TWEEDE BLAD TEXELSOHE COURANT Gemengd SSöeuws Texelsohe Berichten Woensdag 18 Sept 1934. SPORTNIEUWS. KORFBAL. Uitslagen Competitiewedstrijden T.K.B. Den Burg: Verdo Nigro 2-KVT 62. De Waal: DTS-ELTO 2 2—1. De Cocksdorp: SVCZwaluw 28. Verdo Nigro 1—K.V.K.V.: 8—0. Gemakkelijke zege. Om 2 uur had de ontmoeting plaats tusschen VN 1 en KVKV. Reeds spoedig geeft Nel VN de leiding 1-0. Slechts en kele minuten hierna vergroot P.V. de stand: 20. V. is nu voortdurend in de aanval, de stand wordt voor de rust geleidelijk door Jan en Bea tot 40 op gevoerd. Als er 10 minuten van de tweede helft verstreken zijn, is het Simon, die tweemaal achter elkaar scoort: 60. Na omruiling heeft het aanvalsvak van Verdo het weer druk. Piet en Huib hebben geen moeite met de KV-verdediging. Twee fraaie doelpunten zijn het resultaat8-0, waarmee tevens het einde komt. Scheids rechter Kiewiet leidde deze wedstrijd zeer goed. L.B. O Verdo Nigro 2KVT62. De eerste thuiswedstrijd van Verdo Nigro 2 is met een verdiende zegen voor haar geëindigd. Beide clubs speelden enthousiast, met V. 2 verre in de meer derheid. Na 10 minuten spelen is het Jasper, die met een niet fair schot V. de leiding -sczorgt, doch na 5 mnt. weet dezelfde speler met een fraai doelpunt de voorsprong te vergrooten: 20. Ver scheidene aanvallen worden nu door Ber- tus ondernomen en met succes, want voor de rust weet hij de stand tot 40 op te voeren. Na de rust komt KVT er beter in, een dame weet de eer te redden 41. Opnieuw is het V. 2, dat door een ver scnot van Jn. Pool de stand brengt tot 51. In de oorspronkelijke opstelling is het nogmaals Jasper, die voor V. scoort 61. Kort voor het einde weet KVT de achterstand te verkleinen 62, waarbij het blijft. Hiermede eindigde deze prettige wedstrijd. Scheidsrechter Kcijser leidde op verdienstelijke wijze. L.B. VOETBAL. D.D. schrijft ons: De eerste dag der competitie is achter de rug, waarmede T. 1 direct een moei lijke klip met Succes heeft omzeild. Een gelijk spel 0—0 was het resultaat, hetgeen tegen het sterke Succes een goede presta tie genoemd kan worden, temeer daar T. nog niet geheel compleet kon uitkomen. Het is een moeilijke taak geweest. We m;iken onze spelers een compliment voor de serieuze wijze, waarop een systeem werd toegepast, dat van te voren behoor lijk was besproken. Dit is de methode. (Zie verder het verslag van H.R.) Succes 1Texel 1: 00. Het feit, dat er maar 5 supporters mee gingen (waarvan 3 dames) zegt al ge noeg; de gedachten waren danook dat T. een dikke nederlaag zou krijgen, maar door het eenparig samenwerken is het Succes niet kunnen gelukken een over winning op ons le elftal te behalen. Als om even half drie scheidsrechter De Beer, uit A'dam, beginnen fluit, is er een flink aantal bezoekers op het S-ter- rein aanwezig. Het spel gaat geruime tijd heen en weer met Succes meer in de aanval, daar bij de gastheeren het plaat-* sen en opstellen beter verzorgd is. Maar onze jongens werken allen hard en ze gunnen de S'ers geen duimbreed grond. Er wordt nogal hard gespeeld, waardoor de scheidsrechter verschillende vermanin gen uitdeelt om wat kalmer te spelen. Jan is opgedragen de S-midvoor geen moment vrij te laten (wat hij uitstekend gedaan neeft.) Zoo was de S-voorhoede met zoo gevaarlijk, maar de T.