Akker.cachets AKKERTJES Verlane lijstje 1934. Philips driekrings Supsr inducue Ontvangcomb. Radiohandel M.¥onk, den Burg IETS GEVEN. D«e rheumatische pijnen DERDE BLAD. TEXELSCHE COURANT Texels^he Berichten Type 738 B. Zaterdag 1 Dec 1934. Sinterklaas, toe luister even Naar mijn welgemeende raad Eer u strakjes langs de daken Weder voor ons rijden gaat Gaarne immers adviseer ik Op dit plaatsje u beleefd, Wat u wel het allerbeste Aan een ieder zooal geeft In de eerste plaats verrast u Juffrouw Pax! Ik maak me sterk, Dat u haar dolblij kunt maken Met een flinke dosiswerk. Geef, o Bisschop, elke huisvrouw 'n Bon waarop ze 'n dienstmeid krijgt, Dan zijn alle vrouwen vast tot Diepe dankbaarheid geneigd. Geet de huisvader, zoo moog'lijk, 'n Groot pak optimisme, want Dan zijn wij wat beter tegen Een belastingvloed bestand. Ach, verras de Volkenbond eens Zend hem fluks een kist of zes Volgeladen met iets nuttigs, Namelijk, Sint, met.... succes. Denk óók eens aan moeder Aarde. Weet u, wat ze 't liefste lust? Kijk, het aller- allerliefste Heeft ze 'n goede voorraad.... rust. Wees, o Sint, slechts tegen één man Ontoeschietelijk en barsch: Tegen de aarts-ruziezoeker, Het beruchte heerschap Mars! Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater „ALS JE JONG BENT Carlo is op het landgoed van graaf Rossani als zoon van de huishoudster Theresa ter wereld gekomen. Rossani heeft hem tuinman laten worden, ondanks zijn mooie stem, die hem tot zanger voor bestemd heeft. Carlo is tezamen met Li- setta, de dochter van de graaf, en Ro berto, de zoon van de dorpsorganist, op gegroeid. Nu is Lisetta 21 jaar geworden. Zij bemerkt niets van de vurige liefde van Carlo, en zijn verlangen op zijn ver jaardagsfeest voor de vele voorname gas ten te mogen zingen, wordt door de graaf geweigerd. Carlo stort zijn hart uit bij zijn vriend en beschermer, de koetsier Beppo, die hem overhaalt, de wereld in te gaan en te studeeren. Ook Lisetta kan kan hij slechts veroveren, als hij als zan ger iets zal hebben bereikt. Carlo gaat met Beppo naar de stad en wordt in het koor van een theater aangenomen. Spoe dig weerklinkt zijn stem in de groote ste den van twee werelddeelen, hij wordt be roemd. Doch alles, wat hij bereikt, lijkt hem de weg tot Lisetta. Beppo vraagt hem, of hij zeker is van haar, doch Carlo zegt hem, dat hij 't als tuinman niet ge waagd heeft haar zijn liefde te bekennen, doch dat hij voelt, dat zij op zijn terug komst wacht. Hij weet echter niet, dat Li setta Roberto liefheeft, die ook musicus is en Carlo dikwijls bij het zingen heeft begeleid. Op het hoogtepunt van zijn succes vraagt Carlo zijn moeder, Roberto te sturen, daar hij hem als vaste bege leider wil hebben en hem eveneens tot roem brengen wil. Roberto is hierover zeer verheugd, daar hij hierin de moge lijkheid ziet, Lisetta te veroveren. Ros sani heeft onderwijl groote verliezen ge leden. Op een goede dag deelt hij Car lo's moeder mee, dat hij geruïneerd is en zij waarschijnlijk op haar oude dag het landgoed zal moeten verlaten. Beppo, die het geld van Carlo beheert, verzekert zich nu van 't landgoed voor Carlo. Vóór zijn tweede tournée naar Amerika haasten Carlo en Roberto zich met Beppo naar huis, naar Lisetta. Carlo hoopt Lisetta te trouwen. Als hij haar vraagt, of zij over zijn terugkomst verheugd is, zegt zij hem, dat zij zeer blij is, doch het meest, omdat hij 'haar Roberto, die zij liefheeft, heeft teruggebracht. Rossani stemt toe in het huwelijk