ADVERTENTIÉN Tandarts TEN H00L is van 23 Dec. tot en met 1 Januari AFWEZIG. Versch afgekalfde 4-j. koe, N. V. T. E. M. Gebruik geen beschadigde snoe ren, laat tijdig herstellen. SPORTNIEUWS. In 4 A is in de bovenste helft van de ranglijst geen verandering gekomen, door dat Succes, N.Niedorp en Alkmaar wisten te winnen en hiermede aantoonden het kleine krachtsverschil in deze afdeeling. Meer dan ooit stijgt de spanning en alle drie clubs liggen op de loer om na een misstap van T. een gevecht te be ginnen om de bovenste plaats. Reeds a.s. Zondag kan er verandering komen met dien verstande, dat, wanneer T. eens zou verliezen, ze nog niet kans loos wordt, wat wel van de tegenpartij' verwacht zou kunjjen worden. Het zal in ieder geval een spannende strijd wor den. We verwachten een record aantal kijkers. Ter vergelijking volgen hieronder de nog te spelen wedstrijden van de candi- daten van de bovenste plaats. TEXEL: thuis tegen N.Niedorp, Succes, Alkmaar en D.T.S. Uit tegen Vrone, B. K.C. en Schagen. SUCCES: thuis tegen Andijk, Vrone, B.K.C. en Schagen. Uit tegen Alkmaar, N.Niedorp en Texel N.-NIEDORP: thuis tegen Succes, D. T.S., Vrone en B.K.C. Uit tegen Alkmaar, Andijk en Texel. ALKMAAR: thuis tegen Succes, N. Niedorp, en Schagen. Uit tegen Andijk, D.T.S.Vrone en Texel. Hieruit blijkt, dat Texel en Alkmaar haar sterkste tegenstanders op eigen veld kunnen bestrijden, hetgeen gewoonlijk als een klein voordeel wordt gerekend. Of het juist is, zullen we spoedig kunnen ondervinden. Indien T. deze thuiswed strijden zal weten te winnen, zouden de de uitwedstrijden niet alle gewonnen be hoeven te worden. Daar moet het dus maar op aan. TEXEL II speelde tegen Schagen II en won met 51. Wederom was geen scheidsrechter opgekomen. Gelukkig is het, dat we in de heer K. Gieles leen waardig plaatsvervanger hebben. Ook nu werd de leiding hem opgedragen en het was weer in orde. Over het algemeen kunnen we niet spreken van mooi voet bal. Er is hard gewerkt en aan spanning heeft het niet ontbroken. Schagen speel de dikwijls bepaald beter, maar haar voorhoede verstaat de kunst van doel punten maken niet. Een hechte verdedi ging en goede halflinie. Bij T. was ook de achterhoede en halflinie het sterkste, deel, hetgeen hoofdzakelijk door hard werken en onvermoeid er op zitten werd bereikt. De voorhoede kon ons nog maar matig bekoren. Het plaatsen lukte veelal niet, terwijl er tusschen voorhoede en halflinie nog te weinig verband werd gezocht. Te veel werd er nog solo ge speeld. Waarom ging de bal niet van de midvoor met een flinke pass naar de vleugels? P.Bruin wist als binnenspeler z'n plaats niet te vinden en zweefde dan hier, dan daar, terwijl J.Molenaar in de voorhoede geheel vreemd was. De omzetting na de rust bleek een verbete ring. Piet K. speelde deze keer een goede wedstrijd en was dikwijls heel gevaarlijk. Van de aanvang af wordt er flink aan gepakt en om 'beurten trekken de voor hoeden ten aanval, maar de backs zijn de baas, terwijl de keepers de test wel af kunnen. Het veldspel van Schagen is wel iets beter, hetgeen niet verhindert,1 dat T. het meest aanvalt, met een groot aantal corners tot gevolg, welke geen van alle worden benut. Rust 0—0. Na de rust heeft T. spoedig succes door Kiljan. Een doorbraak van de S-linker- vleugel, levert een voorzet op, waarmede S. gelijk maakt. Talrijk zijn de T.