Afscheid Dijkgraaf J. S. Dijt en penningm. J. J. Slab. In bericht „Trottoir opgereden", voor pagina 2e blad, moet gelezen worden8 weken. KANTONGERECHT—DEN HELDER. Men schrijft ons: Het bericht, over de veroordeeling van K., opgenomen in vorig nummer, ver- eischt eenige toelichting. Door het noe men van voorletters alleen kan verwar ring ontstaan. De veroordeelde P.K. (P. Kuyper, de Waal), stond als eigenaar van de auto, waardoor het doodelijk on geval veroorzaakt werd, te den Helder terecht „wegens het doen rijden van een auto met defecte stuurinrichting". De chauffeur K. (Koopman), tegen wie even eens procesverbaal is opgemaakt, heeft nog niet terecht gestaan. Naar de heer Kuyper verzekert iiad hij de auto nog maar acht weken in gebruik. Eenig defect had hij er nimmer aan be speurd. DIE JAHRESZEITEN. We maken U attent op een desbetref fende adv. in dit nummer en op een ar tikeltje, dat over dit oratorium van Haydn in volgend nummer verschijnt. OVERNAME RUNDVEE. Woensdag zijn hier weer 100 runde ren door de N.V.C. overgenomen, waar onder 60 reactiedieren. Er waren twee dieren met open t.b.c. bij. Deze werden met nog acht runderen ,.naar de destruc tor te Schagen getransporteerd. Van de andere dieren wordt het vleesch „inge blikt". De prijzen stemden tot tevreden heid. VERLOTINGEN. Het servies, uitgeloofd door Dros Magazijn werd gewonnen door mevr. Lieuwen. (Juiste tijd 5-30-56; geraden 5-30-30.) De 12 zilveren lepels, uitgeloofd door K. Mantje, werden gewonnen door mevr. Oort (4 u. 16); de zes tafelmesjes door mw. T. Eeltnan, Oost (4-13-10). Juiste tijd 4-14-57. Het gewicht van de „Dokter Wagema- ker" (Bakkerij Jb. Bakker) was 33 pond. Prijswinners: 1. mw. Tuinder (32,2;twee banketletters); 2. mw. A. Hopman (32,2; Mosc. hart); 3. mw. Pen (32.1; taai-taai). Het servies van de fa. W.P.Lap werd gewonnen door Nelly Dros, Binnenburg. (Aantal erwten 3493; geraden 3475). De Uiver, verloot voor het Schoolvlijt- tonds der O.L. School, viel op 694. St. Nicolaas trok het lot. Wie de win ner? Winner van de Uiver, verloot door de jongelui Van den Berg, alhier, was de heer J.A.v.d.Berg, Wilh.laan. Gemeente veldwachter Goënga trok het lot. (no. 135.) Van de Succes-verloting (Wieringen) kunnen de prijzen, gevallen op lot 223 (twee wandbordjes), 224 (kleedje) en 253 (twee worsten) nog bij H.Ran, Schilder- eind 66, worden afgehaald. SPORTNIEUWS. KORFBAL. in het programma voor morgen komt eenige wijziging: den Helder: KVTOKC (2 u.) G. Kik kert. den Burg: V.N. 2—Elto 2; J. Jeumkes. De wedstrijd SVCDTS wordt uitge steld; getracht wordt alsnog de wed strijd DTSde Zwaluw te de Waal te doen spelen. De vergadering van Hoofdingelanden v. het Waterschap de Dertig Gemeenschap-' pelijke Polders, Woensdag 1.1. gehou den, was de laatste, welke de heer J. S. Dijt in zijn kwaliteit als dijkgraaf leidde. Toch was aan deze biezondere bijeen komst waarmee we niet onbekend wa ren op verzoek van de heer Dijt weinig publiciteit gegeven. Het gemeen tebestuur was er ook niet mee in kennis, gesteld. Ware liet anders geweest, gaarne hadden Burgemeester en Wethouders ook mondeling getuigenis willen afleggen van hun liooge waardeering van het vele, door de lieer Dijt in het belang van Wa terschap en Gemeente gedaan. In zijn schrijven aan de lieer Dijt van 5 Dec. brengt ons Gemeentebestuur zijn spijt tot uitdrukking over het feit, dat zijn her benoeming op wettelijke gronden moest afstuiten en wenscht het de heer Dijt toe,, dat hij nog vele jaren van de bloei