van Roberto en Lisetta en op het feest, gegeven ter eere van Carlo, wordt de verloving be kend gemaakt. Hij vraagt de beroemde zanger te willen zingen in de zaal, waar uit hij hem .op Lisetta's 21ste verjaardag weggejaagd heeft. Carlo is wanhopig. De teleurstelling heeft hem zeer getro' fen en Beppo, die zeer aan hem gehecht is, tracht hem te troosten, dooa' hem de wissels, die hem tot eigenaar van het slot maken, te geven. Wat doet Carlo? Een uiterst boeiend slot volgt. We mogen het u niet ver klappen. We herinneren nog aan de Uiver-Film en de komische film met Charlie. Tijdig kaarten koopen is gewenscht. Bedenk, dat het hoofdnummer 25 weken achtereen in het Luxor-Theater te A'dam liep. IIIIII+ Ik vind die soep afschuwelijk, IIHII+ vrouw. IIIIII+ Maar man, dat is pure ver- 111111+ beelding; in het kookboek staat, 111111+ dat ze uitstekend smaakt. SPORTNIEUWS. Texel2Helder 5. Onder leiding van de heer Van der Heid wordt begonnen, maar al spoedig blijkt, dat beide elftallen niets voor elkan der onderdoen, zoodat de achterhoeden telkens aan het werk worden gezet. Het veldspel en balbehandeling der gasten is beter, maar onze backs, waarvan Kees wel de beste is, weten het doel, samen met Bram, schoon te houden. In de voor hoede van T.. vlot het niet met het bin- nentrio en gaan enkele goede kansen ver loren. Als Piet doorgeeft naar rechts, ontvangt hij de bal weer terug en schiet goed in 10. Dan is H. ten aanval, welke tot corner wordt gewerkt. Deze komt goed voor het doel, waar Jan verkeerd raakt. De bal gaat in de richting van de linksbinnen, die met een mooi schot gelijk maakt. T. krijgt een corner te nemen, welke door Piet in des keepers hand wordt geplaatst. Hij mag het overdoen, maar gaat nu te hoog en weg is de kans. Hard wordt er gewerkt maar met de rust is het nog 11. Na de rust pakt T. flink aan. Schoorl passeert enkele spelers en geeft een scherpe voorzet, de keeper werkt weg, echter juist tegen Anton aan, waarna de bal in het doel rolt 2—1. Nog eenmaal weet T. het net te vinden en de voor sprong tot 3—1 te vergrooten. Kort voor het einde breekt H. door, achter wordt gemist, een schot tegen de lat volgt, waarna H. dc terugspringende bal mooi in het doel plaatst 32, waarmede dan het einde komt. Veel moois kregen wie niet te zien. Texel 3Atlas 2. Daar er geen bonds- scheidsrechter aanwezig is, wordt onder zeer goede leiding van de heer K. Gie- les gespeeld. Atlas is een forsche ploeg en het lijkt er al di.rect op, dat deze op gave voor T. te zwaar zal zijn. Reeds spoedig moeten backs en keeper hande lend optreden, wat hun goed afgaat. Dan zien we de voorhoede er snel vandoor gaan en de A-verdediging moeilijk werk bezorgen. Tot de rust blijven de verde digingen de baas. Andries had geen ge luk, toen hij tweemaal juist langs de verkeerde kant der paal schoot. Sijp zette nogal eens keurig voor, maar de zware verdediging is voorloopig nog te mans. Na de rust zijn de T-aanvallen talrijker en veelal mooi van opzet door het goede verdeelen. Als Sijp doorbreekt, wil hij doorgeven, maar de A-half slaat de bal binnen het strafschopgebied met de hand weg en het gevolg is een strafschop, welke door Herman prachtig wordt be nut. Dan volgt er een klein overwicht van T. en A. redt ten koste van een cor ner, die, goed voor het doel gebracht, door Verseput goed wordt doorgegeven naar de midvoor en met een goed schot is het 20. Atlas zet er alles op en weet het spel eenige tijd te verplaatsen, maar