GOÉD DRUKWERK ÈÉN STIMULANS VOOR )W ZAKEN Illllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllll Mededeelingen llllllllllll llllllllllll van Texels Bioscoop-Theater llllllllllll UIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHnilllllllllll DE WEG NAAR LIEFDE. (The Way to Love). Een amusante Chevalier-film wacht onze bezoekers thans. We geven hier de inhoudsbeschrijving: „Bent u gelukkig? Neen? Bezoekt dan •Professor Bibi, 17 Rue Canton". Dag in dag uit sjouwt Frangois (Cheva lier) door Parijs met het zware boind op zijn rug, maar in zijn hart is het laatste; sprankje geluk gedoofd. Want Fr. heeft een ideaal, dat maar niet in vervulling wit gaan. Hij wil officieel erkend gids voor vreemdelingen wonden. Dit leed is echter niets vergeleken bij de smart, die heml wacht, als hij Madeleine ontmoet. Made leine is een allerliefst meisje, dat a'ls le vende schietschijf fungeert voor Pedro,, die als messenwerper optreedt en Made-; leine beschouwt als zijn persoonlijk eigen dom. in Professor Bibi's woning krijgt de arme Frangois de attenties te verduren van Anne-Marie, een welgevormde jonge schoone uit de provincie. Beangst door haar attenties, vlucht Fr. de straat op, waar hij een klein wit hondje en Made leine, door de woeste Pedro met een handvol messen achtervolgd, van een wisse dood redt. Fr. neemt beide vonde lingen mee naar huis. Hij krijgt daar echter bezoek van Pedro en ide agent Chapusard. Chapusard bedreigt Fr. met arrestatie, als Madeleine niet met Pedro haar wettelijke voogd, meegaat. Om Fr. te helpen, gaat het meisje inderdaad mee, maar 's avonds komt zij terug. Dan wondt krijgsraad gehouden in de vriendenkring en men besluit, dat Madeleine alleen vei lig zal zijn als zij getrouwd is. Fr. voefi' zich voor haar verantwoordelijk en biedt haar ridderlijk zijn hand. De volgende morgen krijgt Fr. een aanbod om als gids op te treden. Terwijl Fr. vol trots zijn examen als gids aflegt, gaat Madame Bibi aan het werk om zijn huwelijk met Madeleine on mogelijk te maken. Bibi, die in de gaten, heeft, dat er iets niet pluis is, komit achter het snood© complot en wijdt Fr/ in zijn geheim in. Samen trekken zij op onderzoek uit, en dan vindt Fr., na een onverwachte worstelpartij Madeleine te rug in haar oude positie: mikpunt voorde' verraderlijke projectielen van Pedro, de messenwerper. Fr. verwijt haar, dat zij. Madame Bibi's woorden onvoorwaardelijk geloofd heeft. Een mes scheert rakelings, langs zijn neus. Hij ineemt een mand op om zich te beschermen,, en stevent op zijn vijand af. Door een overwinning sterk ge maakt, overwint hij tenslotte ook Pedro, die knarsetandend het onderspit moet del ven. Frangois aftocht met de gelukkige Madeleine is een triomftocht, die men in Parijs niet gauw zal vergeten. In het Filmjournaal is deze week op genomen de voetbalwedstrijd BELGIE— HOLLAND. o In volgend nummer: „Een FILMSTER- REN-PUZZLE" met als prijs: gratis bi-> osooopbezoek. VRAAGT ONS PROEF EN PRIJS DRUKKERIJ TEXELSCHE CRT. SPORTNIEUWS. Voetbal. Vrijdagavond laatste .post kregen we bericht, dat Texel 1 voor de kamp. comp. naar BKC 1 moest. Enkele spelers bleken niet beschikbaar, terwijl er tenslotte nog een wegbleef. Met 10 man werd dus de reis aanvaard. De pogingen om Rein mee te krijgen, mislukten, omdat hij niet thuis was. Dan maar met 10 man en een schepje er op. Bij eensgezind willen is veel moge'lijk: met 54 werd gewonnen, -dat zegt