-voorh. had er ook onder te Tijden, daar jan ge meeste Tijd a'fs 3e back speeTde en Ab tusschen haltnnie en voorhoede de scha kel vormde. Zoo was de T-voorhoede, welke uit 4 spelers bestond, op zichzelf niet zoo gevaarlijk, daar de kanthalfs de vleugelspelers der tegenpartij niet vrij durfden laten en ook niet mee ten aanval trokken. Verschillende malen weet Succes een corner te forceeren, maar deze wer den alle afgeslagen door het flink ingrij pen van onze keeper en achterhoede. Ook de T-voorhoede weet eenige beieren door te breken maar de S-achterh. houdt stand. Bij een S-aanval, welke door onze achterhoéde wordt onderbroken, 'is het de S-midvoor, die natrapt, waarvoor hij van de scheidsrechter een waarschuwing krijgt. Wanneer onze voorhoede weer 'n aanval opbouwt, wordt de linksbinnen op ruwe wijze van de bal gezet, maar de sch. laat doorspelen. Wanneer bij een hoog naar voren gespeelde bal Dirk probeert te koppen, kan hij er niet bij. Hij pro beert het met zijn handen. Hoewel bui ten het strafschopgebied, geeft de sch. penalty. Wij houden ons hart vast, maar onze keeper grijpt de bal met het groot ste gemak uit de hoek en gooit hem cor ner, welke niets oplevert. Na eenig heen- en-weer getrap is het rusten en is de stand nog 00. Onder de rust de jongens nog eens flink aangemoedigd en met frissche moed wordt weer begonnen. Nu gaat het spel meer gelijk op. T. breekt ook eenige ma len gevaarlijk door. Verheijen loopt een beetje al te stevig op "de keeper in, wat een fluitconcert van het publiek ten ge volge heeft, maar de S-achterhoede weet, zij het met een beetje geluk, stand te houden. Wanneer de linksbinnen een vliegend schot inzendt, juichen wij reeds, doch de bal ging van paal tot paal en •sprong toen het vela weer in, waar hij werd weggewerkt. Texel forceert ook eenige corners, maar deze worden slecht genomen. Dan komt S. weer in de aan val, maar verder dan onze achterhoede weten ze het niet te brengen. Er wordt flink opgeruimd. Bij een volgende ge vaarlijke aanval op het S-doel is de S- keeper niet vlug genoeg met wegwerken en Verheijen loopt keeper en bal a la More in het doel. De bal is reeds in het) midden, doch de sch. zegt, geen doelpunt geconstateerd te hebben, zoodat het een doelschop wordt voor S. Het spel wordt er intusschen niet mooier op, maar de sch. houdt de teugels strak. De S-midvoor krijgt weer een waarschuwing, het pu bliek begint te fluiten, wanneer Verheijen weer op de keeper Inloopt en wanneer na een T-aanval de bal naast het S-doel belandt. Wanneer bij 'n volgende S.-aan val de rechtsbuiten de bal in buitenspel positie krijgt toegespeeld, en Jo blijft staan, denken wij hem te zien doel punten, maar zijn schot kwam in het zij net. Nog eenige wederzijdsche aanvallen, S. zet er nog eens alles op, maar er ls geen doorkomen aan. Dan fluit de scheidsrechter, die uitstekend voldeed, einde en heeft Texel haar eerste winst punt behaald. Allen hebben er hard voor gewerkt. Nog wat beter plaatsen en opstellen, vooral kijken met ingooien. De keeper 'n pluim voor zijn prima keepen. H.R. Uitslagen 4e kl. A, KNVB: AlkmaarDTS 32, And ijkSchagen 2—1; SuccesTexel 0—0. O A.s. Zondag komt Andijk op bezoek. Het volledig programma volgt a.s. Zater dag. o— Texel II was op bezoek bij Zeemeeuwen en moest met een 7 - 3 nederlaag huis waarts keeren. Ook hier waren meer ver anderingen noodig dan ons lief was, terwijl over het algemeen de opvatting over een wedstrijd niet juist is. Er behoort door alle spelers van de eerste minuut tot de laatste in overleg en met energie gewerkt te wor den en daar hapert nog wel eens