GOÉD DRUKWERK EEN STIMULANS VOOR UW ZAKEN VRAAGT ONS PROEF EN PRIJS 1 DRUKKERIJ TEXELSCHE CRT. Koop geen electrische apparaten 0 die radio-storingen veroorzaken. G MOK liMitUWS». D.U. schrijrt ons: De laatste competitiewedstrijd tegen D. T.b. is een zeer spannende gewurtien. Eerst 111 mm. voor tiet emoe gai jan üieies, zeker de beste speler van liet vetd, zijn ciuü met een uiterst zuiver schot de leiding, terwijl z'n pracnug doorgege ven voorzet Wnuar 111 de aiieriaaisie mi nuut m staat stelde de voorsprong tot 2op te voeren. Het was pracntig weer en een groot aantal bezoekers woonde deze weusurijd bij. We heboen waar voor ons geid geicregen, immers was er reeds een nalf uur tn de 2e heirt gespeeld en nog was de uitstag een open vraag. In de eerste heltt ging de snijd geiijk op, waarin 1". wel de beste kansen kreeg, maar geen geluk had. D1 b deed meerdere malen goede aanvallen, maar vond, even als de 1 .-aanvallers, een sterke verdedi ging op haar weg. Van de artrap at wordt een snel tempo ingezet. Een klein wind- voordeel heeit T., wat eenter vait weinig invloed is. De eerste aanval is voor u. Jan zet direct zijn voorhoede aan het werk, maar de verdediging der gasten grijpt goed in en met verre passen wordt ue voorhoede aan het werk gezet. Maar ook T. is sterk. Snel gaat het spel heen en weer. Spoedig krijgt Nic. op de vleu gel de bal, een goede voorzet volgt, maar deze wordt algeslagen. Henk houdt het spel te veel op als nij eenige malen de toegespeelde bal eerst gaat goed leg gen, waardoor- enkele kansen verloren gaan Bij een tegenaanval werkt Dirk met moeite weg, waarbij een tegenstander hem een blessuur bezorgt. Uit een pass van W. lost Piet N. een prachtschot, juist over de hoek van liet doel. Spoedig blijkt dan, aat T. veel gevaarlijker is. ten zeer snelle aanval, door W. geleid, brengt de bal bij P., die juist achter het doel werkt. Enkele mooie voorzetten worden door Gom ingekopt, maar ook de D-keeper is goed in vorm. De halflinie speelt een goede partij, zoowel Ab als Arie kunnen er zijn, terwijl Jan met de tegenpartij doet wat hij wil en het is jammer, dat vooral onze binnenspeLers te weinig doorzetten. T. is danook het meest in de aanval en Joop heeft in het doel niet te veel te doen. Zijn zwaarste werk heeft hij danook bij 'n corner. De achterhoede is eveneens zeer sterk. Het is een spannende strijd. De linkshalf Ab. plaatst nog wat onzuiver, waardoor enkele goede kansen verloren gaan. Bij een T-aanval heeft P. pecht, als hij juist tegen de verste hoek van 't doel schiet. Zoo verstrijkt de tijd en voor we het weten is het rust. Als er weer wordt begonnen, is Dirk uitgevallen. Niek speelt mee in de half linie, Gom inert staat back en Kees Keij- ser gaat rechtsbinnen spelen. Nu wordt het mis, hooren we hier en daar zeggen. Maar er wordt met meer enthousiasme ge speeld en keer op keer trekt T. ten aan val, waardoor D. veelal op eigen helft wordt teruggedrongen. Het spel wordt wat steviger en na een kwartier zit er zooveel tempo in, dat liet voor ieder duidelijk is, dat T. straks gaat doelpun ten. Goed gesteund komt T. telkens op zetten en de D-achterhoede heeft alle moeite zich staande te houden. Wel zijn de tegenaanvallen der gasten gevaarlijk, maar Jo en Gom laten zich niet passeerem en onder luide aanmoedigingen probeert T. het telkens weer. Prachtig gaat dan de bal van links voor het doel, maar Henk schiet in het zijnet. W. wordt sterk be waakt, terwijl Piet