Het Meisje met de Blauwe Hoed. Het Meisje met de Blauwe Hoed. T WEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Het Meisje met de Blauwe Hoed. Het Meisje met de Blauwe Hoed. fexelsche Berichten Texels Bioscoop Theater Texels Bioscoop Theater Texels Bioscoop Theater Gemengd Nieuws Texels Bioscoop Theater Woensdag 27 Febr 1935. V.P.R.O.-AVONDEN. Men verzoekt ons mee te deelen, dat de aanvang van de V.P.R.O.-avonden te Den burg en Oudeschild, resp. op 5 en 6 Maart a.s., bepaald is op S uur. Er zullen lichtbeelden worden vertoond, waardoor men met het V.P.R.O.-bedrijt kennis kan maken. Tevens zullen op gra- mofoon gedeelten uit de Mattheus-passi- on ten gehoore worden gebracht. Een eau serie van de heer Mr. Edelman, uit Utrecht, over het leven van Bach ter gelegenheid van z'n 250e geboortedag zal er aan vooraf gaan. In de pauze zal er gelegenheid zijn om over de V.P.R.O. en zijn uitzendin gen vragen te stellen. AANWINSTEN TEXELSCH MUSEUM. VOGELS: van de heeren De Bliek, B. T. Zondervan, C. M. Plomp, Alb. Dros (Eierl.), F. Stark, I. Slikker en J. Kikkert. V1SSCHEN, SCHELPEN, enz.: van de heeren Roeper (Spang), Beumkes (Horntje), D. Vlas, B. T. Zondervan, M. Bakker (Cocksdorp), J. Cupido en A.Lap. Vanaf Zaterdag a.s. Een der beste Hoilandsche Films. BENOEMING. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. A. van der Vlis, thans onderwijzer te den Helder, zal het onderwijs gaan ver laten, daar hij van 1 Maart at. als jour nalist verbonden zal zijn aan de N.V. Ar beiderspers te Amsterdam. TEXELSCH SCHAPENSTAMBOEK. In de Maandag te Alkmaar gehouden vergadering van het Tex. Schapenstam boek hield de voorz., de heer E. Dz. Go- vers een zeer belangwekkende rede tei* gelegenheid van het 25-j. bestaan van de vereeniging. Spr. zeide o.m., dat, wan neer het normale handelsverkeer zich her stelt, het TEXELSCHE SCHAAP inter nationale bekendheid verwerven zal. Zie ook volgend nr. SPORTNIEUWS. KORFBAL. VERDO NIGRO. In de plaats van de heer B.Zijm werd tot penningm. benoemd de heer P.Belman; in de plaats van de heer P.Eelman zal als commissaris op treden de heer J.Broekman. Besloten werd, behoudens goedkeuring, een verloting op touw te zetten: 1000 loten a 10 ct. met als hoofdprijs een rooktauteuil. Gaarne ontvangt het Be stuur opgaaf van hen, die een of meer prijzen beschikbaar zouden willen stellen. W. OUDESCHILD. SPORTNIEUWS. Zeemeeuwen-Veteranen 5-3. Begunstigd door goed voetbalweer vond deze wedstrijd plaats. Het was een spannende strijd, de veteranen bleken het nog lang niet ver leerd. Het achtertrio Broersma, Haan en Gerbr. Dekker was geweldig op dreef en de meeste Z aanvallen strandden daarop. In de halflinie speelde de oude rot Vos een stabiele partij, goed geholpen door Dogger en Schagen. In de voorhoede vlotte het ook goedhier rende Piet Dekker langs de lijn als in zijn beste dagen. Onberis pelijk waren zijn voorzetten, waarmee het binnentrio, met Spronk als uitblinker, wel raad wist. Over het geheel genomen een goed elftal. Z speelde met eenige invallers, die goed voldeden. Om 2,30 uur floot scheidsrechter Koorn beginnen en direct ging Z er vandoor, doch de aanval strand de op Kaan. die niet thuis gaf. Toch nam Z na 5 min. al de leiding, toen J. Bruin doorbrak 1—0. Nu was de beurt aan Ven toen P. Dekker er in zijn eentje vandoor ging, werd de bal prachtig ingezet: 1 1. De V hadden er zin in, weer volgde een mooie aanval, een voorzet van links, waar na Spronk ineens inkogelde. Een prachtig doelpunt 12. Dit was Z toch te bar en toen de rust aanbrak, was de achterstand in een 3—2 voorsprong omgezet door Tuinder en P. Dogger. Na de thee pakten de Veteranen weer flink aan en met een mooi schot bracht Kiljan de partijen op gelijke voet 3—3. Dit bleef zoo tot 5 min. voor het einde. Toen werd de stand door Hemelrijk en Tuinder op 5—3 gebracht. Even hierna floot Koorn het einde van deze goed gespeelde wed strijd. Bravo Veteranen. Het 2e verloor van het sterke Water vogels met 3 1. Met de rust was de stand 0—0. Onze