HOOG BEZOEK. TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT NOOIT GOED. Texelsohe Berichten Woensdag 3 Juli 1935 „Het is niet goed of het deugt niet" is een gezegde, dat betrekking heeft op menschen, wie het nimmer naar de zin is te maken. Ze zijn altijd norsch en ontevreden, kunnen zich nergens mee vereenigen, heb ben overal bezwaren tegen, behalve tegen degenen, tegen wie zij het moeten heb ben: tegen zichzelf. Tot de dingen, die in hooge mate hun ergernis opwekken behoort het weer. Drt kan moeilijk zoo uitvallen, dat zij er niet wat op te zeggen hebben, 't Is te koud ,te guur, te vochtig, te mistig, 't Is alles „te" en dus niet goed. Het is zomer en een eigenschap van de zomer is nu eenmaal, dat de temperatuur stijgt, dat het warmer wordt. Wel eens heel warm. Dat hebben we pas bemerkt. Hittegolven behooren hier Goddank tot de uitzonderingen en de frissche zee wind blaast altijd wel wat verkoeling aan, maar toch vinden onze mopperaars het na een dag al „niet om uit te hou den". Zuchten zij alweer, dat het toch zoo vreeselijk warm is. Het is nooit goed of het deugt niet. 99 ALGEMEENE POLITIEVERORDENING. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter Openbare ken nis, dat de heden afgekondigde op 6 Juni 1935 vastgestelde verordening tot wijziging der „Algemeene Politieverorde ning voor de gemeente Texel, vastgesteld 20 April 1929" van heden af gedurende 3 maanden voor een ieder op de ge meente-secretarie ter inzage ligt. De verordening is tegen betaling van tO. 15 algemeen verkrijgbaar gesteld. Texel, 2 Juli 1935. Burgemeester en Wethouders voorn. De Secretaris. De Burgemeester, JONKER. W. B. OORT GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. Van H., de Cocksdorp f5. .NN., O. f2.50. K., den Burg f2.50. GYMNASTIEK. Voor wie nog lid wil worden van G.V. Texel bevat een advertentie in dit num mer een belangrijke mededeeling. STEKELS HAKKEN. De aandacht wordt gevestigd op de an nonce van liet bestuur der Dertig Polders inzake aanbesteding stekelshakken in dit nummer. ALLERLEI. Aan de trip van de fa. Van der Schuijt naar Texel namen Zondag 68, gisteren bijna 40 personen deel. Ieder was opgetogen, (zie ook Zaterdag) Ook in Waalenburg doét zich on der varkens een geval van vlekziekte voor In totaal op Texel nu drie gevallen, en vijf slachtoffers. Door inspuiting wordt uitbreiding zooveel mogelijk tegengegaan. Over eenige films, in De Jongs Bioscoop vertoond, schrijven we Zater dag nog. SPORTNIEUWS. Vrijdagavond 7.45 a.s. speelt Texel- Comb. tegen een Mok-elftal. De vorige ontmoeting, waarin T. met flinke cijfers verloor, heeft bewezen, dat M. over een goed elftal beschikt, terwijl over het al gemeen zeer sportief werd gespeeld. We venvachten iruime belangstelling. Elftal: J.Dukers M.Koorn H.Neijens Joh.Ran J.Gieles A.Huizinga P.Kikkert N.de Graaf J.Bruin G.Witvliet P.Neijens Adsp.: Zaterdag 27 Juli gaan we naar Z.A.C. Zwolle. Er is flink gespaard en we zien met verlangen de reis tegemoet. Het wordt nu een verre reis, dus zijn de kosten wat hooger, vermoedelijk f4. p. persoon. Enkele jongens weten nog niet of ze mee mogen of kunnen. Verzoeke opgaaf a.s. Donderd. tijdens de training bij D.D. De deelname wordt opengesteld voor alle adsp. die ingeschreven zijn