Hoofdpijn, Kiespijn, HOOG BEZOEK. PUROL Gemengd Nieuws ingezonden Brandgevaar door het broeien van hooi. Zonnebrand Doorzitten bij IVielrijaen 9 Gebruik geen beschadigde snoe- 9 9 ren, laat tijdig herstellen. Dinsdag a.s. zullen Hunne Exc. de Mi nisters van Binnenlandsche Zaken en van Defensie een bezoek brengen aan Texel; Ook Z.Exc. Generaal Duijmaer van Twist, Ter gelegenheid hiervan zal op het terrein, achter Gymn.-lokaal Molenstraat een schietwedstrijd met fraaie prijzen wor den gehouden van half vier tot zes uur. Om half zeven zal in een vergadering in De Lindeboom de prijsuitreiking plaats hebben. De beide Ministers zullen dan een kort woord spreken. De hooge gasten zullen lunchen in het Badhotel. KERMIS-KRABBELS. Liet is een stugge boel. Hel weer werkt in alle opzichten mee, maar de dubbel tjes zitten vast of ontbreken. En kermis vieren zonder geld gaat nu eenmaal niet. Met elkaar zal evenwel nog een lieve oent aan dit feest geofferd zijn. In Pen's en Eelman's Zaal was het menigmaal druk. Ook „de Polakken" kwamen in hotel Texel niet vergeefs. De Jong's Bi oscoop was Donderdag vrijwel uitver kocht; menige kermisklant liet voor een stuiver een bommetje ploffen, „zonder schade aan te richten" (Vliegbumsport), terwijl de fietsemnolen, de eenige at tractie voor het kleine goed, dat de ker mis bezoekt, goede zaken deed. En dan de zweefmolen van onze plaatsgenoot Keijser! Het is wel eens beter gegaan, maar het valt lang niet tegen. Het The ater Modern trok nog weinig publiek, maar wat het vertoont overtreft de ver wachtingen. Die man niet zijn ijzeren ge bit b.v. torst, hangende aan de trapeze, aan een ijzeren raam een fiets met een, man op (iet zadel. Een goochelaar ver toont ongelooflijke staaltjes van handig heid, terwijl „Slip-Slap", het elastieken- meneerke, je als slangemnensch wel zeer verbaasd doet staan. En dan is er nog een duo, dat voortreffelijke Hawaii-mu- ziek produceert, een danspaar, een stel accrobaten, enz. De Rupsbaan vindt nog te weinig klan ten om van een Ioonende exploitatie te kunnen spreken, f 500 staangeld, f 500 transportkosten, logies en maaltijden voor 10 man personeel De Rups moet zich nog in veel bochten wringen, om zijn buikje vol te krijgen. Maar ook hier brengen de laatste dagen wellicht de winst. De heeren Eelman kondigen in dit nr. een kindervoorstelling aan met goochelaar en buikspreker en zangwedstrijd en vesti gen de aandacht op de laatste Cabaret avond. 99 We moeten nog even gewag maken van de over liet geheel zeer geslaagde voor stelling, welke de heeren De Jong Don derdag o.a. gaven, 't Sucoes, dat zij met dP terecht alom bewonderde film Koningin Christina oogstten, was volkomen ver diend. Zoo'n film is er een van de bo-i venste plank. Greta Gairbo verleende dit werk een glans en een kracht, welke onweerstaanbaar- waren. De Koningin van het Witte doek wordt zij genoemd. En dat is niet misplaatst. Van bet bij- programma verdienen de opnamen uit de dierenwereld (spinnen, duizendpoot, krekel, enz.), die extra duidelijk, leer zaam en hoogst interessant waren, speci ale vermelding, evenals de artistieke en geestige, gekleurde reclame-film, niet Kees Pruis, die een lied aan de Karei 1-siga- ren wijdde en het refrein deed meezin gen. Met stijgende bewondering zagen we ook een film met verbijsterende acaro- batische toeren, die door diverse filmtrucs nog beter tot hun recht kwamen. Vandaag en morgen begint om vier uur een speciale kindervoorstelling tegen lage prijzen, (van 15 ct. af.) Kenmerkten vroegere kermissen zich niet zelden door vechtpartijen en dron- kemanstooneelen, sinds jaren doen die zich niet meer voor. Van eenige onge regeldheid behoeven we ook nu geen melding te maken. Slechts eenmaal moest het cachot huisvesting