Doorzitten DE WITTE m 'Stuk loopen. Zonnebrand komt Zondag in Texels Bioscoop en blijft er tot en met Donderdag SCHAPENFOKDAG. Men schrijft ons: Ter eere van het 25-jarig bestaan van „Het Texelsch Schapenstamboek in Nowd-Holland", zal aan de jaarlijksche Schapenfokdag, op Texel, die op Woens dag 4 Sept. v.m. 9 uuir te den Burg zal wonden gehouden, dit jaar door eein groote inzending schapen meerdere luis ter worden bijgezet. Djoor de steeds slechter wordende uitkomsten van het vieehoudiersbedrijf zijn de veehouders er meer dan ooit op aangewezen, alleen de meest economische dieren aan te hou den. Het s algemeen bekend, dat van onze inheemsche schapenrassen, het Texelsche schaap door zijn uitnemende eigenschappen verre de voorkeur verdient. Het lijkt ons danook niet twijfelachtig, dat meerdere schapenfokkers van elders zich ditmaal een reis naar Texel willen getroosten, om de roem van het eiland te bewonderen en te zien, hoever hun Texelsche collega's in de vervolmaking van ons nationale schaap zijn gevorderd. OPENLUCHT-SAMENKOMST. Het weer was biezonder gunstig, toen Woensdag in het Park alhier een evan gelische samenkomst werd gehouden. Er was iee.1 vrij talrijk publ|iek bijeen. Nadat de Chr. Muziekvereen. Excelsior van Oosterend, dir. C. Breiner, een drie tal nummers had doen hooren, werd op verzoek van Ds. V a in der Leer, Ge- ref. predikant te Oosterend, die de leiding van deze samenkomst had, gezamenlijk gezongen „Daar ruischt langs de wolken". Daarna ging Ds. voor iin gebed. In zijn inleidend woord deelde Ds. Van der Leer mede, dat de sprekers van deze avond een gemeenschappelijk onderwerp hadden, ontleend aan Matth. 15, hande lende o.m. over het bezoek van de He ene Jezus, aan de dee Ie n van Tyrus en Sidom, waar Hein een Kananeesche wouw ontmoette, zeggende: Heere, gij Zone Davids, ontferm U mijmer. Mijn dochter is deerlijk van de duivel beze ten. Ze aanbad HemHeere, help mij en weid eindelijk door Jezus verhoord: O vrouw, groot is uw geloof, U geschiede gelijk gij wilt. En haar dochter werd ge_ zond van diezelfde ure. We mogen, zegt sp,r„ de grenzen voor de geestelijke boodschap van Jezus niet sluiten en het brengen van deze bood schap niet tot binnen de kerkmuren be palen. Er zijn geen grenzen dan voor hen, die Zijn Woord niet geloofd hebben. Sluit de grenzen van het koninkrijk in u, van uw ziel, niet af voor het evangelie. Het zfju tot levensarmoe leiden. Gij hebt God noodig en Die gekruisigd. Men roept al om om vrijheid, maar de ware vrijheid erlangt ge pas, wanneer ge Jezus een plaats in uw hand hebt gegeven. Na samenzang van „Vrijheid, zoo te minnen", sprak die heer A. J. Tim mer, van den Helder, over het onder werp: Geen handen wringen, maar han den vouwen". Gaat met alle zorgen tot Jezus, zeide spr. Roept Hem aan en zegt Hem wat uw hart deert. De tijden zijin donker, maar niet te wanhopen hoeft degene, die op Hem vertrouwt. Wij moeten allen sterven, maar e'r is na dit leven geen rust dan bij Jezus alleen. Wie meent, dat het na dit leven met alles gedaan is, is doo- delijk ziek. Gaat tot Hem, die ook het zondigste hart heiligen zal. Bij Hem, onze Heiland alleen, zijn wij veilig. Hierna werd gezamenlijk gezongen Lied 7 uit de Bundel: Als ge, in nood gezeten, geen uitkomst ziet. „Eindelijk gehoor", was het onderwerp van de rede, welke ds. J. R. G o r i s, uit Apeldoorn, hield. Wie gelooft, zoo sprak ds. Goris, geeft zich aan iemand over. Maar in dat geloof is groot verschil. Ik wil u spreken over het geloof, dat