wat aan. Denkelijk wordt het competitie-elftal beter in elkaar gezet en kan dit lesje zijn goede kant nog wel hebben. O Texel 111 was ook tamelijk gehavend en heeft eveneens verloren. Met 3—1 voor Zeemeeuwen II kwam het einde. Reeds direct zet Z er een flink tempo in, terwijl het tegenspel der onzen maar zeer matig is. Vooral de voorhoede speelt bepaald slecht zoodat het scheppen der kansen niet of bijna niet op het programma voor komt. De Z aanvallen zijn dan ook gevaarlijker, maar onze achterhoede en ten slotte Dick, weten alle gevaar te keeren. Z ontkomt een enkele maal aan een gevaarlijk moment als de weinige kansen niet worden benut. Rust 0- 0. Na de hervatting ongeveer het zelfde spelletje. Z iets sterker. Toch weet Karei z'n elftal de leiding te bezorgen, als de linksback mist. Niet lang hierna weet de Z midvoor gelijk te maken, profiteerende van het treuzelen der achterhoede. Jammer dat 2 spelers gewond worden, van wie één het veld verlaat en de andere op halve kracht verder speelt. In deze periode weet Z nog tweemaal Dick te passeeren. Z heeft een pittige ploeg, waarvan de spil een pluim heeft verdiend. Texel III moet nog goed onder de loupe, het kan sterker. Texel B- Zeemeeuwen A. Hier is door T een fijne partij voetbal gespeeld. Keurig werden de aanvallen op gezet, goed voor het doel gebracht, terwijl ook het schieten lang niet kwaad was. Telkens voedt Klaas en anderen de voor hoede, telkens een voorzet en alles zóó snel, dat de verdediging van Z zich moei lijk kan opstellen. Met de rust was het reeds 60. Na de rust is het tegenspel van Z beter en eerst in de 2e helft volgde nog een 2-tal goede doelpunten. Er werd bepaald mooi spel gespeeld onder een prettige verhouding, onder goede leiding. Laten we nu hopen, dat we spoedig weer een Texelsche Adspiranten-competitie mogen spelen. Er wordt aan gewerkt. O Hebben onze sportvrienden reeds dat boekje „Voetbalvaria" aangevraagd? De beschrijving gaven we in vorig nr. Het kost geen cent meer dan een briefkaart met 3 ct. postzegel. Aanvragen bij N.V. Louis Dobbelman, Hoogstraat 106, Rot terdam. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllll Mcdedeclingen llllllllllll 111111111111 van Texels Bioscoop-Theater llllllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIHII1III ONS NIEUWE PROGRAMMA. Twee hoofdnummers sieren het pro gramma van deze week. Zoutwaterliefde is de titel van 't eerste. Deze film schetst ons in vroolijke trek ken het onstuimige verlangen van John Horner naar een betrekking aan boord van een groot schip. Het liefst zou hij kapitein zijn, maar dan moet er nog heel wat gebeuren. Immers heeft hij liet nog niet verder kunnen brengen dan tot pinda- en chocolade-mannetje aan boord van een groote stoomer.. Het is amusant mee te maken hoe hij zijn ideaal nabij tracht te komen. Gevaarlijk dreigt het te worden, wanneer hij onderhandelt over de aankoop van een schoener, die we gens smokkelarij door de douane gezocht wordt. Zijn echtgenoote echter is een verstandige, nuchtere vrouw. Zc koopt voor manlief een veerpont, waarop hij naar hartelust zijn luchtkasteelen zal kun nen bouwen. Een komische film, vol gezonde humor. Van geheel andere aard is de tweede film, De Onzichtbare Man, welke zich door ongekende spanning onderscheidt. De woorden geheimzinnig en griezelig zijn hier stellig op hun plaats. Wie naar zoo'n film verlangt sla deze niet over. Het is er een uit duizend. In volgend