Zoo zeker als twee maal twee vier is, Texels Centraal Boekhoud- en Belastingconsulentsbureau MAALLOON Vakschool voor Meisjes voor den Helder en Omstreken. Verzorging van aangiftebiljetten lil UA Reislectuur Ziel PEPERMUNT Abonneert u op dit blad. h Zoo zeker is het, dat ge op Texel beter kunt koopen dan elders. 25 cent per 100 K.G. H V. Handelmaatschappij Dros Co. Administratiekantoor A. BEERS Hl® f©fifHSitV Inschrijving leerlingen voor de Rijksinkomsten- en Vermogensbelasting. Zwaanstraat 4. Tel. 75 VERFRISCHT UW GEEST Goede lectuur voor weinig geld. FEUILLETON Emmalaan 8, den Burg. Tel. 101. Inrichten, bijhouden, controleeren van administraties, Opmaken van Balansen. ALLE BELASTINGZAKEN. Deskundig. Billijk. Beleefd aanbevelend, S. DE WAARD, Belastingconsulent. Lid van den Bond van Belastingconsulenten DAGSCHOOL. Eisch van toelating: doorloopen van 6 kl. lagere school leeftijd, voor 1 September 12 jaar. v huis- en costuumnaaister voor 0lldere leerlingen. AVONDSCHOOL. Linnennaaien, verstellen, costuumnaaien, huishoudkunde en waschbehandeling, koken. 2 avonden of 2 middagen p. vv. aanvang 1 Oct. CURSUSSEN voor volwassenen in Costuumnaaien, Fraaie handwerken, Koken, dekken en dienen. Aangifte vóór 22 Juni. Spreekuur: Dinsdag 2Va4 uur. Donderdag 7—8 uur Biljet Rijksinkomstenbelasting meebrengen. Internaat voor buitenleerlingen f 500 ot fóOO per jaar. Leest goede boeken. (ook Engelsch, Duitsch en Espe ranto) hebben we in ruime keus voorhanden. BOEKHANDEL PARKSTRAAT 46 Toen die avond de klok van de kleine kapel op het landgoed van Shapland half twaalf sloeg, stond Vennom Shapland van zijn stoel in zijn eigen zitkamer op, deed het licht uit en begaf zich naar het terras. Pas was hij buiten getneden of van achter 'een boschje trad een schaduw te voor-1 schijn, die op hem toetrad. Het was Jack. Loop op het gras, fluisterde Veimon, terwijl hij weer naar het huis terugkeerde, gevolgd door Jack. Toen zij beiden in het vertrek waren., sloot Shapland de deuren en stak niet (eender het licht aan, voordat hij de groote zware gordijnen had gesloten. Ga zetten, zei hij rustig. Als je er niets op tegen hebt, zou ik teerst wel iets door mijn keelgat willen] gieten. Ik heb een eind geloopen. Shapland nam een glas van een tafeltje en zette het binnen Jack's bereik. Ga je gang, zei hij. Jack ging da-nook inderdaad op over vloedige wijze zijn gang en hief het geheel gevulde glas op; hij knikte tegen, zijn gastheer en dronk het snel leeg. Nu kunnen wij beginnen, zei hij op gewekt. Hij keek zijn gastheer aan, als verwachtte hij, dat deze zou aanvangen. Doch Vemon begreep de waarde van het stilzwijgen en was besloten, dat Jack hem eerst zou vertellen, wat hij op het hart had. Jack wachtte een oogenblik en begon toen te grinniken, als begreep hij de be doeling van zijn gastheer Ik wou eens praten over dat inko men, zei hij. 'Hoe bedoel je dat? vroeg Shapland1; zoo onverschillig als het hem mogelijk was. Ik zei toch, dat je niet in Engelandl moest Zeg schei nou toch alsjeblieft uit met die praatjes, viel Jack hem ruw in de rede. Dat hebben we vanmorgen al af gehandeld. Ik moet wel in Engeland zijn en jij bent de man, die voor het geld zorgt. Je verwacht toch zeker niet, dat ik je dat inkomen verschaf Jack knikte. Ja, genoeg om me er goed van te laten leven en me tevens instaat; te stellen met een schoener zoo'n beetje tusschen de eilanden te kruipen om te voorkomen, dat ik stijf wordt van het nietsdoen. Je verwachtingen zijn nogal beschei den, spotte Shapland. Maar waarom ik' dat zou doen, heb je me nog niet verteld., Ik heb je toch, zou ik zeggen, goed be-i taald voor die onderneming in Nieuw- onder scheikundige confröle VOOR DE JEUGD. KAPITEIN KLAKKEBOS OP DE LEEUWENJACHT, Door G. TH. ROTMAN. 