Radiotoestellen- verhuurcentrale CUFERBE Verhuring. ®©H4®TOW1JI» M.Ï. Ph. VlESSIHfi, Den Burg. Notaris Mulder s s. Texelstroom naar Alkmaar en Purmerend. a diverse meub. goederen Het nagras van het sluisstuk g Steenhouwerij SIMON g FEUILLETON werkt met K.B. apparaten. Geen 2, maar wel 50 stations. De kortste weg De voordeeligste weg De gemakkelijkste weg Advertentie kolommen Texelsche Courant Spreek met de Texelsche Crt en het komt in orde. zal op Vrijdag 20 September a.s. des nm. 2 uur in het cafe den Burg publiek en h contant verkoopen: waaronderkapstokken met spiegels, ma honiehouten tafels, tuinameublement,diverse kleine tafeltjes, groot eikenhouten buffet, eiken en mahoniehouten waschtafels met marmeren bladen, eikenhouten muziek kastje, idem theetafel, kleine schrijftafel, canapé (blauw trijp), fauteuil (idem), fau teuils (cretonne), antieke stoelen (rood leer), bureaustoelen, mangel, ledikant met toe- behooren, tegels, etsen, pendule, beeldjes, lampen, enz. enz. Te bezichtigen Donderdag 19 September van 4—6 uur en Vrijdag 20 September van 10—12 uur. Nette goederen kunnen worden inge bracht Donderdag 19 Sept. tot 2 uur des namiddags. Het Bestuur van het Waterschap De 30 Gemeensch. Polders op Texel, zal bij in schrijving trachten te verhuren groot 2,—,— HA gelegen nabij de Waalder- sluizen, tot 1 Februari 1936. Inschrijvingsbiljetten in te leveren voor of op Maandag 16 September des middags 11,30 uur in café den Burg. inlichtingen te bekomen bij de opzichter J. v. d. Pijl te den Burg. Namens het Bestuur, C. KEIISER Hz., Dijkgraaf D. v. d. OORD, Secretaris. v"ra5J^4'- Sinds 1860 ■■■B B Steenbouwwerken, Grafsteenen, B BBBB Schoorsteenmantels, enz. BBBB B Dijkweg 82 Kanaalweg 176 B B DEN HELDER B VAART MAANDAG A.S. D. METS Hz. Weverstraat 106 Telefoon 74. 31 Weet u zeker, teemde Gramshaw, dat u geen mes gebruikt hebt in plaats van uw vuist? Junius glimlachte en keek naar het mes, dat naast de bebloede zakdoek en Oak- hult's silhouet lag. Dat is al een week geleden ver effend. Munger stond op het punt me te worgen. Ik heb hem twee keer geraakt en flink. Maar het was donker; ik weet niet eens, of ik zijn oog wel getroffen heb. In ieder geval was die kwestie daan- mede voor mij afgeloopen en voorbij. Zoo. Hm. En wat denkt u „van die hinker? vroeg Junius plotseling. Hinker? Ja, van die man met zijn eene hin kende been. Ik vergat, u dat te vertellen Junius gat 'Gramshaw een uitvoerige be scnrijvïng van 71e ongelijkmatige en slui pende schreden, die hij en Laurel gehoord hadden. Gramshaw krabbelde iets in zijn notitie boekje. En Cashel Courtleigh, luidde Junius volgende vraag. Wat denkt u van hem? EENIGE FEITEN UIT BB EIERLANDS HISTORIE. ffl tl Hierboven een afbeelding van het moei lijke transport van de baggermolen over de dijk bij de Cocksdorp. Ze heeft later in Waalenburg dienst gedaan. LANDBOUW. Maart-April 1899; Veel boeren en arbei ders naar Amerika en Duitschland. Jan. 1901Landbouwvereen. Eierland gesticht, die zich bij de H.M. v. L. zal aansluiten. Sept. 1904: Eerste stoomdorschmaChine in gebruik, o.a. op Blandenberg. Fcbr. 1906- was het 40 jaar geleden dat de korenmolen door de fam. Witte gehuurd werd. Aug. 1907 schafte C. Slot, pachter van Rottendam, een graan-maaier-zelfbinder aan. Febr. 1921Eerste tractor met 3-scha- rige ploeg in gebruik. ALLERLEI. In 1902 werd de dorpsstraat te De C. met iepen beplant. 1904 was mej. de wed. K. Boelig-Hess 25 jaar vroedvrouw te De C.; zij werd in 1908 opgevolgd door mej. A. van Oerle-Groesen. 1907: Bij De C. een Duitsche ballon met 7 personen geland. 1909: Besluit stichting Zuivelfabriek. 1911: De kom van de C. bestraat. In 1914 werd Zuster Mulder tot wijk verpleegster benoemd, o.a. voor Eierland en De Cocksdorp. Aug. 1917: Duitsch militair vliegtuig wegens benzinegebrek op het strand bij De C. geland. Dec. 1923: Aanvang busdienst Reuvers. Juli 1932: Afd. De C. Mooi Texel ge sticht. Juli 1933: Voor het eerst strand ge pacht bij de vuurtoren. Febr. 1934: Besluit aanleg fietspad Ruigedijk—Eierl. Huis. April 1934: Besluit electrit. Eierland. Aansluitkosten f 7,50. Contributie 50 cent per week Adres: P. FEHRMANN, Wilhelminalaan, Den Burg. BBBBBEfflffifflffiffifflce ft ais;$::&aB3iti.:aBaaas naar de huiskamer van alle Texelaars leidt door de van de Vraagt voor de a.s. Winkelweek vooral onze advertentie tarieven. Ook de kleine zakenman behoeft niet achter te blijven. Wie eenzelfde adv. ineens voor viermaal plaatsen opgeeft, hoeft maar drie adv. te betalen. li MET DE POPPENKAST OP REIS. m 31. En toen besloten zij heel kordaat, de poppenkast samen op te tillen en ergens in een garage onder te brengen. Want de kast kon toch niet vannacht op straat blijven staan I Het was een heele toer, voor twee kleine jongens de kast in de hdogte te krijgen. Het aapje maakte allerlei rare bokkesprongen om hen heen. Waarom de jongens moesten lachen. 