-kansen nu, maar ze warden riiet benut. Dan gaat het geleidelijk tot 5—1 toe. Vermelden we nog een mooi schot van P. Br., dat keurig door de uitloopende keeper wordt gestopt. Een geweldig schot van Maar ten tegen de paalkruising. Nu maar doorgaan met winnen en de 2e plaats wordt bereikt. Kobus moet in „dienst" en zal zijn plaats aan een ander afstaan. Dat zal vreemd zijn. We kennen T. 2 haast niet zonder hem. Het is wel jammer. We hopen echter, dat hij het goed zal maken. TEXEL III kon het in de Cocksdorp niet verder brengen dan 1—1. Volgens mededeelingen, was het een wedstrijd van gemiste kansen. Een volgende maal beter. TEXEL A verloor met 3—1 van Texel Boys A. Wel het meest in de aanval en geen doelpunten kunnen maken. Dat viel ons tegen. Wim begon met een bal te laten slippen en dat werkte op de ande ren verkeerd en 'het wilde niet lukken. Hein en Henk waren de kluts kwijt, ter wijl Theo weer geen geluk had. Maar als jullie de rest winnen, zijn jullie er ook nog. uitslagen KNVB: 4e kl. A.AlkmaarBKC 52; Succes DTS 3—0; N.-NiedorpSchagen 5-2. NHVB: 2e kl. F.: Texel 2—Schagen 2 5—1; HRC 4—Oudesluis 5—0. 4e kl. H.: Tex. Boys—Atlas 2 3—1; Atlas 3—Watervogels 2 0—2; de Cocks dorp—Texel 3 1—1. Adspiranten: Cocksdorp A—Oudeschild A 5—1; Tex. Boys A—Texel A 3—1. De stand is nu: Programma voor Zondag komt Zater dag in de T.C. o Hedenavond weer trainen, adspiranten. Gewone tijd. Komt allen. D.D. TEX. BOYS. 't Was voor ons weer een beste dag. De Asp. speelden hun eerste comp.-wedstrijd tegen Texel A., welke na een pittige strijd met 3—1 voor Boys A eindigde. Een mooi begin, jon gens. Ons le elftal bracht het er nog beter af, door met 30 van Atlas 2 te winnen. Atlas gaf ditmaal weer mooi sportief spel te zien, doch de Boys wa ren nu in topvorm. Dat had zeker nie mand verwacht, 't Was danook een reuze- verrassing en een bezoek aan het Boys- veld dubbel waard. Gaan we zoo door, Boys. De scheidsrechter leidde beide wedstrijden goed. G. KORFBAL. Comp. van de T.K.B. 16 December. Den Helder: Elto 2Zwaluw 0—9. De j.l. Zondag niet gespeelde wedstrijd OKCSVC zal hoogstwaarschijnlijk op nieuw worden vastgesteld. Programma 23 December: Den Hoorn: de ZwaluwVerdo Nigro 2. De Cocksdorp: SVC—DTS. Den Helder: KVTElto 2; C. Z wennen. De andere twee scheidsrechters zullen nader worden aangewezen. DE KOOG. VERGADERING V.V.V. „TEXEL". Zaterdag lo Dec. in hotel ,,'t Witte Huis". Te plm. kwart over acht opent de waarnemend voorz., de heer C. Kooiman, de vergadering. Hij heet de aanwezigen, 49 in getal, hartelijk welkom. De secr. wordt verzocht de notulen der vorige vergadering te lezen. Deze worden onver anderd goedgekeurd. De heer Kooiman deelt de aanwezigen dan mede, dat een aantal leden bedankt heeft, zoowel voor bestuurslid, als voor het lidmaatschap. Hij maant de aanwezigen aan, om verder allen één te blijven, daar anders de ver- eeniging onherroepelijk verloren gaat. Eén der aanwezigen zal gaarne de reden van het uittreden vernamen. De sear, leest daarna een zevental bedankbrieven voor, die alle hier op neerkomen, dat de leden zich, door 't verwerpen der contri butieregeling gedwongen zien te bedan ken. Nog vraagt een der leden, hoe het met de secr. staat. Deze verklaart als secr.