voldoende. Vrij spoedig neemt T. de leiding, als Arie doorgeeft naar W., die onhoudbaar- inschiet. Dan schiet Theo een toege speelde bal tegen de bovenlat. Vandaar belandt de bal via de rug van de keeper) in het doel en het is 2—0. Bij een B-aan-1 val moet Dik voor de eerste maal vis-, schen 21, maar nog voor de rust heeft Theo de stand op 31 gebracht dooi) een corner te benutten. Na de rust weten; de gastheeren de achterstand te verklei nen, maar dan- is het T. weer, die doel punt: 42. B. werkt Dik met bal en al in het doel, Mooie heeft zeker heel wat oogen open gemaakt voor dit soort aan vallen, 43 en weet het zelfs tot 44 te N V. T. E. M. 0 Schenk nooit uit een waterketel 0 e.d. zonder eerst de stroom uit 0 0 te schakelen. brengen. Als er nog een paar minuten te spelen zijn, zorgt W. voor no. 5 en speelt Texel een gewonnen partij. Bravo, man nen. De eerste klap is een daalder waard. Dit geeft moed. Alle spelers hebben zich uitstekend geweerd. Nadat het verslag van D.D. reeds gezet was ontv.ngen we van andere zijde (D.|C. D., een der oudste supporters) nog een schrijven, waaraan we nog ontkenen, dat namens de Vereen, bij monde van W.W. aan het jubileerende B.K.C. een fraaie bloemenmand wend aangeboden. Alle moeite werd nog aangewend, eerst te den Helder, later op Wieringen, om R. Ran mee te krijgen, daar maar 10 spelers pre sent wanen. Men trof hem echter niet thuis. Op tijd kwamen we te Bneezaind aan. Onze verwachtingen waren niet hoog ge spannen. Een zwak elftal scheen het met 4 invallers, een 3e klas keeper en boven dien ,nog 2 veteranen, wier beenen niet zoo lenig meer 'zijn. Verlies was de alge- mieene opinie. De feiten logenstraften dit echter. Een groot aantal belangstellenden, waaronder slechts 3 onzer supporters, was aanwezig. Op tijd werd door de scheidsrechter, die goed voldeed, geflo ten. Er ontwikkelde zich al direct een ViUg en goed spel, met de onzen iets in de meerderheid. Het gelukte ons een 30 voorsprong te krijgen. Daarna begon B. KjC. in te loopen. Het werd 43 voor BKC., daarna 4—4. Het ging nu om 't winnende puntje. Ongeveer 8 minuten! voor het einde scoorde Winter het over winnende puntje. Dit laatste was een ju weeltje van een goal, onhoudbaar. Men was nn BKC wel wat down door de voor Texel 1 zoo gunstige uitslag, doch ze waren sportief genoeg om dit .gelaten te e'iragen. In 't algemeen werd er fair ^ge speeld, behalve toen onze keeper met bal en al als een vodje papier achter in dei goal gesmeten werd. Was dit, omdat men geïrriteerd was door het prachtig keepen van deze boy, waarvoor ieder lof had? Van de 5 puntjes wenden er drie door- de jeugdige tnidvoor Lap, en 2 door de heer Winter gescoord. Het spel was van onze kant goed verzorgd. Allen hebben uiterste best gedaan en verdienen daar zeker een woord van lof voor. Dat ze het tot een overwinning brachten is een mooie prestatie, die ze alleen verkregen,, door hun zwoegen en weï overlegd spel. Dat onze supporters, de laatste door Winter gemaakte goal luid toejuichten, is te begrijpen, hoewel natuurlijk 40.000 dit hadden kunnen doen. We vertrokken na afloop in een reuzenstemming. o Om evenover zes vangt de wedstrijd Jun. Comb.