het telkens met twee aanvallers te doen heeft. Kees sjouwt ge weldig, maar is met zijn samenspel nog niet gelukkig. W. gaat linksbuiten spelen een prachtvoorzet van hem wordt door P. ineens ingeschoten, maar keeper redt. Dan komt Jan mee in de aanval, hij lost een zuiver schot in de hoek en T. leidt. Dit is het teeken voor nieuwe aanvallen. Prach tig krijgt Henk de bal toegespeeld, weer talmt hij inplaats van naar de vrij staande midvoor te geven, waardoor een pracht kans verloren gaat. Dan komt Jan opzet ten. Hij plaatst zuiver over de backs heen naar Winter, die de bal opvangt en in liet doel loopt. 20. Direct hierna einde. Over liet algemeen was het van T. een goede wedstrijd, er zat, vooral in de 2e helft, gang in. Het plaatsen en combinee ren, kunnen wel beter. Vooral Henk was mis vandaag. Zijn opvatting, eerst de bal vrijmaken en dan doorgeven, past nu niet meer. In eens doorspelen en niet eerst passeeren. Het omwisselen met de rechts buiten liet hij na, dat was wel jammer. Niek zette dikwijls goed voor, evenals Piet op de andere vleugel. Maar bij het doeil lieten de binnenspelers het te veel op de midvoor, die uiterst bewegelijk was, aankomen. De halflinie was zeer sterk. De kanthalfs speelden een goede partij. E)e spil was in topvorm, de backs als gewoonlijk. Joop liet zich niet passeeren. Alzoo een .goed besluit van deze compe titie. TEXEL III won in den Helder van At las 3 met 9—0. A. was inert 8 a 9 man opgekomen, zoodat T. het op haar slofjes afkon. Watervogels 2 won van Atlas 2 met 51, zoodat nu de bezetting der bo venste plaats a.s. Zondag op ons terrein beslist moet worden tusschen Texel 3 en Watervogels 2. TEXEL A won met 50 van de Cocks- dorp A, dat met 3 invallers verscheen. Ze hebben zich kranig verdedigd, die Cocksdorpertjes. Na 3 mislukte pogingen slaagde Theo er in met een mooi schot de leiding te nemen. Regelmatig werd de voorsprong vergroot. TEXEL B wist eveneens te winnen ez wel van Tex. Boys A met 20. Zoo stij gen de kansen wel. Als nu de zwaarste wedstrijden met nog meer ernst worden gespeeld, is liet zeer goed mogelijk, de eeretitel te behalen. Alzoo bracht deze dag ons 8 punten uit vier wedstrijden, terwijl er 18 doelpunten werden gemaakt en nul punten tegen ge scoord. TRAINING. Hedenavond is er voor de adsp. tot 12 jaar, dus van 7—8.15, geen trainen. Voor de grooteren om 8.15 wel. Houdt er rekening mede. Deze week werd door bestuursleden en het Comité-trainingsfomds, benevens een oefenmeester, de mogelijkheid om tot goede training te komen, besproken. Het resultaat der bespreking volgt deze week nog definitief. We hopen, dat het reeds genoemde comité de volle medewerking zal ondervinden van ieder voetballiefheb ber en dat de leden door trouw de oefe ningen te volgen, al deze moeite zullen waardeeren. Het parool zij „Texel 1 naar de 3e klasse", Texel 2 en 3, en zoo mo gelijk ook 4, afd.-kampioen. Ook de adsp. krijgen 'hun beurt. Zaterdagmiddag is er op het oefenter rein een kinderportemonna'ie gevonden. Inlichtingen Schildereinde 63. Voor a.s. Zondag Texel 3Watervogels 2 om de bovenste plaats in de afd. Aan belangstelling zal het wel niet ontbreken. ALLERLEI. Vrijdag zal in Pen's Zaal als spreker voor de Chir. Dem. Unie optreden de lieer M. de Visser, uit Amsterdam, die onlangs in een piropag. vergadering te de Coeksdorp gesproken heeft. o Men verzoekt ons de aandacht te vesti- tigen op de annonce, waarin de N.S.B. meedeelt, ook te Den Hoorn en