verleenen aan een liedjesverkooper van elders, die wat bij velen uit de purtemonnaie kwam in de vorm van veel bier en zoute haringen, om beurten, met het bekende gev olg door het keelgat deed verdwijnen. De vol gende dag moest hij terug naar het vaste land. Die had vast het land. LUCHTREIS GENT—TEXEL. De heer Nic. v.d. Abeele, woonachtig te Oudkarspel, vond aan het Westerslag een luchtballonnetje, dat blijkens het op schrift afkomstig bleek van de Patisserie A. Christiaens, Slijpstraat 40 te Gent. UIT MET VAN DER SCHUYT. Morgen vangt Reederij Van der Schuyt (R'dam) haar vacantie-trips pier bus en boot naai- Texel aan: Zondags, Dinsdags en Donderdags van Amsterdam, Haar lem, Leiden, Den Haag en R'dam. Prijs f4,90 a f5,90 per retour, alles in begrepen, ook warme lunch in het Bad hotel. Vertrek A'dam 8,45, terug aldaar te plm. 9,n.m. ENGELSCHE STUDENTEN. Onder leiding van dr. B. W. Tucker en prof. G. D. H. Carpenter zullen 28 Engelsche studenten van de wereldbe kende universiteit van Oxford een zes- daagsch bezoek aan Texel brengen. Deze morgen zullen zij hier aankomen; het verterk is bepaald op Vrijdag a.s. Ze logeeren in het Badhotel. EXAMENS. Onze plaatsgenoot, de heer H. Bakker, slaagde Woensdag 1.1. aan de Bijz. Neutr. Kweekschool te den fielder voor de acte L.O. (onderwijzer.) SPORTNIEUWS Wegens de kermis morgen geen wed strijden. Maar: volgende week dient weer flink aangepakt te worden. Ons wachten nog enkele avond wedstrijden. Maandagavond is ieder weer present. Voor de adsp. Donderdagavond op de gewone aanvangstijden. Komt zooveel mogelijk. Nog slechts enkele weken res ten ons voor het Velocitas-tournooi, waarop direct volgt de toer naar Z.A.C. Reeds eenige tijd wordt onze zeer ge achte sportvriend, de heer D. C. Dros, thuis verpleegd. We weten namens onze vereen .te spreken, als we hem en zijn familie van harte sterkte toewenschen in deze moeilijke dagen. D.D. SCHOOLVOEFBAL. Het is de Cocksdorp Zaterdag 1.1. niet gelukt de kampioenstitel te behalen. O.L. S. A won de wedstrijd met 3—0 en ein-. digdc daardoor met evenveel punten als de Cocksdorp. Het was een aardige, vlot gespeelde wedstrijd met OLS A de meeste tijd in de meerderheid. De overwinning was danook volkomen verdiend. De te spelen beslissingswedstrijd zal nu Zaterdag 6 Juli gespeeld worden op het terrein van SV Texel bij de Emma- laan (dus niet op het oefenveld. Schilder- eind.) Dat zal wel weer een spannende kamp worden. Na deze wedstrijd voor beide afdeelingen: uitreiking van de prij zen. Dat wilt u toch zeker allen meema ken Zaterdag oven- een week verwachten wij dus veel belangstellenden. De wedstrijd OudeschildEierland voor afd. II is niet doorgegaan. Door gebrek aan tijden gelegenheid hebben wij moeten besluiten, deze wedstrijd niet meer te la ten spelen, maar als gespeeld te be schouwen met als resultaat een gelijk spel. Wel zal de ontmoeting RKS B Eierland doorgaan. Denken de jongens er aan? VANDAAG om 2.30 op het ter rein Schiidereind. OLS B is er niet in geslaagd de com petitie in afd. II zonder een nederlaag te beëindigen. RKS B won met 10 en heeft daardoor de kampioenen de eenige nederlaag toegebracht. De stand is nu: Afd. I: OLS A 8 6 1 1 - 13 21— 4 De Cocksdorp 8 6 1 1 13 157 RKS A 8 4 0 4 S 19—11 Chr. School 8 1 2 5 4 4—23 Den Hoorn Afd .11: OLS B RKS B Oudeschild Eierland 0 2 6 2 1—15 9 9—2 6 5—6 4 5—7 3 0-4 G. om deze pijnen te verdrijven is een Mijn- hardt's Poeder. Per stuk 8 ct; doos 45 ct Bij uw Drogist DE WAAL. ZAKENNIEUWS. De heer G. H. Geus, thans te den Hel der heeft blijkens adv. in dit nummer zijn timmerbedrijf en wagen makerij alhier overgedaan aan gebir. Schoenmaker, te Den Burg. DEN HOORN. HOOI EN NAGRAS. Uitslag van de Woensdag door nota ris Mulder voor N.H. Kerk en Diaconie gehouden verkooping en verhuring (zie hierbij adv. 26 Juni): Boterstuk 50 gld., nagras 20 gld.; Kosterland resp. 19—15; Heeren Jans Akker 30—24; Gr. Haling 41—25; Kerkeland 79—35; Butterstik 52 25; Tennis List 32—20; Buitendijk O. 38 —19; Buitendijk W. 45—14. 