ziet op de eeuwige be stemming van de mensch en dat vertrou wen stelt in de macht en de bereidwil ligheid van Jezus. Er zijn menschen, die moeilijkheden met hun geloof hebben; die niet meer kunnen bidden, omdat hun liefste wenschen toch niet verhoord wer den; maar dezulken twijfelen aan Zijn macht of aan Zijn bereidwilligheid of aan beide. Wij kunnen niet uitmaken, wat goed voor ons is. Gods wegen zijn on doorgrondelijk. Oordeelt daarom niet. Niet zelden wordt in Duitschland en in Italië groote geestdrift jegens de leider aan de dag gelegd, maar wat deze man moge schenken, zeker geen vrede in ons bin nenste. Dit vermag God alleen te doen. Aardsche macht kan bovendien vallen, Jezus blijft in eeuwigheid. Na samenzang van het Lied „Rijst op, rijst op voor Jezus, o strijders voor het Kruis", vervolgde de heer L. Brasser, van Den Helder, met het onderwerp Blijde thuiskomst: Lang kan het duinen, eer God ons Ver hoort, omdat Hij de eeuwigheid heeft en haast Hem vreemd is. De Kananeesche vrouw uit Mattheus 15 ging, nadat Jezus haar bede had verhoord, naar huis en nam Zijn vvooind mede. Er was onuit sprekelijke vreugde in het hart van moe der en kind en in diepe ootmoed hebben ze God gedankt vooir de weldaad, haar bewezen. De Heiland was voortaan rond om haar in haar woning. Heeft Hij •ook in uw huis Zijn intrek mogen ne men? Zonder Hem zijn wij verloren. Zoo gij Hem nog niet kent, vliedt tot Hem, gezonden en kranken, rijken en armen, een iegelijk. Welzalig het huis, waar Hij de de leiding heeft. Hoe donker de tijden mogen zijn ,we hebben houvast als we in Hem gelooven. Gelijk het meisje aan boo'rd van ©en schip in vliegende storm, dat niet verontrust werd, omdat haar va- fflffiffiffiffiffiffiffiffiffi y ffifflffiffiffiffifflffiffiffi ffi ffi EE Mannen, over wie men spreekt. 18 s ffl fflffiffiffifflfflfflfflfflffi y ffifflfflffiffifflfflffifflffl STOJAD1NOVITSJ. STOJADINOV1TSJ, premier en minis ter van buitenl. zaken van Joego-Slavië, die in Juni geslaagd zijnde met de Vorming van 'n nieuw kabinet de ver zekering gaf, dat dit niets zou nalaten, wat de goede betrekkingen met alle an dere landen zou kunnen verstevigen. MORGAN, J. P., hoofd van het befaam de bankiershuis Morgan, dat, gesticht door zijn vader in 1895, nog immer een leidende rol speelt in het Amerikaansche zakenleven. J. P. Morgan werd geboren in 1867. HOWARD CARTER. HOWARD CARTER, Load Carnarvon, de wereldbekende Engelsche archaeoloog, was de ontdekker van het graf van Toet- anch-Amon Egypt, koning uit de 14e eeuw voor Chr. Hij vond het in 1922 te Luxor aan de Nijl. Thans heeft de Egypt, •negeering hem verdere nasporing verbo den. GIGL1, Benjamin©, een der meest op de voorgrond tredende tenorzangers van deze tijd. Sinds kort treedt hij ook voor de film op. VOGELSCHRIK-AVONTUUR. de kapitein was, zoo kunnen wij allen vol vertrouwen de toekomst afwachten, wan neer wij ons overgeven aan de Heiland. Na samenzang van Lied 60, ,,'k Heb geloof, en daarom zing ik", was de beurt aan de heer A. Plaatsman, te Den Helder, voor het spreken van een kort slotwoord: Het slotaccoord van het menschelijk leven is opgebouwd uit ce tonen, die de heele levensmelodie doorgeklonken heb ben. Lord Byron, bekend Eng. dichter, heeft tot zijn laatste snik vijandig ge staan tegenover God. Als een door God verworpene is hij de eeuwigheid inge gaan. Als een man wenschte hij te ster ven, maar dit is verschrikkelijk. Wij moe ten dan zijn gelijk een kind, opdat wij het Koninkrijk Gods mogen binnengaan. Gelooft in Hem en gij zult zalig worden. Een leven zonder God is een wrange in leiding tot het treurspel na dit leven. Het loopt op de ondergang uit. Het le ven krijgt pas zin door de erkenning van Jezus. Dat velen God uitbanden is de diepste oorzaak van de nood dezer tijden. Er is veel critiek in wijde kring, maar wie God critiseert gaat ten onder. Weest een Christen, dat is een strijder in de kracht en wapenrusting Gods. Hierna werd Lied 53 uit de Bundel ge zongen en sloot ds. Van der Leer met •dank aan God. 