TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Texeische Berichten MEI-MIJMERIJ. Woonsdag 8 Mei 1935. DIENSTPLICHT UITSPRAKEN INZAKE VRIJSTELLING De Burgemeester van Texel brengt ter algemeene kermis ,dat door den Minister van Defensie bij beschikking van 30 April 1933, Vile Afd. no. 231 V, aan Wilhelm Visser, dienstplichtige der lich ting 1935 uit deze gemeente, met in gang van 1 Juni 1933 voor een jaar vrij stelling van den dienstplicht is verleend wegens kostwinnerschap. Tegen elke uitspraak kan uiterlijk den lOen dag na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen: a. den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettigen ver tegenwoordiger; b. elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen of door diens wet tigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij den Burge meester ter secretarie van deze gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift aan de Ko ningin, die op het beroep beslist, na ad vies van de Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur. Texel, 4 Mei 1935. De burgemeester voorn r>eni<i K. VLAMINO, Lo.-B. BENOEMING. Tot opvolger van de heer Hovenkamp, commies der directe belastingen en ac cijnzen, alhier, is benoemd de heer Jul- len, te Bocholz (L.) UIT DE VOGELWERELD. Door de vogelwachter F.Stark werd in de duinen een doode scholekster gevon den. Het dier bleek de hongerdood ge storven te zijn ten gevolge van het feit, dat het zijn ondersnavel zoo door de opperhuid van zijn borst gestoken had, dat het geen voedsel meer tot zich kon nemen. GEMEENTERAAD. Officieel deelt men ons mee ,dat de ver kiezing voor de raad onzer gemeente be paald is op Vrijdag 21 Juni. De heeren M. W. de Graaf (r.k.) en W.H1. Lap (vrijzinnigen) stellen zich niet herkiesbaar. Naar men ons meedeelt komt de heer S. de Waard als no. 1 voor op de lijst der Chr. Hist. Unie. De heer Jac. Kikkert Nz._, die thans als raadslid zitting heeft, zal geen candidaat meer zijn. Men schrijft ons: Zaterdag vergaderden de afd. Den Burg, de Cocksdorp en Oudeschild van de R.K.Staatspartij in De Zwaan. De voorz., de heer R.J.Timmer, sprak in z'n openingswoord de wemsch uit, dat dezelf de geestdrift als bij de verkiezing voor de Prov. St. aan de dag gelegd, eerst daags ook bij de gemeenteraadsverkie zing aanwezig zou mogen zijn en opende de verg. met de Chr. groet. Na lezing der notulen door de heer D.C.Witte, secr., werd melding gemaakt van een schrijven dato 13-2-'35 van het oudste raadslid, de heer M.W. de Graaf, die meedeelde, dat hij zich niet meer herkiesbaar stelt; tevens betuigde hij zijn hartelijke dank voor het in hem gestelde vertrouwen. 'De voorz. dankte de heer De Graaf voor zijn groote activiteit ten dien ste van de R.K. Staatspartij. Twintig jaar stond hij voor ons op de bres, zei spr., Zijn plaats bezetten, zal geen gemakke lijke taak zijn. Wij hebben thans echter keus uit elf candidaten en hopen daarin te kunnen slagen. De heer De Graaf dankte voor deze woorden en sprak üL wensch uit, dat er jongere krachten zou den zijn om zijn werk voort te zetten., Ook de heer Leber prees de groote ijver van de heer De Graaf, bij welke woor den de heer S. Keijzer zich aansloot. De voorzitter noemde verder de namen van hen, die candidaat waren gesteld in afphabetische volgorde: J.M.Bakker (P.H. Polder), P.Boom, C.Buisman, P.de Graaf Mz., F.L. de Grave, D. (Th.R.) Hin, J.C. Kager, S.Keijzer (aftr.), H.Leber (aftr.), M.J.Veeger en H'.Zijm S.J.z. Tijdens de vergadering werden geen can didatenlijsten meer ingediend. Zondag a.s. zal de stemming over de volgorde der candidaten worden gehou den. De voorz. sprak aan het slot de wensch uit, dat het politiek advies de leden ge heel zou bevredigen en dat van de stem ming ruim gebruik zou worden gemaakt. Hierna sluiting met de Chr. groet. (Penteekening van Sjoerd Kuperus) Ben je wel eens sikkeneurig, Heb je somtijds last van gal. Ben je dikwijls ontevreden, Zie je onrecht overal. Weet je niet veel meer dan klagen, Kanker je op onze tijd. Wordt een ander die je voorgaat Altijd weer door je benijdt?.... Stap dan nu eens onverschrokken Uit je kil en triest bestaan, En zie eens door and're glazen 't Toch zoo mooie leven aan. Ga eens heerlijk de natuur in, In de vrije, frissche wind. 