Aanbesteding. BRUIN vertrekt ADVERTENTIËN een flink huis leverantie van levensmidde len en brandstoffen aan de Jeugdherberg Panorama TEX. BOIJS. Trekking verloting Donderdag naar Rotterdam. voerbieten. het verbouwen Haarlemsche Hyp. Bank. pet. pandbrieven en div. bewijzen. Steenhouwerij SIMON E n KOOKT ELECTRISCH Niet duurder dan op andere wijze ♦•♦©❖34 JEUGDHERBERG. Wie dit jaar in aanmerking wil komen voor de Leverantie van levensmiddelen en(of) brandstof aan J.H1. „Panorama", dient kennis te nemen van een adv. in dit nummer. SPORTNIEUWS. Ten besluite van de comp. van afd. 1, 4e kl. A. KNVB. volgen hier nog de laatste uitslagen: BKCAndijk 13; DTSVirone 3—0, waajrdoor de eindstand als volgt is: Succes 16 11 2 3 24 62—21 Alkmaar 16 10 3 3 23 45—25 Texel 16 9 4 3 22 42—21 .NNiedorp 16 10 1 5 21 42—31 Andijk 16 8 0 8 16 48—49 DTS 16 5 3 8 13 30—43 Schagen 16 5 2 9 12 36—42 BKC 15 4 2 9 10 22—39 Vrone 15 0 1 14 1 16—66 Eerst in de meening verkeerende, dat alle wedstrijderi gespeeld waren, bleek, dat toch nog een wedstrijd gespeeld moet worden, n.I. BKC—Vrone. Alleen als B. met 12—0 zou weten te winnen, zou ze de 3e plaats van ondereen gaan bezetten. Daarom kunnen wij deze stand gerust aanhouden. TEXEL I heeft dit seizoen een zeer goede kans gehad en dus kunnen we te vreden zijn. De vorige eindstand was de 4e plaats van onderen met 13 punten. Nu ons gereed gemaakt om de volgende ronde de begeerde titel te behalen. Pro fiteert dus van de training deze zomer. Toont uw goede wil en onder leiding van de lieer Laevi komt het in orde. Atlas heeft haar 3e elftal uit de com petitie teruggetrokken, hetgeen echter geen invloed heeft op bezetting der bovenste plaats .hetgeen blijkt uit deze stand: Texel 3 10 6 3 1 15 35—18 Watervogels 2 9 6 1 2 13 26—15 Atlas 2 8 4 1 3 9 17—18 Tex. Boys 11 4 2 5 10 20—28 Oudeschild 2 9 2 3 4 7 42—26 De Cocksdorp 11 2 5 4 9 23—23 Helder 6 10 2 1 7 5 16—51 ADSP. a.s. Zondag: Texel B-Texel 'A. Aanvang 12 uur. Tex. B. (wit) W.Verseput N.Huisman S. du Porto Jac.Knol D.Huizinga H.Pen W.Mulder Joh.Westdorp K. Kikkert W. Langeveld P.Keesom Res.: H.Broekman. I.Hillen Jn.Rab K. du Porto H.Boon Ab. Keijser C.Zutphen Th.Lap Jac.Koorn H. Keijser G.Wilner Texel A. W.Geus Res.: Joop Kikkert. o Zondag wordt in het Stadion gespeeld NederlandBelgi In totaal werden tusschen beide landen 46 officieele en 6 officieuze wedstrijden gespeeld met de volgende resultaten: Holland 52 26 9 17 61 125—96 België 52 17 9 26 43 96—125 Holland heeft zich dus het sterkst ge toond. Moge het Zondag ook zoo zijn. Ned. elftal. Halle Caldenhove Van Run B.Pauwe Andriessen Van Heel Wels Drok Bakhuys Smit Van Gelder Van Beeck Isenborghs Mondelé Voorhoof De Vries Claesens Stijnen Dalem Smellinckx Paverich België Badjou. OOSTEREND. N.S.B. In het Wapen van Amsterdam hield de N.S.B. Zaterdag een propag. verg. met als spreker de heer P. van de Roer, van den Haag. De vergadering werd door plm. 40 personen bezocht; ze had een rustig verloop. De leiding berustte bij de heer C. Wonder, van den Burg, die jn zijn openingswoord zijn teleurstelling over de geringe opkomst te kennen gaf. De heer Van de Roer had tot onder werp gekozen „De roepstem, dat gij el kander liefhebbie". In verband met onlangs opgenomen N. S.B. verslagen, kunnen we ons thans tot een samenvatting van het gesprokene be palen. Minister Colijn zei, dat we met onze acht miljoen zielen schouder aan schou der gaan staan, om de moeilijkheden te overwinnen. Ook de zuigelingen werden dus meegeteld. De N.S.B. rekent alleen met de Nederlanders, die zich van hun kracht bewust zijn. Spr. keert