Van Texel naar Chicago. Brieven van Texelaars in den Vreemde. Vul nooit een waterketel e.d. 9 wanneer deze ingeschakeld is. Sl'ORTNIEUYVS. In 4 A KNVB gingen alle drie wedstrij den door en nu ook is 't verschil in de bo venste helft onveranderd, daar zoowei Alkmaar als Nieuwe-Niedorp hebben ge wonnen. Zoo wordt het duidelijk, dat Texel zich tevreden mag stellen met de eer, lange tijd de leiding gehad te hebben. Het zal al raar moeten loopen, als alle drie candidaten zich een misstap zouden veroorloven. Uitslagen: N.NiedorpVrone 4-1; An- dijkAlkmaar 35; DTS Schagen 2-1. A.s. Zondag wordt een belangrijke, zoo met de belangrijkste, wedstrijd gespeeld, n.l. N.Niedorp—Succes, hetgeen uit deze stand duidelijk wordt: De stand is nu 4e kl. A afd. 1 K.N.V.B. gesp. gew. gel. verl. pv. pt. p. Alkmaar 15 9 3 3 42 25 21 Succes 14 9 2 3 56 19 20 N. Niedorp 14 9 1 4 37 28 19 Texel 14 7 4 3 38 20 18 Andijk 14 6 0 8 40 48 12 Schagen 14 5 2 7 35 37 12 D.T.S 14 4 3 7 27 41 11 B.K.C 13 4 2 7 21 23 10 Vrone 11 0 I 10 16 55 1 De andere wedstrijd in deze afd. is Vrone—Andijk. Texel 1 is weer vrij. 10 Maart volgt dan Schagen—Texel. We re kenen op veel supporters. TEXEL II was op bezoek bij Atlas 1 en moest in de kampioen der afd. haar meerdere erkennen, hetgeen hoofdzake lijk kwam door het ontbreken der elfde man. Een tweetal afherichten kwam bin nen, het elftal werd aangevuld, waarbij de reserve als speler werd meegerekend. Deze laatste bleef zonder bericht weg, dupeerde het elftal en was de hoofdoor zaak van het verliezen. Er is heel goed gespeeld. Zelfs werd een achterstand van 20 tot 21 terug gebracht, waarna A. nog eenmaal wist te scoren. Eindstand 31. Gelukkig nu maar, dat ook no. 2 der afd. geen kans heeft voor promotie. Zon dag werd ons n.l. bekend, 'dat de bedoelde regeling eerst het volgende seizoen wordt toegepast. Zondag a.s. de laatste wed strijd tegen Helder 5 in den Helder. Op ons verzoek is deze wedstrijd om 10 uur aanvang gezet, dus weer vroeg terug, mannen. TEXEL III ging voort op het goede pad en won van Atlas 3 met 5—0. Het is verwonderlijk, hoeveel vareenigingen zich aan het plaatsen van spelers uit hoogene in lagere elftallen bezondigen. Wat een Bondscontrole is er toch in den Helder. Wedstrijd Texel 3Atlas 3: Genrit verkiest eerst tegen wind in te spelen. T. blijkt al spoedig iets sterker en onderneemt enkele aanvallen. Maar de Atlas-back, die zoowel voor A. 1, 2 en nu ook al in 3 speelt, weet het terrein te zuiveren. De A-aanvallen zijn nogal on gevaarlijk en ook geeft onze achterhoede geen kans. Plotseling zien we de bal bij Karei belandei^ die keurig voorzet, Jan Bruin kopt en de keeper tracht te red den, maar kan de bal met goed vastkrij- gen, zoodat deze terugspringt, waarvan Andries profiteert en de bal in het doel werkt 10. De A-keeper moest even naar de kleedkamer, maar was weer spoedig hersteld. Op wonderbaarlijke wjjze ont snapt A, als driemaal achter elkaar inge schoten wordt en telkens een been ot rug redding brengt. Rust 10. Na de hervatting heeft T. het gemak kelijker dooir het voordeel van de wind. Telkens komt T. nu ten aanval en er wordt goed geschoten. Uit een voorzet van Karei kopt Dick Geense prachtig in 2—0. Na enkele mnt. verrast Dick ieder een, als hij met een boogballetje no. 3 in het doel plaatst. Nog tweemaal weet T. de A-keeper, die toch werkelijk goed werk doet, te passeeren door Jn. Bruin. Als geheel is ons 3e niet tegengeval len. Soms zagen we heel goed spel, maar dan waren er weer