'k Wed, dat je dan nieuwe lusten, Energie en vreugde vindt. Laat bet Mei zijn in je leven, Laat het Mei zijn in uw ziel. Weg met noodelooze lasten, Trek hem uit, uw zorgenkiel. Blijft niet langer triestig kwijnen In zoo'n jammerlijk bestaan. Laat uw bloesemende Meimaand Ook eens DOOR UW LEVEN gaan. HU1B DE RIJMELAAR Meimorgen, 4 uur 30. b: ORTNIEUWS Voor de Rauchbeker heeft T. zich door een 41 overwinning op Z.F.C. 3 in de 3e ronde geplaatst. Dit hadden we stel lig niet verwacht, want het veldspel van T. was slordig en duidelijk Was waar te nemen, dat T. de grootste moeite had om het snelle zuivere combinatiespel der gasten te beheerschen. Al spoedig bleek 't niet te kloppen tusschen Gom en Joh. R. en keer op keer wist de gevaarlijke rech- j tervleugel door te breken. Aan de andere 1 kant kon Arie zich al evenmin aanpassen terw ijl Jan, de spil, ook zijn dag niet had. Het aangeven, hoe goed doorzien, mislukt jiogal eens. Ook in de aanvalslinie zagen we niet wat we gewend waren. Te weinig spel op de vleugels was hiervan wel de oorzaak, terwijl P.Br. nogal eens miste. Enkele malen zagen we Henk prachtig vrijmaken en Winter zich goed opstellen, maar dan zwenkte Henk naar rechts in plaats van door te spelen. Niek in de voorhoede viel niet op. Ook veelal een tikje later dan de tegenpartij, terwijl hij eenige malen de voorkeur aan schieten gaf inplaats van in te koppen. Verloren gingen de kansen even voor Jé rust toen hij een zuivere pass van P. N. in het doel wilde loopen inplaats van ineens in te schieten. De tweede helft bracht ons de eerste 20 min. een overw'icht van Z. Nu waren echter èn Gom, èn Joh., èn Arie veel beter dan voor de rust. Niek speelde nu half hetgeen verbetering werd. Het drietal doelpunten na de rust hebben ve len onzer doen genieten, prachtig opge zet en even mooi afgewerkt. De ZFC- ploeg, waarin een tweetal bekenden van de vroegere ontmoeting, speelde een prachtige partij voetbal, uiterst snel, goe de balcontrole, prachtig kopwerk, waar bij de spil uitblonk, deden ons in den beginne het ergste vreezen. Zeker verdie nen Dirk en Joop Dukers een extra pluim, want ze speelden een prima partij. Dirk deed wonderen soms en ook Dukers speelde in goede stijl. Onder uitstekende leiding van de heer Augustijn wordt begonnen. Er zit direkt een snel tempo in. De eerste aanvallen zijn voor de gasten. Ze worden met moeite afgeslagen. Enkele corners leveren niets op, de T-aanvallen zijn niet gevaar lijk, telkens weet de achterhoede in te grijpen, en met verre, meestal goed ge plaatste trappen haar voorhoede aan het werk te zetten. Zoo golft het spel heen en weer met Z. als de gevaarlijkste te genpartij. Als de bal naar de R.-vleugel der gasten wordt geplaatst, maakt Gom „hands", juist buiten het strafschopge bied en met een geweldig hard en zuiver schot in de uiterste rechterbovenhoek neemt Z. de leiding. We zijn van mee ning ,dat dit het begin is van een bittere pil. T.