QMer's TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT cent Texelsohe Berichten Gemengd Nieuws Zaterdag 12 Oct. 1935. keuring dienstplichtigen. - J.H. JYu sfecAts 5)c prijs is verlaxvgd. JOe werking, is verhoogd/ In November en December a.s. zal de herkeuringsraad in eenige gemeenten zit ting houden. Wie een keuring kunnen ondergaan. De gelegenheid om in die zitting een geneeskundig onderzoek te ondergaan, kan door den voorzitter worden gegeven aan ingeschrevenen voor den dienstplicht, die nog niet bij de land- of de zeemacht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn in gelijfd, maar nog niet als dienstplichtige in werkelijken dienst zijn geweest. Behoudens biezondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het onderzoek niet toegelaten personen: a. die bestemd zijn tot buitengewoon dienstplichtige of als zoodaning zijn inge lijfd; b. die dit jaar tijdelijk ongeschikt voor den dienst wenden verklaard; c. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht, uitgezonderd den vrijwil- ligen landstorm tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat personen, die tot den vrijwdligen land storm behooren, in het algemeen tot de keuring kunnen worden toegelaten, zon der biezondere machtiging van den Minis ter. Het aanvragen van keuring. Om deze keuring te ondergaan, be hoort een aanvraag te worden ingediend, in welke aanvraag aannemelijk wordt ge maakt: dat de persoon, wien het geldt, na de uitspraak van den keurlngsraad vermoe delijk ongeschikt voor den dienst is ge worden (tëit goot voor hen, die dit jaar door een der keuringsraden geschikt wer den verklaard); of dat hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is (dit geldt voor hen, omtrent wie dit jaar geen der keuringsraden uit spraak deed.) De aanvraag moet voorts vermelden den geslachtsnaam, de voornamen (vol uit) en het nauwkeurig adres van den belanghebbende, datum en jaar van ge boorte, de gemeente en lichting, voor welke hij voor den dienstplicht is inge schreven, verder voor zoover hem be kend het korps, korpsonderdeel of dienstvak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij behoort, en het tijdvak of den datum, voor zijn inlijving of zijn op komst in werkelijken dienst vastgesteld, en ten slotte: of nij dit jaar voor een der keuringsraden is verschenen en, zoo ja, hoe de uitspraak van den raad luidde. Wenscht iemand, die behoort tot de hiervóór onder a, b of c bedoelde per-, sonen, keuring aan te vragen, dan is het wenschelijk, tevens in.de aanvraag te ver melden, welk biezonder belang voor hem in het ondergaan van de keuring gelegen zou zijn. De aanvraag behoeft niet gezegeld te zijn, doch moet zoo spoedig mogelijk getrankeerd worden toegezonden aan het volgende adres: Aan den voorzitter van den Her keuringsraad, Oebouw van het De partement van Defensie, Plein 4, 's Gravenhage. Texel, 8 October 1935. De Burgemeester van Texel, K. VLAMING, Lo.-B. Schenk nooit uit een waterketel Q e.d. zonder eerst de stroom uit 9 te schakelen. 9 U.D.I. Op Vrijdag 15 Nov. zal U.D.I. in Pen's Zaal een nader bekend te maken klucht spel in drie bedrijven opvoeren en wel ten bate van de Nutsbewaarschool. Voor de die avond te houden verloting voor hetzelfde doel worden door mevr. A. van der MeulenFlens gaarne geschenken in ontvangst genomen. IHM9 VAN ZON EN MAAN. Oilil!" MAAN ZON Datum: Op: Onder: Op: Onder Z 13 Oct 17,13 8,14 6.19 17,11 M 14 17,47 9,42 6,20 17,09 D 15 18,30 11, - 6,21 17,06 W 16 19.25 12,06 6,23 17 04 D 17 20,31 12.56 6,25 17,01 V. 18 21 42 13.32 6,27 16,59 19 22,53 14- 6,29 16,57 Zaterdag 19 Oct Laatste kwartier JUBILEUM G. V. TEXEL. Ter gelegenheid van het 12v'2-jarig be staan van Gymn. Vereen. Texel wordt de adspiranten Maandag m het Gymn. Lokaal een feestje bereid. Met de oudere leden zal het heugelijk feit op Zaterdag 26 Oct. in Eelman's Zaal feestelijk