Dinsdag 14 Aug. as vierde veiling. heeft een woning te huur Honderd slechts 21 ct. Wandelkaart van TEXEL Chr. Fanfarecorps „Excelsior" door Drukkerij Tex. Crt. N.V. Bloembollenveiling „Breezand" i. o. is onze Groote ADVERTENT1ËN te Breezand N.H. Tel. no. 39 een Uitvoering De Nutsbouwstichting BOEKHANDEL PARKSTRAAT Registers, besteiorders, enz. Prima SCHAPENKAAS FEUILLETON (VERVOLG VAN EERSTE PAG RONDVRAAG. Dhr Dogger informeert, of de eigen dommen der Z.V.S. al aain de gemeente zijn overgedragen. Voorz.: Het gebouw wel, maar enkele losse dingen nog niet. Dhr Dogger merkt op, dat zich hier onder ook een metalen sloep bevindt en adviseert deze te verkoopen. Dhr De Graaf: Ik had van de secr. der Advies-Comm. een rapport verwacht over de kwestie aankoop goederen voor wie langdurig werkloos zijn. Bij gebreke hiervan zal ik er maar wat van zeggen. De Commissie, waarin behalve ik ook de iheenen Dros en Bruin zitting hadden, heeft een onderzoek ingesteld, dat tot re sultaat had, dat wij tot groote tevreden heid neden hebben. Alles was volkomen in orde. Door zoo voordeelig mogelijk in te koopen, is de Commissie er iin ge slaagd de bedoeling van de Minister zoo veel mogelijk nabij te komen. Ik ben het tot zekere hoogte eens met dhr Dogger, die aanleiding gaf tot dit onderzoek, maar het was in dit geval onmogelijk, bij allé leveranciers de ronde te doen. De Comm., is geslaagd in wat ze heeft moeten doen. De Comm. erkent de wenschelijkheid, van wat dhr Dogger betoogde, maar moet toe geven, dat het hier onmogelijk was. Dhr Dogger: Ik heb om die eomin. niet gevraagd. Dit was een wassen neus. Ik heb aan de voorz. in de vorige raad al leen maar gevraagd: Waar is het bed ge kocht en door wie? Naar aanleiding hier van ben ik toen aangevallen op een wijze, die doet denken, dat ik een kwajongen ben. Laat ik maar eens citeer,en, wat er in de Texelsche Courant stond. Daar stond het precies in. Dat zullen de heeren wel toegeven, als ik het voorlees. Het is erg. Als je dat thuis rustig overleest, merk je dat pas. Voorz.: U moet tot de krant spreken daar bij u (Verslaggever zit achter de rug van dhr Dogger) Dhr) Dogger: Niet noodig, want het gespro kene is precies goed weergegeven- Er is de vorige keer immers door dhr De Graaf gezegd: „Zulk rumoer is niet prettig voor de raad. Dhr Dogger gaat ver buiten de orde; 't is 'n kwestie van vertrouwen in per- Bonen, die hij zelf hielp kiezen". Maar nu vraag ik: mocht ik dan niet vragen zooals ik deed. Voor mij is de zaak met deze comm. niet afgeloopen- Zulke dingen mo gen niet meer gebeuren. Ik zal telkens ernstig protesteeren, als het zich weer voordoet. Ik heb nog niet de zekerheid, dat het niet weer gebeuren zal. De comm. zegt, dat wat gebeurd is haar goedkeuring "heeft, maar dan begrijp ik die comm. niet Dhr Henkes: Het lijkt wel, of de raad het niet snapt. Dhr Bruin: Gezien de circulaire van de Minister en het prae- advies van BenW, is de inkoop van de goederen volgens opdracht geschied. Dit wil echter niet zeggen, dat het niet beter had gekund. Dhr Henkes: Het gaat Ja. Dhr Bruin zwijgt. Dhr De Graaf: Nu de zaak zoo loopt, wenschte ik wel geen zitting in die comm. van onderzoek te hebben genomen. Ze heeft niets uitgehaald. Dhr Dogger legt er zich toch niet bij neer. Weth. Parlevliet: Ik geef hierover mijn spijt te kennen. Hoewel de arbeidersbelangen voor 100 pet. of zelfs meer behartigd zijn, is het toch de soc-dem. fractie, die daarover aanmerkingen maakt. Alle leden der com missie welke met de aankoop belast was, geven zich op een wijze, welke aan anderen ten voorbeeld mag worden ge steld. Tal van arbeiders hebben er dagen voor opgeofferd, ook vele van hun vrou wen. De bestede prijzen zijn heel erg laag. Had dhr Dogger maar onze verga dering bezocht. Dhr Dogger vraagt opnieuw het woord. Voorz. staat het (niet toe, want, zegt hij: Het wordt nu wantrouwen op sterke schaal. Dhr Dogger: Dat is een afmaaksysteem. Dhr Henkes: Ik ga heen (spreker voegt de daad bij het woord). Ik kan niet mee doen aan zulk gekonkel. Dhr Bruin: Maar daar protesteer ik tegen. Ik zat ook' in die Comm. van Onderzoek en doe aan gekonkel niet mee. Nog vragen eenige leden over dit onderwerp het woord. Voorz. weigert echter ieder verder het woord over deze