van het Waterschap getuige zal mogen zijn. Er was nog een tweede reden, waarom deze vergadering zich van andere onder scheidde. Ook voor de heer J. J. Rab, penningm., was het de laatste, welke hij in deze functie bijwoonde. Allereerst werd aan de orde gesteld het onderzoek van de geloofsbrieven van de herkozen hoofdingelanden Boogaart en Roeper. Beide heenen werden na toela ting dooir de voorz hartelijk toegespro ken. Vervolgens werd besloten Ged. Sta ten goedkeuring te vragen voor het in-, gang 1 Jan. aangaan van een kasgeld- leening, groot f 35000. Bij de rond vraag stelde de heer Koning de vraag, of het niet mogelijk is, dat boerenslooten; in werkverschaffing met rijkssubsidie ge graven worden. Voorz. zeide, dat het wenschelijk is, met B. en W. hierover te spreken. AFSCHEID J. J. RAB. Na een pauze was aan de orde: Af scheid van de penningmeester. Voorz. sprak de heer Rab op hartelijke wijze toe. Hij gewaagde van het altijd keurige werk van deze functionaris. Nimmer bereikte het bestuur een klacht, hoewel zijn taak omvangrijk en veeleischend was. Wel 22 jaar bekleedde de heer Rab zijn ambt op loffelijke wijze. Hierna sprak de heer D. v.d. Ooord, secr. Ook hij gaf uitdrukking aan zijn waardeering voor het vele werk, door de heer Rab op zoo nauwgezette wijze ver richt. Steeds was de rekening in orde, aldus spr. Ge moogt het hoofd eerlijk opsteken. Wij mogen trots op u zijn. Namens bestuur en ambtenaren sprak de heer Jb. Boogaard. Hij bracht de heer Rab dank voor zijn accuraat beheer en bood hem een vulpen en een vulpotlood aan. Nadat nog door andere bestuursleden gesproken was, richtte de heer J. v.d.Pijl, opzichter, tot de heer Rab het woord Hij betuigt zijn hartelijke dank voor de aangename samenwerking; ook dankt hij mevr. Rab voor haar gastvrijheid, ook wanneer spreker des avonds, buiten kan tooruren, eenige tijd in beslag kwam ne men. AFSCHEID J. S. DIJT. Voorz. zegt, dat het hem spijt, dat nog geen opvolger als dijkgraaf geitozen is en uat ook de benoeming van een nieuwe heemraad nog met is gescliied. Het werk zal echter wel doorgaan, verwacht hij. Toch zal het mij vreemd zijn, Maandags niet meer in uw midden te mogen zijn. ik zette voor het laatst mijn handteekening onder de notulen, voor het laatst ook op de presentielijst. Spr. brengt nog in herinnering, 'dat er een tijd was, 20 jaar terug, dat alle 15 bestuursleden zich kantten tegen zijn voorstel voor het Waterschap een bema ling te stichten. Daarna, vervolgt spr., probeerde ik liet met de Nieuwe Sluis. Beter een half eiDat lukte. Hierna is het woord aan de heer Boo gaard, die uit naam van de Bestuursleden en de ambtenaren spreekt en wel met veel waardeering voor hetgeen de heer Dijt in de Dertig jaren van zijn Dijkgraafschap voor het Waterschap deed. De lengte der verharde wegen werd van 20 op 13U K.M. gebracht, de afwatering veel verbeterd, enz. Het was niet altijd zonneschijn tij dens uw bewind, maar u versaagde niet en hield de teugels met vaste hand. Uw kalme leiding heb ik vele malen bewon derd. Namens bestuur en ambtenaren biedt spr. een bronzen plaquette aan, voor zien van liet wapen der Dertig Polders met inscriptie. Hét is een model van het origineel, dat spoedig gereed zal komen. De heer Boogaard spreekt hierbij de wensch uit, dat de heer Dijt en zijn gezin nog vele jaren 'n goede gezondheid zullen mogen genieten. De lieer Dijt dankt oprecht. De ver gaderingen met u allen zullen bij mij in aangename herinnering voortleven. Vervolgens is het woord