9999®9@9® O 9«>99®9®9®9 KOOKT ELECTR1SCH GEEN STOF EN GEEN WALM 9 9999999^99 9< 9 KOOKT ELECTRISCH 3 cent per KWh. DOE HET VEILIG. A'dam. Aan de Sarphatistr. viel een vrouw uit een raam op de 3e verdieping. Ze overleed kort daarop. 99 9 Te Meerlo verdronk het 8-j. zoontje van Van W. 99 9 Doordat een zesjarig jongetje bij hooi en stroo met lucifers speelde brandde te Wijckel bij Balk de groote hoeve van Swartaf. Een kindje kon maar net uit de wieg worden genomen. 20 varkens ge dood. 99 9 Te Midlum werd J. de Valk, die plots met zijn fiets uit een zijweg de hoofd weg opreed, door een auto gedood. Zekere M. uit Heerenveen werd bij Borculo op een onbewaakte overweg door een trein zwaar gewond. 9* 9 Te Breda is de 21-j. huzaar H. Ra- maekers bij het baden verdronken. 99 9 Uit de dagbladen van Donderdag: A'dam. In de nieuwe raad hebben S. D.A.P. en Comm. met resp. 17 en 7 ze tels van de 45 de meerderheid. Ze had den resp. 16 en 4. Den Haag. Het bezoek van AI- bury's burgemeester is uitgesteld tot Augustus. Den Haag .Van 1 Juli af zal de nor male premie der ziekenkassen van de Ra den van Arbeid geen 2.3 maar 2 pet. zijn. Verhaal op het loon hoogstens één pet. Te Zaltbommel wordt de laatste dagen telkens 200.000 pond aardbeien aan gevoerd. De pluk geeft velen arbeid. Werkloozen zijn er thans niet, enkdie dage ngeleden op de 4000 inwoners nog 120. Te De Rijp is in Zuivelfabr. Nieuwe Deemster het deksel van een steriliseer- ketel gevlogen. Twee arbeiders van 16 en 22 jaar ernstig gewond. De 22-jarige is er slecht aan toe. Oorzaak van de ont-> ploffing? Vinloeveen. Een 45-j. arbeider is bij het hooien door de hitte overleden? Te Enschede werden bij een onweer de 25-j. mej. Rutgers uit Hengelo en een jongeman, B. Leuferink, uit E., die onder een boom bij Station-Noord scho len, gedood. Te Diepenveen brandden door de bliksem de hoeve van G. Nieuwenhuis en D. Klein Velderman af, te Rosmalen hoeve Van der Heiden, bij Weerselo hoeve Oosterbroek. Plaatst bliksem afleiders Spanje. Een bij Zaïnora badende groep van 7 kinderen werd door de stroom medegesleuird; vier verdronken. Brussel. De wereldtentoonstelling werd sinds de opening, dus in nog geen twee mnd., door vijf millioen personen bezocht. Duitschland. Onlangs zijn te Biele feld 20 personen ziek geworden na het gebruik van rauw gehakt. Drie zijn over leden. Frankrijk vraagt buitengewone cre- diieten voor oorlogstuig en oorlogsoplei- ding. Parijs werd door een wolkbreuk ge teisterd. Kelders onder water. Groote schade. De Vereen. Staten zullen zich t.o. het conflict ItaliëAbessinië strikt neu traal houden. Amerika bouwt voorloopig „maar" 13 oorlogsschepen en beweert nog „geen bewapeningswedloop te willen aanstich ten". Amerika trok 50 millioen dollar uit tot steun van jeugdige werkloozen, 16 25 jaar. Amerika. In een kalksteenbrekerij te Rio Grande zijn 20.000 pond dynamiet ontijdig geëxplodeerd; 13 arbeiders ge dood. Brisbane. Wol. Het seizoen sloot 26 Juni met prijzen op het hoogste niveau van deze verkoopperiode. Lichtpuntje. 