-penningm. eveneens te bedanken. Dit ontslagnemen, zegt hij, is gegrond op de volgende overwegingen: le. 't ver werpen der contributieregeling; 2e. er wordt nimmer in een vergadering over werkelijk urgente kwesties gesproken, doch alleen afgebroken; ook werden door een bestuurslid altijd bedenkelijke insu- nuaties te berde gebracht; 3e. er wordt in deze vergad. over bedden gestemd door leden, die geen bed te verhuren hebben; 4e. het steeds weer noemen van T.E.S.O. en de Gemeente is een onbe scheidenheid; dit met het oog op de gegeven subsidies. De meeste leden zijn er nu voor om eerst de schuld weg te werken, doch al leen dan, indien de leden die bedankt hebben, mede moeten betalen. De heer Groenhof merkt nog op, dat de vergad. eigenlijk ongeldig is, daar volgens de statuten deze minstens acht dagen van te voren moet worden geannonceerd. De twee bestuursleden achten dit geval ech ter een uitzondering. Ten voorstel van het bestuur om de leden 15 ct. per bed en de neringdoenden 50 ct te laten be talen wordt daarna met 25 tegen vijf stemmen aangenomen (blanco 10). Het bestuur stelt nu voor tot be stuursverkiezing over te gaan. De heer Mededeelingen van Tex els Bioscoop-Theater TSARINA VAN RUSLAND. We meenen er in geslaagd te zijn voor Zaterdag, Zondag en le Kerstdag een uitnemend programma samen te stel len. Als hoofdnummer vertoonen we im mers niet minder dan „Tsarina van Rus land". Hierin wordt in beeld gebracht de episode der Russische geschiedenis voorafgaande aan de troonsbestijging van Catharina de Tweede. Een en ander is op groote schaal ver filmd, in diverse scènes treden duizen den figuranten op, de aankieeding is in alle opzichten af en de décors werken in groote mate mede tot het scheppen van de grootsche, doch primitieve en ruwe sfeer van het Russische hof dier dagen. De geheele film spreekt van Von Stern berg's meesterschap, het is een ju weeltje van regie en ook de fotografie is treffend mooi. De begeleidende muziek speelt een be langrijke rol er zijn groote stukken film waarop geen woord gesproken wordt en deze muziek is meesterlijk gekozen en aangepast bij de handeling. Mariene Dietrich is prachtig als altijd altijd en speelt de Catharina op de haar eigen ingetogen wijze. Het is verbluffend, zoo jong zij er in de aanvang, wanneer zij een zeventienjarig meisje speelt, uit ziet, en zeer knap is de overgang van het meisje tot de ervaren vrouw uitgebeeld. „Tsarina van Rusland" is een meester werk van sfeer en verplaatst de toeschou wer naar het achttiende-eeuwsche Rus sische hof op een wijze, die de werke lijkheid volkomen doet vergeten. (Inhoudsbeschrijving in volgend nr.) Schumaker verzoekt eerst liever te on derzoeken, of de vereen, wel levensvat baarheid heeft. Toch wordt tot stem ming overgegaan. Veel leden vereenigen stemmen op