en Juni oren tot en met 17 jaar. Meld u aan. Dan kunnen we het aantal deelnemers aan onze gastheeren opgeven. Komt intus- schen trouw oefenen. De beslissingswedstrijd Schootvoetbal- competitie tusschen OLS de Cocksdorp en OLS den Burg wordt wegens 'de warmte, vermoedelijk a.s. Dinsdagavond op liet Texel-tenrein gespeeld. Gisteren hebben Hunne Exc. de Mi nisters van Binnenl. Zaken, De Wilde, en van Defensie, Dr. Deckers, vergezeld van zijn Adjudant, de Kapitein van de Generale Staf, Thielens, een bezoek aan ons eiland gebracht. Zij reisden per trein naar den Helder en vervolgens per ma rinevaartuig naar Texel. Te ruim zes uur kwamen de hooge gasten te Oude- schild aan, waar zij werden opgewacht door Z.Exc. Generaal Duijmaer van Twist, die reeds eerder naar Texel was gekomen en wel in gezelschap van Ma joor Van Schelven en Kapitein Boulog ne. Het hooge gezelschap, waaronder ook een zoon van Minister De Wilde en zijn verloofde, begaf zich naar den Burg, waar in de Lindeboom door de Plaat selijke L.S.-Commissie een vergadering was belegd. V In verband met liet ministerieel be zoek was 's middags op het terrein ach ter Gymn. lokaal Molenstraat een schiet wedstrijd belegd, waaraan door 41 le den deelgenomen werd. Er werd op 12 M. uit de vrije hand met K.S.O. geweer m vier klassen geschoten. Elk tien scho ten, max. 100 punten. Een deel van de wedstrijd werd door Generaal Duymaer van Twist als voorz. van de nation. L.S.- Comm. bijgewoond. Tevens waren daar bij tegenwoordig Burgemeester Oort, de heer Oolders, secr. van het Verband Alk maar en de leden van de Plaatselijke L. S.-Coinin., onder wie de leiders Kievits, Riteco en Bolt. De uitslag was: Koningscliutters: P.B.Riteco 94 (prijs), H.Kievits 94 (prijs), H.Zijm 89, J.Zijm en A. Bremer Sz. 88. Scherpschutters A. de Visser 95, H.Schraag en H. Schrama elk 94, R. Bremer 93, P.Graaf 92, J.Trap Dz., 91,'J. vari Heerwaarden 89, D.Trap 89, S.Lap B.S.z. 88, G.M.Bos 88, A. Timmer C.Az. 87, M.J.Bremer S7, S.Troost 86, C.Eelman 86, G. BfiLker S5, S.Zijin Mz. 85, J.Vlaming Gz., 82, Th. van Sambeek 80 en S.Lap B.K.z 72. (De eerste zes kregen een prijs) Schutters le klas: Arie Barhorst 92, C.Gieles 90, L. van Kooten S8, G. de Jong 87, J. van Swinde- ren 85, Ant. Barhorst 84, Joh. Daalder 81, W.Barhorst 79, J.Ran79, H.Bolt 77, M.W. Bakker 77, H.Mulder 76, Jb.Go- mes 72 en J.Commandeur 71. (De eerste zes kregen een prijs) Schutters 2e klas: A. van den Brink 71 (prijs), W.Dijt 38, Mart.Witte 29. Toen Hunne Excellenties des avonds om half zeven aan De Lindeboom arri veerden, werden zij daar opgewacht door het volledig Gemeentebestuur, secr. Ool ders en de leden der Commissie met de plaatselijke leiders. In de vergadering sprak Burgemeester Oort namens allen een woord van wel kom, in het biezonder jegens de hooge gasten. De Texelsche bevolking is één voudig, ongekunsteld, zeide spreker. Veel ceremonieel past hier niet, maar toch waardeeren wij ten zeerste uw bezoek waaruit blijkt, dat u Texel een goed hart toedraagt en de band tusschen regeering en volk wilt aanhalen. De afd. Texel van de B.V.L. is niet groot in aantal, maar wel in liefde voor regeering en vorstenhuis. Spr. eindigde met de hooge gasten namens gemeentebestuur en L.S.