momenten, die liet ergste deden vreezen. Vooral verdediging en halflinie waren goed. A.s. Zondag naar Helder 6. Dat zal niet meevallen en dan vroeg op. Uitslagen 2 F.: Atlas 1—Texel 2 3—1; Oudesluis—Helder 5 3—2; 4 Ff.: de CocksdorpHelder 6 11; Texel 3Atlas 3 50; Watervogels 2 Oudeschild 2 3—1. We geven hier de stand van 2e kl. F.: Atlas 13 11 2 0 24 48—10 HRC 4 12 7 3 2 17 47—22 Texel 2 13 7 2 4 16 44—31 Schagen 2 12 5 2 5 12 41—33 Helder 4 13 4 4 5 12 28—32 HRC 5 13 3 4 6 10 26—42 Oudesluis 14 5 0 9 10 28—57 Helder 5 11 0 1 10 1 18—49 o Voor de adsp. was het een dag vol verrassingen. De bovenste werd onderste, terwijl de nos. 2 van boven en onder ge lijk speelden. Uitslagen: Texel B—Oudeschild A 2— 3; De Cocksdorp A—Tex. Boys A 0—0. Voor de zooveelste maal was de heer T ailor niet present om de adsp.-wed strijd te leiden. Gelukkig was onze trouwe plaatsvervanger, de heer Kl. Gieles aan wezig en zoo kon de wedstrijd doorgaan. Texel B. miste wel erg haar spif, het geen heel duidelijk te merken was. Er werd tamelijk flauw door T. begonnen en het leek ons toe, dat ze dachten: Dat zullen we wel even winnen. O. dacht er anders over en het dient tot haar eer ge zegd, dat we O. in lange tijd niet zoo flink zagen werken. Hiermede hebben ze bewezen, dat ze gerust mee kunnen doen, als ze maar werken. Reeds spoedig weet O. door te breken en onze backs aan de tand te voelen. Bij T. zijn de aanvallen zoo onberekend en futloos, dat O. er geen moeite mee heeft. Na enkele goede kan sen gemist te hebben, komt T. terug. Wim plaatst tusschen de backs door, Siem gaat er achter en maakt 10. Spoe dig gaat Jan K. langs de lijn, tippelt Nan ondersteboven en onbedreigd nadert hij het T.-doel. Wim blijft in het doel staan en met een goed schot is het weer gelijk. Stand met rust 1—1. Na de rust is T. sterker en bepaald O. zich tot doorbraken, die op zichzelf al heel gevaarlijk zijn. Als onze achter hoede na een treuzelbal van Nan zich bij het ingooien verkeerd opstelt, is Van der Meer er als de kippen bij, om Wim voor de 2e maal te passeeren. Nu komt bij T. de ernst. Alles gaat ten aanval. Daar gaat P.Keesom, handig passeerend. alles voorbij en keurig komt de gelijkma ker. Dan gaat Wim langs de lijn, een prachtvooirzet volgt, maar Piet K. durft niet te koppen en weg is de kans. Een telle doorbraak van O. brengt verwarring in onze achterhoede en weer is liet goal 23. (Eindstand.) O. heeft verdiend gewonnen. Meer ernst bij de zaak Texel B. Ook de klei nere moeten beter spelen en meer dur ven. Stand is hier: Cocksdorp 5 3 1 1 7 11—3 Texel B 5 3 117 10—3 Texel A 4 2 115 13—5 Tex. Boys 6 2 1 3 5 12—5 Oudeschild 6 1 0 5 2 26—7 Het laatste nieuws is nu juist niet het prettigste: vooir a.s. Zondag zou Bever wijk hier komen om een vriendschappe lijke wedstrijd te spelen. Deze wedstrijd kan echter niet doorgaan, zoo werd ons later gemeld. We hopen toch nog met een andere veneeniging te kunnen slagen. (Zie Tex. Courant Zaterdag.) D.D. KORFBAL. Zondagmiddag speelde V.N. I een vriendschappelijke wedstrijd tegen de de kampioen van de T.K.B., n.l. De Zwa luw. De wedstrijd eindigde met een 4-1 overwinning voor V.N. Met de rust stond de stand 3—0. Scheidsrechter Geus leidde zeer goed. L.B. JUBILEUM. Op 1 Jan. 1905 werd J. Kortenhoeven als diaken der Ned. Hierv. Gemeente van den Burg bevestigd en sedert die datum heeft hij ononderbroken dertig jaar lang als diaken deel uitgemaakt van de Kerke- raad. En in de gemeente leeft in de har ten van zeer velen groote dank