zich. o.a. de heeren M.C. Langeveld, C.Groenhof, A.Daalder, N. Schumaker, L. den Braven, R.Smit en N. Gomes. Het bestuur stelt voor eerst een voordracht op te maken, doch op een enkele na, wenscht niemand in het be stuur plaats te nemen. Nog eenige ande ren worden verzocht zich candidaat te stellen, maar bijna niemand heeft er lust in. De vergadering wordt rumoerig en het is moeilijk uit te maken wat men wil. Eindelijk stellen N.Gomes, R.Dal- meijer en M.Knol zich disponibel en, na sterk aandringen, nog de heeren M. C.Langeveld, A.Daalder en R.Smit, echter alleen als leden van het voorloopig be stuur, tot 1 Jan. 1935. Uitslag van de stemming is dan: M.C.Langeveld 2S, N. Gomes 22, M.Knol 19, R.Smit 20, R. Dalmeijer 23 en A.Daalder 28 st. (blan co 13). Daar het inmiddels al zeer laat is geworden en eenige leden reeds heen gaan, stelt voorz. de rondvraag aan de orde. Alleen de secr. vraagt nog even het woord. Hij wijst op de oneenigheid die ook nu nog, na het uittreden van het oude bestuur, nog altijd heerscht, zoo zelfs, dat er niemand vrijwel te vinden is, om aan de bestuurstafel plaats te nemen. Te elf uur ongeveer sluit de voorz. deze wel wat rumoerige vergad. OOSTEREND. KERKNIEUWS. Ds. E. C. B. Kok te Nyemirdum, beroe pen door de Geref. Kerk H.V. alhier, heeft het beroep niet aangenomen. DE COCKSDORP. KERKNIEUWS. De periodiek aftredende leden van kerkeraad der Herv. Gemeente Eierland t.w. P. C. van Exel, ouderling, en K. Kikkert, diaken, zijn door het kiescollege als zoodanig herkozen. De heer van Exel aanvaardde deze herbenoeming, doch de heer Kikkert niet. In zijn plaats is als diaken gekozen de heer M. Boon Pz., die deze benoeming aanvaardde. Door het college van notabelen wer den de heeren M. Blom en C. Vlaming als kerkvoogd herkozen, die beiden hun herbenoeming hebben aangenomen. SPORTNIEUWS. SVC AZeemeeuwen A. Te half een floot scheidsrechter Dekker 'de adsp. in het veld; dit was de eerste wedstrijd voor de competitie. Direct na de aftrap gaat S. tot de aanval over, en na 5 min. spelen, kogelt Gerrit de bal in 't net; 10 voor S. Na het beginnen wederom 'n S-aanval, Jan krijgt de bal, manoevreert er handig mee tusschen de beide Z-backs door en scoort het 2e doelpunt. Nu komt Z. iets opzetten, doch Piet onder de lat redt Nogmaals 'komt Z. terug doch het beslissende schot blijft uit. Door een handsbal van een der Z-backs wordteen strafschop gegeven, welke door Maart onherroepelijk ingekogeld wordt. Met 3 0 voorsprong gaat de rust in. Na de irust is S. het meest in de aanval en weet de score op te voeren tot 5—0; kort vóór het einde redt de Z-midvoor met een mooi schot de eer. Met 5—1 voor S. komt dan het einde. Goed gedaan, jon gens, ga zoo door; de eerste 2 punten zijn binnen. SVC 1Texel 3: 11. Om 2 uur ko men beide ploegen in 't veld, S. telt één invaller. Direct ontwikkelt zich een vlug op- en neergaand spel, met S. het meest in de aanval. Na 10 min. spelen geeft 'n hard schot van de midvoor S. de leiding, 1—0. T. komt nu meer en meer opzetten en weet enkele hoekschoppen te forcee- ren, welke echter niets opleveren. De S- defensie heeft nu de handen vol, doch weet stand te houden tot kort voor het rusten, een hard schot van een der T.