jongens waren tegen het forsche spel van W niet opgewassen. Was het achtertrio niet in vorm geweest, een groote nederlaag was het gevolg geweest. Volgende keer beter. En tenslotte de adspiranten. Die leverden de prachtprestatie om het ongeslagen Texel B in eigen huis een 3—2 nederlaag toe te brengen. Bravo jongens. Volledig verschij nen, flink aangepakt en succes blijft niet uit. We spreken alvast even af, dat we zoo doorgaan nietwaar UITVOERING R.K. VOLKSBOND, op Zondag 24 Februari. De heer P. Boom heette allen hartelijk welkom en zeide verheugd te zijn over de buitengewoon goede opkomst. Waar schijnlijk droeg ook het Mannenkoor hier toe bij. 't Was het eerste optreden in het openbaar. Het mannenkoor, Con Amore, van den Burg, onder leiding van de heer H1. C. A. Kievits, opende het programma met een tweetal nummers, „Liedje van de Zee" en „Kent gij dat land", een paar eenvoudige liedjes, die goed werden ver tolkt. Juul Timmer vergastte de aanwezigen vervolgens op een grappige voordracht, „Jan gaat dansen". De mimiek deed de aanwezigen veel meer schateren dan de inhoud van de voordracht. Trijntje Witte en Naan de Graaf vertoonden toen „De Oude en de Nieuwe tijd". Alles liep vlot van stapel. Con Amore zong vervolgens Herfst en Ti-ti-ti-tire, waarna Jan Boom en Keetje Bakker voordroegen „Ko en Mie hebben brand gehad". Het stuk werd heel leuk gespeeld en lachsalvo's waren niet van de lucht. Lienor, rimmer en Naan de Graaf be sloten het eerste gedeelte van de avond met „De erfgenamen", een korte schets, die het ook goed deed. Na de pauze zong eerst Con Amore Panis Angelicus en Jesu dulcis memoria, gevolgd door „Sulleman heeft trouw plannen", gespeeld door Juul Timmer, Keetje Bakker en Dmvie Smit. Juul Tim mer beeldde de bedeesde Sulleman zeer goed uit en het succes was groot. Con Amore besloot met De Hengelaars en Avondklokje. Van de zangnummers vol deed Panis Angelicus zeer zeker het meest. Het werd buitengewoon goed ge zongen en het applaus was wel verdiend. Het koor telt buitengewoon goede krach ten en zal stellig een hoog peil weten te bereiken. Vanaf Zaterdag a.s. Een der beste Hoilandsche Films. De heer J. v. Swinderen, sprekende na mens directeur en leden, sprak de wensch uit, dat deze eerste uitvoering in de smaak zou zijn gevallen. Inderdaad was dit het geval. Tot besluit droegen Jan Boom en Keetje Bakker voor „Een Ridderballade", waarom hartelijk werd gelachen. Het was een avond met elck wat wils, die zeer goed is geslaagd. De stukjes wer den vlot gespeeld en het Mannenkoor kan ook tevreden zijn. De heer Boom be dankte allereerst 't publiek voor de aan dacht, hetgeen bewees, dat de avond goed was geweest. Ook de medewerkenden kregen een pluimpje. Voorz. hoopte, dat hij het mannenkoor hier spoedig we§r zou mogen hooren. In samenwerking met den Burg hoopte hij nog veel zulke ge zellige avonden te hebben. Met een gezellig bal kwam het einde DIEFSTAL VAN EEN SCHAAP. Eenige dagen geleden vond de heer J.V. bij het wulkenzoeken op laag water een zak, waarin hij vermoedde .dat zich een huid bevond. Hij liet het zaakje lig gen, doch vertelde aan eenige anderen, H'.B. en H.W.H., van zijn vondst, waarna besloten wera de zaak eens nader te on derzoeken. Het bleek een schapenhuid te zijn, waar de kop nog aanzat; ook de in gewanden waren nog aanwezig." Een han delaar heeft later de huid meegenomen. Een en ander kwam echter ter oore van gemeenteveldwachter Hoogerheide. In verband met schapendiefstallen van de de laatste tijd, vertrouwde hij het zaakje met erg. De huid werd opgespoord. De kop en de zak echter waren niet meer te vinden (waarschijnlijk met hoog wa ter weggedreven). De eigenaar van het schaap werd spoe dig gevonden. Het dier was n.l. de vorige dag gestolen bij de heer C. Hin Pz., die de vacht onmiddellijk herkende. Ondanks alle moeite heeft men de dader(s) tot heden niet kunnen opsporen, OOSTEREND. ZIEKENFONDS EN BEGRAFENISFONDS. Verslag Ziekenfonds en Begrafenis fonds kwam gisteren met laatste post pas in ons bezit. Volledige opname in dit nummer is daardoor onmogelijk. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll IHIIIIIIIII Mededeelingen llllllllllll llllllllllll van Texels Bioscoop-Theater llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllll HET MEISJE MET DE BLAUWE HOED. In dit nummer vindt u een voorloopige aankondiging van de vroolijke soldaten- tllm Het Meisje met de blauwe hoed, 'n Holl. film, vervaardigd naar de gelijkna mige roman van Joh. Fabricius. De Maasbode schreef hierover: Lou Bandv zat door deze film de populairste komiek van Nederland worden, als hij het nog niet is. De Telegraaf: Een amuse mentsfilm, die haar plaats vooraan met eere bezet. Zie adv. met volledige bie- zonderheden en verder de inhoud van het stuk en perscritieken in volgend nr. BEGRAFENISFONDS. We ontleenen er voor dit nummer aan, dat ontvangen werd 1 1836.17, uitgegeven 1 1622.42. Batig saldo over 1934 1213.75. Seer. C. Timmer Pz. werd herkozen met alg. stemmen. In de plaats van Comm. A. Vonk, niet herkiesbaar, werd gekozen J. Drijver Tz. o— ZIEKENFONDS: Het ledental daalde van 877 op 822. Ziekenfonds: ontvangen t 6940.27 Uitgegeven 6930.68 Batig saldo 1934 9.59 Batig saldo 1933 52.26 Samen 61.85 Verpleg. fonds: ontvangen 12033.29 Uitgegeven 1984.60 Batig saldo 1934 48.69 Extra heffing 396.78 Totaal f 445.47 Nadeelig saldo 1933 440.16 Batig saldo 1934 t 5.31 De tekorten zijn weggewerkt, mede dank zij 1 1200 minder kosten, bij vorig jaar vergeleken. De heeren IJ. Koppen en S. Heerding werden als voorz. en secr. herkozen. Voor aansluiting bij tandarts acht het bestuur wegens de dan noodige contri- butieverhooging, de tijd nog niet gekomen CIERLAND. WAT EEN HOOS VERNIELDE. Zaterdag 16 dezer werd door een ver vaarlijke hoos. een schuur, staande op het erf van de heer J. Biersteker, hoeve Sir Robert Peel, een schuur opgenomen en tachtig meter verder neergeworpen, het dak was er onderwij 1 afgerukt; dit kwam over de hoornen en de weg op het land terecht. Een fiets viel „onderweg" uit de schuur; ze werd vernield. De kip pen echter hebben van het luchtreisje geen hinder ondervonden; ze bekwamen in het geheel geen letsel. Zelfs de eieren waren nog heel gebleven. Een zeker ver- me 1 de n sw aard ige ge beurte n i s Vanaf Zaterdag a s Een der beste Hoilandsche Films. llllllllllllllllllllllllllHllllllllllllinilllllllllllllllllllillllllllllll llllll LANDBOUW EN VEETEELT. Hllll !llllllllllilll!!!!llllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll AARDAPPELTEELT. De L.C.O. bericht aan haar georgani- seerden, dat de toewijding van de aange vraagde oppervlakten, in 1935 te betelen met aardappelen (met uitzondering van de z.g. vroege aardappelen, bedoeld in het Crisis-Tuinbouwbesluit, 1935 I en de z.g. fabrieksaardappelen, welke worden uitgepoot op een vergunning als bedoeld in de artikelen 2 en 3 van de Crisis-. Akkerbouwbeschikking 1934 III) ten volle zaï kunnen plaatsvinden, voo-r zoover al thans geen biezondere redenen voor eenige wijziging ot afwijzing bestaan. De teeltvergunningen zullen binnenkort door de L.C.O. worden vefstrekt. Voor diegenen, aan wier verzoek om een uitpootvergunning voor fabrieksaard appelen niet kan worden voldaan, bestaat tot 10 Maart gelegenheid alsnog bij de L.C.O. een uitpootvergunning voor con sumptie-aardappelen aan te vragen. Ook zij, aan wie h.i. een te gering oppervlak fabrieksaardappelen is toege wezen, kunnen zich tot 10 Maart a.s. onder terugzending van de door hen niet gewenschte vergunning voor fabrieksaard appelen tot hun L.C.O. wenden voor het verkrijgen van een vergunning voor con sumptie-aardappelen. Zij doen daarmede dan afstand van hun recht om fabrieks aardappelen voor oogst 1935 te telen. NARCISSENTEELT. De Inspecteur van de Plantenziekten- kundige Dienst schrijft ons: Daar het vorige jaar blijkbaar zeergun- stig geweest is voor de ontwikkeling en vermeerdering van de Narcisvlieg, moet thans alle aandacht aan de bestrijding er van worden gewijd, aangezien deze in de eerste plaats