voor de wijze, waarop hij met een warm hart en met groote trouw zijn taak heeft ver vuld. De kerkeraad heeft gemeend, dit verheugende feit niet ongemerkt voorbij te mogen laten gaan en in de eerste ker- keraadsvergadering van dit jaar, verleden Vrijdag, is Ds. Visser de tolk geweest van alle kerkeraadsleden en van de ge-' heele gemeente, toen hij hem dankte voor zijn vele trouwe diensten en hem als blijk van waardeering een mooie Bijbel overhandigde, waarin een opdracht was geschreven, ónderteekend door de kerke raad. Moge in vervulling gaan dewensch, in die opdracht geuit: „en het zal ge schieden ten tijde des avonds, dat net licht zal wezen." (Zach. 14:7b.) KOOKT ELECTRISCH 9 Gemakkelijk, zindelijk ein goed. DE WAAL. VOETBALCLUB OPGERICHT. Zaterdag werd hier een voetbalclub op gericht. Ter vergadering gaven zich reeds een 15-tal leden op. Als voorloopige be- stuuur werden gekozen: K. Weitstra, voorz., P. Verseput, secr., S. du Porto, penningmeester. Als naam der club werd gekozen„Grashoppers". (Zooals bekend mag worden veronder steld, is „grashopper", ook wel „gras- hupper", de naam van de kleine sprink haan onzer weiden. Wanneer de leden der nieuwe club een kracht en vlugheid aan de dag leggen, als deze kleine weide- springers, mogen we veel van hen ver wachten.) DEN HOORN. JAARVERGADERING D.E.K. De jaarvergadering van Fanfare D.E.K., Maandagavond in 't Loodsmanswelvaren, was door de werkende leden goed be zocht, maar veel donateurs waren niet aanwezig. Door de voorz., de heer P. Drijver, werden de aanwezigen welkom geheeten. Tevens herinnerde hij er aan, dat D.E.K. in Maart zijn 10-jarig be staan viert. Daarna werd door secr. R. Bremer een keurig verslag uitgebracht, vanat de oprichting tot heden. Hij memo reerde het ontstaan, de gehouden uitvoe ringen, taptoe's, en bestuurswijzigingen. Als eerste directeur trad op de heer Smidt, die werd opgevolgd door de te genwoordige, de heer P. B. Riteco. Aan vankelijk traden 18 werkende leden toe, van wie er thans nog maar 7 in het corps zijn. Thans telt het 23 werkende leden. Men zal trachten nog eenige nieuwe le den te krijgen voor de instrumenten, die nog over zijn. De secr. ontving dank voor zijn uitgebreid verslag. Toen bracht de penn., de heer I. Bruijn, verslag uit over 1934. De ontvangsten waren met 't batig saldo over 1933 1308.08, de uitga gaven 1240.41, alzoo een batig saldo van 167.67. De heer A. Slegh, die met de heer W. Th. Bakker, de rekening had na gezien, deelde de vergadering mee, dat zij alles in orde hadden bevonden en bracht de penningm. hiervoor dank. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Drijver, H1. Zijm en Jb. Brans werden met groote meerderheid herkozen. Ete heeren P.Dnyver en HiZijm namen aan, de heer Brans, niet aanwezig, zou hiermede in kennis worden gesteld; Tot rekening-op- nemers over 1935 werden weder aange wezen de heeren A.Slegh en W. Th. Bak ker. Besloten werd om ter herdenking aan het 10-jarig bestaan een taptoe te houden. Nog werden eenige mededeelingen ge daan, waarna de voorz. de directeur en werkende leden dank bracht en met de beste wenschen voor D.E.K., de vergade ring sloot. FEESTAVOND S.V. ZWALUW. Zaterdag a.s. hoopt S.V. Zwaluw hier een feestavond te organiseenen. Het Be stuur is er in geslaagd een gevarieerd) programma samen te stellen. Op deze avond zal de Kampioensvlag aan S. V. Zwaluw worden uitgereikt. Verder ver meld het programma een blijspel in één bedrijf, getiteld „Een knap stel", op te voeren met medewerking