- vleugelspelers stopt Lagerveld vallende, doch de 'bal springt uit z'n handen te rug, en roTt langzaam ï'n de hoek in het doel: 1—1. Na de rust wederom hetzelfde vlugge spel, aan beide kanten worden corners fenomen, doch alle zonder resultaat. krijgt een vrije schop tegen zich op 2 M. afstand van het doel; hieruit wordt gescoord, doch dit punt gaat door bui tenspel verloren. Even enthousiast als de spelers, gedroeg zich ook het publiek, dat met groote spanning het verloop volgde, doch in de stand kwam geen ver andering meer. Goed zoo, S-mannen, het resultaat is volkomen verdiend. De scheidsrechter leidde correct. K. N.V. T. E. M. KOOKT ELECTRISCH GEEN VUILE PANNEN. OUWE SUNDERKLAAS. „Ouwe Sunderklaas gaat nooit verlo ren". Woensdagavond bewogen zich een re cord-aantal gemaskerden over de straat. Wij telden er over de 100. Enkele groe pen vielen, naast de traditioneele oude mannetjes, vrouwtjes en clowns, op door het vele werk, dat er van was gemaakt. We noemen „de Uiverbemanning", een heel mooie groep, voorstellende „Zo mer, Winter en Oost-West Thuis best" en een compleet „auto-ongeluk", be staande uit patiënt, dokter en verpleeg ster. In beide hotels waren tot laat vele danslustigen „op de baan". Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een smartelijk lijden, tijdig voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Zoon en Broeder PIET lid der Derde Orde in de leeftijd van 29 jaar. J ZOETELIEF. A. ZOETELIEF-Smit. JO. Den Burg-lexel, 17 Dec. 1934. De plechtige uitvaart en begrafenis zullen plaats hebben op Donderdag 20 Dec., 's morgens 9 uur. t b c -vrij met KU1KALF. C. S. ZI|M, de Westen. Aan het zelfde adres een beste drie- wielde kar te koop. Dagelijks de echte ouderwetsche B Taai-Taai en Boterspeculaas. Banketbakkerij J. H. KIKKERT, B Weverstraat. Tel. 60 IBB Bij overeenkomst voor een jaar IB kost zoo'n kleine advertentie I maar 35 ct. Ge adverteert dan Ln IEDER nr. voor nog geen f 3 p. mud. fl Wij verschaffen u zonder prijs- verhooging een abonnement op IEDER gewenscht blad. BOEKHANDEL PARKSTRAAT S BAKKERIJ M. WITTE is het vanouds bekende adres voor prima dikke Speculaas, Taai-Taai en Half om Half. Wij plaatsen zonder prijsver- hooging advertenties voor u fn ALLE andere bladen. BOEKHANDEL PARKSTRAAT 4e kl. A afd. 1 K.N.V.B. gesp. gew. gel. verl. pv. pt. P- Texel 9 6 2 1 30 12 14 Alkmaar 9 5 2 2 20 17 12 Succes 9 5 1 3 27 13 11 N. Niedorp 9 5 1 3 23 16 11 Andijk 9 5 0 4 23 28 10 Schagen 9 3 2 4 21 24 8 D.T.S 9 3 1 5 18 28 7 B.K.C 9 3 0 6 17 25 6 Vrone 9 0 1 8 12 35 1 2e kl. F. NHVB: HRC 4 11 7 2 2 44—16 16 Atlas 8 7 1 0 32—18 15 Helder 4 9 4 3 2 21—16 11 Texel 2 9 5 1 3 31—23 11 Schagen 2 10 4 1 5 29—29 9 HRC 3 9 9 2 4 21—33 8 Oudesluis 10 2 0 8 20—48 4 Helder 3 7 0 0 7 11—29 0 0 4e kl .H.: Watervogels 2 6 5 0 1 14—18 10 Texel 3 8 5 2 1 28—14 12 Tex. Boys 9 5 1 3 23—18 11 Atlas 2 6 4 0 2 13— 9 8 Oudeschild 2 6 2 1 3 31—16 5 De Cocksdorp 7 2 2 3 14—12 6 Helder 6 5 0 0 5 6—32 0 Atlas 3 6 0 0 6 3—26 0 TE KOOP

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 2