onprettige aangelegen heid, aan welk besluit hij door een fiksche klap met de hamer op tafel kracht bijzet. Dhr Kikkert klaagt over het fietspad langs het Westerslag, dat aan het eind zoo met zand overstoven is. Voorz. deelt mee, dat het al bij herhaling is schoongemaakt. Het stuift echter steeds weer onder. Het is ook zoo erg niet, wan neer men een stukje loopen moet. Dhr Kikkert: Voor een deel wordt het pad aan weerskanten afgeheind. Voorz-: Dat komt er van. Wanneer de duinrand vernield wordt, moeten zulke maatregelen wel worden getroffen. Dhr Bruin: Het spijt me, dat de debat ten wat vertroebeld zijn. De groote lij- Inen worden zoo uit het oog verloren. Dhr Dogger: Begin nu weer niet over die kwestie. Voorz. verzoekt de discussie hierover (zie boven) als gesloten te be schouwen. Dhr Bruin: Dan vraag ik het woord over de waterleiding. Wat de centen betreft, is dit een moeilijke zaak, maar urgent is ze zeker. Ze geeft werk. We moeten elkaar zoeken. Niet krakeelen over kleine dingen. Veel en groot werk staat te doen. Een waterleiding! Moge lijk kunnen we putten uit het werkfonds 1934. Ik wou, dat de raad een daartoe strekkend verzoek te Den Haag indiende onder mededeeling, dat een waterleiding hier urgent is (werkverruiming, beter hygïën. toestand). Het Bureau voor Drink- watervoorziening zou om steun gevraagd kunnen worden. Als het er is, zal Texel niet zeggen: Het is niet ie betalen. De. voelhorens uitgestoken. Het graven van een prise d' eau reeds zou een mooi stuk werkverschaffing zijn. Maar we kun nen niet alles tegelijk aanpakken. Eerst moet ons vliegveld klaar. De waterleiding zal echter niet aan onze aandacht ont snappen. Het is een zaak van groote ur gentie, van veel belang voor mensch en dier. Veel moet eerst nog bekeken wor den, maar mijn sympathie heeft de zaak zeker. Wat de debatten in de raad aan gaat, ook ik wou, dat ze op hooger peil stonden. Met elkaar in haren vliegen, wordt niets bereikt. Het cachet van de raad wordt er niet beter op. De waardig heid moet bewaard blijven, het algemeen belang moet worden gediend. Dhr Bruin: Het is mijn bedoeling, door uit het Werkfonds te putten, op goedkoope wijze aan een waterleiding te komen. Dan behoeven de lasten voor de arbeiders zoo hoog niet te zijn. Weth. Parlevliet: We probeeren iedere dag uit dat Fonds te putten. Wat die waterleiding betreft, hebben we al veel kostenberekeningen in ons bezit, van jaren terug ook reeds, maar die vallen niet mee. Weth. Vla ming: Reken maar op vier ton. Dhr Kikkert: Bij verplichte aansluiting zou den de kosten op f 19 per gezin komen. Zoo bekeken, zou ik 'n waterleiding voor Texel een treurig ding vinden, een ramp, een verschrikkelijk iets. Dhr Bruin: Als we uit het Fonds mogen putten, zal het tarief wel billijker worden. Dhr Leber, niet aanwezig, verzoekt schriftelijk de voorz. de aandacht te wil len vestigen op de gebrekkige drinkwater voorziening in Eierland en de Koog na zooveel dagen van droogte. De pompen geven te weinig water. De aandrang van water is vaak zoo gering, dat ze in het geheel geen water geven. Uitbreiding van wellen en pompen wordt verzocht en in overweging wordt gegeven, een waterre servoir te stichten aan de duinrand te de Koog, waar met zooveel badgasten de behoefte aan drinkwater thans grooter is dan ooit. Voorz. sluit hierna de vergadering. hoopt WOENSDAG 8 AUGUSTUS 's avonds half negen te geven in het Park te DEN BURG. HET BESTUUR. te Texel Vorige bewoner de heer Jb. Mosk. Aanmelding bij den heer J. C. VISSER, te den Burg. levert naar maat in iedere gewenschte uitvoering BOEKHANDEL PARKSTRAAT fijne Japansch- papieren crêpe servetten Per 1000 f 1,90 voorgeschreven door de Omzetbelas- tingwet levert uit voorraad BOEKHANDEL PARKSTRAAT Volvet en ook belegen met en zonder komein A. COMMANDEUR, den Hoorn Geteekend door J. V1SMAN. Gedrukt op zwaar papier Afgehaald 30 cent. Franco per post35 cent. 63 Shapland voelde zich nog meer opge lucht. Tenslotte had hij van deze vrouw weinig te vneezen, en toen dan ook zijn. angst verminderde, werd hij vriendelijk en vertrouwelijk. Mrs. Cordery, u kent Jack en u weet ook hoe zwak hij is. Hij mag met de beste bedoelingen ter wereld bezield, zijn geweest, doch Londen met zijn vele kroegen biedt eigenlijk