van de dames T. Kalis en M. en A. Lap en de heeren W. Cupido, D.Duinker, R. Bremer en Jb. Kalis. Bovendien zullen eenige voordrach ten het hunne bijdragen om een goede stemming te verzekeren. Het belooft recht gezellig te worden. (Zie adv.) Zaterdag 22 December. We leven in een witte wereld. Een sneeuwbui heeft Chicago en wijde omge ving op een flink pak sneeuw getrac- teerd. Het ligt wel 10 cM. dik. Dat geeft weer heel wat handen werk. De drukte wegens het a.s. Christmas- teest heeft nu in de winkels wel zijn top punt bereikt. Het is in de meeste zaken nu overstelpend druk en daarbij komt nog de moeilijkheid, dat de keus zoo buitengewoon groot is, dat je nauwelijks weet te kiezen. Dinsdag 25 December. Kerstfeest! Plechtige viering in de ker ken en verder: dag van cadeau's en lekker eten. Dat kalkoen de hoofdschotel van de kerstmaaltijd uitmaakt, schreef ik reeds. Ik kon er mij best mee vereenigen, want het is een heerlijke spijs, zoodat ik mij niet onbetuigd heb gelaten. Donderdag 27 December. Het werd zoo zoetjesaan tijd om aan terugkeer naar Texel te denken. Bij in formatie bleek, dat de eerstvolgende boot naar Holland op 5 Jan. uit New-York zou vertrekken en daarna pas weer op 16 Febr. Tot 16 Febr. blijven zou van de gastvrijheid, die ik hier'geniet, teveel ge- gevergd zijn. Bovendien wordt het hier met de dag kouder. In Febr. kan het hief ijzig koud zijn. Dat vooruitzicht was ook al niet bemoedigend, waarom ik besloot op stap te gaan om een reisbiljet voor trein en boot te bekomen. Eerst zou ik nog een weekje gaan doorbrengen bij Mrs. Griek, die te New-York woont en mil had uitgenoodigd. vandaag ook nog het planetarium van Chicago bezocht. Een groot gebouw, met een vernuftig geconstrueerde „sterren hemel", een trouwe miniatuur-nabootsing van de werkelijkheid. Sterren kwamen op en gingen onder. We zagen, daar de sterrenkoepel ronddraaide, zoowel de sterren van N. als van het Z. halfrond. Zaterdag 29 December". De dag van mijn vertrek, 's Avonds om 8 uur zou ik Chicago verlaten, maar eerst had ik nog heel wat te regelen,, afscheid nemen hier en daar en koffers pakken. Eindelijk viel de avond en zou ik mijn terugreis moeten aanvangen. Er ging heel wat in mij om, toen ik afscheid nam van mijn oom en tante, bij wie ik een tweede tehuis gevonden had en wie geen moeite teveel was geweest, wanneer zij het me aangenaam konden maken. We zochten de wagon op, die het num mer van mijn treinkaartje droeg; de wagon van de Pullman-trein, want er wachtte mij weer een spoorreisje van 23 uur en dan heb je wel behoefte aan een hapje, aan wat drinken en aan slaap. Precies om acht uur zou de trein ver trekken. Recht hartelijk nam ik afscheid, fk kon nauwelijks woorden vinden voor de genotvolle dagen, die 'k hier heb mogen slijten. Zij zullen blijven behooien tot de prettigste herinneringen, die ik bewaar. De trein zette zich in beweging, maar nog geruime tijd leverde de groote stad, met haar duizenden lichten, hoog en laag, een boeiend schouwspel op. Na mij eenige tijd in de smoking-car van de trein te hebben opgehouden, waar je een gezellig zitje vindt, lectuur en versnaperingen, zou ik mij weer naar mijn oude zitplaats begeven. Maar niet weinig verwonderd was ik, toen de wagen in een slaapwagen veranderd bleek. DoorgoTdijnen was hij in compartimenten verdeeld. Ben gang was in de lengte opengelaten en zoo vond ik mijn „kooi", waar ik mij al spoedig thuisgevoelde. De zachte wiegeling van de trein deed mij spoedig de slaap vatten. Op één uur na een gansch etmaal op de spoorstaven. Waar zou ik aangeland zijn, wanneer de nieuwe dag zou zijn aan gebroken Daarvan vertelt u de volgende maal Uw MARIUS J. REUVERS. (Wordt vervolgd.) llUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIttlillllllllli llfflllfllll ZOO SPRAK.