ABD'JSIROOP TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Texelsche Berichten Zaterdag 10 Aug. 1935 y tS Zij, die voortdurend weeklagen, dat de menschheid slechter is ge- EH worden, bewijzen daarmede de SI wereld geen dienst. Het is beter, EE een open oog te hebben voor g] hetgeen reeds tot stand is ge- tg bracht, het hart op de rechte ffl plaats te hebben en zich met ijver EB toe te leggen op de arbeid, die SB de hand te doen vindt. Zoower- EE ken we ertoe mede, om de we ll meld beter temaken. Sir" John ffi Foster Fraser. BB ffl EB m SB m EB m m KERKNIEUWS. Men schrijft ons: Morgenavond 7 uur wordt er in de N.H. Kerk alhier weer een Jeugddienst gehou den, speciaal voor jonge menschen van 1430 jaar, maar waar ieder, die niet van die leeftijd is, ook welkom is. Een zang solist verleent medewerking. VEEARBITRAGE. Maandag vergaderde te Amsterdam de Vereen, voor Vee-arbitrage waarvan ook Texel een afdeeling telt onder leiding van haar voorz., dr. A. van Leeu wen. Aan het jaarverslag antieenen we, dat het ledental toegenomen is, maar slechts weinig, als gevolg van de verarming van de boerenstand. De financ. toestand van de Vereen, is gezand. De oprichting van de kring Texel, aldus seer. dr. C. J. Rab, te Oosterbeek, heeft nog geen effect ge sorteerd. Door de verspreiding van bro chures omtrent het doel en streven der Vereen, hoopt men hierin verbetering te brengen. TEXELSCHE BOLLEN. Veiling Hillegom, 7 Aug. 1935: Tex. Golden Spur: 350425 p.k. 2.50 p. 100; 450575 p.k. 2.30 p. 100; 600 p.k. 2.— p. 100; 625- 675 p.k. 1.80 p. 100; 850 p.k. 1.15—1.25 p. 100. Tex. Von Sion 450 p.k. 2.80 p. 100; 500—575 p.k. 2.20 p. 100; 775 p.k. 1.50 p. 100; 950 p.k. 1.25 p. 100. Veiling H.B.G. te Lisse^ 6 Aug. 1935: Tex. Von Sion: 300—400 p.k. 2.40—3.35; 400—500 p.k. 2.05-2.65; 500-600 p.k. 1.50—2.45; 600 —700 p.k. 1.35—1.75; 1100 p.k. 1.05; 1700 p.k. 0.55. Tex. Golden Spur: 300-400 p.k. 2.25—2.50 400-600 p.k. 1.80—2.25; 600—700 p.k. 1.30—1.80; 700 —1000 p.k. 1.10—1.50; 950 p.k. 1.05. SINGER-DEMONSTRATIE. Donderdagavond werd vanwege de we reldbekende Singer-Maatschappij in De Zwaan een demonstratie gegeven met haar nieuwste apparaten als b.v. zig-zag-appa- raat, ajour-apparaat, stop-appparaat enz. Het is werkelijk verbluffend te zien, hoe met behulp van een oogenschijnlijk eenvoudig hulpstuk ingewikkelde bewer kingen als b.v. het ajoumen, gemakkelijk, vlug en accuraat, kunnen worden verricht. Stoppen op een Singer-machine is ook al geen kunst, terwijl ook z.g. Rya-werk zeer geschikt voor kussen-overtrekken, kleedjes, e.d. ter vervanging van het tijd- roovende Smynna-werk op de Singer met weinig moeite vervaardigd kan wor den. Tevens gaf de demonstratie gelegen heid om kennis te maken met de wol, het garen en de patronen, door de Singer-Mij. in de handel gebracht. Van veel belang voor de bezitters van een Singer-machime is ook dit: zij kun nen alle reparatie aan hun machine koste loos doen verrichten. Arbeidsloon wordt n.l. niet berekend, terwijl onderdeelen te gen fabrieksprijs in rekening worden ge bracht. Sluit uw Levensverzekering bij AMSTLEVEN (N.V. Amsterdamsche Mij. van Levensverzekering). AgentC. DROOG, Hollewalsweg 20, Den Burg. IMS* VAN ZON EN MAAN. •IliHI TEXELSCHE ZWEMVEREENIGING. Een verheugend bericht. De Texelsche Zwemvereeniging is uit de asch herrezen! We hebben er niet aan durven twijfelen. De vergadering, Donderdagavond in Café Den Burg belegd, werd door plm. 30 personen bijgewoond en werd geopend door de waarnemend voorz., de heer Alb. Backer, van wie de heer D. H. Hellema, voorz., die wat later ter vergadering kwam ,de leiding overnam. Begonnen werd met lezing der notulen van de laatste