer Dokkum, hoofd der o.l. school en anderen. Aangevoerd aan de vischafslag alhier: 20 Febr.: 259 Kg. wulken 14—16 ct. 21 Febr.: 2039 Kg. wulken 14—16 ct. 22 Febr.: 2987 Kg. wulken 14—16 ct. Sportnieuws. Morgen krijgt Z. 1 bezoek van Scha gen 3. Wanneer de voorspellingen niette leurstellen, wint Z. We rekenen- er op, dat er van begin tot einde flink wordt aan gepakt. Z. 2 vertrekt 11 uur 15 naar Callants oog om tegen Callantsoog 1 te spelen en dient minstens voor 1 punt te zorgen. - J.D.B. OOSTEREND. Sdhoolnieuws. Donderdagavond hield de vereen, tot st. en instandh. van Sch. mfet -de Bijbel alhier haar jaarvergadering. Na het zin gen van Ps. 99:1 en bet lezen van 1 Sam. 3 werd de bijeenkomst door de voorz., Joh. A. Eelman met gebed geopend. Naar aanleiding van het gelezen Schriftgedeelte wees de voorz. op -de gehoorzaamheid, bescheidenheid en beleefdheid van de jeugdige Samuel en sprak de wensch uit dat ook onze kinderen mochten, hoo-ren naar Gods stem en mochten handelen naar 's Heeren wil. Bekwame de Heere onze ouders en het personeel -der school de kinderen op te voeden in de vreeze des Heeren. Daarna kreeg de secr., C. Timmer Jz., -de gelegenheid om de notulen t-e lezen. Noch -de notulen, noch het jaarverslag over 1933, waarin o.a. vermeld werd, -dat tijdens de ziekte van mej. Roepman haar werk was verricht door mej'. T.Vla ming Kd.j gaven aanleiding tot het stel len van vragen. Als bestuurslid werd herkozen de penn. G. Bremer, terwijl de heeren Jb. Drijver en D. Trap (niet herkiesbaar) hun plaats inruimden aan de heeren A.v.d.Brink en D. Medema. Uit het verslag van de penn. G.Bremer bleek, dat -de kas er goed voor stond en financieel iets vooruit was gegaan. In de pauze werd een couplet van het Wilhelmus gezongen en gecollecteerd voor de „Oud-Strijders". Vervolgens kreeg het hoofd der school, H. P. Bolt, het 'woord. Zijn onderwerp handelde over de religieuze opvoeding Er werd gewezen op de godsdienstige sfeer en het godsdienstig onderwijs. Ge zegd werd, dat reeds vroeg, zelfs voor het kind naar school gaat, met het gods dienstig onderwijs moet begonnen wor den. Zouden we aan 4 a 6 jarigen niet vertellen kunnen over Hem, Die ze om ving met Zijn armen en zeide: ,Laat de kinderen tot Mij komen en verhindert ze niet, want dezulken- is het koninkrijk der hemelen". Een enkele vraag werd gesteld eh be antwoord. Na de rondvraag, die een en kele vraag opleverde, werd het samenzijn door de heer W.Bakker Wz. gesloten met gebed, nadat gezongen was Ps. 84:3. LANDBOUW EN VEETEELT. Illlllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllliilllllllllilllllilllllllllllli T.B.C. ONDER HET RUNDVEE. We ontvingen het jaarverslag 1932—'33 van de Vereen, tot Bestrijding van de T. B.C. onder het rundvee en andere veeziek ten in Noord-Holland, waarbij ook Texel aangesloten is en antieenen hieraan het voTgende: Ontvangen werd f56860,31, uitgegeven 162220,43. Nadeelig saldo f5360,12. Hier door rs het bedrijfskapitaal tot f 13179,03 verminderd. Oorzaak van het tekort? De geweldige toeloop van nieuwe leden. In de a£geloo- pen vijf jaren werden onderzocht resp. 16,393 21712 24253 31300 43700 runderen. Gevolg was o.m., dat bezuinigd moest worden: De boeren moeten 10 ct. .per on derzocht rund betalen, de veearts moet met 10 ct. per onderzoek minder genoe gen nemen, voor de administratie wordt 0,5 ct. per dier minder uitbetaald. Buiten Amsterdam zijn 33 vereenigingen aangesloten. Het grootst aantal Leden heeft Opmeer, n.l. 395. Dan volgt Texel met 229 leden. (Thans reeds weer veel grooter. Red.) Vereenigingen met een klein percentage reactiedierem zijn: W. Terschelling 0,6; Terschelling Zuivelfa briek 0,14; Wieringen 1,7; Beemster4,9; Hoogkarspel 4,9; Oostwoud 5,1; Mid- woud 6,1; Hauwert 6.6. Door haar hoog pet. vallen op: Heer- hugowaard Zuivelfabr. 