—. IWtWilA iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii MINISTER OUD: Mijn standpunt in zake de belastingdruk is, dat de belastin gen van inkomens en vermogens in Ne derland al zoo hoog zijn, dat verdere verhooging economisch niet meer verant woord zou zijn. Het gaat al tot een grens van 45 pet. van de inkomsten uit arbeid verkregen. Verdere verhooging zou een geweldige rem zijn in het streven tot vermeerdering van het inkomen. Het zou zijn de kip met de gouden eieren slachten. O WOROSJILOF (RusL Minister van Oorlog): Rusland kan de wede slechts handhaven, indien zijn weermacht, met name zijn luchtvloot, wordt uitgebreid. In het biezonder geldt dit voor het Verre Oosten. Tot ons genoegen mochten we van Pater Witte, op weg naar Engelsch O.-Afrika, een reisbe schrijving ontvangen, waaraan we gaarne een plaatsje inruimen. S.s. Tanganjika. Port Soudan, 1521935. Geachte heer redacteur. Nauwelijks een paar weken geleden de hand tot afscheid gedrukt, en daar zit ik al midden in de Roode Zee geluk kig nog altijd met een soiled stukje hout en ijzer onder me. Sinds een paar dagen loopen we allen in een wit pakje rond, maar vinden het weertje niettemin lekker koel. Dat moe ten we eigenlijk ook wel fatsoenshalve zoo vinden, want neven ons, in Egypte, spreekt men nu van „winter". Inderdaad bij mijn vorige reizen in September en Mei-Juni vergeleken, is de Roode Zee nu erg barmhartig. Toen hingen we put tend over onze dekstoelen, zoo ongeveer als gapende kabeljauwen, druij>end uit zee opgetrokken. Toen was het alsmaar zweeten, dag en nacht. Ik geef er harte lijk de voorkeur aan zooals het nu is: een klein pietsie frisch, vanwege de Egyp tische „winter". Ondertusschen zie ik m'n buren einde- looze reisbeschrijvingen neerpennen in brieven en dagboeken en ik vind het moeilijk een half blaadje nieuws te vullen, zoo dood-gewoon vindt men ongewone dingen op de duur. Alleen het afscheid-nemen, daar raakt men minder gemakkelijk aan gewoon. Vier keexen viei het niet mee: van Texel at, op Amsterdam's C. Station, van Ge nua at, en toen ik, weer een paar dagem later het laatste snippertje Euroj>eesche kust achter de boot zag verdwijnen, lang zaam wegdoezelen in de nevel, in de an ders zoo zonnige Middellandsche Zee. En dan raak je aan 't mijmeren: Wie gaat er straks weer aan 't appèl ontbreken? En zeltMaar werken zoolang het dag is, want als we dood zijn houdt.... niet alles op. Jammer, dat de overland-reis naar Ge nua zoo tegenviel. De rit, die even over een dag en een nacht duurt, had ik zoo ingepikt, dat ik 's nachts door Duitsch- land en overdag door Zwitserland zou reizen, in de hoop van 't heerlijke Zwit- sersche landschap te kunnen genieten. Helaas, een triestige nevelsluier bedekte het voor mijn oogen. In Italië begon 't nog te motregenen ook. Toen heb ik uit baloorigheid allebei m'n oogen maar dichtgedaan. Van de buitenlandsche douanen heb ik heelemaal geen last gehad. Op 't vertoo- nen van m'n spoor- en bootkaartje werd alles als transito-goed op zijn plaats ge laten. Er werden nog zelfs geen begee- nge blikken geslagen op een los kistje si garen, door een oud-mede-collegiaan uit

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 2