nr, de inhoudsbeschrijving. ORANjE-VEREENIGING. Men deelt ons mee, dat het Bestuur der Oranje-Vereen, bij de burgerij te den Burg zal rondgaan om donateurs of leden te winnen. Elders wonenden kun nen zich opgeven bij de secr., A.W. Goedhart, Schildereind 64, die ook in- inlichtingen verstrekt. POLITlERECm ER-ALKMAAR. Een inwoner van Gaasterland, de 25-j. boerenknecht Hcndr. R. stond Maandag terecht ter zake het feit, dat hij in 1032 te Texel zich wederrechterlijk had toe geëigend een magneet van een gasmotor, eigendom vari de heer B.Dekker, veehou der aldaar. Verdachte was destijds bij Dekker in de kost en had uit wraak ge handeld. omdat mej. Dekker kleeren van van hem had achtergehouden. Ja, zei Dekker, maar hij was me nog kostgeld schuldig. Eisch f20 boete of 10 dagen. Eindoordeel des rechters: f10 boete of 5 dagen. MEISJESKOOR. De heer A.W.Goedhart, onderwijzer aan de school voor C.V.O. alhier, heeft een meisjeszangkoor opgericht met 24 leden. Maandag komt het in Eben Hae zer voor het eerst bijeen (6,30—7,30) In dien zich nog meer meisjes aanmelden zal de leider ook een cantate in studio nemen. PAARDENSPORT. Een uitgebreid en gevarieerd program wacht hedenmiddag de- vele paardensport liefhebbers. KNIP de adv. in dit nr. uit. Afzonderlijke programma's zullen niet verkrijgbaar zijn. NAAR DEN HAAG. Onder leiding van Ds. en mevr. Visser en Ds. Van Petegem hebben gisteren 43 personen uit onze gemeente een bezoek aan den Haag gebracht in verband met de opening der Staten-Generaal door H. M. de Koningin. Onder hen waren 13 meisjes, die onder leiding van mevr. Vis ser Maandag reeds vertrokken waren. Onder leiding van Mevr. van der Leer hebben plm. pen meisjes een reisje naar Den Haag gemaakt. OOSTEREND DE SPELLING-MARCHANT EN DE SCHOOL MET DE BIJBEL. In de Bestuursvergadering van deze school, gehouden in het laatst der vorige week, werd besloten, dat April a.s. met de aanvang van de nteuwe cursus, de spelling-Marchant zal worden ingevoerd, terwijl thans alleen de hoogste klassen van de nieuwe schrijfwijze op de hoogte zullen worden gebracht. OUDESCHILD VISSCHERIJ. Gisteren is de wulkenvisscherij weer be gonnen. Vorige jaren was de begindatum steeds 1 October, doch in verband mei; de slechte toestand van de visscherij is gevraagd de datum 14 dagen te vervroe gen, welk verzoek is ingewilligd. Als afslager zullen voorloopig fungee- geeren de heeren K. Duinker en H. W. Hoogerheide. SPORTNIEUWS. Zaterdag volgt een beschouwing over de wedstr. Zeem. T. II, III en adsp. van J.D.B. L'TRECHT. Op de Blauwkapelsche weg is een bejaard echtpaar door een auto aangereden en later aan de gevolgen overleden. Te WORKUM is de 17-j. Sjoerd Ypma, van een rijdende melkwagen gevallen en gedood. DEN HAAG. AAN DE TROONREDE waarmee EI.M. de Koningin gistermiddag de Staten-Generaal geopend heeft, ont- leenen we De toestand van het bedrijfsleven is zeer zorgwekkend. Alle bedrijfstakken on dergaan de druk der tijden. De verhou dingen in de landen waarmee wij econo misch het nauwst verbonden zijn, doen voorts de vrees opkomen, dat nog zwaar der druk te verwachten is. Daar vernoogiug van de reeds zoo zwaar drukkende belas tingen niet mogelijk wordt geacht, zullen de uitgaven nog verder verlaagd moeten worden. Met groote bezorgdheid voor de toekomst der menschheid moet worden vastgesteld dat bijna allerwcge de drang naar sterke bewapening herleefd is. De Regeering zal doen wat mogelijk is om .dat