Ooster end een propag. vergadering te beleggen. o Wie de tweede opvoering van Vadertje Langbeen op Zaterdag 6 April wil bijwo nen, kan nu reeds programma's, tevens bewijs van toegang bekomen. Alle kaarten voor de op Vrijdag a.s. bepaalde uitvoering van de Kinderzang klas afd. Volksonderwijs zijn nu reeds uitverkocht. Een groot succes dus. 0 0 KOOKT ELECTRISCH 0 0 3 cent per KWh. 0 0 ©♦©♦©♦©♦0<» DE COCKSDORP. TOONEELVEREEN. P.A.L.V.U. Zaterdagavond gaf de Arbeiders ToO- neelveneeniging P.A.L.V.U., van Oude- schild, een uitvoering in hotel De Hoop alhier. Opgevoerd werd „Het verleden spreekt. De zaal was slechts matig bezet. Dat was jammer, want het stuk had meer belangstelling verdiend. Het stelde hooge eischen aan de vertolkers. Niettemin zijn deze er in geslaagd het geheel buitenge woon goed tot zijn recht te doen komen. Jozef (J.Blom), de zoon van de rijke bankier Stenker (Jac. Eelman) was tegen de zin van zijn vader in het huwelijk ge treden met een opera-zangeres, Agnes (N. BruinHemelrijk.) Jozef, die hierdoor met zijn vader ge brouilleerd was, had door zijn schilder kunst in het onderhoud van zijn gezin, bestaande uit zijn vrouw en dochtertje Greetje (Jannie van Boven) kunnen voor zien. Door een oogziekte was hij echter blind geworden. Nu moest zijn vrouw voor hun levensonderhoud zorgen. Ze trachtte dit te doen door voor een kant- fabriek te werken. Het viel haar echter zeer zwaar het hoog noodige te verdienen en als hun hospita, wouw Roelofs (C. Eelman-Dogger) niet zoo'n goed mensch was geweest, die alLes voor hen opoffer de, dan had ze haar moeilijke taak nooit kunnen volbrengen. Vrouw Roelofs met haar opgewekt humeur hield de moed er in. Irma, Jozefs zuster (Annie Dogger) had kennis aan dokter Fred. Donkers (W. Wassenaar.) Vrouw Roelofs was ook hier de handige bemiddelaarster om beide minnenden tot elkaar te brengen. Met bankier Stenker stond ze op minder goede voet Ook met Willem van Dalen (H. Vermeulen), dén vroegere fooneelknecht, verbonden aan het tooneel, waar ook Ag nes optrad, die zich had opgewerkt tot directeur van een groot theater. Hij bracht dikwijls een bezoek bij Jozefs vrouw. Echter met minder goede bedoelingen ten opzichte van Agnes. Hij wilde haar weer als zangeres aan zijn theater verbin den. Toen ze weigerde, dreigde hij aan haar echtgenoot te zullen vertellen, wat hij van haar verleden wist. Daarmede had hij haar in zijn macht. Hij bood haar f50 als ze twee avonden als operazangeres wilde optreden. De arme vrouw bezweek voor dit aanbod, temeer daar ze het geld dringend noodig had, om de doktersreke ning van haar man te betalen. Op haar verjaardag Juist toen Jozef en Greetje plannen maakten haar te verrassen, moest ze 's avonds in het theater optreden. Ze schreef een afscheidsbriefje aan haaT man, doch dit werd door de valsche theater directeur verwisseld. Hevig verontwaar digd was Jozef, toen zijn dochtertje het briefje vond en het haar blinde varkr voorlas. Hij brak geheel met haa-. Zijn vader wilde hem nu weer in zijn huis opnemen, doch dit weigerde Jozef. Hij wilde vrouw Roelofs, die voor Greetje een tweede moeder geworden was, niet verlaten. Hioewel Agnes reeds driemaal had beproefd, het met haar man weer goed te maken en hem van alles ophel dering wilde geven, bleef Jozef halsstar rig weigeren; hij wees haar telkens de deur. Intusschen was de oude lieer Sten ker door dezelfde oogziekte aangetast als zijn zoon en was hij reeds bijna blind