50,2 (nieuwe afd.); Schermeer 40,6; Assendelft 37,4; Bur- gerbrug 36,9. Texel had er 11,2 pet., hetgeen zeer gunstig afsteekt bij het gemiddelde, dat 26,2 bedraagt Vorig jaar was het reactie- percentage minder hoog, n.l. 23,8 pet. Dit is te verklaren door de toetreding van nieuwe afdeelingen, waarbij er een was met 50,2 pet. reactie. Het verslag vermeldt voorts, dat in 16 van de 20 afdeelingen welke nu vijf jaar lid zijn, thans een belangrijk pet. minder reactie hebben. Te Opmeer daalde het van 24 tot 4 pet. St. Maartensbrug van 25 tot 2,6 pet. Verstrekking van verduurzaamd vleesch. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat zij, die op grond van hunne behoeftige om standigheden, in aanmerking meenen te komen voor nieuwe bonbladen, tegen in wisseling waarvan goedkoop verduur zaamd vleesch kan worden gekocht, zich daartoe kunnen aanmelden bij een der sub-commissies van het plaatselijk Crisis comité, De subcommissies zullen daarvoor zit ting houden op Maandag 26 Februari a.s. des avonds 8 tot 9 uur te den Burg; ten Raadhuize; de Cocksdorp: in de O.L. School.; Midden-Eierland: in de O.L. School; den Hoorn: in -de O.L. School; de Koog: in de O.L. School; Oosterend: in de O.L. School; Oudeschild: in de O.L. School en de Waal: in de O.L. School. Zij, -die in de werkverschaffing reeds bannen ontvingen, behoeven zich niet aan te melden. Aan de commissies zal moeten worden ojTgegeven de grootte van het gezin en heT nauwkeurig adres (ook huisnummer.) Texel, 23 Fjebruari 1934. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. Eenige kennisgeving voor Texel. GEBOREN: WILLEM MARIE JOHANNES, zoon van S. RIJK en M. RIJK—voa Pickartz. Den Burg, Texel, 23 Febr. 1934. GETROUWD: S LAP Kz. en J. J. LAP—Toolens, die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. den Hoorn, Febr. '34. cn LXl rjn rel EB E E Ef] f» hopen onze geliefde Ouders L. DEN BRAVEN en g K. DEN BRAVEN -Knol hun 25-jarige Echtvcreeniging te herdenken. gj Namens hun Kinderen, gj J. Bonne-den Braven. Ë8 C. Bmne. ffl K. Groenhof-den Braven S Jb. Groenhof. gj De Koog-Texel Febr. 1934. Door misverstand eerst lieden geplaatst. Heden behaagde het den Heere van leven en cloqfl van onze zijde plotseling weg te nemen, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, KLAAS DRUIF, in den ouderdom vin ruim 75 jaar. De wetenschap, bat hij thans juicht voor den troon van God, le nigt onze smart. Uit aller naam, Wed. K. DRUIF-Biesheuvel. Oosterend, Texel, 17 Febr. 1934. Wij verschaffen u zonder prijs- verhooging een abonnement op IEDER gewenscht blad. BOEKHANDEL PARKSTRAAT De naam RINGERS op de verpak king is waarborg voor le kwaliteit CACAO. Prijs 55 ct. p. pond. Banketbakkerij J. H. KIKKERT .ik gebruik Maggi's Aroma, het practische smaakverbete- ringsmiddel, dubbel zoo graag nu ik weet, dat het uit een Amsterdamsche fabriek komt, waar honderden Nederlanders onder gunstige arbeidsvoor waarden werkzaam zijn. HET MERK VAN KWALITEIT Wilt gij verzekerd zijn van prima Vraagt dan naar eieren bij P. BOON, Melk-, Boter- en Kaashandel. DINSDAG 27 Februari (wit programma) DONDERDAG 1 Maart (blauw programma) Opgevoerd worden Eénakter door Nolst Trenité. Operette in twee bedrijven door Mart. Schuil. Plaatsbespreken beide keeren op de dag der uitvoering 10 c. p. p. Aangifte 1—2 uur, precies 2 uur loten. op Zaterdag 4 Maart ramiddags 2 uur (van s.s. Oakford); benevens kachels, wasehbakken, buffet, kast enz. a contant. Jb. VAN DER KOOIJ, de Cocksdorp 44, Texel.

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 6