streven te beteugelen, maar is tevens verplicht met dat verschijnsel rekening te houden. De tegenslagen roepen licht verwarring tc voorschijn. Des te meer is het noodig, dat de Regeering ernstig aandacht blijve schenken aan handhaving van de zede lijke volkskracht en versterking van de eendracht. Wie zich toeleggen op het zaaien van wantrouwen zullen met de slistheid worden weerstaan. Het geloof in Gods Almacht kan ons Volk de noodigc levensmoed geven. Het moge Hem behagen Zijn zegen te schen ken op Uw (der Kamers) iu eendrachtige toewijding aan het Vaderland tc volbren gen arbeid. Nimmer was het op Prinsjesdag zoo druk als nu. Bijna alle Kamerle den waren aanwezig, ook de comm., be halve Wijnkoop. L)e Comm. riepen na de Troonrede „Weg met het hongerpro- gram Colijn", waarom zij werden gear resteerd. TE AMSTERDAM is op het IJsclubter- rein een S.D.A.P.-meeting gehouden met als spreker het Kamerlid Albarda, die het socialisme aan de wereld aanbeval als het redmiddel uit de wereldcrisis. Tc Amsterdam waren volgens de politie wel 25000 betoogers. Samen met Rotterdam, Arnhem en Groningen 100.000. BIJ ZAANDIJK vloog de 19-j. motor rijder De Leek, vergezeld van de 17-j. Netelbeek, met zijn motor op een stil staande auto. Ze werden op slag gedood. BIJ LEIDERDORP werd een 8-jarig jongetje, dat plotseling de weg overstak door een auto gedood. De 5-j. H.B. te Ulrum trof hetzelfde lot. TE NOOTDORP is het 2-j. dochtertje van de landbouwer G. Speelman in een sloot verdronken. TE HERVELD (Gel.) is op de onbe waakte overweg de 10-j. Corrie v.d.Pol door een trein gedood. Haar zusje waar schuwde nog, maar Corrie, die op een hondenkar zat, vermocht niet deze tot stilstand te brengen. De hond, die zwaar werd verwond, moest worden afgemaakt. De machinist, die niets had bemerkt, reed door. TE WINTERSWIJK werd het café van Bausch door vuur vernield. Alles was ver zekerd. JUTFAAS. Van een veehouder, die halsstarrig weigerde aan de bepalingen van de Rundveecentrale tc voldoen, wer- 30 stuks vee ter waarde van f4000 door de politie uit de weide gehaald. DEN HAAG. De Vredensteinfabriek, welke onlangs voor een gedeelte door brand werd vernield, zal weer spoedig in gebruik worden gesteld. ROTTERDAM. Een voorbijganger zag in een sloot langs de 's-Gravenweg een klompje drijven. Verderop dreef een kindje, het zoontje van de landbouwer C.v.d.Mark, dat ongemerkt te water was geraakt. ROTTERDAM. Flet 5-j. jongetje W. Severboom, dat op de 's Gravenweg ach ter een melkauto liep, vloog, toen hij van achter deze auto vandaan kwam, te gen een passeerende auto. Spoedig daar op is hij overleden. TE MUNSTERGELEEN is een 4-j. kind, toen het door 'n hond werd aange- valllen, van de schrik gestorven. B IJ WARMENNHUIZEN, vijf K.M. v. het dorp is Zaterdagavond 11,15, bij wat nevelig weer een auto op de Helder- sche weg in botsing gekomen met de tram naar Alkmaar. Van de vier inzit tenden werden de renners Klaas van Nek (20 jaar), Sam Hoevcns en Reijnders op slag gedood. De masseur Ridel, die in de dickeyseat bij de fietsen zat, is zwaar gewond, maar niet levensgevaar lijk. De renners kwamen van Leeuwar den, waar Kl. had gewonnen. In z'n auto, door hemzelf bestuurd, nam hij z'n bloe men voor zijn verloofde mee. EEI (.1 VONDEN VOORWERPEN. ES iedeponeerd ten Raadhuize) gggj 1 kettinkje met gouden slot. N.V. T. E. M. KOOKT ELECTRISCH GEEN VUILE PANNEN.

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 5