aan de heer Van der Oord, seor. Hij dankt de heer Dijt, voor de steun van hem steeds on dervonden en wenscht hem een lange en gezellige rusttijd toe. Spr. zegt er van overtuigd te zijn, dat de heer Dijt bij bestuur en bevolking in dankbare herin nering zal blijven. Aan de toespraak van 'de heer J. J. Rab ontleenen we: Ons beider tijd is gekomen, mijnheer Dijt. Voor u en mij maakte de ambtsperiode een deel van het leven uit. Veel zorgen zijn thans van mij weggenomen, maar ook liet bedrij vige, vaak aangename leven ging daar voor een deel mee heen. Zoo zullen ook u op deze dag weemoedige gedachten door het hoofd gaan. Ik geef u, die steeds een humaan chef waart, de verze kering van mijn hoogachting. Ik heb u steeds als vriend en raadsman beschouwd. Ook aan secr .en opzichter breng ik dank voor de steeds aangename medewerking. Ik heb u, Van der Pijl, leeren hoogach ten. Steeds stond ge mij met raad en daad bij. Laat ons deze vriendschapsband nimmer verbreken. Hierna spraken de heeren C. Keijser Hz., J. Roeper Nz., IJ. Lap, J. J. Bak ker en J. van der Pijl. Allen getuigden van waardeering en genegenheid. De heer Van der Pijl gaf een overzicht over de jaren gedurende welke hij als opzichter onder de heer Dijt werkzaam mocht zijn. Alle voorname werken, in die tijd tot stand gebracht, werden gememo reerd. Er is veel gewerkt en hard ge werkt. En liet resultaat mag gezien wor den. Dat goed en goedkoop best samen kunnen gaan, is ook vaak gedemon streerd. Aan het slot van zijn toespraak (zie hierover ook volgend nummer) bracht spr. hartelijk dank voor de goede leiding en de raadgevingen, welke hij van de lieer Dijt heeft mogen ontvangen. Ook ver zoekt hij zijn dank te willen overbren gen aan mevr. Dijt, die de volle 30 jaar als het ware mede in dienst van het Wa- 9 N.V. T. E. M. KOOKT ELECTRISCH Gemakkelijk, zindelijk en goed. 9 terschap was. De welverdiende rust zij lange jaren uw deel, besluit spreker. Na al deze speeches neemt de voorz. voor het laatst het woord. Hij dankt allen voor hun waardeerende woorden en neemt vervolgens afscheid, in het bie- zonder van secr. en opzichter. Van der Pijl, zegt spr., jij was mijn steun. Wat jij deed, was goed. Dat zagen we aan de Z. Haff. sluis en de molen in het Noor den. Je gaf je geheel, we begrepen el kaar. Daar ben ik je dankbaar voor. Hierna volgt lezing van de brief van B. en W„ bovenvermeld. Nog wordt door de Opzichter aan de heer Dijt een uittreksel uit de notulen over zijn heel-e ambtsperiode aangeboden. Dan worden enkele foto's gemaakt. Alvorens de vergadering te sluiten be tuigt de voorz. zijn dank aan de fam. Kuijper en niet het minst aan Antje Vla ming (door de heer Dijt vaak „mijn meisje" genoemd, wat de nu 90-jarige immer goed deed.) Nog spreekt de heer Dijt de wensch uit van een drietal werken, waaraan voor hem prettige herinneringen verbonden zijn (Tweede Dwarsweg door het Zwin; Verbetering pijpen bij de sluizen in het Noorden; betonkraag steenglooiïng) een toto te mogen ontvangen. Tenslotte werd op voorstel van de Opzichter naar Nieuweschild gereden, waar namens alle arbeiders aan de schei dende dijkgraaf een gedenknaald, met inscriptie, uitgevoerd in steen en beton, aangeboden werd. Bij deze plechtigheid waren aanwezig C. Ellen, A. Ellen en J. Kalf. Diep ontroerd dankte de heer Dijt voor dit mooie huldeblijk. Hiermee was de zeer belangrijke samenkomst ten einde. De heer Dijt geen dijkgraaf meer. Het kost moeite je dat in te denken. En toch is het zoo. heeft de rust