9 99 Uit de dagbladen van Vrijdag: Haarlem. Tegen een 34-j. timmer man, die ten onrechte f88.95 steun Ont vangen had, werd drie mnd. straf ge- eischt. De man zat in financ. moeilijk heden. R'dam. Aan boord s.s. Statendam is kort voor het vertrek uit Amerika de 40-j. olieman P. de G., uit R'dam met 'n mes doodgestoken. Stoker K. is als ver dachte in arrest gesteld. Te Den Haag kreeg in een perceel aan de Westerbaenstraat de 40 j. aan beide beenen verlamde mej. J. H. een pan kokend water over het lichaam. Ze werd zwaar gewond. Te Leeuwen is de 5-j. Salet over leden door het eten van ongewasschen kersen, die tegen insecten bespoten waren De Lijmers werd door een cycloon geteisterd. Veel boomen ontworteld, da ken vernield, telefoonpalen afgeknapt. Zweden. Bij Mooskosel sprongen plots twee paarden voor een rijdende trein, welke toen ontspoorde. Zes per sonen en beide paarden werden gedood. Engeland. Te Hendon hield de Royal Aire Force een demonstratie met een draadloos bestuurd, niet bemand vlieg tuigje. Het bleef een uur in de lucht en was zeer „gehoorzaam". Nog nooit ver toond. Resultaat van 10 jaar proeven nemen. In Engeland werden van 1522 Juni bij verkeersongelukken 118 personen gedood, 4500 gewond. Te Danzig sloeg de bliksem in een tabriek. 200.000 L. spiritus vernietigd. Veel gewonden. Duitschland. Breslau meldt een hit te van 38 gr. C., heviger dan sinds 1791. Palestina. Hier zijn nu 5000 Jood- sche vluchtelingen uit Duiitschland in de landbouw werkzaam. Japans Keizerpaar verwacht in Jan. -Febr. zijn vijfde kind. Het oudste kind is in 1925 geboren. Amerika heeft nu 9.7 millioen werk loozen, 0.9 pet. meer dan in April. In de bus vonden we dezer dagen een uitnoodiging om een Burgsche dansge legenheid te bezoeken, die gesteld was in zulke onbeschaamde en onbeschaafde woorden, dat we ons gedrongen voelen, daartegen te protesteeren. We kunnen ons niet anders indenken, dan dat Texel se he jongens en meisjes, die nog eenig besef van fatsoen en eigenwaarde hebben, zich beleedigd zullen achten door het rijmpje, dat wij hierbij citeeren. Kermis is een leuke tijd, Je raakt je geld en meisje kwijt, Maar ga niet zitten treuren, Want meisjes zijn er zat, Dans je eerst met Annemie, Later sjans je met Marie, Ook Nellie, Toos en Trijntje Die laat je niet met rust, En komt het sluitingsuur, En dan zingen wij vol vuur, Wij hebben veel genoten, Maar het was van korte duur. Wie denkt, dat hij op die manier zijn „sagrijn geneest", gaat verloren. Eenige jonge menschen, wie 't om 't waarachtig welzijn van onze Texelsche jeugd te dóen is. Burgemeester en Wethouders van Texel vestigen bij deze de aandacht van de landbouwers in deze gemeente op de maatregelen van voorzorg, die, naar het oordeel van deskundigen, op ervaring ge grond, genomen kunnen worden tegen 't brandgevaar door het broeien van hooi. In hoofdzaak komt dit oordeel op het volgende neer: Allereerst gelijk trouwens bekend is, is liet noodig, dat het gras werkelijk hooi zij, alvorens het wordt binnengehaald. Maar dit is ten opzichte van krachtig hooi niet genoeg en bij regenachtig weer ook niet altijd mogelijk. Daarom is .in de tweede plaats noodig dat een behoorlijke hoeveelheid zout in het hooi gestrooid wordt en lagen oud hooi of stroo er tusschen worden aange bracht. Zout verhoogt bovendien de smaak van het hooi. Het oude hooi en vooral het stroo nemen hiertoe zeer in voedingswaarde toe. Beide, het zout en de lagen oud hooi of stroo, temperen de broei. In de derde plaats behoort elke hooi tas van tenminste één luchtkanaal te zijn voorzien, dat gemakkelijk te vervaardigen is van stevige mandenmakerstwijgen of eenig eenvoudig latwerk. Texel, 28 Juni 1935. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, JONKER. W. B. OORT. BENOEMING LID VAN DEN GEMEENTERAAD. De voorzitter- van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Texel maakt bekend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit tot benoeming van een lid van den Gemeenteraad, nood zakelijk geworden door het niet-aanne- men der benoeming door den heer K. KALIS Jacz. Texel, 28 Juni 1935. De voorzitter voornoemd, W. B. OORT.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 6