gevulde koeken Gordijn Velours AANNEEMJAPONNEN met bijpassende hoeden S. HERSCHEL Hotel-enPensionhouders Texelsche Esperanto Federatie „Kune ei Venkos". Bakkerij DE HOOP veldsmidse met rookkap. Pap van Boon, dat is je uitkomst in zeer groote sorteering en lage prijzen. Koningstr. 88, tegenover Witte Bioscoop Speciaal adres voor 5 en 2\ ct. per stuk. Fantasie gordijnstof Nieuw Go^'m^mituren afscheidsavond uitgesteld Drukkerij TEXELSCHE COURANT. TE KOOP: E. BOEKEL. Indanthren en lichtecht. ,/v- '.t.'voudigd de' - borden houdt nog steeds aan. Daaruit. ©O© zijn goede wegen een la-ndsbe- lang. ©O© Goede wegen brengen welvaart. In verband met het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder is de tot WOENSDAG 28 Maart a.s. 's avonds 8,15 uur precies in Schouwburgzaal K. PEN Twee minuten op de driepit Even roeren, klaar is Kees even roeren, Kiaar is i\ees In een jachtende schoonmaakrace. Medcdeeiingen Minimi van Texels Bioscoop-Theater llllllilllllUiilllllllllliiHSillilllllllllillllllllliriilülllillilillillllI IK HEB EEN MEN5CH GEDOOD. Dit hoofdnummer van het programma van vorige week heeft algemeen een uit stekende indruk achtergelaten. De film liet niet ina diepe ontroering te weeg te brengen en werd ook terecht om haar nobele, opbouwende strekking door ieder in biezondene mate gewaardeerd. Van ge heel andere aard is het hoofd nummer van hiet nieuwe programma, waarvan in de beidie voorgaande voorstel lingen reeds een voorproefje werd gege ven. De film is getiteld MOVIE CRAZY en geeft een dol-vermakelijke reeks avon turen te aanschouwen van een jongeman, die door toevallige omstandigheden tot- filmster wordt verheven. Hij raakt daarbij verliefd op een Hollywoodsche schoome, maar maakt het zich erg moeilijk door zijn domheden. Het geluk is niet met hem en zoo zien we liern in de meest benarde situaties. Het zou niet verstandig zijn alle avonturen te verklappen, welke hij beleeft. Gij moet ze z-elt gaan zien. Wanneer ge deze films weet te waardee ren en dat zijn ter velen zult ge een hoogst amusante avond doormaken. Wan neer Harold op een feestavond bij ver gissing de jas aan krijgt van een gooche laar waaruit op ongelegen oogenblik- ken muizen, konijnen, enz. te vo'orschijn komen, ontstaat een paniek van belang, idie een onovertroffen uitwerking heeft. Ze wordt echter overtroffen door de ge beurtenis aan boord van een schip, dat door een ongeval vol water loopt. Het is Oiin te brullen te zien hoe Harold zich deze pijnlijke situatie tan nutte maakt om de plaats in die filmwereld te bereiken, waarnaar hij zoo lang vergeefs heeft ge zocht. O Maar bij deze film blijft het niet. Gij krijgt ook nog LOUIS DAVIDS te zien en te hooren. Dat wil wat zeggen. Voetbal- vrienden kunnen zicli nu reeds verheugen o-p spannende tafereel-en uit de wedstrijd Holland-België, welke mede vertoond zul len worden. En dan zijn er nog Doch laat ons niet alles vertellen. Het is een programma, dat het weer zal DOEN. Buonestaak". W UJ||1 J-. gen, ga naar „Bulletje en N.V. T. E. M. Defecte electrische apparaten kunnen radio-storingen veroorza- ken. ©<t VERKOÖr«uJ> It 0 R Door de Bestunen uer Landbouworga nisaties werden iele huiden van lammeren, schapen en kalveren bij op-e-nb. inschrij ving verkocht. Hoogste inschrijvers wa ren Gebr. Rijk: Lamsluiideii 15 ct. Kalfshuid-en 65 ct. Schapenhuiden 1071/2 ct. Deze prijzen gelden, blijkens