geworden. Irma had gedaan weten te krijgen, dat Agnes als verpleegster in het huis van haar vader werd opgeno men, om de oude heer te verplegen. Ze kweet zich zoo goed van haar taak, dat Stenker een groote genegenheid voor haar opvatte. Toen hem eindelijk bekend werd, wie ze eigenlijk was, had hij alle wrok tegen haar laten varen. Hij beloofde haar de hereeniging met Jozef te zullen bewer ken. Ook Irma en Fred Donkers, die een praktijk had gekregen, kregen zijn toe stemming tot hun huwelijk, in het laatste bedrijf zien we dan alle weer vereenigd. Ook vrouw Roelofs wordt ais huishoud ster in het gezin van de fam. Stenker op genomen. Willem van Dalen komt vergif fenis vragen voor zijn slechte daden en vertrekt daarna naar Amerika. We zeiden het reeds: liet stuk stelt hooge eischen. Vooral de rollen van Jozef en Agnes waren moeilijk. De heer J. Blom vertolkte die van Jozef op schitterende wijze. De mimiek was per fect. Dat was knap werk. Ook mw. N. Bruin-Hemelrijk kweet zich als Agnes, uitmuntend van haar taak. En mw. C. Eelman-Dogger, vrouw Roelofs, niet minder. Met haar grappen en kwinkslagen bracht ze telkens vroolijkheid temidden van 'droefheid en duisternis. Doch laten we de kleine Jannie van Boven niet ver geten. Ze speelde de rol van Greetje echt kinderlijk, met groote vrijmoedigheid en vlotheid. Ook de rollen, gespeeld door mej. A. Dogger en de heeren Jac. Eelman H. Vermeulen en W. Wassenaar, werden goed vertolkt Het geheel wierd een succes voor PALVU. Met groote aandacht werd er geluisterd en menig traan zag men wegpinken, bij de aangrijpende tooneeltjes waaraan dit tooneelspel zoo rijk is. E>e avond werd besloten met een ge zellig bal, onder de muzikale leiding van het gezelschap Boom. KERKNIEUWS. Pastoor Krofft gaat Coeksdorp verla ten. Hij vertrekt naar Rijswijk, parochie Sint Jeroen. In zijn plaats is benoemd Rector Th. Bonekamp, uit het St. Jozef Rusthuis te Beverwijk. In de vacature in de Ned. Herv. ge meente Eierland, ontstaan door het ver trek van de heer Jac Knol, is gekozen als lid van het college van notabelen de heer S. van Egmond, die deze benoeming aan vaard heeft. SPORTNIEUWS. Feestavond S.V.C. A.s. Zaterdag hoopt S.V.C. in „De Hoop" een gezellige feestavond te beleg gen. (zie adv.) DE COCKSDORP. ZUID-E1ERLAND. ONTWIKKELINGSCURSUS. Woensdagavond 20 Maart houden we onze slot-avond in hotel De Hoop te De Coeksdorp. Deze avond is toegankelijk voor allen, die één of meer avonden te Z.-Eierland óf de Coeksdorp bijgewoond hebben. Er zal voor het begin en na af loop een bus rijden voor de veraf wo nenden. i Er zal verslag uitgebracht worden over de gehouden cursussen, daarna bespre ken wij gezamenlijk de plannen voor het volgende seizoen. We hopen, dat de cur sisten zelf met veel voorstellen zullen Komen. Na de pauze houdt Dr. Joh. Westerhuis een lezing met lichtbeelden. We verwachten allle cursusten heden, Woensdagavond om 8 uur, opdat deze laatste avond een waardig slot zij van onze, over het algemeen zoo geslaagde ontwikkelingsavonden. DE WAAL. WIJDINGSAVOND. Blijkens adv. in dit nummer wordt Don derdag 28 Maart in de N.H'. Kerk alhier een wijdingsavond gehouden. Medewer king verleent het N.H. Zang- en Jongens-1 koor, van den Burg, onder leiding van mevr. Visser—Dew aid. 0 0 KOOKT ELECTRISCH 0 geen stof, walm of onaangename 0 0 lucht. 