Doorzitten^ D11 •Ml (f* TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Geen tijd. Texelsohe Berichten Gemengd Nieuws Woensdag 13 Juni 1934. Doos 30 en 60ct. De president der Fransche Academie der Wetenschappen, de beroemde phy; o- Ioog Richet, is trots zijn 84 jaren een. enthousiast aanhanger van reizen per vliegtuig. Onlangs zeide hij tot een zjjner vrienden: ,,Het vliegtuig is oneindig aan genamer dan de trein, omdat het zoo goed als geen tusschenstations en geen rail-' stooten kent. Buitendien gaat het veel sneller. Het kent haast geen afstanden'. Op mijn leeftijd heeft men trouwens geen tijd meer te verliezen". Toen iemand opmerkte, dat hij, Richet, reisde als iemand van twintig, antwoordde liij: „In derdaad, alleen maar 4x20". De beroemde oude man heeft volkomen gelijk, wanneer hij verklaart, dat hij geen tijd meer heeft te verliezen. Als men SO jaren telt, pleegt men te voelen, dat de minuten kostbaar zijn. De minuten zijn echter altijd kostbaar, helaas ziet de jeugd dit meestal niet in. PER BLAZER NAAR VLIELAND De heer J. A. van der Vlis, den Helder, schrijft ons: Met genoegen las ik onlangs in uw blad een verslag van de nieuwe dienst, die is ingesteld tusschen de Cocksdorp en Oost-Vlieland. Waar ik tientallen malen, óók met grootere gezelschappen, de tocht over de Hors maakte, meen ik het uitstapje van harte te mogen aanbevelen. Zeker, het kan bij slecht weer wel eens) op een expeditie gelijken. Maar is dat een bezwaar voor hen, die wezenlijk van "3e natuur weten te genieten Daarom wilde ik er ook graag de aandacht eens op ves tigen, dat W. Boon, de zoon van de oud- schipper van de reddingboot Maarten Boon, nog steeds met zijn prachtige, stoere blazerschuit, reizen-den overzet van de Cocksdorp naar het begin van de Hors. Ik las in uw verslag, dat heel wat Vlie- landers er niet over te spreken zijn, dat er een auto op hun eiland is gekomen. Ik vind dat niet minder jammer, hoewel ik me begrijpen kan, dat men tot aanschaf fing van dat vervoermiddel is overgegaan. Maar zooals eigenlijk door de ware na tuurvriend de tocht over de 'Hors en dooi de Westduinen van Vlie, langs Posthuis, Oude Kooi, Vianen en Lange Palen te voet of per fiets gemaakt wordt en niet in een kwasi-modern rammelend vehikel, zoo zal 'dezelfde natuurvriend de suizing van 'de wind in de bolle zeilen van de TX 53, verkiezen, boren het irriteerend geput van een motorboot. Wie haast heeft, kieze de laatste. De trekker, de minnaar van de wijdsche natuur, hij vare met Willem Boon! „Haast" heeft men alle dagen, dat men in het „volle" leven is. In zijn vacantiedagen zoekt men wat anders. Mij 'dunkt, dat nog velen met het hechtgetim-t merde schip van Boon en met zijn be- kwame schipper, de tocht zullen maken. 8 Juni 1934. OFFICIEEL VEIL1NGSBER1CHT DER COOP. P.T.V. „TEXEL". Bij een vlugge handel waren de prijzen der eieren Maandag 10 ct. per honderd stuks hooger. dan de vorige week. De aanvoer liep in de afgeloopen week weer eenigszins terug. SPORTNIEUWS. Een groot programma is Zondag j.l. af gewerkt. Om 12 uur speelde adsp. A Texel 3, uitslag 24. Texel IN.Niedorp 32. Adsp. BZeemeeuwen "A 04. Tex. 2SVC 4—1. T. 3 speelde een goede wedstrijd en, hield ondanks de 20 achterstand, kranig vol, wat haai" de overwinning als beloo ning bracht. Adsp. A. bleef onder haar kunnen. Te veel afwachten geeft de tegenpartij de gelegenheid. Bij T. 3 werd overal