Adverteeren doet verkoopen Hobaho. Hobaho. Hobaho. Hobaho. Uit Verre Landen §©HA©DWMf» eigen belang veiling van de Hobaho. JOH. PARLEVLIET, ft FEUILLETON Angstig, verbijsterd keek Laurel hem aan. Junius sloeg haar onrustig gade. Ook hij had bemerkt, dat zij over haar stief vader sprak op een wijze, die duidelijk van een diepe afkeer getuigde. Het is waar, dat u hem haatte, niet? vervolgde de sergeant. Laurel staarde naar de grond. Ik haatte hem niet, verklaarde zij eindelijk. Ten minsteik heb nooit op die wijze aan hem gedacht. Maar ik had het gevoel, alsof hij mij verafschuwde. Qramshaw raadpleegde zijn zakboekje. U heeft me verteld, dat uw moeder in Californië woont. Courtleigh was haar tweede echtgenoot, nietwaar? Ja, mijn eigen vader stierf, toen ik nog een kind was. Mr. Courtleigh en mijn moeder zijn enkele jaren daarna gehuwd, maar het was geen gelukkig huwelijk. Na eenige tijd ging mijn moeder daarom in Californië wonen. ZooEnfin, Mr. Courtleigh kan nog wel komen opdagen. Het eenige, wat wij thans weten, is, dat hij verdwenen is, dat hij een bebloede zakdoek heeft ach tergelaten en dat iemand een vreeselijke kreet heeft geslaakt. Die kreet kan van Courtleigh zijn geweest, maar evengoed van iemand anders. Miss Courtleigh, u logeert hier nu juist tien dagen. Hebt u Wallace Munger in die tijd gezien? Neen, niet voor ik hem deze nacht vermoord zag. Heeft u iets gehoord of gezien, waardoor u ging vermoeden, dat Munger hier in dit huis woonde? Neen, klonk het aarzelend, maar ik had somtijds zonderlinge gewaarwordin gen. Qramshaw trachtte een duidelijker ant woord uit haar los te krijgen, maar zonder resultaat. Vertelt u me dan nu eens, hetgeen u van die kreet weet, begon Gramshaw opnieuw. Weet u zeker, dat het uw stief vader was? Ja, ik meende, dat het zijn stem was. Wiens stem zpu het anders kunnen ge weest zijn? Gramshaw ging hier niet verder op in. Hij verschoof zijn groot, week lichaam in de leunstoel. De volgende vraag was bijna overdonderend. Stelt u belang in haarden, miss Courtleigh Met een ruk zag zij op. Junius be speurde 'n blik van angst in haar oogen. Watwat bedoelt u? Gramshaw keek naar de groote haard. Enkele uren geleden had er een vuur in gebrand, maar thans bevatte hij nog slechts smeulende resten. U hebt er voortdurend naar geke ken. U hebt er uw oogen niet vanaf kunnen houden. Laurel beefde en klemde haar lippen opeen. Oakhult zag van zijn geknip op. Jonas' uitpuilende oogen hingen aan Laurel's lippen. En Junius, hoewel hij zich in het geheel niet kon voorstellen, wat dit alles te beteekenem had, had het gevoel alsof de bliksem op het punt stond in te slaan. Ook hij had Laurel's schuwe blikken naar de haard opgemerkt, maar zonder er verder acht op te slaan. Gramshaw spreidde zijn lange, magere beenen van elkaar, richtte zich op en ging naar de haard. Men probeert ons weer te dwars- boomen, zei hij met iets klagelijks in zijn stem. Een half onderdrukte kreet ontsnapte Laurel's lippen toen hij de pook nam en in de asch ging woelen. Junius sprong, bezeten van een vaag vermoeden, over eind. E>e sergeant mompelde voldaan. De poiok was in de asch op een voorwerp gestooten en Gramshaw werkte het gloeiende voorwerp nu naar de steenen plaat, voor de haard. Het was een lang, dun voorwerp, ongeveer twintig centi meter groot, bedekt met een grijze asch- laag. Nog te heet om aan te raken, merkte hij enkel op. Wat is het? vroeg Junius, hoewel hij het antwoord op de vraag reeds kende. Een mes, zei Gramshaw. Het mes, waarmee Munger en zijn zuster vermoord werden. Gramshaw keek Laurel aan met een blik van mild verwijt. Dat er nu altijd iemand moet zijn, die ons wil dwarsboomen, klaagde hij, en dat dat meestal een vrouw moet zijn. Laurel trachtte iets te zeggen, maar er kwam geen woord over haar lippen. Ju nius keek haar in sprakelooze verbazing aan. Haar gedrag bewees maar al te dui delijk, dat niemand anders dan zij het mes verborgen had. Maar waarom? En waar had zij het gevonden? Junius herinnerde zich ,dat zij zich boven van hem had los gerukt en een oogenblik met het lijk in de roode en zwarte kamer alleen was ge weest. Misschien had zij het toen gevon den. Maar waaromwaarom? U doet beter, plaats te nemen, miss Courtleigh, zei Gramshaw. Uw zenuwen zijn erg overstuur. (Wordt vervolgd.) 