het in- schrijfbiljet, voor „volledige huiden van op tijd geboren dieren". De schapenhuiden zijn NIET gegund. De Besturen geven de leden in over weging ter vereenvoudiging van de admi nistratie CONTANT te laten betalen. Officieel vellLngsberlöht der Coop. P.T.V. „Texel". In de afgeloopen week trokken de prij zen der eieren een weinig aan. Op de Maandag gehouden veiling werd voor de wicht tot en met 62 Kg. 510 ct. peb honderd stuks meer betaald. Zwaardere eieren waren in prijs vrijwel gelijk aan de vorige week. Het is te hopen, dat deze prijzen zich in de volgende week ook zullen handhaven. DE KOOG. TEEKENONDERWIJS. We zouden nog eens terugkomen op de nieuwe teekenmethode, welke de heer Borst, hoofd der school alhier, ontworpen en hier ingevoerd heeft. Onze beschou wing zou de indruk kunnen wek ken, dat het teekenen niet meer dan een „trucje" geworden is, daar de leerlingen gebruik mogen maken van te voren in ruiten verdeeld papier en van een z.g. stelraam (een rechthoek van latten, door draden in meer of minder groote vierkanten verdeeld), welk raam tusschen de jeugdige teekenaars en het model wordt geplaatst. Inderdaad valt het zoo zelfs een middelmatige leerling niet moeilijk in weinig tijd een behoor lijke schets van een of ander model aam het papier toe te vertrouwen. Dat stel raam blijft echter niet in gebruik. Eerst worden de ruiten grooter gemaakt, later worden maar enkele ruiten daarop aan gegeven. Achtereenvolgens worden de leerlingen meer steunpunten ontnomen. Het oog moet geoefend worden en de leerling langzamerhand met grooter moei lijkheden vertrouwd worden gemaakt. De resultaten van de nog weinig talrijke les sen, door de heer Borst volgens zijin eigen methode aan zijn leerlingen gegeven, wet tigen het vertrouwen, dat het teeken- onderwijs op deze wijze een groote stap vooruit wordt gebracht. EERSTE KIEVITSEI. Zaterdag weid door de heer Zoetelief op hoeve Vredelust. nabij de Koog het eerste kievitsei gevonden-. Het werd ver kocht aan de handelaar A. Plaatsman, te den Burg, die er f 1,voor betaalde. Voor de avondvoorstelling zie adv. zijn nog maar 25 kaarten beschikbaar. Ook „De wereld op zijn kop" ontbreek! het dus niet aan belangstelling. Visscherij. Aangevoerd aan de vischafslag alhier 20 Maart: 2192 Kg. wulken 8—11 ct. 572 Kg. garnalen 2426 ct. 21 Maart: 1196 Kg. wulken 8—11 ct. 490 Kg. garnalen 2529 ct. 22 Maart: 1200 Kg. wulken 8—11 ct. 388 Kg. garnalen 2024 ct. 23 Maart: 1932 Kg. wulken 8—11 ct. 291 Kg. garnalen I8V219V2 ct. 24 Maart: 1118 Kg. wulken 8—11 ct. 400 Kg. garnalen 12ys—14 ct. 26 Maart: 1029 Kg. wulken 8—11 ct. 997 Kg. garnalen 710 ct. De garnalenvangst is van korte duur geweest, want de visschers hebben bericht ontvangen, dat -de aanvoer van garnalen naar Parijs moet worden stopgezet, daar de garnalen gecontingenteerd zijn en het toegestane kwantum was bereikt. Niet voor a.s. herfst zal opnieuw kunnen wor den ingevoerd, daar verzending gedurende de zomer practisch onmogelijk is met het oog op bederven. Enkele visschers zullen hun geluk nog eens in Engeland probee- -ren, doch door de lage stand van het) pond en de hooge invoerrechten is d-e kans op een ©enigszins loonende prijs -daar ook gering. De visschers zijn dus weer tot werkloosheid gedoemd. Was het de vraag, of er een dagloontje verdiend zou worden als de h-eel-e vloot aan het garnale-nvisschen zou zijn gegaan, thans, is