hardge werkt en er was samenwerking plus een wil om te winnen. T. 1N.Niedorp is een kleine, maar verdiende overwinning geworden. T. was meestal in de aanval en het moet verwon- dering wekken, dat het doelpuntenver- schil zoo klein gebleven is. Reeds direct is T. in de aanval en gaan, enkele goede kansen verloren. Ook N. \er- kent het terrein, maar is nog niet erg gevaarlijk. Maarten plaatst zijn voorzet ten iets naar achter, terwijl W. eenmaal hoog overschiet. Arie plaatst plotseling naar W. die geheel onverwachts een ge weldig hard en zuiver schot inzendt en T. de leiding geeft 10. Dan volgt een goede voorzet en Theo kopt juist over de lat. N. komt er even beter in en weet zelfs iets gevaarlijker 'te worden. Bij een dezer aanvallen wordt een N-speler door Arie gehinderd, waarin, tot ieders verbazing, de scheidsrechter een overtreding ziet, bin nen de beruchte lijnen, dus strafschop. Deze wordt benut en de stand is gelijk' 1—1. N. komt na enkele oogenblikken op- I zetten, zet een goed schot in en neemt zoo zelfs de leiding. Ondanks alle moeite mislukken alle pogingen van T., zoodat "de rust met een' 21 achterstand aan breekt. N.N. pakt na de rust flink aan en Bram moet er zelfs aan te pas komen. Langzamerhand echter is T. weer meester van het terrein. Bij een aanval van T.'s- rechtervleugel begaat N. een overtreding. De vrije schop wordt door Maarten keu rig voor het doel geplaatst en door Theo even mooi ingekopt. De standi is gelijk 2—2. Met T. het meest in de aanval, N. zich bepalende tot uitvallen, nadert het einde. \V. is op de linksbuitenplaats ge komen, rent langs de lijn, zet goed voor, maar de achterhoede mist. Plotseling krijgt Theo nog een kans, welke hij goed benut en keurig langs de keeper jaagt. T. heeft verdiend gewonnen. Na de rust werd de rechtsbuiten te veel verwaarloosd. De scheidsrechter leek ons niet al te sterk. Texel B verloor van Zeemeeuwen A. Dit was ook een goede wedstrijd, waar bij de sterksten wisten te winnen. Bij T. was de halflinie de minst goede, waar door de stuwkracht gemist werd. De backs en keeper speelden niet kwaad. Voor Z. was een wedstrijd ook wel goed; het komt ons voor, dat de meeste jon gens wat oefening noodig hadden. Hierna speelde Texel 2SVC 2. Tot de rust, een goede, ietwat forsche wedstrijd, waarbij T. het meeste aanviel. Vrij spoedig wist T. de score te openen, terwijl even later een als pass bedoelde bal onder de keeper door in het doel be landde. Enkele heftige aanvallen van S. brengen het T-doel in gevaar, waar Joh. Dukers, in laatste instantie, heel goed werk doét. Uit ©en goede voorzet van links maakt de S.-rechtsbinnen, na snel idoorloopen met ©en goed schot de ©enige goal. In deze stand komt voor de rust geen verandering meer. W4/ //T\\ Na de hervatting is T. het meest aan vallend, maar de S-achterhoede houdt goed 'stand. Een voorzet van rechts wordt ingeschoten en komt via de paal terug in het veld, waarna hieruit gedoelpunt wordt. Schieidsr. keurt dit punt af; het is echter uitstel, want eren later zorgt Jn.Bruin voor "no. 3. Een voorzet wordt dooir Ver- heijen inééns ingeschoten en het is 41. Bij een T-aanval wordt de linksback hand tastelijk, waarom de scheidsrechter deze overtreder het verder meespelen ontzegt, waarin de overige spelers van S. aanlei ding vinden om ook maar Ineen te gaan. Deze opvatting zullen de spelers van SVC moeten laten varen. De competitie zou haar anders wel in groote moeilijk heden kunnen brengen. De leiding was bij de heer K. Gieles in goede handen. Dit uit het veld loopen pleit niet voor' de samenwerking tusschen de betrokken vereenigingen en zeker niet voor het re spect voor haar eigen bestuur. Programma voor a. s. Zondag wordt nog nader bekend gemaakt. D.D. SCHOOLVOETBAL. Uitslagen: de Cocksdorpden Hoorn 0—0; RKS A—Oudeschild 0—0; de Koog OLS B 0—15. 