zich tegen de heer Asjen, no. 1 van de V.B. op de lijst voor de Prov. Staten, die vaak zoo te keer gaat tegen de N.S.B., maar blijk gaf, nog nim mer een van haar vergaderingen te heb ben bezocht. De N.S.B neemt aan de Statenverkiezingen deel om eens te zien, in hoeverre zij reeds ingang heeft gevon den. Buiten onze 40.000 leden, aldus de spreker, rekenen we op 150 a 170 duizend stemmen Volgens de heer Asjen zoude N.S.B. de vrijheid beknotten, hoofdza kelijk met buitenlandsch geld gesteund worden en wel spoedig weer verdwijnen. Men vergist zich deerlijk, volgens spr. Wel' werkt z.i. de S.D.A.P. met buiten landsch geld; de Rotterd. Volkskrant zou onlangs met buitenl. geld op gang ge bracht zijn. Een C.H. Kamerlid schreef in 1917, dat de praatzieke menschen in de hoek moeten. De N.S.B. wil dit in prac- tijk brengen. Het nation.-soc. is van hoo- ger orde, het is ons zegt spr. in' t hart gelegd. Mussert heeft liet niet doen komen en niemand kan het tegenhouden. Hoe de N.S.B. over drukpersvrijheid denkt en hoe zij financieel gesteund wordt schreven we reeds. Vooral waar de N.S.B. groote vorderingen maakt, vloeien de ba ten ruim, b.v. in den Haag, waar in en kele mnd. 1200 leden werden geboekt. Het hoofd van een biez. school zond ons f10,en gat zijn afkeuring te ken nen over de uitsluiting van N.S.B.-ambte- naren; een paar varkenshandelaren zon den f 25,- na een rede, die zij van N.S.B. zijde over de crisis-zwijnderij - centrale hoorden. De N.S.B. buigt niet voor een dicta tor, wel voor een vorstenhuis. De communisten worden door de pest- pers opgehitst; de N.S.B. is een geestelij ke beweging en wil ook hen bekeeren. Allerlei rangen, standen en religie treft men in onze gelederen aan. We beoogen bet heil van de ganscbe natie en ver- oordeelen een beweging als die, welke Pan-Europa (lees: Europa in de pan) voorstaat. We moeten onze nationaliteit hoog houden, ook wanneer we in 't bui tenland vertoeven, b.v. door zooveel mo gelijk onze eigen taal te spreken. Spreker schetst de gewijzigde houding der S.D.A.P.; hij noemt dr. H.Polak Oranje Hein en bestrijdt het parlementa risme, waardoor men te zien kreeg.dat de anti-rev. partij tegen winkelsluiting stemt. Een groot deel van het arbeidersgeld wordt volgens spr. door Vakvereen. be stuurders ingeslókt. Spr. noemt een be drag van f66000 voor de „bonzen" te genover f4000, uitgetrokken voor de sta king in IJmuiden. De N.S.B. mag geen vlaggen meevoeren en geen optocht hou den naar de Landdag, maar de Commu nisten worden gespaard. De N.S.B. lijdt onder broodroof, maar de Tribune mag blijven verschijnen. Spr. bestrijdt een ge schrift van Ds. Kersten, een radiorede van Ds. Banning en betoogt verder, dat de N.S.B. niet de staat over de kerk wil laten heerschen. De biez. scholen zullen door de N.S.B. worden gehandhaafd. In de Cocksdorp hebben ze jullie iets be zorgd, zooals wij bet niet zouden willen. Dat hebben jullie, zegt spr., aan het zin den Haag te danken. Met de verzekering, dat er in de toe- komtt weer werk zal moeten komen voor alle volksgenooten, eindigt spr. z'n rede. Hierna worden eenige ingekomen vra gen beantwoord. Vraag: Leidt overmaat van nationaal gevoel niet tot oorlog Antw.De N.S.B. kent dit gevoel een goddelijke oor sprong toe en wil dienovereenkomstig: handelen. Het dwingt eerbied af. Vr. Hoe denkt de hoofdredactie van Volk en Vaderland over godsdienst Antw. Ieder mensch wordt met geloof geboren, en dit geloof moet op de juiste wijze tot ontwikkeling worden gebracht. Vraag Hoe denkt de N.S.B. zich de werkloos heid te bestrijden Antw.Door cum- mulatie-bestrijding, korter