de verleiding op de hoek van elke straat. Als ik u een raad mag geven, gaat u dan terug en wacht op hem. Binnen een paar dagen zal hij wel terugkeeren Maar veronderstel, dat hij niet terugkomt, zei de vrouw s;nel. Wij heb ben onze kamers betaald, doch verder heb ik geen geld meer. Shapland lachte. Daar behoeft u zich geen zorgen over te maken, zei hij. Daarmee zal ik u wel helpen. Als uw ech tgenoot mij wemscht te spreken, zal dit wel een zake-, lijke aangelegenheid betreffen en er is voor mij geen enkele oreden om u imtus- schen niet tegemoet te komen- Ik ben er van overtuigd, dat hoe eerder u naar Londen terugkeert, hoe beter het is. De vrouw was thans ook overtuigd. Zij keek in de richting van het station. Wanneer zou er een trein gaan? Niet eerder dan over twee uur, zei Shapland Doch het is niet noodig, dat u zoo lang wacht. Als u nu reeds langzaam, de weg afwandelt, dan kom ik u achterop met mijn auto. Óp die manier is u inl Londen, nog voordat de trein uit Shap land vertrekt. Dank u, mijnheer. Het is heel vrien delijk van u en ik ben u buitengewoon dankbaar. Hij knikte, wendde zich om en sprong wederom over de greppel in het bosch. Ondertusschen wandelde de vrouw lang zaam verder. Zij passeerde een groot hek, dat toegang gaf tot een mooi park, en zag aan de ingang "het meisje staan; dat zij had aangesproken, toen zij het station verliet. Janet praatte met de por tier en bescheiden viel de vrouw hen in de rede: Ik heb die John Vernon gevonden, Miss. Hij woont hier dus toch. Janet antwoordde glimlachend: Ik ben blij, dat u geen vergeefsche tocht heeft ondernomen. De vrouw glimlachte terug en vervolgde haar weg. Een minuut later vloog er in snelle vaart een auto voorbij, en' Janet herkende onmiddellijk Vemón Shapland achter het stuur. Voorbij een bocht van de weg hoorde zij de auto tot staan ko men. Zich afvragend wat er zou zijn, ging ze de weg op en ze bemerkte, dat' de vrouw, die haar zoo juist had toege sproken, in de wagen stapte. Wederom bracht zij de naam Vennen in verband met Shapland, doch ditmaal met goede redenen. Zij kreeg de overtui ging, .dat de vreemdelinge naar Vernon Shapland had gezocht. Wat wenschte zij van hem? Zij had over haar echtgenoot gesproken. Zij had verklaard, dat deze vier dagen geleden Londen had verlaten om Shapland een bezoek te brengen groote goedheid. Het was juist vier dagen geleden, dat Cordery voor het eerst in het dorp was verschenen. Veronderstel. Haar gelaat werd bleek en hevig ont steld staarde zij de wagen na, die in een wolk van stof uit het gezicht verdween. JANET VRAAGT RAAD. De volgende dag liet Janet zich naar het landgoed van lady Nancarrow rijden. Zij zag er slecht uit, iets wat door lady Nancorrow onmiddellijk werd opgemerkt. Janet, wat zie je er uit. Wat is er gebeurd? Het is maar goéd, dat Vernon je zoo niet ziet, anders Vernon boezemt mij, wat dat betreft geen belang meer in, antwoordde het meisje rustig. Ik heb mijn moeder giste ren verteld, dat ik er niet meer aan denk. met hem te trouwen. Het gelaat van lady Nancarrow drukte de uiterste verbazing uit. Wat heb je je moeder verteld? Dat ik niet van plan ben met Vernon Shapland te trouwen. Ik heb mijn ver loving verbroken op die avond van het feest hier. Maar kind, wat is hier de aanleiding toe geweest? Ik bemerkte, dat ik niet van Vernon hield en dat dat ik Haar verwarring veroorzaakte, dat zij niet verder kon gaan en lady Nancarrow: had een zwak vermoeden, welke groo'te oorzaak er eigenlijk achter zat. Zij wacht te zich er echter wel voor, haar vermoe den onder woorden te brengen. Ik ben ouderwetsch genoeg, om mij te kunnen indenken, dat het een vol doende reden is om een verloving te ver breken. Er zullen natuurlijk vele menschen zijn die het erg dom vinden, vooral wan neer zij het landgoed Shaplaind als ge wicht in de schaal leggen. Mijn moeder behoort bijvoorbeeld tot die menschen, merkte het meisje rus tig op. Ja, dat geloof ik wel, ladv Nancar row. Zij heeft er al jaren op gehoopt en het spreekt vanzelf, dat het een groote teleurstelling voor haar is. (Wordt vervolgd.) ftriiof o oir» ufiolli Doit-liowl i.n'f lii.Pt" in 1ij^+ mp O T" F" AA »ro 14- \rnnl iirt- riJ+ rvnvïr'TiT O

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 4