23. Onbekend met het onheil, dat hij had gesticht, zette de kapitein zijn schiet oefeningen voort. Behalve koeien, was er achter 't struikgewas nog een boerderij De boer lag lekker lui in zijn hangmat, terwijl zijn vrouw de wavch deed. Het was een liefelijk, vredig tooneeltje 24. Ach, hoe wreed werd de rust ver stoord. Een der kogels van kapitein Klakkebos- trof precies het touw, waar mede de hangmat vastgemaakt was, en nog wel aan 't hoofdeinde, zoodat de boer met z'n hoofd in het lekkere, vette sopje viel. Hij had dus meteen z'n Za- terdagsche beurt beet. Guinea? Maar nu moet je me nog ergens an ders voor betalen, glimlachte Jack. Shapland twijfelde heelemaal niet aan hetgeen 'de ander bedoelde, doch hij bleef zich van de domme houden, teneinde te weten te komen, in hoeverre de ander op de hoogte was. Wat bedoel je toch? vroeg hij. Ikr wou dat je maar eens duidelijker Goed, ik zal duidelijker zijn, lachte Jack. Zoo duidelijk als je maar wilt. Hij zette zich gemakkelijk in zijn stoel en begon: Je herinnert je zeker nog wel de inboorling Joey, die ons op onze ex-I peditie vergezelde Neen. Die inboorlingen leken alle maal op elkaar, antwoordde Shapland. Juist, die ©ene zal je je toch moeten herinneren. Hij kwam van een der omlig gende eilanden, was een oud-bediende van mij en sprak ©en weinig gebrekkig' Engelsch. Overigens een kerel, waar je bij uitzondering eens volkomen op kon1 vertrouwen. Ja, en wat is er dan met hem vroeg Shapland onverschillig. Alleen dit: hij was een van üe twee mannen, mie jou naar net Kamp van Row ley vergezelden op die morgen, toen ik in de rivier naar goud zocht. Shapland's gelaat verbleekte een weinig, doch nog immer volhardde hij in zijn hou ding van onverschilligheid en onwetend heid. Je sprak me zoo juist over een in komen en nu spreek je mij over een in boorling die mij totaal onverschillig is. Je moet me niet kwalijk nemen, Cordery', maar ik zie geen verband. O neen? lachte Jack ongeloovig, en hij voegde er aan toe: Nu, dat zal binnen twee minuten wel blijken. Ik ben gekomen om je dat verband volkomen duidelijk te maken, daar ik het zeer onprettig vond; als je 'daaromtrent voortdurend in onwe tendheid zou verkeeren. Hij deed ©en paar trekken aan zijn pijp, die hij intusschen had opgestoken en ver volgde: Joey is een goede kerel, een van de beste inboorlingen, die ik ooic heb ge kend. Maar hij heeft één gebrek, dat alle inboorlingen hebben ©n hij bezit het he laas in hevige mate hij is vreesélijk nieuwsgierig. Hij keek Vemon Shapland aan, doch behalve dat diens gelaat een weinig bleek was, gaf hij door geen enkel teeken te nen, dat hij voorvoelde, wat er zou ko-i men. Hij zei niets en Jack vervolgde zijn uitleg. (Wordt vervolgd.) Opleiding v. hulp in de huishouding teEOICi.NPÓLÏ^ïSSI W j Dehalve in de bekende blauwe rollen is de echte, medicinale VS pepermunt óók verkrijgbaar in practische cartons van 1 ons inhoud. Deze cartons zijn zeer gewild voor huiselijk gebruik. Gemakkelijk te bewaren en keurig geschikt om eens te presenteeren. VS pepermunt is een versnapering, die bij oud en jong in den smaak valt. Geen enkele andere pepermunt smaakt zóó heerlijk zuiver en is zóó intens verfrisschend en opwekkend. VAN SLOOTEN N.V., LEEUWARDEN.

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 4