TARWETELERS. BOLLENVERVOER per WUYS en BAYS B J DE FOTO'S Voor het schoonen en opslaan van uw tarwe, houden wij ons beleefd aanbevolen. Firma A. LANGEVELD Pz. erkend tarwehandelaar. Iedere Maandag en Woensdag n.m. 4 uur. Lading voor de geheele bollenstreek. P.S. Bollen worden de volgende dag direct aan veiling of geadresseerde afgeleverd. FEUILLETON Illllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllillllllllll FILM lllllllillllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii WIST GE DAT AL Beleefd aanbevelend, 19 Wat kon ze toch lief lachen; haar heéle gezicht scheen te verhelderen als ze lachte. Het was alleen jammer ge weest, dat ze al weer zoo gauw naar Bronson's Spite had moeten terugkeeren. Nu zou ze wel slapen, dacht Junius. Hij keek op. Buiten was het nacht, koud, regenachtig en winderig, en het duistere gevaarte van het huis aan de overkant kon hij alleen duidelijker zien, als hij door zijn kijker keek. Hij boog zich naar voren en huiverde. Een oogenblik was er in een der vensters aan de overzijde een licht opgeflitst en weer uitgedoofd. Het was alsof het oog van een doode zich had geopend en dade lijk weer gesloten. Gespannen tuurde hij naar het punt, waar hij het licht gezien had. Daar moest iemand geweest zijnheimelijk, mis schien met kwade bedoelingen. Thans was alles weer duister. duis ternis en huilende wind en voortgezwiep- te regen, maar plotseling hoorde hij zachte, bevende klanken op de wind aan komen nu eens klonken ze helder en rus tig door de duisternis, dan weer joeg een POLITIEK IIIIIIIIIIIINIIIIllllllllllllllllllllllll lllllllllilllilllllllllllllllllllllllllllll WIST GIJ DAT? Aan de Babylon-Uni- versiteit in de Vereen. Staten studeert deze vierling. De dames hebben pas hun 20e verjaardag gevierd. Merkwaardig is, dat dit viertal zich door meesterlijk saxo foonspel onderscheidt. Echt Ameri- kaansch, vindt u niet? FILM. De geestelijke vader van de we reldbekende Mickey Mouse, Walt Disney, heeft met zijn eega een bezoek aan Euro pa gebracht en is thans weer op de thuis reis in gezelschap van deze Mickey, een pop, waarmee vrienden hem in Londen vereerden. TECHNIEK. C)e grootste electrische kraan ter wereld, moet men zoeken in de Du Quiongroeve in Illinois, V.S. Zij kan telkens 22 kub. M. kolen verwerken, die zij in 30 sec. 16 M. hoog tilt. Een auto kan in haar grijper gemakkelijk plaats nemen. mi POLITIEK. Dr. Martin, gezant van Abessinië te Londen gekiekt voor het ge zantschapsgebouw aldaar. WETENSCHAP. In Duitschland heeft men thans miniatuur-Roentgen-buizen ge construeerd, met behulp waarvan artsen in staat zouden zijn bij ongevallen op de plaats des onheils een Roentgen-onder- zcek in te stellen. Naast de kleine buis laat onze foto er een van 600.000 volt zien. ER WAS EENS een tijd dat het vaan del, waarmee de man op ónze foto pronkt, wend meegevoerd in de Belgische Vrij heidsoorlog. Dat was in 1830. Bij peni folkloristisch feest, onlangs te Brussel gehouden, is het nog eens uit het Museum gehaald. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllillllllllll WETENSCHAP lllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllll „Ja", zei baas Cobalt. „Ik heb nog eens kalm over de zaak nagedacht. Jul lie zijn jongens van Jan de Wit, jullie lijken mij. Als jullie nu eens in mijn etensuren de poppenkast voor mij ver- toonen. En de baas wachtte in span ning af, wat de jongens zouden zeg gen. „C)e tijden zijn heel slecht. Jul lie medewerking zou mij goed te pas komen." 20. Maar, dat was net een kolfje naai de hand van Jan en Piet. „Ha", zei de baas, „dat dacht ik wel". „Maar," zei Piet, „U moet me toch nog maar 's precies zeggen, hoe het moet. Want Jan Klaassen sprang bij mij zoo raar. En ook Katrijn, ging niet zoo goed. „O," zei de baas, „dat komt in orde". Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllillllllllll ER WAS EENS... llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll windstoot ze uiteen. De bochel en zijn viool. Een oogenblik scheen de wind te ver stillen en te luisteren en kwamen de me lodieën ongestoord over de weg tot lvem. Totdat het vioolspel plotseling ophield. Neen, het had niet enkel opgehouden. Midden in liet spel was er eensklaps een doodelijke stilte gevallen, alsof plotseling alle snaren gesprongen waren. Bevend sprong Junius overeind. Wat een vreemde, verschrikkelijke stilte. Er was iets angstwekkends in dat plotselinge zwijgen. Het was alsof de kille hand van de dood zelf de snaren had aange raakt. Iets, iets verschrikkelijks voelde hij, moest er in die korte stilte gebeurd zijn. Maar wat? Op hetzelfde oogenblik greep Junius zich aan het vensterkozijn vast. Iemand in dat huis had een kreet geslaakt, en wat voor een ontzettende kreet. Een plot selinge, snerpende gil en toen stilte, een stilte, die nog griezeliger en angst aanjagender was dan het plotseling op houden van de muziek. Gedreven door een plotselinge impuls, greep Junius zijn hoed en rende de trap pen at, terwijl nog aldoor die kreet in zijn ooren naklonk. Het scheen alsof al die geheimen van jaren, al die verborgen geheimen van 't huis in die eene kreet waren losgebarsten. Nu stond hij voor de deur van dat huis en hij idrukte heftig en met bonzend hart op de belknop. Hij belde en béide, maar de diepe stilte, die over het huis hing, scheen onverstoorbaar en. vele minuten lang moest hij wachten. Eindelijk bespeurde Junius eenige be weging achter de deur. Er verscheen een zwak lichtje en hij hoorde het geluid van een grendel, die werd weggeschoven. Daarop ging de deur op een kiertje open en in de opening stond een meisje Lauinel. Ach, ben jij het, vroeg ze slaperig. Wat is er aan de hand. Junius duwde deur verder open en stapte naar binnen terwijl Laurel's oogen groot en rond van verwondering ston den. Doch hoewel geschrokken van zijn opgewonden optreden en zijn onverwacht verschijnen, scheen ze toch kalm, alsof geen schreeuw de onheilspellende rust van Bronson's Spite had verstoord. Heb je niets gehoond, riep hij uit. Alleen jouw gebel. Je belde en belde, maar ik kon heusch niet eerder komen. Het is ai erg laat, niet? Hemel, wat 'n storm. Zij stonden dicht bij elkaar in de vesti bule. Voor het oogenblik was zijn over- heersohend gevoel een gevoel van ver lichting. Een onuitsprekelijke vrees had zich van hem meester gemaakt, terwijl hij de straat over rende. De kreet had geklonken als de kreet van een man, maar kon evengoed van een vrouw zijn geweest. Waar is Miss Munger? vroeg hij. In bed, denk ik. En je stiefvader? Ook in bed, vermoed ik. Waar zou hij anders zijn? Maar wat is er gebeurd? Een oogenblik staarde Junius haar aan. Het was bijna niet te gelooven, dat zij die kreet niet had gehoord. Laten we hier even binnen gaan. Hij opende een deur, die van de vestibule naai de bibliotheek voerde. Laurel, door zijn opwinding aangestoken, volgde. Hij, knipte het licht aan. De staande klok in de hoek wees kwart over drie. Houd me niet langer in onzekerheid, riep Laurel uit. Wat is er? Ik heb een schreeuw gehoord, ver klaarde Junius. Ikdacht, dat die van hier kwam. Een schreeuw? Er lag iets ongeloo- vigs in Laurel's stem, maar haar oogen verrieden een vage angst. Waar was jij dan Aan de overkant van de straat. Daar heb ik een kamer. Dat verklaart veel, antwoordde zij, kalmer wordend. Maar ik ben er haast zeker van, dat die schreeuw niet van dit huis kwam. Hier schreeuwt niemand. Ze fluisteren hier allemaal. Je doet beter naar je kamer terug te keeren en te gaan slapen. (Wordt vervolgd.) TECHNIEK

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 4