Hobaho. Hobaho. Hobaho. Hobaho. OP REIS DOOR EUROPA. |©I411fIS« eigen belang veiling van de Hobaho. JOH. PARLEVLIET, FEUILLETON 28 Nog even bleef Laurel als versuft voor zich uitstaren; toen wankelde zij naar haar stoel en viel neer. De sergeant richtte zich nu tot Jopas. Mr. Jonas, vroeg hij met eenige stemverheffing, behoort het tot uw ge woonten om midden in de nacht bezoeken at te leggen? Mr. Jonas gaf daarop dezelfde om standige verklaring, van zijn aanwezig heid, die hij Junius en Laurel had gege ven. Gekomen tot het oogenblik, waarop Laurel en Junius hem in de bibliotheek hadden aangetroffen, onderbrak Grams- haw hem: Zoo. En even later hoorde u die schreeuw. Of misschien zegt u liever: zag u die schreeuw. Inderdaad. In zekere zin zag ik die schreeuw. Het is moeilijk uit te leggen. Maar ziet u, als een onzer zintuigen ver zwakt is, werken de andere des te scher-, per. Misschien doet u nog beter met te zeggen, dat ik de schreeuw voelde. Het is namelijk zoo, dat ik hem eerst voelde en toen pas zag. Nadat ik de schreeuw had gevoeld, zag ik er een beeld van op de gezichten van Mr. Bronson en Miss Courtleigh. 4 Zag ueen beeld..... van eern schreeuw Juist. U weet waarschijnlijk hoe sen saties worden voortgebracht. Zij worden opgenomen door de zenuwen en deze brengen ze over naar de hersenen. Nu, deze jongelieden voelden iets, toen de schreeuw weerklonk. Hun zenuwen ver oorzaakten een geweldige beroering op hun weg naar de hersens, en die beroe ring weerspiegelde zich op hun gezicht. Dat zag ik en tegelijk wist ik, nog voor zij zelf dit wisten, wat dit te beteekenen 1 had. Duidelijk? Ja, antwoordde Gramshaw, klaar als koffiedik. Maar u moet met dat al dan wel een meester zijn in het gedachten- lezen? Dat ben ik ook. Nu ik slechte ooren i heb, ben ik heelemaal aangewezen op mijn oogen. U wilt dus eigenlijk zeggen, dat u j alleen al door iemand aan te zien, weet wat de persoon in kwestie voelt? Ja, en soms weet ik het al4 voor dat hij het zelf weet. U kunt me gelooven: ot niet, maar een feit is het. Er gleed een grijnslachje over Grams- haw's rood gezicht. Nu, mr. Jonas, dopt u mij dan het genoegen, en kijkt u de aanwezigen hier eens goed aan; en vertelt u mij dan wie zich de moordenaar voelt. Jonas slikte. Meent u dat? riep hij uit. Ik houd u aan uw woord. Als iemands gezicht toont, wat hij voelt, moet ook het gezicht van een moordenaar dat toonen. Maar er is hier geen moordenaar. Kijkt u eerst. Jonas keek om zich heen. Hij keek naar Laurel, naar Junius en vervolgens naar Oakhult. Er zijn hier maar drie van ons tegen woordig, zei hij weer. U bent zelf de vierde, verbeterde Gramshaw. Ja, ik rekende juist mezelf mee, maar Oakhult Reken hem ook mee. De advocaat kuchte en nam met een eenigszims verveelt gebaar weer zijn schaar op. Maar Oakhult kwam hier pas, toen alles voorbij was. Reken hem mee, herbaalde Grams haw. De anderen schenen lichtelijk ver baasd. De advocaat was pas aangekomen, toen de politie reeds lang met het onder zoek bezig was. Maar Gramshaw wist waarschijnlijk wel het beste, wat hij met dit alles voorhad, dacht Junius. Jonas, die zich nu een weinig aan de gedachte gewend had, keek bijna geamuseerd. Niet zoo kwaad, verklaarde hij, in dien althans een van ons de moordenaar is. Hij zal natuurlijk heel onschuldig trach ten te kijken. Maar hoe meer hij dat pro beert, des te schuldiger hij er uitziet. Nu, laat eens kijken. Eerst de dames. Hij begon met Laurel. Hoe weinig ook op haar gemak, keek zij hem toch recht in de oogen. Peinzend fronste hij zijn wenkbrauwen. Hij keek van het meisje naar het met asch bedekte mes voor de haard, en van het mes weer naar het meisje. Ik zie iets, maarHm. Uw zenu wen veroorzaken een geweldige herrie, miss Courtleigh. En nu u, mr. Bronson. Nu, uw zenuwen hebben het al niet min der erg te pakken. De volgende, Oakhult. Hij wendde zich tot Oakhult. Een juist voltooid silhouetje lag op diens knie. U hebt een moeilijk gezicht, Oak hult. De mannen van de wet dragen altijd een masker. Toch zie ik iets, iets