het vast onmogelijk. SPORTNIEUWS. Nogmaals vestigen we d-e aandacht op de wedstrijd Texel 1KW 1 om de Rauchbeker. Dit ka-n -een mooie wedstrijd worden. Houd dus uw middag vrij. Voor adsp. zijn een tweetal adsp. elf tallen uitgenoodigd. Of dit echter slagen zal, weten we nog niet. Het terrein is weer klaar. Laten we ho pen, dat h-et aan h-et sucoes onzer elftal-, len ten goede komt. We wijzen er de le den op, dat voorloopig nog van enkel; doeltrappen zal moeten worden afgezien. Als de voorteekenen ons niet bedriegen, zullen we spoedig in het bezit van, eeiy speciaal oefenterrein zijn. Zoo eenigsziins mogelijk, zal op een der Paaschdagen nog -een oefenwedstrijd ge speeld worden tusschen 2 Tex. ploegen. Elftallen in volgend nr. D.D. AANWINSTEN TEX. MUSEUM. Munten, Huizinga; Mantelmeeuw, R. Schaap; Zeekoet, Gebr. v. H-e-erwaarden grijze kraai, J. Usi; imktvisch, J. Jellema en J. Vermeulen; ouderwetsch scheerbek ken, P. Uitgeest; oude knipprent, mevr. OUDESCHILD BULLETJE EN BOONESTAAK KOMEN Wie zou ze niet kennen, de twee le venslustige knap-en, Bulletje en Boone- staak, twee vrienden, even onafschei-delijk als de Siameesche tweelingen. In het stuk, dat "De Jo-nge Spelers" hier 2e Paaschdag komen opvoeren, zien we Bul letje en Boonestaak aan boord van h-et schip, waar zij zich als verstekelingen hebben verstopt. Ze worden ontdekt en het resultaat is, dat zij de verdere reis moeten meemaken. De she ken navertel len, -die zij uithalen, is niet mogelijk; ge moet het gaa-n zien. Alle matrozen aan boord, de kok en de koksmaat, Ouwe Hein, allen worden h-et slachtoffer van hun schelmenstreken en hun jeugdige overmoed. Ied-er kan de snaken nu in levenden lijve aanschouwen en genieten van hun levenslust. En liet zijn heusch hiet alleen de kinderen, 'die belang stel-, len in hun lotgevallen. Ook ouder-e men- schen kunnen van dit kostelijke stuk mee genieten. Het is dus een voorstelling voor kinderen van 6 tot 80 jaar. Alle be kende figuren uit de krantenvertelling ver- schijnen ten toomeele, van de koksmaat Alle voorkomend drukwerk levert vlug, net en billijk Desgewenscht met foto of teekening van uw bediijf. Ook in kleur. OOSTEREND. ROUWDIENST. In een plechtige samenkomst is alhier Maandagavond het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder herdacht. Er werd veel belangstelling betoond. Ds. Van der Leer sprak naar aanleiding van Ps. 45 vers 15a: „In gestikte kleederen zal zij tot de Koning geleid worden". D. NIEUWBOUW. V-oor rekening van de heer P. Vonk wordt aan -de Oosterw-eg ee-n -nieuw woon huis gebouwd. Het werk is onderhands aanbesteed en wordt uitgevoerd door met selaar Jn. Trap, timmerlieden G-eb. Tim mer; schilders C. Timmer en Zn. T). JAARVERGADERING J.V. OP G.G. De J.V. op Geref Grondslag alhier belegde Donderdag haar jaarvergadering. Het gebouw was bijna geheel gevuld met belangstellenden De voorz., de heer H.P.Bolt, heette-de aanwezigen welkom. Spr. gewaagde van de dood van H.M. Koningin-Moeder. Het Vaderland is in rouw. Koningin Emma was een uitnemende vrouwe en ons volk heeft danook veel verloren. Altijd heeft zij zich een echte Landsvrouwe getoond. Toen haar bij haar aftreden als regentes een nationaal huldeblijk werd aangeboden, tonum gn-jr- jp» „.aiiju-ssau-Oord. Gezongen werci Ps. 119:5.. Voorz. ging voor in gebed. Gelezen wend 1 Sam. 29. De secr., penningm. en bibliothecaris geven hun