-verdediging zet echter de buiten- spelval open en tot vervelens toe loopen de Z. er in. Toch wordt het nog gevaar lijk, als de achterhoede weer buitenspel meende waar te nemen. Echter onjuist, de rechtsbinnen breekt door en komt vrij voor Joop, die echter goed uitloopt en 'n zeker schijnende kans ontneemt. Bij een T-aanval wordt deze tot corner verwerkt, welke door P. N. hoog voorbij Tiet doel wordt geplaatst. Henk lost een schot en Winter springt over de bal heen. De stand is 11. Hoewel het al tamelijk warm is, wordt hard om de leiding gewerkt. Met de rust is het echter nog gelijk. Na de rust is Jan voor en Niek half gaan spe len. Aanvankelijk hetzelfde beeld. Maar de achterhoede is er beter in, zoodat de ver dedigingen de aanvallen de baas blijven. Z. zet menigmaal buitenspel. Reeds is er 25 minuten gespeeld en nog, is de stand ongewijzigd. Dan onderbreekt Arie een aanval, plaatst ver naar voren, P.Br. zet keurig voor en, hoog opspringende, kopt Winter fraai ineens in. Dan hebben we de leiding. Nu zit er pit in, want nog geen minuut later plaatst de halfl. de bal naar voren. Win ter snelt door de verdediging heen en lost een scherp schot, dat via binnenkant paal onhoudbaar in het doel verdwijnt. Na af trap komt T. weer in het bezit van de bal, deze komt bij Henk ,die snel opbrengt en als we denken ,dat hij naar links zal doorgeven, passeer" hij prachtig 'de twee backs en onhoudbaar kogelt hij no 4 in het doel. De spelers van beide ploegen raken vermoeid. W. valt uit, terwijl bij Z. de spil ook vervangen wordt. Herman valt in. De partijen zijtn nog even sterk. Een snelle doorbraak. De Z-linksbinnen wordt gevaarlijk, Joop loopt uit en pikt de bal juist van zijn schoen. Een vrije schop wordt door Dirk gekeerd. Piet N. zet enkele malen mooi voor, maar er is nie mand om dit te benutten. Einde 41. Het geeft de krachtsverhouding niet we.r, maar alle doelpunten waren even fraai, waarom deze uitslag volkomen verdiend mag warden geacht. We gaan weer ver der, naar de 3e ronde, de demi finale. TEXEL A is kampioen. Nadat alle elf tallen, zoowel 1, 2 als 3 zich het kam pioenschap maar juist zagen ontsnappen, hebben zij weten stand te houden en be slag gelegd op de eere-titel. We felici- teeren jullie, jongens, Jullie hebt door 'n goede geest in het elftal een prettige competitie achter de rug. Goed spel en een goede geest gaan veelal samen. Mo gen vele successen volgen. Texel A 8 5 2 1 12 27— 6 Texel B 8 5 1 2 11 17—9 De Cocksdorp 8 2 2 4 6 917 Oudeschild 8 3 0 5 6 1428 Tex. Boys 8 2 1 5 5 8—15 Nu maar oefenen voor de a.s. wedstrij den. TEXEL II heeft eervol verloren van Sucoes 2. Met een weinig geluk was de itand gelijk gebleven. Br is heel goed ge speeld, een compliment waard. Door het trainingscomité (de heeren dokter Boswijk, Joh. Parlevliet en A.C. Rab) werd f300,bijeengebracht. Aan de trainer, voor zes mnd. aan de S.V. ver bonden, zal f400,verschuldigd zijn. Er moet dus nog voor f 100r— bijgedra gen worden. Het bestuur der S.V. zal de terreinverlichting (acht lichtpunten, 20000 kaars) bekostigen uit de kas en uit de op brengst van eenige avondwedstrijden. T. E.S.O. zal hierin voor een derde, doch hoogstens f100,bijdragen. De kos ten worden op f350,begroot. Met dankbaarheid kan ook gewag worden ge maakt van de groote medewerking ven de directie van de T.E.M. Maandagavond werd voor het eerst ge oefend onder leiding van de trainer, de heer Laevev. Er is hard gewerkt en met animo. Veel spelers stonden aan het lijntje te popelen. Te oordeelen naar wat we gezien en gehoord hebben, is er vol doende toekomst voor onze spelers, wan neer na goed en trouw trainen, samciH spel, positie kle/eu, enz., gewoonte is geworden. De verlichting was voldoende, het spel met een witte bal was goed te volgen. Het zou aanbeveling verdienen, dat de eene helft in wit shirt met zwarte broek en de andere in witte broek en gewoon shirt verschijnt. Groot was de be langstelling van de zjjde van het publiek. We zijn van meening, dat we met Mrs. Laevey een goede tijd voor onze sport en onze club tegemoet gaan. Woensdagavond half zeven trainen ad- spiranten. Terrein