vergadering, gehouden Juh 1929. Dat was in „de gouden tijd". Toen telde de vereen, aardig wat leden en donateurs. Ze had een flinke kleed tent overeind staan en de beschikking over een badmeester, die voor zijn taak berekend was. Maar toen kwam de tijd, dat de dijk bij Oudeschild verhoogd moest worden. De tent moest verdwijnen en daarmee was het lot van de vereen, beze geld. Maar we hebben noodt kunnen ge- booven, dat ze ter ziele was. Ze moest schijndood zijn. Het resultaat van eenige propaganda, in onze tekst- en adv. ko lommen is als zoovaak gelukkig verblijdend geweest. We hebben het genoegen u het nieuwe bestuur voor te stellen, dat Woensdag bij groote meerderheid van stemmen ge kozen is: mej. J. Koopman, en de heeren J. Blom, A. Backer, G. J. Logman, C. Bakker (Jeugdherberg) en J. Bruin Wz. Mej. Koopman en de heer J. Blom hadden ook zitting in het oude bestuur. We wen- schen de nieuwe bewindhebbers veel suc ces toe. Wanneer binnen afzienbare tijd de zwemvereen. zal toenemen in groei en bloei, zullen niet in de laatste plaats wij er ons in verheugen, die zooveel als wij kunnen, daartoe zullen meewerken. 1 Besloten werd voorloopig te trachten de beschikking te krijgen over een schuur van de heer C. de Wijn, te Oudeschild. De kas is leeg. Er kunnen voorshands geen hooger kosten gemaakt worden dan die, welke gedekt kunnen worden door de leden, die bereid zijn voor dit seizoen nog een bijdrage van 50 cent te offeren. Naar de kosten van wederopbouw van de tent zal warden geïnformeerd. Schilder Too- lens stelde gratis carboliineum beschikbaar welke toezegging in dank werd aanvaard. Over de plaats, bij de haven of ter hoogte van de Noordkaap of bij de Schans kon men het nog niet eens warden. In ieder geval zal met alle ernst en voortvarend- heid deze zaak wonden onderzocht en on onderwijl getracht worden door het wer ven van leden en donateurs eenig geld in kas te krijgen, opdat het seizoen 1936 met vlag en wimpel, lees: kleedtent, red dingsmateriaal, badmeester, enz. kan worden ingezet. MIDDENSTANDERS. Een abonnement bij N.V. PROVINCIAAL BELANG. 0 Handelsinformatie- en Incas- 0 sobureau voor de Midden- 0 stand, opgericht 1864, biedt in deze tijd groote voordee- len. 0 Een volledig prospectus, 0 waaruit zulks duidelijk blijkt 0 met een ex. van de 14-daag- 0 sche zeer verzorgde courant 0 wordt op schriftelijke aan- 0 vrage p.o. verstrekt. N.V. PROVINCIAAL BELANG, Amstelstr. 14, Tel. 32000 (6 lijnen) AMSTERDAM C. Voor Middenst. Fed. en Bonden O kan een speciale overeenk. getrof- fen worden. VONDEL'S TREURSPEL „LUCIFER". Men schrijft Ons: Op Donderdag 15 Aug. a.s. zal in de Doopsgez. kerk te den Burg een opvoe ring plaatshebben van Vondel's „Lucifer" oftewel „De Val der Engelen". De uitvoering van dit werk velen zeker nog bekend door wijlen dr. Rooyaards initiatief geschiedt door 't Vondel-gezelschap uit den Haag en maakt een machtige indruk. Er zal, vol gens beoordeelingen van elders, hooge Kunst warden gegeven, op voortreffelijke wijze gedeclameerd, terwijl de zeggings kracht en uitbeelding der verschillende personen, zooals Lucifer, Belial, Belze- bub, Apollion en Rafaël wordt verhoogd door de schoone muziek op het orgel. Die wijze, om de schoonheid van het heerlijk werk van de Koning onzer Dich ters te ontplooien, is zeker iets biezon- ders. Tot nog toe zag men Vondel's treurspel op het tooneel opvoeren, maar een vertolking in de kerk behoort tot het nieuwste op het gebied van religi- gieuse kunst. Bij opvoering elders had het Vondel-Gezelschap zoo groot succes, dat in de meeste plaatsen onmiddellijk 'n herhaling plaats had met steeds toene mende belangstelling. De verslaggevers van