ook rijkelijk verdiend, mijnheer Dijt. Mogen er nog vele jaren volgen, waarin u in goede gezondheid moogt terug zien op het vele, door u volbracht tot heil van uw Water schap, ten zegen van de gansche ge meente. ST. NIC. PRIJSVRAGEN. Uitslag wedstrijd voor volwassenen1. Jb. Dijksen, de Westen; 2. A. Dros Az„ den Burg; 3. Mevr. Kraai-Bouwman, den Burg; 4. mej. D. Eelman, Loosduinen. Uitslag wedstrijd voor de jeugd: 1. Kees Visser, Westermient; 2. Simon Zijm, den Burg; 3. Jopie Logman, den Burg; 4. Jans Lap Cd., den Hoorn; 5. Siena v. Strien, Eierl.6. Ant. Graaf, den Burg; 7. Nelly Bruynzeel, 't Noorden. (We gens plaatsgebrek uitvoeriger Woensdag a.s.) ST. NICOLAAS OP DE SCHOLEN. De goede Sint heeft zijn taak volbracht en de meeste scholen in onze gemeente met een bezoek vereerd. We zullen van al die visites geen verslagen opnemen. Het feest voltrok zich op de welbekende wijze. Hier ging de Sint per auto, daar te paard, maar overal was hij welkom, werd er .gejubeld en gezongen. Zwarte Piet was nergens karig met pepermoppen, overal was er een pakje, groot of klein, „voor het brave kind". Wie als volwassene zoo'n kinderfeest meemaakt geniet niet minder dan de kleine peuters en zeker is dit het geval wanneer je daar komt als vader of moe der. Je zoudt die pret niet gaarne mis-, sen. In de Nutsbewaarschool werd Woens dagmiddag na het bezoek van de Sint een film vertoond, speciaal geschikt voor het kleine volkje (silhouetten-film) en een, waarin zij zelf een rol speelden. ZUID-EIERLAND. ONTWIKKELINSCURSUS. Met het oog op „Oude Sunderklaas" zal de eerste avond over het vliegwezen niet worden gehouden op Woensdag avond 12 Dec., maar de avond daarvoor, dus op Dinsdagavond a.s. (11 Dec.) om half acht. De tweede avond blijft vastge steld op Woensdag 19 December. DE COCKSDORP. ONTWIKKELINGSCURSUS. De motorcursus is geëindigd, hierna volgt de cursus anatomie (kennis van 't menschelijk lichaam), door mevr. Dr. Westerhuis, op Dinsdagavond 11 en 18 December. Ieder, die in Januari de ver- bandcursus denkt te volgen, dient op deze avonden aanwezig te zijn, daar eenige kennis van 'de bouw van cms lichaam noodig is om de verbandcursus met vrucht te kunnen volgen. Ook „niet-ver- bandcursisten" zijn natuurlijk welkom. Niet overbodig schijnt het verzoek aan de dames- en heerencursisten om, als het eenigszins mogelijk is op tijd aanwezig te willen zijn: het herhalingsonderwijs begint om half acht; de cursus anatomie om half negen precies. DANKBETUIGING AAN ST. NIC. Woensdagmiddag bezocht St. Nicolaas, trouw terzijde gestaan door Piet, de knecht, de schooljeugd. Afgewisseld door het zingen van toepasselijke versjes, hield hij zijn toespraken, eerst tot de leerlingen als geheel en daarna tot een enkel per soonlijk. Na het uitdeelen der cadeautjes en het bekende „moppenstrooien", volg de een poppenkastvoorstelling. Wat heb ben groot en klein meegeleefd met de avonturen van Mannetje Tinterlantijn en vrouwtje Ulebuut. Namens personeel en leerlingen nogmaals onze dank aan allen, die geldelijk of op andere wijze tot het welslagen hebben medegewerkt. (Ingez.) OUDESCHILD. VISSCHERIJ. Aangevoerd aan de vischafslag: 4 Dec.: 2119 Kg. vereen, wulken. 518 Kg. vrije wulken. 6 Dec.: 2529 Kg. vereen, wulken. 623 Kg. vrije wulken. 