—proefelftal Texel adsp. A. aan, hetgeen een pittige wedstrijd gewor den is. Einduitslag, na verlenging van 15 min., 6—6, hetgeen pleit voor de voor hoeden. Bij de Juniores werd in de voor hoede dikwijls heel goed gespeeld. PietN. en P.K. lieten zich dikwijls van hun goede kant zien. Bij T. adsp. speelde Wim op de rechts buitenplaats een goede partij, terwijl Piet Keesom, in het begin veel te langzaam, later toch zeer gevaarlijk bleek. Dick moet komen trainen: balcontrole en schotvaar digheid zullen hem bij z'n snelheid tot 'n goed speler maken. De backs wisselden goede met slechte momenten. K. du Porto begint zich in de voorhoede aardig thuis te gevoelen. Reeds spoedig heeft Junior een 20 voorsprong. Toch weet A. de achterstand te verkleinen, door Wim, terwijl leven later Piet K. gelijk maakt uit een goede voorzet van rechts: 22. Met de rust heeft A. zelfs een 3— 2 voorsprong. Na de hervatting maakt J. gelijk. Hij weet zelfs een voorsprong te krijgen. Een mooie voorzet van rechts wordt onberispelijk benut: 43, terwijl even later de linkshalf in eigen dodt schiet: 44. Dan nemen de Jun. weer de leiding, maar nog voor de tijd ver streken is, staan de partijen weer gelijk 55. De tweemaal 7Vs minuut verlenging brachten in de stand geen verandering. Eindstand van 'deze spannende match was dus 6—6. Zondag le Pinksterdag, 's avonds 7 uur: Texel 1Wilhelmina Vooruit, uit Amsterdam. 2e Pinksterdag, 's middags: Texel 1 Alkmaria Victrix Comb. Een prachtig Pimksterprogramma. Zoo mogelijk met muziek op het terrein. D.D. Wandelsport.: De heer Jb. Boon, de bekende krasse tippelaar van den Hoorn (22 Mei wordt; hij 66 jaar), deelt ons mee voornemens te zijn op 2e Pinksterdag een wandeltocht te organiseeren over 25 K.M. met als begin en eindpunt Oudeschild. Inleggeld 25 eb Aanmelden bij Jb. Boon, den Hoorn, no. 47. Ieder, die de tocht naar behooren vol-< brengt, ontvangt als aandenken een di ploma. De route is als volgt: Van Oudeschild na aankomst van 'de eerste boot (plm.. 10 uur') naar den Burg Pension Bosch en Duin le rust Fonteinsnol genie ten van het mooie uitzicht door de Dennen Noordvlak Tentpad 't hooge duin De Breede beklimmen, van waar men een prachtig uitzicht heeft over de Meeuwenkolonie naar het strand, wandelen van paai' 13 naar 9 Loods- mansduinslag Loodsmansduin beklim men genieten van het verrassend mooi uitzicht van deze hooge top naar den Hoorn, waar de tippelaars door de leden van de Zwaluw zullen wonden begroet rust in Loodsmanswelvaren Hoorn- derweg Z.-Haffel Doolhof even rusten en daarbij genieten van het mooi panorama, dat zich ook hier voor het oog ontrolt Nieuwe weg Haven. Uitreiking van de diploma's zal plaats hebben 'in het Stoombootskoffiehuis. Er, zal voor gezorgd wonden, dat deelnemers Van de vaste wal die in grooten getale, verwacht worden, met de laatste boot het eiland kunnen verlaten. Het zal, be sluit de heer Boon, een wandeltocht wor den, waarbij door rust op de mooiste ounten de deelnemers een uitstekende in druk krijgen van het overvloedig natuur schoon, dat ons eiland biedt. We hopen, dat de heer Boon straks een groot aantal deelnemers mag tellen. Als bijkans 66-jarig wandelsport-propagan dist vrijwel steeds van de partij waar op Texel of in de kop van Noordholland een wandeltocht gehouden wórdt ver dient hij dat zeker. Weet gij wel, dat hij) krasse tippelaar, de borst zou kunnen sieren met bijkans 30 onderscheidingstee kenen, hem navolbrachte tochten uitge reikt? Wie van de jongeren doen hem dat na? N.V. T. E. M. 0 0 0 0 Gebruik in het voorjaar een straal- 0 kachel voor tijdelijke verwarming. 