32. De kast werd op een rolschaats gezet, die Jan nog bij zich had. Piet ging voorop en jan achteraan. Het aapje bovenop. Zoo sjokten ze met het spul over de straat. Tot groote pret van het aapje, dat af en toe een greep deed naar de pet van Piet. En de menschen keken af en toe eens om naar dat rare stel. Maar Jan en Piet waren vol vuur aan het werk en merkten niets. Wie heeft hem vermoord? Niemand, voor zoover wij kunnen nagaan. Maar waar is hij En wat denkt u van die schreeuw en van die bebloede zakdoek Tja, wat denk ik daarvan? Iedereen kan schreeuwen en iedereen kan wel eens uit zijn neus bloeden. Maar die schreeuw en die zakdoek kunnen we voor het oogenblik veilig laten rusten. En liever hoorde ik momenteel iets van u. Vertel u mij om te beginnen eens uw werkelijke naam. Die heb ik u genoemd. Ik heet Ju- mus Bronson. Weet u dat even zeker als u zeker wist, dat Munger's lijk in een röode en zwarte kamer lag? Zoo mogelijk nog zekerder. Zoo. En dan nog iets anders. Ongeveer twee weken geleden kwam u naar deze stad om Munger een blauw oog te bezorgen. Enkele dagen later arriveerde Laurel Courtleigh om haar stiefvader te bezoeken, die zij haatte. Kort daarop be gon een en ander zich te ontwikkelen. Hedennacht werden twee moorden bedre ven mogelijk drie. U vertelt een ver warde geschiedenis over een roode en zwarte kamer. Miss Courtleigh verbergt een mes. Allebei tracht u mij te dwarsboo- men. Wat antwoordt u daarop? Dat moet u die hinker vragen, zei Junius. Op hetzelfde oogenblik werd er op de deur geklapt; een jongeman trad binnen en salueerde Gramshaw ging hem tege moet en beiden bleven op gedempte toon bij de deur staan praten. Toen de jongeman zich weer had terug getrokken, keerde Gramshaw zich meteen peinzende blik om. We hebben ze gevolgd, zei hij. Ju nius zonderling aankijkend. Wat gevolgd? De bloedvlekken. Ze begonnen op de plek, waar Courtleigh's zakdoek werd gevonden. Het was niet gemakkelijk ze te volgen, slechts hier en daar een droppel maar mijn mannen hebben ze tot het einde kunnen nagaan. En waar eindigden ze? Aan de achterzijde van het huis, aan de oever van de rivier. Dan is Courtleigh dus vermoord en in de rivier geworpen? riep Junius ontzet uit. Dat denkt mijn agent ook. Tja, die goeie jongen meent nog altijd, dat je een hoofd hebt om mee te denken, en tot op heden is het mij niet gelukt hem daar van af te brengen. Hij denkt, dat eerst Courtleigh is doodgestoken, vervolgens naar de rivier gedragen en toen daarin werd geworpen. Als dat zoo is, heeft het getij het lijk nu reeds naar zee gesleept. Junius had een gevoel of zijn keel werd VROOLIJK EN BLIJDE |1 (ORSETBAND dichtgeknepen. Als versuft staarde hij naar de bebloede zakdoek. Maar de zakdoekbegon hij. Mijn agent denkt, dat de moordenaar voor hij het lijk wegdroeg, het bloed trachtte te stelpen, om geen sporen achter te laten. Hij was te verstandig om daar voor zijn eigen zakdoek te gebruiken, daar het mogelijk was, dat deze, Joor ons ge vonden, de sleutel zou worden op het mysterie. Daarom nam hij Courtleigh's zakdoek. 'Maar hij kon het bloeden niet stelpen en dus gaf hij bet op en droeg het lijk weg. Nu, Courtleigh was een vrij zwaar persoon. Ja, hij woog precies honderd zes en zestig en een half pond, als ik het mei goed herinner. Sergeant Gramshaw keek Junius een oogenblik stom van verbazing staan. Hoe weet u dat zoo precies? Hebt u hem gewogen? Neen, maar toen ik hem de eerste keer ontmoette, stond hij zichzelf juist te wegen. Zoo, zei Gramshaw peinzend. Toen haalde hij zijn schouders op. In ieder geval is dat een vrij groot gewicht. Geen wionder, dat de moordenaar even moest blijven staan om adem te scheppen. (Wordt vervolgd.) Sr rzsim. S. TROMP Am H kANN£C/F7FR zonder last van vermoeidheid en kwalen is de draagster van een SUPERBE CORSETBAND Door vele Nederlandsche Dok toren warm aanbevolen. Prijzen vanal 1 3.90 lot 1 11.50. De schuine elastieken hoek stukken beletten het verschui ven en vindt U alléén in de V*. OCTROOI 17201

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 4