27. De agent ging direct het ziekenhuis opbellen. De ziekenwagen zou zoo komen, kwam hij terug met de boodschap bij de dokter. En al spoedig baande zich de ziekenwagen een weg door de steeds grooter wordende menigte En toen de baas in de auto was gedragen, keken Ja 1 en Piet met betraande oogen de wagen na. 28. Maar spoedig droogden ze hun tranen weer. Ze gingen met z'n tweeën de poppenkast overeind zetten. Dat viel niet mee, dat vrachtje. En toen ze daar mee klaar waren, gingen ze zitten ver zinnen, wat ze nu zouden doen. Maar ja, ze wisten het niet. De juffrouw konden ze het niet vragen. Want die was mee met de baas in de ziekenwagen. UUIIIIIIIIIIIIIIIiiillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllll BRITSCH-INDIE llllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het is in het welbegrepen van de Texelsche bloembollenkweeker zijn producten aan te bieden op de Daar maakt gij voor uw goede bollen de hoogst mogelijke prijs. Inlichtingen verstrekt gaarne onze vertegenwoordiger Den Burg, Tel. 62. VOOR DE JEUGD. MET DE POPPENKAST OP REIS. Tekst en illustratie van H. KANNEGIETER. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ,11111111111 JAPAN. llllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllüllillinilllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIII llllllllllll BRITSCH-INDIE. lllUlllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll BRITSCH-INDIE. In Britsch-Indië be schouwt men het witte rund als een hei lig dier. Ons kiekje laat een inlander zien die zich ootmoedig voor het hoogvereerde beest in het stof neergeworpen iheeft. AMERIKA. Na gedurende de laatste honderd jaar met de Amerikaansche re- geeriiiig in oneenigheid te hebben geleefd, is het de Semimol-Indianen in Florida gelukt, ter gelegenheid van 't jaarlijksch Zonnefeest het conflict op te lossen. Wij beelden hier Mr. Harold Ickes, Minister van Binmenlandsche Zaken, en de woord voerder der Indianen af. SIAM. Oost-Azië telt vele standbeel den op religieus gebied. Onze foto is die van een z.g. tempelwachter, een buiten gewoon groot beeld, opgericht voor de ingang van een tempel te Bangkok in Siam. BRITSCH-INDIE. Twee Hindoe-schoo- nen uit de hoogste kringen van Calcutta, De kunstig geweven kleedij bestaande uit om bet lichaam geslagen doeken - verdient de biezondene aandacht. AUSTRALIË. Smaken verschillen. Op de Salomonseilanden geldt deze inboor ling met zijn raar toegetakelde voorgevel voor een der schoonste leden van zijn stam. Van de Salomonseilanden be hoorden er twee van 18991919 tot de Duitsche koloniën, thans staan ze onder mandaat van Australië. De overige eilan den van deze groep zijn Engelsch grond gebied. JAPAN. Te Tokio heeft men iets nieuws ingevoerd op postgebied: een rij - diende brievenbus. Met luidsprekers kon digt men de straatbewoners de komst van de postophaaldienst aan. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllll SIAM. llllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllll AUSTRALIË IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1I1IIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII lllllllllllllllllllllll AMERIKA 27

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 4