'n Tweetal verassende uitslagen. Of zijn het er drie? Want wie had nu verwacht, dat de Koog liet zoo leelijk zou laten lig gen? Bedroefd hoor, jongens; dat mag niet weer gebeuren. Nee, dan deden, den; Hoorn en Oudeschild het beter. Die heb ben een extra pluim verdiend, 't Is voor de Cocksdorp en RKS jammer, maar ze hebben h-eusch niet meer verdiend. Jon gens denk toch hier om, met schelden1,' kankeren of kiften maak je geen doel punten. Integendeel, aanmoedigen, samen spelen, voetballen, dat brengt de goals en, daar gaat het om. Dus volgende keer mondje dicht en spelen. Programma voor vanmiddag: in den Burg: 2.303.30 RKS Aden Hoom. in Oudeschild: 2.303.30 Oudeschild OLS A. in Eierland: 2.30—3.30 Eierl.Chr. Sch. Programma voor a.s. Zaterdag: in den Burg: 2.303.30 de CocksdorpOudeschild. 3.30—4.30 OLS B—Eierland. 4.30—5.30 RKS B^de Koog. A.s. Zaterdag geren we opnieuw de stand. GIFTEN ESPERANTO MONUMENT. N.V. TESO den Burg f10. J. P. den Burg f2.— Mevr. K.-B., den Burg fl. Texelsche Esperanto Federatie, 64 georganiseerde Esperantis ten a fl.f64. Wie vojgt? Geraamde bouwkosten f 400. Thans in kas f 188. Penningm. Joh. M. Duinker, den Burg. Postrekening 216684. N. V. T. E. M. Voorziet uw radio-storingen rer- 0 9 oorzakende apparaten van con- densatoren. ZAKENNIEUWS. De heer Jb. Mosk zal zijn zaak („De Gezonde Apotheek") verplaatsen van Schildereind naar het perceel thans in gebruik bij de heer S. de Waal, Wever straat. Laatstgenoemde zal zich vestigen in de Binnenburg, hoek Vischmarkt, zoo dra de nieuwe zaak van de heer C. TL de Waal gereedgekomen is. LAMMERENMARKT. De handel was Maandag niet zoo traag als vorige week. Door elkaar zal acht gld. per stuk zijn gemaakt. De allerbeste konden het niet hooger brengen dan f 10 a f 11,50. HET NUT Uit de Nuts vergadering van gisteravond 'deelen we mee, dat in de plaats van Ds. A.Vis (niet herkiesb.) tot bestuurslid ge kozen wend de beer H.Kraai. Blijkens verslag van dé penningm. is er een batig saldo in kas van f 34,50. De Bewaar-' schóól-kas had een tekort van f 13,23; dei Bibliotheek een overschot van f3S,03. (Zie het verslag Zaterdag). BRIEVENBUS De Directeur van hel PP.T.T.-kantoor maakt bekend, dat aan het peroeel Schil- eind 56 (Dros' Auto-Centrale) een brie venbus is geplaatst Deze bus wondt op werkdagen gelicht om: 5,30 11,00 14,15 17,15. Op Zon- en feestdagen om 5,30. VOLKSFEESTEN De z.g. permanente feestcommissie al hier besloot in haar Maandag gehouden vergadering hier dit jaar geen volksfeest te organiseeren. SCHAPENMELK. Naar de directeur van C.Z. De Een dracht ons meldt, is de levering van de melk van dertienhonderd schapen reeds: toegezegd; met ingang van morgen needs kan de leverantie plaatsvinden. Men ver zoekt ons echter er wel op te wijzen, dat de melk van pltti. drie duizend schapen' gewenscht wondt geoordeeld om te kun nen nagaan "in hoeverre de verwerking van. schapenmelk aan de fabriek voordeden geeft boven de tot nu toe