't College van B.en W. werd dank betuigd voor het afstaan van het Park, aan Tex. Fanfare voor zijn muziek tent, aan Excelsior voor zijn medewerking de zang werd telkens met muziek be geleid en aan het talrijke publiek, voor de aandacht, waarmee geluisterd werd. Het treft mij telkens, dat bij onze sa menkomsten hier de aandacht zoo vol komen is, zeide Ds., waarvoor ik u zeer hartelijk dank. Met het gemeenschappelijk zingen van „De Heer is mijn herder", werd te ruim 10 uur deze samenkomst gesloten. OOSTEREND EXAMENS Mej. T. Vlaming (Oostwijk) en miej. W. Rcepman, onderwijzeres aan de Chr. School alhier, slaagden Dinsdag te Utrecht voor de acte Engelsch, L.O. Ze werden daartoe opgeleid door mevr. G. Vis Visser, te den Burg. SCHOOLREISJE. Begunstigd door het mooiste zomer weer, maakten vorige week kinderen uit de hoogste klasse van de School met de Bijbel alhier een uitstapje naar Amster dam en Zaandam, 't Was 's morgens vroeg uit de veeren om op tijd met de boot van 10 voor zes mee te komen. De T.E.S.O. gaf welwillend gratis overtocht Van Den Helder ging de tocht met een mooie reiswagen naar de hoofdstad, waar Airtis, het Aquarium en het diorama van Texel bezocht werden. Om ongeveer 2 uur bracht de bus de jeugd naar de Dam, waar de Nieuwe Kerk bezichtigd werd met o.a. de praalgraven van De Ruiter, Van Galen, Van Speijk en Van Kins- bergen en de tombes van de dichters Von del en Da Costa. Ook werden bekeken de kansel en het orgel, en de vensters met wapenbeschildering. Een dier ramen dateert van 1342. Vervolgens Werd de Bijenkorf bezocht. De lift daar was iets biezonders. Aan de Ruijterkade lag een boot gereed en daarmee reisden de jonge gasten inaar Zaandam. Na plm. 40 min. arriveerde men daar. Het Czaar Peter huisje was hier de attractie; bet is reeds 200 jaar oud. Door een overstrooming was het scheef gezakt en hierom werd het dooir ©en nieuw gebouwtje omgeven. De bedstede en de haard, door Czaar Peter gebruikt, zijn hier nog te zien, benevens van het meubilair nog een tafel en twee stoelen. Tot slot werd nog een tijdje vertoefd in de speeltuin te Zaan dam, waarna men de terugtocht weer aan vaardde. De reis is zonder de minste stoornis verloopen. Het was mede door bet mooie weer voor de jeugd een dag van genot. De laagste klassen van de school maak ten ©enige dagen terug een uitstapje naar de Koog. D. HELDEN-TRAGEDIE. MORGAN. 13 Vogels van diverse pluimage. y ffi ffifflfflfflfflfflffiffiffiffl y ffiffiffiffiffifflffifflffiffl ffi ffi ffi ZWEMMEN. ffi ffi lllllllllllllllllllllllll^ ffi ffi ffi ffi Kunt gij zwemmen ffi ffi Propageer het. ffi ffi Leeir het anderen. ffi ffi Kunt gij niet zwemmen ffi ffi Pas op voor verdrinken, ffi ffi Leer zwemmen, wanneer uw Ie- ffi ffi ven u lief is. ffi EB ffiffiffiffifflfflffiffifflffi y ffiffifflffiffiffiffiuffiffi G1GLI. Doos 30en60d. Bij Apoth.en Drogisten f rxirxirnrrreimmmmm rxtrznrxinnrxirxinnrxirxuxi SB GB £35 £35

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 2