-Comm. hartelijk welkom te heeten. Hierna sprak Generaal Duymaer van Twist, die de prestaties der Texelsche schutters loofde en als aanleiding tot dit hoog bezoek het verlangen noemde, dat de Ministers bezielde, om eens mietl liet intieme leven in een B.V.L.-afdeeling kennis te maken. Z.Exc. sprak met waar deering over de heer Oolders als een trouw en ijverig propagandist en organi sator en wees ten slotte op de taak vap de B.V.L.handelend op te treden, wan neer ooit, door wie ook, het wettig ge zag in gevaar mocht worden gebracht., Met zijn 83000 leden zal de B.V.L. on der Gods hulp in staat blijken de rust in ons land te verzekeren. De afd. Texel mag met trots genoemd worden; ze schiet ook oeter dan die in de meeste andere plaatsen in ons land. Het zal voor mij besloot spr. een aanspo ring zijn, om spoedig terug te komen. Toen volgde de prijsuitreiking, waar bij de heer Riteco als nr. 1 de persoonlij ke gelukwenschen ook van Hunne Exc. in ontvangst mocht nemen. Vervolgens sprak Minister De Wilde. Z.Exc. verklaarde een groot voorstander van de B.V.L. te zijn, vooral in deze moeilijke tijd, nu het zaad van ontevre denheid en revolutie zoo welig kan op wassen. Thans vooral moet de B.V.L. op zijn post staan; een klein land als het onze kan zich de „weelde" van een re volutie niet veroorloven. Het zou zich daarmee ten gronde richten, kans loopen zijn koloniën te verliezen en ophouden de bakermat der vrijheid te zijn. Als het moet, staat de B.V.L. pal; een voorrecht voor de regeering; zij wordt zoo moreel gesteund en kan rustig zoeken naar de beste wegen voor ons volk in deze cri sistijd. Een warm hart draagt de B.V.L toe aan 'twettig gezag, aan H.M. de Ko ningin, in Wie de schoonste tradities van ons volk verpersoonlijkt zijn. Moge, zoo besloot spr. zijn gloedvolle rede, onder Gods zegen de B.V.L. toenemen jn groei en in bloei; moge bewaard blijven de goede geest en de B.V.L. te allen tijde gereed staan, wanneer de Koningin hem roept. De redevoeringen ontlokten de aan wezigen een luid applaus. Generaal Duymaer van Twist dankte Minister de Wilde voor zijn 'toespraak, die van zooveel vertrouwen in de B.V.L. ge tuigde. 9 Hierna werd door de gasten afscheid genomen. Zij begaven zich naar de Koog waar zij hun intrek in het badhotel na men. Vandaag zou een bezoek aan een vogelbroedplaats worden gebracht en aan een weide, om getuige te zijn van het machinaal en op de gewone wijze scheren van schapen. Vermoedelijke /al het vertrek plaatshebben: hedenmiddag 2,35 per Dokter Wagemaker. Aan het slot van de vergadering dank te de heer Oolders Burgemeester Oort en de leden van het gemeentebestuur, de leden van de L.S.Comtnissie (de heeren P.Stoepker, J.C.Kager, A.Epe, M.W. de Graaf en W. van Heerwaarden en de leiders Kievits, Riteco en Bolt) en de landstormiers voor hun medewerking, waarna de heer Burgemeester met een woord van dank voor de goede organi satie aan de heer Oolders deze vergade ring sloot. Het hooge bezoek trok weinig de aan dacht van het publiek, daar niet tevoren bekend kon worden gemaakt, wanneer zij zouden arriveeren. Er werden opnamen gedaan voor Texels Filmarchief. Minister De Wilde bezocht ons eiland voor de eerste maal UITSLAG AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding van het bouwen van een woonhuis met vernieuwing van een landbouwschuur voor rekening van de lieer Jochems te Duindigt, gehouden door N. Schermer, architect alhier. Metsel- en timmerwerk: J. Drijver f6290; L. Bruin en Zn. f5980; J. W. Bakker f5614. Timmerwerk: Gebr. Schoenmakerf2824. Metselwerk: 1. Voigt f2860. Schilderwerk: A. Kerkhof f374; Gebr. Bremer f319. LoodgieterswerkP. Oele f217; J. Ag- ter f 168.50. Uitslag aanbesteding van het bouwen van drie middenstandswoningen aan de Wilhelminalaan voor rekening van de heer J. Bruin, Hoogerstraat, te den Burg, ge houden door N. Schermer, architect te den Burg. Timmerwerk: M. Blom f4290; P. Koo- gcr f36S0J. Koorn t'3539; P. van 't Hoog f3425; Gebr. Timmer f3249. Timmer- en metselwerk: I. Drijver f7675.—. Metselwerk: W.A.Geus f4793; A. de Kort f4773; L. Bruin f4630; H. Bakker f4480; J. Graaf f4435; I Voigt f4390. Schilderwerk: J. Dekker f 1057; Gebr. Bremer f894; D. Toolens f786; A. Kerk hof f774; J.Vonk en P. Boon f738. Loodgieterswerk: J. Agter f818.50; P. Oele f774. Electrawerk: J. Bruin f 154.55; J. Ag ter f 139.50; A. Knopperts f 129.50; A. de Wilt f 112.40. „NEDERLANDSCH CALIFORNIA". Ontspanningsoord in de Dennen. Opening 10 Juli a.s. Men schrijft ons: Met rappe handen worden de laatste bezigheden verricht aan het hoofdgebouw van het ontspanningsoord, dat in de Nieuwe Aanleg het aanzijn wordt gegeven Het hoofdgebouw is 50 M. lang, met in begrip van kegelbaan, en 12 M. breed Het interieur is samengesteld als volgt: beneden een biljartzaal, ontspannings zaal, kegelbaan, zitjes en diverse vertrek ken voor gasten; op de bovenverdieping bevinden zich een veertigtal slaapvertrek ken, alle voorzien van stroomend water. De electriciteitsvoorziening is goed ver zorgd. Niet minder dan 640 lichtpunten en stopcontacten bevinden zich in dit gebouw, terwijl buiten een 25 M. hooge lichtmast zal worden geplaatst, voorzien van een 2500 kaars sterke lamp, zoodat een groot deel van de omliggende grond helder verlicht zal warden. De benoo- digde stroom wordt opgewekt met behulp van een 45 p.k. diesel-motor met een direct gekopppelde 40 K.V.A. Heemaf generator. Het ligt in de bedoeling het gebouw op 10 Juli a.s. te openen. Met bekwame spoed wordt inmiddels voortge- werkt, opdat ook het rustoord dit seizoen, zij het ten deele betrokken kan worden. OOSTEREND TEXELSCHE MEETING. Uitgaande van de Ring van Jongelings- en Meisjes vereen. Den Helder, zal 10 Juli a.s. een Jeugdmeeting worden ge houden in het Doolhof. Als sprekers zul len optreden Dr. K. Dijk, predikant te 's-Gravenhage, met het onderwerp „Gods- bestel en jonge vragers". IX" heer H. Al- gra, van Leeuwarden, zal spreken over „Onze mannen ter zee". Het slotwoord wordt gesproken door de heer J. J. Oranje. De toespraken zullen worden af gewisseld door zang van de Chr. Gem. zangvjereen. „De Lof stem", van Oosterend - D. ffi Koop geen electrische apparaten 0 9 die radio-storingen veroorzaken. OUDESCHILD. VISSCHERIJ. Aangevoerd aan de vischafslag: 21 Juni: 407 Kg. vrije garnalen. 22 Juni: 91 Kg. vrije garnalen. 24 Juni: 209 Kg. vrije garnalen. 25 Juni: 360 Kg. vrije garnalen. 26 Juni: 92 Kg. vrije garnalen. 