gevolgde me thode. Men levere desnoods slechts ge durende 14 dagen. Dit verbindt verder tot niets, terwijl men er door meehelpt een proef te nemen, waaraan voor onze schapenhouderij groote beteekenis moet worden toegekend. NAAR TERSCHELLING. We maken u attent op de adv. in dit nummer, waarin T.E.S.O. thans definitief haar pleziertocht per Dokter Wage maker naar Terschelling aankondigt. Men lette er op, dat het vertrekuur vervroegd is; OM NEGEN UUR vertrekt de boot van van Texel. Ook in Boekhandel Park straat zullen kaarten te bekomen zijn, Naar gemeld wordt zullen gebr. Eelrnan aan boord musiceeren. Gaat gij mee over zee? Van de Cocksdorp zal ©en autobus rijden; vertrek 8.15 uur. VERKEERSWEEK. Van Zaterdag 16 tot en met Zondag 24 Juni zal ook in deze gemeente een z.g. verkeersweek worden gehouden. De be doeling daarvan is, na te gaan, hoeveel, en welke overtredingen door bestuurders, van voertuigen, fietsers, voetgangers, etc. worden begaan èn ten opzichte van het verkeer 'èn ten opzichte van de vervoer middelen, welke zij gebruiken. Het ligt niet in de bedoeling gedurende deze week een groot aantal overtreders te bekeuren, doch wel om met behulp van een cou rant, die uitgereikt wordt en door mon delinge toelichting het publiek nader over de verkeersvoorschriften in te lichten. DEN HOORN. UITVOERING. Door ©enige léden van D.E.K. werd "Za terdagavond een tooneel- en voordracht avond in 't „Loodsmanswelvaren" gege ven. Door de voorz., de beer Jb. Kiljan, werd deze geopend. Hij sprak ct zijn voldoening over uit, dat de opkomst be vredigend was en hoopte, dat allen een genoeglijke avond mochten hebben. Eerst werd opgevoerd het blijspel in 2 bedrijven, ,,'t Is vandaag de Eerste". Medespelers waren S. Hin- als Frans Tel- ders, student; Jb. Kiljan, Vrijman, vrij gezel", oom en voogd "Van Frans; ff Bni'ijn, Fijndraad, kamerverhuurderA. Smit, Hans, zijn knecht; D. C. Drijver, kleex- koop; R.Bremer, Jn Kiljan en W.Schuil, studenten, vrienden- van Frans. Deze, die op kamers woont bij Fijndraad, is in te genstelling met zijn vriend-en, steeds ver langend naar de eerste van een- nieuwe maand, want zijn oom heeft het reeds '©enige maanden tot een gewoonte ge maakt hem op -deze dag een aangeteeken- d-e briet te zenden, waarmede Frans zeer in zijn nopjes is. Op deze Eerste is hij echter geheel uit zijn humeur, want zijn oom heeft hem bericht, dat hij het geld deze keer eens persoonljjk zou overhandi gen en dan eens kennis wou maken met zijn meisje en hierover maakte Frans zich bezorgd. Hij had n.l. zijn oom be richt, dat hij zich had verlooftj, maar deze verloving berustte geheel op fanta sie. Hij wist niet, hoe zich hier thans uit te redden, maar Albert, een zijner vrien den wilde een plan beramen om zijn oom om de tuin te leiden. Doch hiervoor was geld noodig en ook hierop vonden zij een middel. Zij namen de oude Kleerkoop er leelijk tusschen voor een aardig bedrag. Ook Hans wordt in het complot betrek ken. Hij verkleedt zich als dame en zal de rol vervullen van Frans' verloofde. Ter wijl de heeren volop aan het fuiven zijn, k-omt geheel onverwacht oom Vrijman binnen. De/e was reeds door Fijndraad ingelicht en dus met de stand op (de hoogte. Maar het slot was toch, dat hij het Frans vergaf, dat hij h-cm zoo'n lce- lijke kool wilde stoven en de heeren uit- noodigdé om samen heerlijk te dincerem. De rollen werden zeer goed weergege