dan maakt W. de bal goed vrij en met een goed schot is de stand 3—0. Spoedig is dan het einde daar.. T. 3 speelde een goede wedstrijd, waarbij Dick in het doel, maar zeker ook Herman en 'Ben een pluim verdienen. Iwe als spil werkte en zwoegde geweldig. Als hij nu n'og wat leert piaatsen woreft het nog Beier. De kanthalfs waren zwak. In de voorhoede was een goede steunpilaar aanwezig, het geen gelukkig en voor de andere spelers zeer nuttig was. Sijp was best, Adr. be ter dan de vorige keer. Andries mankeert Dit toestel met ingebouwde luidspreker is een UI i'KOMST voor hen, die niet op het licht- net zijn aangesloten. Het munt uit door schitterende weer gave, groote selectiviteit en door biezonder laag annode- stroom verbruik. We geven u zoo'n toestel gaarne een week op proef. Prijs f 145. Iets geven, waar de ander van kan houden.... Dat beteekent: ons indenken in de ander, in zijn wezen, in zijn wen- schen, in wat hij ontbeert, en wat hij noo- dig heeft. Dan geven. Wij denken zoo dikwijls, dat het véél moet zijn. Het is in deze benarde tijden wel bemoedigend te weten, dat het niet veel behoeft te zijnWél overdacht. Het zijn niet de rijke menschen, die de geslaagde cadeau's geven, het zijn de aandachtige menschen. Een vaas mooie bloemen, een uitge zochte doos bonbons zijn de cadeau's, die in deze dagen zoo vlot gekocht en gegeven worden; en die altijd wel wor den gewaardeerd. En de gever kan zijn vreugde hebben aan de geur en de kleur van de bloemen, de vorm van de vaas, aan de mooie verpakking van de sma kelijke bonbons. Vreugde van het geven? Maar misschien had degeen, voor wie ze bestemd zijn, in het drukke, wat krappe dagelijicsche leven grooter be hoefte aan een kleedingstuk, eenig nuttig gebruiksvoorwerp. Daarmee zou men hem of haar gelukkiger maken. Weten wat men geeft. Geef u moeite om met zorg te kiezen. Wie geeft, wat men gaarne heeft, geeft dubbel, ook al kost het u minder. Laat niet alleen uw portemon- naie, maar ook uw hart en uw verbeel ding spreken. die U het leven vergallen, daarvoor helpen nu "AKKERTJES" zoo bui tengewoon. Niet alleen dat de pijnen verdwijnen, maar AKKER-CACHETS verdrijven bovendien uil 't lichaam de stoffen, die de pijnen veroor zaken. Neem daarom "AKKERTJES" Nederlandsch Ongeëvenaard bij gevatte kou Product Grjepj rheumatische pijnen, Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 si. 52 ct. Zakdoosje 20 ct. Volgens recept van Apotheker Dumont nog wat balbehandeling. Karei kon het niet vinden. Voor morgen een klein maar prima voetbalprogramma. Immers dc wedstrijd TexelSucces. T. 1 heeft nog steeds 'n kleine voorsprong en zal er alles op moeten zetten om deze te behouden. Ook in ,,'t Noordelijk Sportpiraatje" wordt er op ge wezen, dat het verschil onderling zoo klein is in 4 A, tusschen de bovenste en de onderste helft, dat er maar weinig behoeft te gebeuren, om een algeheele verandering te krijgen. Texel wordt in het „Groentje" een kleine overwinning voorspeld, maar daar zal voor gewerkt moeten worden. We zijn er zeker van, dat alle spelers het zich een eer rekenen, deze wedstrijd te winnen. We verwachten een record aan tal bezoekers en hopen op gunstig weer. Allen aan de slag, mannen van T. 1, met een koel hoofd, vol strijdlust, aanpakken tot de laatste minuut. We hopen tevens op een sportief publiek. Ook langs de lijnen hopen we een sportieve menigte te mogen aantreffen. Aanvang twee uur. Elftal Texel 1: J.Dukers D.Zuidewind Jo Ran A.Huizinga J.Gieles N.deGraaf MVlaming H.Ran G.Witvliet C.Zuidema W. Winter. Reserve J. Kiljan en J. Bruin. T. 2 en 3 hebben vrijaf en komen naar het eerste kijken. De volgende Zondag 9 Dec. dus, ontvangt T. 2 Atlas 1, terwijl T. 3 op bezoek gaat bij de Tex. Boys. Om 12 uur spelen, de laatste maal, voor de comp., twee proefelftallen adsp. Gr.