27 Juni: 303 Kg. vrije garnalen. F.IERLAND. AUTO-ONGEVAL. Een autobotsing, die nogal materieele schade opleverde, doch gelukkig geen per soonlijke ongevallen veroorzaakte, had Maandagavond in polder Eierland plaats. Ter hoogte van het kruispunt Vianenweg- Floofdweg, kwam uit de richting De Cocksdorp een personenauto, bestuurd door de heer Z. Een vrachtauto naderde uit Je Vianenweg. Op het kruispunt ont moetten de auto's elkaar. Om een aan rijding met de vrachtauto te vermijden, week de heer Z. zooveel mogelijk naar rechts, doch hij kwam met de treeplank in botsing met een telefoonpaal. De auto van de heer Z. werd aan een zijde vrij ernstig beschadigd. PRINS HENDRIK-POLDER. WEGVERBETERING. Gisteren zijn de werkzaamheden tot verbetering van de weg door de P. H. Polder, gelegen tusschen Westdijk en Hoornderweg beëindigd. Over een lengte van plm. 2400 M. is de weg onder pro fiel gebracht, waarna een oppervlakte behandeling met Bristar plaats had. Het ligt in de bedoeling in de herfst deze behandeling te herhalen. Met deze ver betering heeft men, behoudens een klein gedeelte, nu een geasfalteerde weg van Oudeschild tot den Hoorn, waar deze aansluit op de reeds geasfalteerde Wcs- terweg. De werkzaamheden werden on der leiding van de heer J. v.d. Pijl, op zichter der Dertig Polders, met materiaal en arbeiders van laatstgenoemd Water schap verricht. Illllllllllllllillllllllllllililllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllll LANDBOUW EN VEETEELT. iiiiiiiiiii!ii::i!ii!!;i:iiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiiin AFZETREGELING VROEGE AARDAPPELEN. Voor Juni en Juli 1935 werd evenajs vorig jaar door de Groenten- en Fruit- oentrale een afzetregeling getroffen voor vroege aardappelen. In deze maanden vallen de aardappelen onder het Grisis- Tuinbomvbesluit 1935 I, terwijl de een- tralie tevens is aangewezen als monopolie- houdster voor de in- en uitvoer. Ie. Onder vroege aardappelen worden verstaan: Eerstelingen, Schotsche muis, Paarsputten, Schoolmeesters, Kralen, Op- perdoezer Ronden, Ideaal, Wild Duke, Ninety fold, Stutton, Duke of York, Ar- ran Gnest en Present. 2e. Vroege aardappelen en verder alle aardappelen, die vóór 1 Augustus wor den gerooid, mogen slechts geoogst wor den, indiep de kweeker in het bezit is van: een door de centrale verstrekte oogstver- gunning. 3e. Alle vroege en vóór 1 Aug. te rooien aardappelen moeten worden ge veild, voor TEXEL is administratief vei len toegestaan. Geen aardappelen mogen gerooid of verkocht zonder voorafgaande toestem ming der veiling, indien op monster of administratief veilen is toegestaan. Men zal de aangevoerde aardappelen niet mogen verkoopen voor het binnen land en door de centrale aan te wijzep landen beneden een door de centrale vooraf vast te stellen minimumprijs, welke verschillend kan zijn voor de ver schillende soorten en sorteeringeji. Van alle verkochte aardappelen moet een hef fing worden betaald. Als bewijs van be taling dezer heffing, zal aan de koopman een veilingsvcrklariiig worden afgegeven. DOE HET VEILIG. Te Den Helder reed op een hoek van de Stakmanbossestr. een motor met duo in volle vaart tegen een vrachtauto, welke de hoek om kwam. Motorrijder matroos H. Klop werd gedood. Duorijder ma troos B. van Britsom zwaar gewond.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 5