ven en het stuk werd met groote aandacht gevolgd. Nog werd-cn eenige voordrach ten gegeven: door de lieer C.Dekker ..Een Pechvogel en Haar gerechte straf; door de heeren W.Schuil en Jb. Koopman Cz. Gevlucht uit Vcenhuizen, allemaal aar dige voordrachten. In de pauze verloting. Een taart, cadeau gegeven door de lieer D. Duinker, werd gewonnen door de beer C.Dekker, een -doos taartjes door de heer M. de Porto en een worst door 1IBre mer. Na de pauze hoorden we nog van de lieer S. Flin met medewerking van. eenjge heeren Dc Mislukte kraamvisite, komische zang, welke ook goed voldeed. Tot slót bal met muziek van de heeren Belmnn en Bakker. Indien ook li-et gelde lijk -resultaat van deze avoiul met teieur- steTt, Ran D.E.K. met voldoening lïïerop terugzien. Het was een gezellige avond. OUDESCHILD EXAMENS. M-ej. Ma Bakker behaalde Zaterdag j.l. in Alkmaar het diploma kraamverzorgster. DE WAAL. EXAMENS. Onze plaatsgenoot F. L. van 't Hooft slaagde te den Helder voor het eind examen Chr. Gymnasium aldaar. Mededeclimgen van Texels Bioscoop-Theater EEN FILM VOL SPANNING P „De Vliegenier -des Doods" is een der meest sensationeele films van deze tijd. Richard Barthelmess speelt zijn rol hier in op verbluffende wijzie. Verzuimt dus dit program niet en leest vooral de inhouds beschrijving in volgend nr. Mie-n houde er -rekening mee, -dat de voorstellingen voor taan aanvangen om HALF NEGEN. OPPASSEN. Te Alph-cn ajd. Rijn is, toen ©en jongeman ©en sigaret zou opste ken, het celluloid garnituur van zijn zon nebril in brand geraakt. Hij kreeg zeer ernstige wonden aan hoofd en gelaat. Ook zijn kleeren hadden reeds vlam gevat. TRA]' uw weggeworpen eindje sigaar ot sigaret uit. DOE DAT ALTIJD. UTRECHT. Bij nieuwe opgraving op het Domplein zijn nu al bij de afgraving tot 30 a 40 cM. resultaten verkregen. Er is o.m. Romelnsch aardewerk gevonden- IN ZUILEN deden zich gevallen van papagaaiziekte voor. De twee patiënten werden te Utrecht geïsoleerd. Een der verpleegden is thans overleden. "BEETGUM. Ben tuinman werd a7s deelnemer aan een op 1 Mei gehouden) optocht wegens het dragen van- een roode tulp op zijn jas, veroordeeld tot f5. of 5 -dagen hechtenis. WARMOND heeft ©en nieuwe verorde ning op het kamj>eereu aangenomen. Het verblijven in tenten, van personen van bei derlei sex-e, die niet tot een gezin behoo- ren, is verbod-en. TE AMSTERDAM ondanks scherp toezicht om baldadige alarnieeringen van de brandweer tegen te gaan, bedroeg het aantal van die meldingen in Mei 90. Ben record. In alle 90 gevallen rukte de brand weer uit. Slechts acht personen konden- worden aangehouden. ELST. Bij -de groote kersenverkoopin- gen op het hout, werd naar schatting 'van, 6 t)ot 9 Ct. per Kg. besteed. HAAMSTEDE besloot tot aankoop van h-et vliegterrein, dait eerst in particuliere handen was. TE DEN HAAQ heeft in een perceel in de Jan ten Brinkstraat een driejarig jongetje uit een flesch ammonia gedron ken. Zijn toestand is ernstig. ROTTERDAM. Een Amerikaansch pas sagier van het Noorsche s.s. „Brem an je", bij Wilton in dok, heeft bij d-e politie aan gifte gedaan, dat uit haar' hut een gouden horloge, een -diamanten bracelet en een diamanten speld zijn gestolen, hoewel zij de sleutel van haar hut aan de kapitei-rt had gegeven. JAPAN zou Hoeloetau in Mandsjoe- rije tot vlootbasis hebben ingericht.

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 5