wor den gevierd. Het zal dan een vroolijke avond worden met bal. R.K. VOLKSBOND. Vergadering op Donderdag 10 October, 's av. 8 uur in hotel De Zwaan. Om plm. half 9 opende de voorz. de vergadering met de Chr. groet. Onge veer 20 personen waren aanwezig. De notulen werden gelezen en onder dank- zegging goedgekeurd. Na de bespreking werd besloten verschillende cursussen te organiseenen, o.a. een cursus in knippen en naaien voor meisjes van school tot hoogstens 20 jaar. Zij dienen zelf voor materiaal te zorgen. Een adv. in dit nr. vermeldt alle cursussen. Opgave dient te geschieden Zondag a.s. in 't St. Janshuis. Hierna bracht de voorz. verslag uit over de vergadering van de Centrale 'Raad, 6 Mei j.I. in A'dam gehouden. Vervolgens kwamen de ingekomen stuk ken aan de orde. Een verzoek om gelden, in te zamelen voor de jeugd-werkloozein- kampen vond geen instemming, omdat voor onze Texelsche jongens weinig ge legenheid bestaat, daarheen te gaan. Bo vendien kan men op Texel zelf de centen' best gebruiken voor eigen jeugdige werk- loozen. De subsidie van de gemeente is niet toereikend. Aan de gemeenteraad zal een adres gezonden worden, waarin verzocht wordt om toeslag op de kasuitkeering, ingeval deze lager zou zijn dan de steunuitkee- ring. levens zal worden verzocht de kolentoeslag ook op een kasuitkeering te verleenen. .De voorzitter deelde verder mee, dat hem in een gesprek met de heer directeur van de T.E.M. medegedeeld is, dat de tarietverlaging nog net van de baan is. Er wordt nog aan gewerkt. Hoe lang nog? Op Zondag 10 Nov., de feestdag van "St. Willibrord, wordt feest gevierd, 's Morgens wordt eerst een H.Mis en al- gemeene H. Communie gehouden. 's Avonds wordt een feestavond gehouden, welke door de leden zelf moet worden gevuld met voordrachten, enz. Ook zal een verloting op touw worden geziet, waarvan de opbrengst zal worden be stemd voor aanschaffing van een vaandel en voor Hulp in Nood of Winterz.org. Voor Winterzorg zullen gelden ingeza meld worden. Rondvraag. Gevraagd werd een aan plakbord te plaatsen in de kerktuin en om een vaandel. Beide verzoeken von den algeheele bijval. Voorz. sprak in zijn sluitingswoord de wensch uit, dat de cursussen veel belang stelling zouden mogen hebben. Ze wor den thans door de Volksbond georgani seerd. Een commissie, die tot taak zal hebben de cursussen te organiseenen, zal nog worden benoemd. Spr. dankte de aanwezigen voor die aangename bespre king en sloot op de gebruikelijke wijze de vergadering. De collecte voor het tonds Hulp in Nood bracht fl.op. SPORTNIEUWS. D.D. schrijft ons: Na twee Zondagen niet gespeeld te hebben, zal ons eerste elftal zijn program ma vervolgen met Texel 1Alkmaar. Reeds in de periode, direct aan dje comp. voorafgaande, werd deze club als een der zwaarste concurrenten beschouwd De eerste wedstrijd levende A. een gelijk spel tegen N.Niedorp 11, terwijl ze dit met 33 deed in haar volgende tegeni DTS. Zondag volgde een sprekende over winning tegen Andijk 5—0, waaruit we kunnen afleiden, dat we wel ons beste spel moeten spelen. Velen onzer getrou wen zijn van meening, dat Alkmaar een goede kans heeft en wij zullen de laat ste zijn om te veronderstellen, dat hier van een „zacht kostje" gesproken kan worden. Maar er heerscht in ons elftal, een prima geest, elke speler is goed ge traind en in conditie, terwijl er een on derling vertrouwen aanwezig is, dat ons het beste doet hopen. Aan belangstelling zal het niet ontbreken, als het weer ons niet in de steek laat. Na de stortregens van Donderdag en de voorgaande nacht bleek ons terrein nog in een perfecte con ditie te verkeeren We zullen een mooie wedstrijd krijgen. Geluk, mannen. „Het Groentje" verwacht, dat Strand vogels thuis van BKC klop zal krijgen; dat het spannen zal in de wedstrijd Texel Alkmaar, waarbij de thuisclub de beste papieren heeft, terwijl N.Niedorp in staat wordt geacht Andijk op eigen veld te verslaan. NHVB, 2e kl. F.: Programma: Helder 5Texel 2; HRC 5Zeemacht 1; Oude- sluis 1Helder 4; Schagen 2MLD 1. 