0 0 0 SCHOOLVOfeTBAL. Uitslagen: EierlandOLS B 0—0; De CocksdorpOLS A 12; Den Hoorn— RKS 1—2; De Koog—Chr. School 0-9. Doordat Oudeschild vanmiddag eerst om half 5 kaïn spelen wordt het program ma gewijzigd als volgt: in den Burg: 2.30—3.30 RKS ACocksdorp. 3.304.30 Chr. SchoolEierland. 4.30-5.30 OLS B—Oudeschild. In de Koog: 2.30—3.30 De Koog—RKS B. Voor a.s. Zaterdag gée'n wedstrijden in verband met Pinksteren. JAARVERGADERING. Maandagavond hield S.V. Texel in de Oranjeboom haar jaarvergadering met 27 leden en ©enige donateurs. Voorz. D. Dapper herinnerde ©r aan, dat het deze avond juist 22 jaar geleden was, dat de Vereen, werd opgericht. Een dubbel ge denkwaardige dag, omdat het afgeloopem jaar een zeer goed is geweest. Voor het eerst werd met drie elftallen in de Comp. gespeeld en met lang niet gering succes. Na lezing notulen las W.Winter, bij afwezigheid van de 2e seer., Niek Ran, het jaarverslag, waarin de voornaamste gebeurtenissen van 1933 worden geme moreerd, de teleurstellingen zoowei als de blijide voorvallen. Het 3e elf tail ein digde de comp. op de 2e plaats in zijn afd.; het 2e op de 3e plaats; het le moest met bescheidener plaatsje genoegen ne men. Voor athletiek bleek geen animo te bestaan. Misschien in 1934? De elftal* comm. had nogal wat critiek te hooren. 'Het is ook een ondankbare taak, welke die comm. te vervullen heeft. Wat meer waardeering voor haar werk is wel op haar plaats, daar toch alleen het belang der Vereen, haar leidt bij de keuze dei- spelers. Penningm. G. Dros brengt bet finairt:. verslag uit: In kas was f 82.83. Contributie f383.50. donateurs f334, comp. wedstr. f491,15, vriendschap, wedstr. f 439,05, verpachting f 238,19, reisgeld f36.70, enz. Totaal f2116,48. Uitgaven f2138,37 (huur en onderhoud f823,63, wedstrijdonkosten f58.74, reis kosten f330,78, contrib. Bonden f273,86, drukwerk f79,31, onkosten 9ecr. f42.18,; alg. onkosten f 199.24, materiaal f89.37). Tekort f21,89, maar belangrijke bedragen schuld zijn betaald en flinke afschrijvin gen toegepast. De controleurs Egb.' Lap en W. v. Zeijlen bevonden alles in orde. Aan de penningm. wordt voor zijn om vangrijk werk dank gebracht. Als beheerder van de tribune brengt Jb. Buijs verslag uit: Opbrengst vaste plaatsen f87, losse f52,55; was in kas1 f36.37. Totaal f 175.92. Uitgaven: afbe taald aan J. Daalder f 100, assurantie f4.20. Batig saldo f71.72. Opbrengst vaste en losse plaatsen was over 1932 hooger. Bij monde van Ant. Verheijen breqgt de Comm. voor de Feestavond verslag uit., waaruit we nog eens hooren hoe deze avond werd voorbereid en hoe goed deze slaagde. Ook Jb .Buijs en Ant. Verheijen oog sten de lof der vergadering. BESTUUR. De heeren Dapper, Winter en G.Dros, worden met bijna alg. stem men herbenoemd. In de vacature Niek Ran wordt op voordracht van het bestuur Alb. Dros Pz. benoemd. In de plaats van secr. A. Dros Az. wordt na herstemming benoemd Niek de Graaf. De voorz. drukt er zijn spijt over uit, dat de vergadering de secr. niet heeft herbenoemd. Hij toch heeft de Vereen, gedurende tal van jaren ook in de moeilijkste tijd, ijverig ge diend. Niet zelden stond hij alleen voor al het werk. Nu de secr. aftreedt, breng ik hem, aldus de voorz., namens het be- stuur oprecht dank voor het vele en verdienstelijke werk door hem gedurende zooveel jaren verricht. Voorz. stelt ver volgens de vergadering in kennis met een schrijven van secr. A. Dros, waarin deze meedeelt, als bestuurslid te bedanken, doch de Vereen, met belangstelling te