verschillende bladen, die de uitvoe ring bijwoonden, verklaarden eenparig, dat het werk bij hen een diepere indruk had achtergelaten, dan toen het stuk in de schouwburgzaal werd opgevoerd. Zie adv. met nadere biezonderheden. AARDAPPELTEELT. Het Landb. Crisis-Bureau deelt mee, dat voor de consumptie-aardappeloogst 1935 waarschijnlijk reeds in Sept. a.s. met denaturatie zal worden aangevangen. NAAR TEXEL. In Haarlems Dagblad van Maandag le zen we ,dat een gezelschap van de Ver- eeniging Santpoorts Bloei een interessante tocht naar Texel maakte, die, mede dank zij het mooie weer, uitnemend slaagde. MILITAIR RUMOER. Onder dit opschrift geeft de heer H. S. Gorter, kunstschilder, in de Telegraaf zijn spijt te kennen over de verontrusting van de vogelkolonies op ons eiland door militaire vliegtuigen, die dag aan dag de lucht vullen met hun daverend geweld. Terecht wijst de scluijver op onze lepe laars, gaarne geziene gasten hier. Om deze vogels de meest mogelijke rust te verzekeren, is zelfs de bewaking van de Mui nog niet opgeheven. Een maat regel die we hartelijk toejuichen. Wie zich zonder toestemming op het verboden terrein waagt, gaat op de bon. Natuurlijk Maar is het dan niet voor de hand lig gend, dat die onruststokende, dagelijks terugkeerende vliegtuigen worden ge weerd? Dat de heer Gorter dit euvel in de groote pers heeft gesignaleerd, kan zeker nut hebben. De autoriteiten buiten Texel wie het aangaat, zullen er zeker kennis van genomen hebben. Als ze nu ook maar bereid zijn, de vliegende rustver stoorders een beter plaats te wijzen. Verjaag die Benauwdheid ffoest-Or/ep -Bronchltls-Asthma Medcdeelingcn van Texels Bioscoop-Theater DE WITTE. Een heerlijke film uit en over dat mooie Vlaamsche land met zijn leutig landvolk, zijn zoete sprake, zijm gezonde humor. De Witte, ons hoofdpersoontje, moet naar school. Daar heeft hij niet veel mee op, maar de vijf centen van zijn broer Nis, die stiekum verliefd is op Lieske, het schoone herbergiersdochtertje, bren gen hem in een goede stemming. Nis wil niets weten van Treske, de dienstmaagd van zijn ouders, maar Treske houdt wel van Nis, terwijl Lieske liefde opvat voor de onderwijzer Hein Henke, maar ze durft er niet voor uitkomen. Henke durft het ook niet. Eens meende hij, dat Lieske hem ontrouw was, maar het bleek Treske te zijn, die met Nis vrijde, welke vrijage door de Witte echter wreed werd ver stoord. Keer op keer haalt deze rakker zulk kattekwaad uit. Eens, toen hij tegen het verbod van zijn moeder was gaan zwemmen, moest hij voor straf bijna in Adamscostuum naar huis. Een verkeerd bezorgde brief brengt intusschen wan hoop in Lieske's hart. Wanneer de Witte voor straf aardappelen heeft moeten schillen, neemt hij wraak door de piepers extra in te zouten terwijl hij later, met zijn vrienden de Gulden Sporen-slag leverend, zijn moeders waschgoed met modder bevuilt. En Lieske? Het ver trouwen in Henke keert langzaamaan weer en leidt na een reeks avontuurtjes ten leste tot de verloving. Maar dan, midden in de vreugd van kermis en dans, komt als een donderslag een telegram met onheilspellende inhoud: „Ik kom. Marie Louise". Lieske ziet in haar een mededingster, maar het is de zuster van Henke. De Witte wil Lieske, wier tranen hem ontroeren, bijstaan, maar hij wordt door zijn vrienden in een schuur opgesloten. Hij weet zich echter te be vrijden en gaat op zoek naar Lieske, die weggevlucht is, door de nacht. Het einde is een heerlijk feest van menschenvreugd en min. Dat de Witte daarbij niet ver geten wordt, spreekt vanzelf. Muziekfeest 1935. Hedenavond staat ons eiland In het toeken der Muziek. 