0 0 OOSTEREND. EXCELSIOR. Hedenavond vergadert het Chr. Fan farecorps Excelsior in het Gebouw voor Chr. Belangen. ZANGDIENST N.H. KERK. Zaterdag 30 Maart wordt in de N.H. kerk onder leiding van Ds. Visser 'n zang- dienst gehouden. Medewerking verleent de Chr. Zangvereen. Hosianna, alhier, directeur Ds. A. Kok. DEN HOORN. UITSLAG AANBESTEDING. De werkzaamheden aan het woon- en winkelhuis (slagerswinkel), hier op te richten voor de heer M. Goënga, werden opgedragen aan metselaar H. Bakker, tim merman Van 't Hoog, schilder Toolens, loodgieter en electricien Agter. EEN BELANGRIJKE REGEERINGSVERKLARING. (Slot.) Door de Regeering wordt aan een hypothecaire schuldenaar, wiens landelijk eigendom met executie wordt bedreigd of wiens faillissement is aangevraagd, de be voegdheid gegeven, zich te wenden tot de Minister van Economische Zaken en deze fe verzoeken te beslissen !dat de toekom stige gebruikers van dat landelijk eigen dom als georganiseerden tot crisisorgani saties niet zullen worden toegelaten, of wanneer zij reeds georganiseerden zijn, als zoodanig geschrapt zullen worden. De Minister zal, alvorens zijn beslissing te I nemen, eerst het advies moeten inwinnen van een in te stellen Hypotheekcommissie. Nadat de Minister de vereischte stuk ken in handen heeft gesteld van de Hypo theekcommissie, worden de daarvoor in aanmerking komende crediteuren hier mede in kennis gesteld en hun de be-| voegdheid gegeven daarop te antwoorden. I Deze antwoorden worden de schuldenaarI medegedeeld, waarna een mondelinge be-1 handeling voor de Hypotheekcommissie,! in tegenwoordigheid van belanghebbenden I volgt. Deze Commissie kan voorts trach-| ten een betalingsregeling en-of een uit-1 stelregeling tusschen de hypothecaireI schuldenaar en zijn verschillende schuld-I eischers tot stand brengen. In de eerstel plaats moet de schuldenaar echter aanne-l melijk maken, dat hij in verband met del heerschende buitengewone tijdsomstandig-[ heden, niet in staat is, aan zijn verplich-l tingen geheel te voldoen. In de tweedel plaats mag de schuldeischer door de totl standkoming van de betalings- en-of uit-l stelregeling in zijn belangen niet méérl wonden benadeeld, dan de schuldenaar! bij niet totstandkoming daarvan of moge] er geen andere omstandigheden zijn, die] het voorstellen van een betalings- en-otl uitstelregeling onredelijk zouden maken] Tenslotte is nadrukkelijk bepaald, da] hoofdsommen van hypothecaire geldleel ningen in geen geval door de betalings] regeling mogen worden aangetast. Indier| een betaling- of uitstelregeling word] aanvaard, dan is de zaak daarmee afg daan. Geschiedt dit niet, dan doet de Hypo theekcommissie de Minister haar adviel in de vorm van een ontwerp-beschikkini toekomen. Bij een gunstig advies kunne] alle mogelijke voorwaarden aan de schul] denaar worden opgelegd. De Minister is niet aan het advies gei bonden. Hij is eveneens bevoegd zijn een] maal genomen beslissing te wijzigen o| in te trekken, alsook in de voorwaarde' wijziging te brengen. Dit kan plaats heb| ben, of wel op grond van, zoowel voord schuldeischer, als voor de schuldenaar, g wijzigde omstandigheden, of wel, indie de schuldenaar de hem opgelegde vocfl waarden niet nakomt. Ten sllotte is nog bepaald, dat verzoel] schriften, welke zullen worden ingedien] naar aanleiding van aanhangige executie! door de Commissie voor alle andere zuf len worden behandeld. Voorz. van de Hypotheek-Comm. Mr. Dr. J. Donner, lid van de Hoog| Raad. Adres seor. Hypotheek-Comn Lange Voorhout 1, Den Haag.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 2