-Zwart: W.Geus G.Wilner H.Keijser Jb.Koorn H.Boon W.Langeveld Ab.Keijser C.Zutfen Th.Lap (aanv.) Jn. Rab I. Hillen Res.: H. Broekman. P.Keesom J.Westdorp D.Huizinga K.Kik- kert W.Mulder (aanv.) H.Pen S.du Porto Jb. Knol N.Huisman K.du Porto Wit: W. Verseput Res.: J. Kommandeur. Doe je best, denk om je plaats. NIET HET VELE IS GOED, MAAR HET GOEDE IS VEEL. KORFBAL. Zondag 2 Dec.: Vcrdo Nigiro—A.D.O.S. (2 uur.) Dames Heeren Aanval N. Vermeulen EI. Vermeulen A. Roeper J. Kiewiet Midden N.Klumpert-Eelman P. Eelman M. Dros J. Pool Verdediging: L. Bruin P. Vermeulen A. Breesnee J. Kiewiet Res.: B. Lap. Res.: S.Rijk. Vcrdo Nigro 2S.V.C. (11.30 uur.) Dames Heeren Aanval A. Jellema J. Broekman A..de Graaf-Zijm S. Rijk Midden: F. Kikkert F. Durieux G. Keijser B. Zijm Verdediging: H. Kikkert J. Pothman M. Lagerveld B. Kiewiet Res.: N. Mosk. Res.: D. Koorn P.E. VEREEN. VAN OUD-LEERLINGEN.— Lagere Landbouwschool. Dinsdagavond werd in de 1. landbouw school 'n vergadering gehouden van oud leerlingen. Mede w^s aanwezig het Be stuur, dc Comm. van Toezicht en de heer Klimp, hoofd der school. Doel van deze vergadering was te ko men tot oprichting van een vereeniging van oud-leerlingen. Dit doel is ten volle bereikt. 26 oud-leerlingen waren aanwe zig en allen traden tot de vereeniging toe. Het bestuur is samengesteld uit dc vol gende heeren: P. Kikkert, M. W. de Graaf Jr., P. Geense, C. Commandeur en J. Beumkes. Als adviseerende leden wer den aan dat bestuur toegevoegd de heeren Noordijk, Firederiks en Klimp. De contributie werd zoo laag mogelijk vastgesteld, n.l. op 50 ct. per jaar. Ook van donateurs zal dit bedrag als minimum worden gevraagd. Verwacht wordt, dat vele landbouwers deze jonge vereeniging zullen steunefi; een vereeni ging bestaande uit jonge menschen, die zich gezamenlijk verder zullen trachten te ontwikkelen en werkzaam willen zijn in het belang van landbouw en veeteelt. TENTOONSTELLING. We herinneren aan de schoolvlijt-ten- toonstelling, vanavond en morgen in de o.l. school alhier. De collectie is groot en getuigt van de liefde en ijver, waar mee wekenlang gewerkt is. Een bezoek bevelen we gaarne aan. (zie adv.) SURPRISES. De uitslagen onzer St. Nic. prijsvragen voor jongen oud zullen we eerst na 5 Dec. publiceeren, opdat de prijzen, welke die dag in het bezit van de winnaars komen, werkelijk surprises zullen zijn. UITVOERING CRESCENDO. We maken er u opmerkzaam op, dat de Zangvereen. Crescendo (dir. C. M. Plomp) vanavond in Pen's Zaal een uit voering geeft. Liefhebbers van zang wacht een goede avond. Ook de opvoering van een stukje in Texelsch dialect zal tot het succes van deze avond bijdragen. (Het optreden van Crescendo te de Cocks- dorp heeft, naar men weet, een zeer goede indruk achtergelaten.) Leden van Gemengd Koor alhier krij gen op de entreeprijs 50 pet. reductie. Kaarten bij R.Kalis, Wilhelminalaan Boom's Band zorgt voor balmuziek (de naam in de adv. dient dus gewijzigd te worden.) ELECTRISCH KOKEN. De T.E.M. geeft binnenkort in hotel Texel demonstraties voor hen, die be langstellen in electr. koken, (zie adv.)

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 9