68 Kg. garnalen a 15 ct. SPORTNIEUWS Zondag speelde OKC te den Helder onder regenweer tegen Elto 2. Voor de rust maakte OKC 5 punten. Na de rust maakte het gladde veld goed spel bijna onmogelijk. Elto 2 had heelemaal geen kans. Einde 50 voor OKC. Scheidsr. Van Harpe was bekwaam voor zijn taak. D.B. DE KOOG. V.V.V. TEXEL. Algemeene vergadering 6 Dec. 1934 V.V.V. Texel in hotel „de Toe komst". Te plm. 8 uur opent de voorz. de ver gadering. Hij heet de aanwezige, 46 le den, een adsp. lid en de secr. welkom. De secr. leest vervolgens 'de. notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Punt 3, de CONTRIBUTIEREGELING komt dan aan de orde. Het Bestuur stelt voor dezelfde contri butie te heffen als in het afgeloopen. seizoen. De vergadering heeft daar ech ter bezwaar tegen en ziet de contributie gaarne verlaagd. Alvorens tot stemming over te gaan, laat het bestuur een twee tal begrootingen circuleeren, n.l. één, waarin dezelfde contributie wordt ge heven (dus f 1 per bed) en een andere, waarin f0.75 per bed wordt geheven. Hierna volgt een mondelinge stemming. De uitslag is, dat 17 leden stemmen voor f 0.75 per -bed en 15 leden voor f 1 per bed, terwijl 14 léden blanco stemmen, De contributie wordt dus f 0.75 per bed. Het bestimr betreurt deze uitslag, daar de begrooting voor 1935 nu een groot te kort toont. Eenige leden blijken nog niet te begrijpen, waarom de contributie hier hooger moet zijn dan b.v. in de Cocks- dorp en den Hoorn. De secr. wijst er desgevraagd op, dat de Koog 'n aparte Vereeniging is en dat dit ook aparte kosten medebrengt. Punt 4, de SAMENWERKING met de Prop. Comm. komt dan in bespreking. De heer C.Kooiman vraagt de voorz. een half uur tijds om een uiteenzetting te mogen geven, wat goed gevonden wordt. De heer C.Kooiman vangt zijn uiteenzetting aan met de woorden: „Ik ben geen dominee" (hetgeen door de vergadering zeer wel begrepen wordt) en geeft daarna een relaas over het ont staan der samenwerking met de Prop. Comm., het bedrag, dat TESO beschik baar zou stellen en komt na 5 mnt. tot de slotsom, dat alle gedane beloften niet zijn nagekomen. De voorz. bestrijdt dit en verzoekt de secr. eens cijfers te wil len noemen. Deze deelt dan mede, dat V.V.V. de Koog f450 bijdraagt in de begrootingssom ad'f2600 der Prop. Comm. en dat TESO zijn gelofte geheel is nagekomen. Hierna volgt stemming, met als resultaat, dat 27 leden vóór sa menwerking en 6 tegen samenwerking zijn, terwijl 13 blanco stemmen worden uitgebracht. Tot samenwerking is dus besloten. Vervolgens komt de deelname aan de TENTOONSTELLING in het R.A.I.-ge- bouw te A'dam ter sprake. De voorz geeft een uiteenzetting van de inrichting en het doel van deze tentoonstelling. Op één lid na is de heele vergadering van het nut der tentoonstelling overtuigd. De voorz. deelt daarna mede, dat het be stuur het plan heeft opgevat om in sa menwerking met de andere V.V.V.-afd, een filmavond met b.v. een verloting te organiseeren. Dit plan zal aan de Prop. Comin.-leden worden voorgelegd. RONDVRAAG. Behalve eenige plaatse lijke belangen, wordt het volgende te berde gebracht: le. een verzoek aan het gemeentebestuur te richten tot het doen beharden van de weg, onder de duinen langs naar de Ruigedijk, met het oog op de aanleg van het vliegveld op "Vlijt". Het bestuur wil dat wel doen, doch wacht liever de plannen even af, daar nog met het vliegveld moet worden be gonnen. 2e. Ook wordt de slechte ver lichting van het dorp nog eens naar vo ren gebracht. Het bestuur deelt mee, dat er drie lantaarns zijn aangevraagd, waarvan er één toegestaan en inmiddels geplaatst is. Verder meent het bestuur uit 't verslag der raadsvergadering op te

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 6