dat Nou, ik mag hangen, als u er niet schul dig uitziet, Oakhult. De advocaat keek hem door zijn glin sterende brilleglazen met een ironische glimlach aan. En wat ziet u bij uzelf? spotte hij. Zullen we een spiegel voor u halen? Jonas wilde antwoorden, maar kon geen woord uitbrengen. Zijn oogen hadden plotseling het silhouet op Oakhult's knie ontdekt. (Wordt vervolgd.) Illllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllll! DUITSCHLAND. Illlllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIII1I1IIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Het is in het welbegrepen van de Texelsche bloembollenkweeker zijn producten aan te bieden op de Daar maakt gij voor uw goede bollen de hoogst mogelijke prijs. Inlichtingen verstrekt gaarne onze vertegenwoordiger Den Burg, Tel. 62. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Illlllllllll NOORWEGEN llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll Illlllllllll POLEN Illlllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Illlllllllll RUSLAND Illlllllllll IIIIIIIIIIIIÜiilillllllllllilllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIII DUITSCHLAND. De wereldbekende te nor Richard Tauber heeft zich verloofd met de filmspeelster Diana Napier. Bin nenkort zou hij te Weenen met haar'in het huwelijk treden. iPOLEN. De Poolsche vlieger Overste Bajain was no. 1 bij de Europa-rond vlucht. Op hartelijke wijze werd hij bij zijn thuiskomst op het vliegveld te Warschau verwelkomd. RUSLAND. Na gedane arbeid hei dorschen op een groote collectieve boer derij bij Stalingrad in dit geval wordt het brood uitgedeeld. Hier ziet ge hoe de brooden er uit zien en bij groote hoeveel heden afgewogen worden. ROEMENIE. Minister-President Tata- rescu heeft een actie op touw gezet om vrijwillige arbeidskrachten te bekomen voor de aanleg en het herstel van wegen. Wij zien Z.Exc. hier een begin maken met de arbeid in zijn geboortestreek Oltenie. SPANJE. Bij een landarbeidersstaking in de prov. Barcelona werden tallooze graamschelven door ontevreden elementen in brand gestoken. Ijverig is men bezig ojnder bescherming van gendarmes het vuur te bedwingen. NOORWEGEN. Leon Trotsky, eigen lijk Lean Bronstein geheeten, (geboren 1879), was een der voorbereiders der Russ. revolutie; tweemaal werd hij des wege naar Siberië verbannen. Later ves tigde hij met Lenin de Bolsjewistische staat en werd hij commissaris voor Bui- tenl. Zaken, en, in 1925, commissaris van oorlog en organisator van het Roode Le ger. Toen hij zich in 1927 tegen het Re- geeringsbeleid verzette, werd hij naar Turkestan Verbainnen. In 1929 werd hem de terugkeer naar Rusland voorgoed ver baden. Sinds leefde hij in Turkije, Frank rijk en, nog maar kort, in Noorwegen. Onze toto Iaat de balling zien, nergens rust vindende, overal bespied, bij zijn aankomst aan het station van een klein Noorsch plaatsje, waar hij gastvrijheid hoopt te vinden. ENGELAND. Op Trafalgar Square te Landen werd door de vrienden van Abessinië een druk bezochte samenkomst belegd, waarin geprotesteerd werd tegen het Engelsohe besluit, waarbij de uitvoer van wapenen verboden werd. (zie ons overzicht Van Week tot Week). Van de aanwezigen beelden we de zonen van Abessijnsche Ministers at, die op die mee ting het woord voerden. FRANKRIJK. Nog een foto van het jonggehuwde paar, José Laval, de dochter van de Fransche Minister President, en Graat René de Chambrun, telg van een der oudste adelijke geslachten van Frank rijk, advocaat te New-York. Illlllllllliliilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Illlllllllll ENGELAND. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllHIIIIIIIII Illlllllllll FRANKRIJK. Illlllllllll llllUllllllllllillllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Illlllllllll ROEMENIE Illlllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIINIIIIIIHIIIIIIIHIIIIIHIIIIIIIIIIIIII Illlllllllll SPANJE. Illlllllllll lllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIII m

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 4