zullen blijven volgen. Het Bestuur had ge- gemeend, dit schrijven niet te moeten voorlezen. Het had met de mogelijkheid van een tweede candidaat geen rekening gehouden en verwachtte, dat secr. Dros indien benoemd, zijn functie wel zou blij ven waarnemen. Voorz. verwelkomt de nieuwe bestuurs leden en spreekt in hen zijn volle vertrou wen uit. Behalve aan secr. Dros betuigt voorz. ook zijn oprechte dank aan 2e secr. Niek Ran, voor de belangrijke steun, door hem aan de Vereen, verleend. De aftr. leden der Elftal-comm. D.Dap- per en A. Dros Pz. worden herbenoemd. De heer G.J.B. Mulder zal verzocht wor den als adviseur aan de comm. verbonden te willen blijven. In de vacature G. A. Dros, die zich niet herkiesbaar stelt, wordt in de volgende vergadering voorzien. Als trainingsavonden worden vastge steld: Maandag voor adsp., Donderdag voor ouderen. Pinksterprogram? Zie elders. Tot leden van de financ. comm. werden herbenoemd Egb. Lap en W.v. Zeijlen. Bij de rondvraag werd o.m. verzocht tijdens de wedstrijden niet voor tribune ot kleedkamers te willen gaan staan. Meegedeeld werd, dat het Bestuur te zijner tijd zal voorstellen, oud-secr. A. Dros Az. op grond van zijn verdiensten' tot eerelid te benoemen. Tevens werd in antwoord op een vraag meegedeeld, dat de bekerwedstrijden doorgang zullen vinden, zoodra De Cocksdorp als lid tot de Bond is toege laten. Met de beste wenschem voor de Vereen., de leden en het voetbalspel, sloot hierna de voorz. de vergadering. DE FLIEREFLUITERS. Men schrijft ons: Reeds geruime tijd was het VARA-be- stuur bezig om de Flierefluiters naar Texel te krijgen, doch daar het gezelschap voor het afgeloopen seizoen geheel was bezet, mocht dit niet gelukken. Om voor bet a.s. seizoen beter te slagen heeft het VARA-bestuur thans reeds besprekingen met de VARA geopend met het resultaat, dat de Flierefluiters nu October of begin, Nov. a.s. te den Burg verschijnen. De entree is voor arbeidersbeurzen vrij hoog. Daarom heeft het bestuur besloten een spaarfonds te vormen, leder, ook n iet leden kan daaraan deelnemen, desge- wenscht met 10 ct. per week. Opgave aan 'de bekende adressen (zie adv.). Voor Ou deschild gaven zich reeds 100 deelnemers op. Deze inzet is niet kwaad. De VARA zal zonder veel moeite wel een stampvolle zaal krijgen. CHR. LIEDERENAVOND. Aan het programma voor de Chr. Lie- derenavond, heden in de N.H. Kerk ak hier, aanvangende om 8 uur, ontkenen we, dat achtereenvolgens gezongen zullen worden: Lofliederen, Advents- en Kerst liederen, Liederen voor de Lijdenstijd, Paaschliederen en Avondliederen, terwijl ter afwisseling ten gehoore zullen worden gebracht „Elegie", van Joz. Schravesande, en „Chants Russes", van Ed. Lalo, beide voor cello en orgel. Een welgekozen en goed voorbereid program wacht de be zoekers op deze avona, waaraan net Hervi Kerkkoor, onder leiding van mevr. Visser- Dewald, mej. E. Dijt (cello) en de heer J. Visser (orgel) hun medewerking ver- leenen. 0 0 N. V. T. E. M. 0 0 0 KOOKT ELECTRISCH 0 Niet duurder dan op andere wijze 0 0 0 llllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllilllil ESPERANTO. IIUtilHillUlillllllfl llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ESPERANTO-MONUMENT. 17 April j.l. nam het Bestuur van de Tex. Esp. Fed. „Kune ni venkos", be staande uit leden van de Fed. v. Arb. Esp., Ned. Chr. Esp. Ver., Ned Kath. O O

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 2