't Wordt een avond van genieten Voor 't muzieklLevend piibliek. Maar laat Texels eigen volkje, 'k Bedoel de jeugd en 't bakvisch-soort Zorgen, dat de rust deez' avond Noodeloos niet wordt verstoord. Laat de kletsers en de stoeiers, Plus het Ainar-legioen, Net zoo luid doen als zij wenschen, Maardan BUITEN het plantsoen. Gun de blazers en de hoorders, Toch 't volledige plezier. Laat de stemming niet bederven, Door onhebbelijk getier. Klachten zijn al vaak \erscheneiij Na 't concert, in onze krant. Nu een wenk vlak voor de aanvang: Texelaars, houdt hoog uw stand. HU1B DE RIJMELAAR. 0 Gebruik geen beschadigde snoe ren, laat tijdig herstellen. DE KOOG. GEVONDEN VOORWERPEN. V.V.V. Texel deelt mee, dat ten raad- huize te den Burg door haar tusschen- kornst gedeponeerd zijn drie portcmonnaies, kammetje in etui, pakje sokken, kindersokje, haarstrik, paar kinderstramdschoentjes, tasch voor foto toestel, zonnebril, bril, twee zonneklep- pen, padvindersriem, riem van ransel, zak doekje, vulpenhouder, strandschoen, da meshoed en twee alpinomutsen. DEN HOORN. SPORTNIEUWS. Woensdag werd hier een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld: De Zwaluw Veirdo Nigro. De thuisclub had eenige invallers, ter wijl V.N. volledig was. Hierdoor was V.N. direct in de meerderheid, doch door slecht schieten bleven doelpunten uit. Na plm. 10 min. wist V.N. 1—0 te maken en kort hierna 2—0. Na omruiling werd het spel van Z. iets oeter en spoedig wist zjj door A. Lap de stand op 12 te binengen. Na de rust bracht V.N. met korte tusschcn- poozen de stand op 14. Nu begon het publiek zich te roeren; de spelers(stcrs) reageerden hier op. Bij een goed door D.Duinker opgezette aanval wist l.Boon de stand op 24 te binengen. Er werd nu door de Zwaluw nog hard gewerkt, doch de stand bleef onveranderd. Dooi de invallende duisternis moest de wed strijd gestaakt worden. Het was een pret tige wedstrijd, die door vrij veel publiek üljgewoond werd. Voor die zooveelste maal bleek weer, dat de Zwaluw die steun niet missen kan. J.B. lülllll VOOR DE VROUW. Illflfflllllllllll swim iiniiri SPORTJURK Dit Nieuwe Modeblad-model is vooreen slank persoontje uiterst flatteus. Aardig is bijvoorb. de lange rij knoopen, van vanen en de strikjes aan de mouwen en ceintuur, die men in dezelfde tint ofwel in afstekende kleur kan kiezen. Men heeft voor deze jurk beige toile de soie noodig, ongeveer 3.25 M. van 80 cM. breed en 14 knoopen. In de voorbaan heeft de rok een ingestikte plooi ter hoogte van 35 cM., welke verder in een naad eindigt. Vervol gens worden de biesjes, die een prettige garneering vormen, in zoom en mouwen gestikt. Voor ieder biesje is cM. bere kend. Een patroon van dit aardige toiletje is verkrijgbaar in 92 en 96 cM. bovenwijdte. Prijs 25 ct. voor abonnees. Te bestellen bij Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. lAiiAiTiirrmnirmm n mmmmmmixtmn-jn ITifyifyi ®®tSn®ön!53txlEBtYuxJ MAAN ZON Datum: Op: Onder: Op: Onder Z. 11 Aug 18,45 1,10 5.34 20,32 M 12 19,21 2,26 5,35 20,30 D. 13 19,49 3,52 5,36 20,28 W 14 20,10 5,24 5,38 20.27 D. 15 20,29 6.55 5,39 20,25 V. 16 20.46 8.25 5,41 20,23 Z. 17 21,03 9,54 5,43 20,21 Woensdag 14 Aug. Volle maan. Gij die hijgt bij de minste krachts inspanning, die benauwd zijt bij den minsten mist, waarom wacht Gij nog langer op de hulp en nieuwe levens vreugd die Akkers Abdijsiroop U ge ven kan. Vanaf de eerste lepels geven de balsemende bestanddeelen van Abdijsiroop U verlichting. De slijmen die Uw borst beladen, die U buiten adem brengen en hoestbuien ver wekken, zullen zonder moeite losko men. 2 lepels vanavond en dezen nacht zal kalm en rustig zijn. Neem dus bij: AKKFR'S Alio

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 3