4e kl. H.: De Cocksdorp 2Oude- schild 2; Helder 7Texel 3. Texel 2 gaat dus op bezoek bij Hel der 5, dat van de vier wedstrijden één won en 3 verloor, waaruit we kunnen opmaken, dat hier een kans is. Echter: H. speelt thuis en dan zal winnen niet zoo gemakkelijk gaan. Zorgt er echter voor, dat je in ieder geval zoo dicht mo gelijk de bovenste plaats benadert. T. 3 gaat naar Helder 7. Ook hier geldt: Vol verwachting, enz. Er moet nu eens gewonnen wonden. Zorgen de aanvoerders er voor, dat Zondagavond de elftallen worden opge geven met de namen der scheidsrech ters? Onze adsp. B. spelen om 12 uur tegen Tex. Boys A. Beide elftallen hebben nog niet gewonnen. Speelt je beste spel, jon gens. Maandagavond iedere speler weer ter training. Nog is er de gelegenheid. Pro fiteert zooveel mogelijk. Woensdag in het Gymnastieklokaal op de bekend ge maakte aanvangstijden. Een lepel AKKER's ABDIJSIROOP werkt thans 2x zoo snel als voorheen! Een ongeëvenaarde werking tegen i hoest, bronchitis, kinkhoest, verwaar loosde verkoudheid, griep, influenza. De verlaagde prijzen zijn thans t 75 ct F 1.25 F 2.00 F 3.50 5 dagen 6 dogen 12 dogen 24 dogen gebruik gebruik gebruik gebruik Texel 1 J.Dukers Jo Ran G.Witvliet H.Neijens J.Gieles A.Huizinga P.Kikkert M.Vlaming N. de Graat I l.jrim P.Neijcns Texel 2: D.Visser D.Keijser C.Dros i.Boon M.Koorn J.Molemaar C.Spronk Olieslagers Th.Lap C.KeijserLz. A.Verseput Texel 3: D.Geense N.Huisman S. du Porto Jac.Knol M.Vonk De Vries K.Linnhose A.Pen J.Bruin K. du Porto P.Keesom Res.: H.Keijser en I. Hillen Texel B: W.Geus Jac.Kikkert N.Huisman Joop Kikkert H.Boon Joh.Westdorp H.Dop D.Huizinga Jn.Rab C.Zutphen Res.: P.Keijser. H.Hillen. Maandag trainen T. 2 en 3. Aanvang ,7 uur. TL 1 aanvang 8 uur. Opkomst dringend gewemscht. Afbe- richt bij A. Dros Pz. KORFBAL. Morgen speelt Verdo Nigro tegen K.Z. in Zaandam. Vertrek boot 7.50. Dames Heeren A. Roeper H. Vermeulen N. Vermeulen B. Kiewiet M. Dros P. Eelman A. de Graaf-Zijm J. Kiewiet A. Breesnee P. Vermeulen A. Dogger J. Kiewiet Reserve Reserve M. Lagerveld J. Pothman Morgen zal gespeeld worden in de Korfbal comp. T.K.B.Zwaluwen—S.V.C. te den Hoorn, aanvang 2 uur; Elto— K.V.T., om 10 uur, terwijl de reeds vast gestelde wedstrijd Verdo Nigro 2 tegen O.K.C., op verzoek van die eerste club is uitgesteld. De Held. club H.K.C. is vrij. DE WAAL. MILTVUUR. Bij een paard van de heer M. C. Keij- ser is miltvuur geconstateerd. Donderdag is het cadaver verbrand. Het paard was verzekerd. DE COCKSDORP. M'ORTNIEUWS Morgen wacht S. 2 een zware taak. Dan komt Zeemeeuwen 2 op bezoek. Doet je best en blijft sportief. S. 2: P.Boon Jz. De Vries B.Nieboer. Jn.Vlaming P.dejong M.deOraaf Jb. Verberg Jn. Eelman (aan/.) Z.Stolk Jb. v.d. Kooij J.Nieboer Terreindienst: M. de Graaf, P. de Jong en A. Kalis. 88 FORTUNA ROEPT U ffl Eg Een lot uit de Groote Jubileum- 88 Eg Verloting-Polder Eijerland (goed- jg Eg gek. bij Min. Besluit 26-7-1935, 88 iS no. 863) geeft kans op o.a.Sim- jg a plex-motorrijwiel, Philips-radio a a of rijwiel. Prijs 50 ct. Trekking a a 15 October a EIERLAND. TIJS SMIT TACHTIG JAAR. Ter gelegenheid van de tachtigste ver jaardag van de heer Tijs Smit, wonende m polder Eierland, een goede bekende voor zeker de meestcn on/er lezers, ont vingen we onderstaand rijmpje, waarvoor we gaarne een ^plaatsje inruimen. We voe gen er gaarne ook onze gelukwenschen aan toe. Reeds tachtig lange levensjaren Liept gij reeds op deez' aarde rond. 