Schildereinde. Sucoes II—Texel II 3—1. Begunstigd door prachtig voorjaarsweer trok T. 2 Zondag naar Wieringen om S. 2 te be kampen. Een sterke le kl. NHVB-club. Jammer, dat T. met een vijftal invallers moest uitkomen. Om 9.30 begon de wed strijd. T. eerst tegen zon. Al spoedig bleek, dat S. technisch beter speelde, vooral het koppen viel op. Maar door hard werken werd het een gelijk opgaan de strijd. Tot 1 milt. voor rusï "was de rust nog 0—0. Door een misverstand van de backs,, die, denkende aan buiten spel, staan bleven, werd het 1—0 voor S. Na de thee ondernam S. tal van gevaar lijke aanvallen, meest ingeleid door de linksbuiten. Een van zijn voorzetten werd, onhoudbaar voor Bram, ineens ingescho ten 2—0. Toen kwam T. opzetten, tal van aanvallen werden ondernomen op de S.- veste. J.Bruin wist in deze periode de achterstand te verkleinen. De gelijkmaker hing in de lucht. Het heeft niet mogen zijn, want bij een aanval van S. miste een onzer backs en het was 31. Met T. in de aanval kwam het einde. Het was een prettige wedstrijd, waarin door allen hard is gewerkt. S. won verdiend. Een vol led (g T. 2 had kunnen winnen. S.V.C. A—Texel A: 0—0. Door deze uitslag is 't T. A. gelukt het kampioen schap te behalen. Als onder goede leiding van v. Dam, uit den 'Helder begonnen wordt ,zien we een gelijkopgaande wed strijd met T. iets meer in de aanval, zon der gevaarlijk te zijn. Het schieten en plaatsen is ook niet best, waarvan het ter rein ook wel oorzaak is. (zeer hard en effectvol.) Al gauw viel de kleine Zuidema op door zijn goed afnemen en aange ven. Daar kan S. nog veel plezier van. hebben Bij ons gaan veel goede kansen verloren door veel te kort spel, waardoor S. steeds gelegenheid krijgt in te grijpen. Ook de S-kecper is prima, alzoo een achterhoede, die moeilijk te passeeren is. Veel op de vleugels was hier de weg ge weest. Dat werd door Th.Lap wel eens vergeten: te kort of het zelf willen doen. Zoo kwam het einde van de strijd, zoo als hij begonnen was: maar net voldoende om het kampioenschap in de wacht te halen, wat ook ruimschoots verdiend was, want één doelpunt hadden jullie wel ver diend, hoor. SCHOOLVOETBAL. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn: Afd. 1: O.L.S. A—den Hoorn 2-0; De Cocksdorp Chr. School 30; Afd. 2: de Koog—O.L.S. B 2—6; R.K. S. BEierland 00. O.L.S. A boekte haar tweede overwin ning, terwijl de Cocksdorp verdiend van de Chr. School won. In O.L.S. B schijnen goede schutters te zitten. Zes doelpunten maken is geen kleinigheid. Daarentegen eindigde de andere wedstrijd van afd. 2 puntloos. Hoewel wat laat, heeft Oudeschild zich toch nog opgegeven. Het elftal is inge deeld bij de 2e afd. Daardoör is er voor VANDAAG een wedstrijd ingelascht. Het programma ziet er nu als volgt uit: Afd. I: 2.30 -3.30 Chr. School—R.K.S. A (Schildereind); 3.304.30 den Hoorn de Cocksdorp (Schildereind.) Afd. II: 2.30—3.30 O.Schild—O.L.S. B. (in Oudeschild.) ZATERDAG 11 Mei a.s. worden ge speeld Afd. 12.303.30 de CocksdorpO. L.S. A. (in de Cocksdorp); 2.303.30 R.K.S. A—den Hoorn (Sch.einde.) Afd. II: 3.30—4.30 Eierland-O.Schild (Schildereinde.) Denken de jongens van O.L.S. A. er aan, dat zij Zaterdag 2 uur van de Stee nenplaats vertrekken naar de Cocksdorp? De reis gaat per vrachtauto. Allen ne men een dubbeltje mee, niet waar? De kosten van de wegdekvennieu- wing, in vorig nummer beschreven, bedra gen f3500,(Dit bedrag was Zaterdag verkeerd vermeld). DE WAAL. MELLE WEERSMA. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Melle Weersma, onlangs te Londen in 't huwelijk getreden, kreeg een vast engage ment bij de wereldbekende Band van Jack Hylton aldaar. *9 99 9 99 9 9* 9 99 99 9 99 99 PRINS HENDRIK-POLDER.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 5