jaarverslag. Vervolgens spreekt de heerA. v. Groningen over 1 Sam. 29, 30 en 31, waarin wordt verhaald, hoe David zich in een moeilijke positie be vindt, -doordat hij met de koning der Fili stijnen zal moeten strijden tegen zijn eigen volk; tegen Israël. Op het critieke moment komt er uitkomst. Hoofdstuk 31 vermeldt de strijd der Filistijnen tegen Israël, i-n welke strijd -de koning van Israël, Saul, en zijn zonen d-e -dood vin-j den. Er wordt met aandacht geluisterd, Velen wisselen -nog van gedachten met -de inleider. Na een korte pauze worden twee coupletten va-n het Bondslied gezongen, waarna de heer Jn. Daalder spreekt over „De J.V. en haar arbeid". Inleider gaat uit van Ps. 119:5. „Waarmede zal de jon geling zijn pad, door ijd-elh-een omsingeld, rein bewaren?" Spr. schetst het leven van -de jongeling, staande te midden in de wereld van beroering en verwarring, „door ijd-elh-een omsingeld". Zijn ee-nig houvast is ,,'t heilig blad", waarvan Ps., 119 sproeict. Daarom zal iedere jonge ling van Geref. levensopvatting als lid van de J.V. moeten werkzaam zijn on-der biddend opzien tot Hem. Als afgevaardigde uit den Helder ver krijgt nu de heer Tackema het woord - Spr. brengt -namens de vereen, zijn geluk'- wensch-en over en drukt er zijn spijt over uit, dat Texel nog steeds niet bij de Bond is aangesloten. Hij toont v-erder aan,van welk groot belang het werk der J.V. in deze tijd is. Beginselstudi-e is nu meer dan ooit geboden. De voorz. dankt -d-e spreker, waarna de heer A. v. Groningen laat zingen Ps. 130 vers 2 en voorgaat in dankgebed. D. DEN HOORN- Een bie/o-ndere clivia. Als een biezonderhei-d deelt men ons mee, dat ten huize van de heer A. B0011 alhier een clivia van groote afmetingen in bloei staat. Ze vertoont drie bloemste len rn-et tezamen 42 bloemen (resp. 16 14—12.) WODAN MEINE I Door de Stienenver-e-eniging alhier is aangekocht de stier Wodam Mein-e I, af stammende uit -de bekende Friesch-bloed- lijnMein-e—Jonge Mei-n-e 4 Jonge M-ei-ne 22. Jonge Mei-ne I is gefokt door de heer Donker te Hoogwoud. Productie Mi. 2 j. 4633 Kg. melk, 181 Kg. vet, 204 Kg. boter, 3,91 pet. vet, 358 m.d. 92 id.-d. 2 j. 4160 Kg. melk, 159 Kg. vet, 3,82 pet. vet, 280 d. B. J. V.M. 2 j. 4262 Kg. melk, 175 Kg. vet, (198 Kg. boter) 4,11 pet. vet., 330 dagenj 3 j. 4835 Kg. melk, 188 Kg. vet, (213 Kg. boter) 3,90 pet. v-et., 280 dagen. 4 j. 5283 Kg. melk, 205 Kg. vet, (234 Kg. boter), 3,92 pet. vet, 330 dagen. M.M. 2 j. 4153 Kg. melk, 161 Kg. v-et (1S2 Kg. boter) 3,S8 pet. vet, 321 m. d. 28 dr. -dagen. 5 j. 5451 Kg. melk, 202 Kg. v-et, (229 Kg. boter), 3.71 pet. vet, 317 m.d., 49 idr. dagen. K. L. VAKSCHOOL voor Meisjes Den Hel der. Aan h-et jaarverslag 1933 ontleen-en- we, dat het aantal leerlingen 2-j. cursus 31 Dec. bedroeg 131, opleiding Huisnaai ster 35, idem 2e jaar plus opleiding cos- tuumnaaister 18, opleiding huishoudster 8, opl. hulp in de huishouding 17, diverse cursussen 180. Het schoolgeld moest aanmerkelijk verhoogd worden. De oplei ding huishoudster moest worden opgehe ven, maar opl. hulp in de huishouding' kwam hiervoor in de plaats. De leerlingen maakten een excursie naar de proefzuivel- boerderij te Hoorn. In de school werd- een voordracht over het versieren van Kersttafels gehouden. Het internaat telt behalve directrice en huishoudster drie leerlingen.

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 10