't Hoofd en baard vol grijze haren, En in 't hart nog kerngezond. Steeds opgeruimd en wel te moede Stoordet gij u aan geen wind of weer, Vertrouwend, dat God u wel behoedde, Die gij aanbad, als Vader cn Heer. Ja, tachtig lange levensjaren, Hebt gij zoowaar op Texel \erkeerd. En zeer veel mocht uw oog ontwaren, Waardoor ge zeker ook hebt geleerd. Aan veeteelt zoudt ge u gaan wijden, Ze bracht u somwijl zegen aan. Doch daarvoor moest ge werken, strijden, Want zoo vanzelf kon dat niet gaan. mm m De prijzen zaagt ge rijzen en dalen. Van lamm'ren cn van ander vee. Daarover hoorde ik veel verhalen, Want de laatste tijd viel 't lang niet mee. Doch bij al hetgeen u mocht bedreigen, Blceft gij steeds kalm en welgemoed. Ja, zelfs wanneer het ergste dreigde Dan hield „Tijs Smit" zich toch nog goed. Zeer veel moogt gij ook zien gebeuren, Ik denk aan 't vliegen door de lucht. Muziek en zang, die men kan beunen Door 't „radio", 't zij ernst of klucht. De auto's, die men steeds hoort gillen, Als razend vliegend langs ons heen. Die menig angstig mensch doet grillen, Van vrees, voor 't breken van arm of been. Thans zit gij rustig in uw huisje, En denkt gij aan 't verleden veel. Als een kluizenaar in zijn kluisje, Die ook dacht aan zijn levensdeel. Een meng'liug was 't van vreugd cn lijden, Van welvaart en van tegenspoed. Doch iu al 't geen „de Heer" bereidde Berusttet gij met blij gemoed. Uw nog vele gelukkige jaren toewem- schende zwager P. HOOGENBOSCH Jz. Den Helder, 9 October 1935. Waarschuwing aan wielrijders: de reflector moet zitten op het witte ge deelte van liet achterspatbord. Laat uw lantaarn iniet verblinden. Richt de licht bundel omlaag. Amsterdam. De N.S.B.-colporteur Dassen, bij een nevolvcraauslag gewond, kon het ziekenhuis verlaten. Uit de dagbladen van Woensdag: Engeland. De Aartsbisschop van Caiiterburry heeft op het congres der Angl. kerk te Bournemouth een felle aanval op Italië gedaan. Het Engel- sclie oorlogsschip Cameronia is met 2000 Britsche soldaten van Gibraltar naar Mal ta vertrokken. De Nevv-York Times schrijft, dat de Vereen. Staten zich niet met sancties van de Volkenbond tegen Italië zullen inlaten. De Abessiniërs maken in hun strijd van valkuilen, door takken en aarde afgedekt, gebruik. Zoo maakten zij al vier tanks buit. De inzit tende Italianen werden gedood. Het gewone leven zou in de stad Adoea her steld zijn. Italiaansche ambtenaren zijn reeds bezig het burgerlijk bestuur te ne- organiseeren en de bevolking te tellen. Te Rome verwacht men, dat de strijd tegen de Negus niet van lange duur kan zijn. Koning Victor Emanuel be tuigde Mussolini zijn dankbaarheid over de innemng van Adoea. H.K.H. Prin ses Juliana schonk f1000 voor de uit- ziending van een Nederl. ambulance naar Abessinië. Hitier verklaarde niet te zullen meedoen aan maatregelen tegen Italië; hij wil niet gemengd worden in een conflict, dat hem niet aangaat, luidt het officieel. Te Rome hield Mussolini een toespraak voor 10.000 officieren en 50.000 leden van de fase. jeugdorganisa tie. Het gaat er om, zoo sprak hij, uw zielen te scherpen als een dolk, die tnen op het juiste oogenblik moet gebruiken. Griekenland verbood de uitvoer van levensmiddelen. New-York's beurs seint: ongeam meerde stemming uit vrees voor sancties en grooter oorlogsgevaar. Koperproducten duurder. De Belgische regaering besloot tot deelname aan eventueele sancties tegen Italië. De exporthandel is hiertegen zeer gekant omdat Italië steeds een goede klant was. En u weet hoe men over Musso lini mag denken geldt stinkt niet. (Trok zelfs niet de Burgemeester van Amsterdam naar de Russische com munisten om een order voor de scheeps bouw los te krijgen? Red.) Engeland. George Lansbury heeft zijn leiderschap van de Labour-partij neer gelegd. De vanouds beroemde AKKER'» ABDIJSIROOP is een natuur-genees- middel, daar de werking in hoofd zaak berust op de geneeskracht van extracten uil reeds in oude tijden bekende „genees-kruyden". Door een nieuwe toevoeging is de werking nóg sterker, nóg doeltreffender geworden.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 5