werkweek, de ouderen moeten plaatsmaken voor de jon geren. Vragen over Kerk en Vrede, het Hitler-lied, de biez. school en nog meer werden in vorige verslagen reeds met de daarop gegeven antwoorden ver meld. Vraag: Hoe denkt spr. oi ver de Biez. Vrijw. Landstorm Antw.: De B.V.L., een partijleger, is het woord, wij zijn de daad. Het is inmiddels reeds kwart voor 12 geworden. Nadat de heer C.Wonder de aanwezigen voor hun opkomst zijn dank heeft betuigd, volgt sluiting der vergade ring met het zingen van het Wilhelmus. DE COCKSDORP. FEESTAVOND Sportvereen. S.V.C. alhier hield Zater dag een feestavond in hotel De Hoop. Voor deze gelegenheid was door eenige leden van S.V.C. een blijspel in drie be drijven, getiteld „Liefde en Bananen", in gestudeerd. Nadat de voorzitter een kort openings woord had gesproken werd met de op voering een aanvang gemaakt. Over de inhoud van het stuk zullen we kort zijn. Het betrof de geschiedenis van een handelaar in bananen, die het niet naar den vleeze ging en moeite had, zich de talrijke „beren" van het lijf te houden. Zijn knecht, die een oogje had op de lieftallige dochter van de patroon, meen de de zaak wel tot bloei te kunnen bren gen en stelde zijn baas voor, hem voor een dag de teugels in handen te geven. Eerst wilde deze daar niets van weten, maar tenslotte stemde hij er, op aan dringen van zijn vrouw, in toe. De han dige knecht wist te bewerken, dat de schuldeischers hun vorderingen tot de helft terugbrachten. Door een grootsch opgezette reclame-campagne wist hij de aandacht op zijn zaak te vestigen. Arti kelen in de groote dagbladen brachten hem f 5000 op. Klanten kwamen toestroo- men. Als belooning kreeg hij de hand van de dochter van de baas. Het was een blijspel vol grappige situ aties, dat uitstekend werd vertolkt. Rol vastheid was voor het welslagen van dit blijspelletje een eerste vereischte en aan deze voorwaarde voldeden de spelers in alle opzichten. De beide hoofdrollen, die van de bananenhandelaar (J.Knol) en z'r knecht (K. van der 'Kooij 'Gz.) werden kostelijk gespeeld. Ook de dochter des huizes (mej. C. van der Kooij) was voor haar rol geknipt, terwijl de overige kleine re rollen, als die van de echtgenoote van de bananenhandelaar (mej. C.Kalis), de kantoorbediende (J.Eelman), de diver- sche schuldeischers (J. van der Kooij, P. de Jong en J.Nieboer), de journaliste (mej. M. Nieboer) en een dame en een heer (mej. J.Buis en de heer P.Boon), die als verzamelaars van antiquiteiten te gen elkaar opboden, zeer goed werden weergegeven. Het daverend applaus, na elk bedrijf en aan het einde, bewees, dat het stuk zeer in de smaak viel. Een druk bal besloot deze welgeslaag de feestavond. DE KOOG. JUBILEUM A. EPE. Een Tcwairteeuw boschwachter. Maandag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn ,dat de heer A. Epe, boschwachter bij Staatsboschbeheer ter standplaats al hier werd aangesteld. Ongetwijfeld zal het de geachte jubi laris, die zich deze kwart eeuw als een humaan chef en een welwillend medebur ger, steeds tot hulp en steun bereid, deed kennen, aan oprechte belangstelling niet ontbreken. EIERENZOEKEN. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter openbare kennis, dat de Minis ter van Economische Zaken heeft be paald, dat in het geheele Rijk: a. het zoeken, rapen en buiten de open bare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van kemphanen, wulpen, scholek sters, grutto's, tureluurs, meerkoeten en waterhoentjes is toegestaan tot en met 28 April 1935; b. het ten verkoop in voorraad hebben te koop aanbieden, verkoopen, afleveren en langs openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van het onder a. genoemde waterwild is toegestaan tot en met 30 April 1935; c. het zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, ver koopen, afleveren of vervoeren van eieren van zwanen, ganzen, eenden (alle soor ten), duikers, watersnippen en goud plevieren NIET is toegestaan; Voorts wordt er de aandacht op geves tigd: a. dat ingevolge art. 4 der Jachtwet het zoeken of rapen van eieren van bo vengenoemde vogelsoorten op gronden van derden slechts geoorloofd is in ge zelschap van den eidenaar of rechtheb bende of met diens schriftelijke vergun ning: b. dat het rapen van eieren van kieviten ingevolge het bepaalde in art. 4 der Vor gelwet is toegestaan, jaarlijks van 1 Fe bruari tot en met 28 April, doch volgens art. 30 dezer wet op gronden van derden slechts in gezelschap van den eigenaar of rechthebbende of met diens schrifte lijke toestemming; c. dat het ten verkoop voorhanden heb ben, te koop aanbieden, verkoopen, afle veren en binnen de bebouwde kommen der gemeente en langs de openbare wegen en voetpaden vervoeren van kievitseieren ge oorloofd is tot en met 30 April, of, in dien deze dag op een 'Zondag valt, tot en met 1 Mei; d. dat krachtens art. 3 der Vogelwet het rapen, uithalen, ten verkoop voor handen hebben, ten verkoop aanbieden, verkoopen, afleveren of vervoeren van eieren van andere, in Europa in het wild levende soorten van vogels verboden is, uitgezonderd de eieren van de schollevaar, blauwe reiger, sperwer, woudduif, kraai, ekster, vlaamsche gaai, huismusch en nngmusch, welke eieren te allen tijde geraapt mogen worden. Texel, 29 Maart 1935. De Burgemeester voornoemd. W. B. OORT. Heden werden we verblijd met de geboorte van een zoon LAMMERT MAARTEN. ARIE BOON MAARTJE BOON-de Waard. Vlieland, 27 Maart 1935. Eenige kennisgeving voor Texel. ONDERTROUWD: D DE RUIJTER en W. MARRE. Oudeschild, Texel, ,noc Huisduinen, 30 Maart 1935 Ontvangdag Zondag 7 April te Oudeschild Huwelijksvoltrekking 11 April a.s. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde moeder, behuwd-, en groot moeder NEELTJE BOON wed. H. J. Rikkenberg in den ouderdom van ruim 80 jaar. A. MOSK T. C. MOSK-Rikkenberg. en kinderen. De Westen, 28 Maart 1935. De teraardebestelling zal plaats heb ben op Maandag 1 April namiddags 2 uur. DANKBETUIGING. Hiermee betuig ik mijn hartelijke dank voor de groote vriendschap bij mijn jubi leum ondervonden. JOHANNA BARHORST. Witte Hoek. TE HUUR GEVRAAGD liefst gemeubileerd, geschikt voor pension, op te richten door vakkundige menschen. Brieven met prijsopgaaf onder no. 195 aan het bureau van dit blad. Degenen, die in 1935 in aanmerking wenscheh te komen voor de worden verzocht zich vóór Maandag 8 April uitsluitend schriftelijk op te geven bij de Secretaris W. J. JOUWERSMA, Koogerstraat 19, den Burg. Zondagavond 8,30 uur in de Zwaan. TE KOOP Zegehaver, gekeurde Bevelander-, Eigen heimer- en Red Star pootaardappelen. Alb. DROS Dz. Op Vrijdag 5 April 's morgens 11 uur in Hotel Texel van van ged. woonhuis en kantoor met bijbe- hoorende werken voor rekening van deur waarder S. Prins. Het Ioodgieterswerk valt buiten 't bestek Bestek en teekeningen a f 1,per stel (restitutie f 0,50) verkrijgbaar bij de Architect L. IGESZ. de Koog. Uitbetaling coupons Bij voorkeur 1 April 10-12 vm. 7-10 nm 2 April 7-10 nm. Verkrijgbaar 4 pet. en 4'/s pet pandbrie ven. j. N. BRUIN. ■■EB Sinds 1860 Steenhouwwerken, Grafsteenen, Schoorsteenmantels, enz. Dijkweg 82 Kanaalweg 176 DEN HELDER.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 2