moet geschieden door het verzamelen en vernietigen van door de larven aangetaste en daardoor slecht uitgroeiende planten, is thans het oogeu- blik daar, om met deze bestrijding een aanvang te maken. In verband met de mogelijkheid van toenemende export naar AMERIKA na 1936 is het van het ALLERGROOTSTE belang, dat de kweekers de ziektebestrij ding op de meest intensieve wijze blijven uitvoeren. Daarom vestig ik de aandacht van alle narciskweekers op de noodzake lijkheid, dat zij nu reeds hun daarvoor in aanmerking komende culturen met groote nauwkeurigheid in spec toeren en alle achterblijvende planten verzamelen en grondig vernietigen. V ooral ook deze ver nietiging is noodig om zekerheid te heb ben, dat de in de verwijderde bollen aanwezige vliegtnaden (en eventueel an dere parasieten) niet meer tot volledige ontwikkeling kunnen komen. Door de keuringsdienst van de Ver een. de Narcis zoo spoedig als moge lijk zal blijken te zijn, een aanvang met de veldkeuring gemaakt worden. Het 'is van het allergrootste belang, dat de par tijen dan reeds van door vliegtnaden aan getaste bollen zullen zijn gezuiverd. De ambtenaren van de Plantenziekten- kundige Dienst zullen gaarne de bloem bolle nkweekers hierbij van advies dienen. TE IJMUIDEN is binnengeloopen de motorlogger Sch. 116, waarover men zich zoo ongerust had gemaakt. Het schip had een zeer stormachtige reis. Door gebrek aan stookolie ondervond de thuisreis veel vertraging. Bovendien weigerde liet radio toestel dienst en raakte de petroleum op, waardoor de logies des nachts niet ver licht konden worden. TE WESSEM wilde de 76-jarige L. R. uit Maasbracht nog op de veerpont sprin gen, terwijl deze reeds van de wal los was. De man viel te water; hij werd op het droge gebracht, maar is aan de ge volgen van hartverlamming overleden. DEN LIAAG. De 35-j. boekhouder P. van de Textiel-lmport-Mij. alhier heeft bijna 1 100.000 verduisterd. Hij verloor het door spelen en meldde zich nu bij Je politie aan. De man genoot liet volle ver trouwen. TE ARNHEM is in de werkplaats van Gemeentewerken een ongeluk gebeurd. Een tweetal arbeiders was bezig met een laschapparaat. Daarbij hebben zij carbid in de oogen gekregen. Zij zijn direct in het gemeente-ziekenhuis ojigenomen. GUUS WEITZEL, de bekende Avro-om- roeper zal in Maart hersteld naar Hol land terugkeeren; hij werd geruime tijd in Zwitserland verpleegd. ULRUM. Door de Hoogleeraar Direc teur van liet Zoölogisch Laboratorium te Groningen is aan B. en W. dezer ge meente verzocht, een lokaal ter beschik king te stellen voor onderzoekingen ten opzichte van de wolhandkrab. OOK TE BRUSSEL gaat men het straatlawaai thans krachtig beslrijden. Om te beginnen heeft de burgemeestereir de automobilisten op gewezen, dat tus- schen middernacht en zonsopgang slechts in het alleruiterste geval van de claxon gebruik mag worden gemaakt. Het toe teren moet in normale gevallen vervan gen worden door het knipperen met de koplampen. RUSLAND telt 113 vliegclubs, 2000 scholen voor zeilvliegers, 1500 scholen waar 450.000 personen zich aan lucht vaartstudies wijden. In negen scholen worden vrouwen voor het besturen van vliegtuigen opgeleid. FINLAND. Te Helsingtors moest een blok wonningen worden gebouwd, en de architect besloot de fundecring gereed te maken door de rots op te blazen met dy namiet. Het resultaat was: een steen vloog door een ruit van een particulier ziekenhuis, met het gevolg, dat een '16-tal verpleegden een zenuwtoeval kreeg. Een drietal werklieden op ongeveer 100 meter afstand, werd zoo ernstig gewond, dat men voor hun leven vreest; van twee zal een been geamputeerd moeten wor den, terwijl van de derde de borstkas is ingedrukt. Ook werd een groot aantal jonge boomen vernield. Men heeft een actie tot schadeloosstelling ingediend. Z.-AFRIKA. In de Kaapprovincie heeft een schorpioenenplaag reeds zes slacht offers geëischt onder de jeugd. Vanaf Zaterdag a.s Een der beate Hoilandsche Films.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 5