GRATIS DAG! N. V. PH. VLESSING DEN BURG-TEXEL. 2 TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Koopt thans Uw mantel, japon, costuum, jas of kinderconfectie Texelsche Berichten Enorme keuze! Lage prijzen! Gemengd Njeuws Woensdag 16 Oct. 1935 SPORTNIEUWS D.D. schrijft ons: Begunstigd door uitmuntend voetbal- weer werd de wedstrijd TexelAlkmaar gespeeld. Zooals verwacht, was de be langstelling groot, en werd er, al werden, geen doelpunten gemaakt, mooi voetbal gespeeld, waarbij zeker dé vruchten van de intensieve training tot uiting zijn ge komen. Fraai combineerend ging de bal van voet tot voet, maar het verdedigend tegenspel der gasten, trouwens het beste deel van de ploeg, bleek zeer sterk te zijn, te meer, daar het geheel op defensief werk was ingesteld. Blijkbaar verwachtten de Alkm. een moeilijke wedstrijd. Ons elftal heeft over het algemeen een zeer goede indruk gemaakt. Het sluitende spel der verdediging en halflinie, waarbij elke speler een schakel in een keten betee- kende, was haast niet te passeeren, terwijl als afsluiting daarvan Joop in het doel zijn taak behoorlijk heeft vervuld. In de voorhoede liep het niet zoo makkelijk. We moeten echter niet vergeten, dat ook daar een hechte verdediging stond en een solide keeper, die het geluk wel een tikje mee had. Om doelpunten te krijgen, moet echter meer in de breedte worden gespeeld, en inééns worden geschoten. De vleugelspelers plaatsten de voorzet ten te scherp waardoor de keeper steeds kon ingrijpen. We zijn echter van mee ning, dat ons elftal in Alkmaar een wed strijd krijgt te spelen, waarbij de tegen partij meer aanvallend zal optreden, waardoor de aanval van ons een ruimer veld te bespelen krijgt, waarin we een goede kans zien. Een compliment voor de prestatie van Zondag is hier op zijn plaats. Precies op tijd laat scheidsrechter Van den Hoven, die goed geleid heeft, aanvan gen. Reeds spoedig zit er gang in. De spelers moeten zich weer aanpassen. We hadden n.l. een zekere nerveuse stemming opgemerkt. Maar liet duurt maar kort en het spel is soliede. Keurig gesteund door de halflinie, trekt T. ten aanval. Reeds pa 5 min. laat Niek met een hard schot, dat keeper Duiveman met groote moeite uit de hoek grabbelt. Meteen volgt een doorbraak van A., maar Joop stopt en zendt de bal het veld in. Dan is T. weer) weg en Henk schiet over. Het spel wordt nogal eens te hoog gespeeld, vooral door A. Na mooi samenwerk van Henk, Niek en Maarten, schiet de laatste echter naast. Dan gaat P. vrij op de rechtervleugel. Een goede kans om voor te zetten mislukt en T. krijgt een corner te nemen Wordt afgeslagen. Bij een A-aanval krijgt Gom een bal niet goed op zijn slof. Joop loopt uit, redt vallende, maar raakt de bal kwijt. De A-rechtsbinnen schiet juist naast het verlaten doel. Van de uittrap gaat de bal naar de voorhoede. Een schot van Piet wordt corner gewerkt; deze wordt afgeslagen. A. gaat tot aanval over, een scherpe pass volgt, maar Jo werkt weg. Een mooie voorzet van P.N. Wordt niet benut. A. kan niet tegen het spel onzer middenlinie op. Gevolg ruw spel, een vrije schop voor T. Niek maakt mooi vrij en schiet via de lat over. Een nieuwe aanval gaat achter. Een felle A.- aanval. een scherp schot, maar Jood is op zijn plaats en redt fraai. Een schuiver in de benedenhoek. De bal gaat tot cor ner voor A., levert echter niets op. Henk probeert het dan weer met een ver schot. Echter te hoog. A. antwoordt met een aanval op de linkervleugel. Wel pas seert deze speler handig, maar zijn schot gaat hoog over. Een mooie pass van Herm. is even te scherp, P.N. kopt mooi voor het doel, A. redt met moeite en T. krijgt een vrije schop, welke echter mis lukt. A. weet het tot een corner te bren gen en veroorzaakt even een hachelijk moment voor ons doel, maar onze ach terhoede blijft de baas. T. blijft steeds heftig aanvallen, Maarten maakt mooi vrij en schiet links in, maar keeper weet nog juist te redden. Meerdere schoten vol gen, maar de A-keeper geeft geen kans. Een angstig moment beleven we, als de bal over onze keeper, die uitgeloopen is, wordt heengespeeld en Gom, met een kei de bal nog juist voor de doellijn weg trapt. A. begint steviger, meer op de man, te spelen, Overal vinden ze echter heel goede opstellen op haar weg, zoowel half linie als back's zijn in form. Zuivere passes van Jo R. naar Herman, van Gom naar Arie, of naar Jan, geven ieder volop te genieten. Voor we het weten is tijd om en alhoewel T. na de rust tegen wind en zon zal gaan spelen, zijn we niet ongerust. Hoewel A. eerst aanval en Joop het eerste werk krijgt, is er van het ver wachte overwicht geen spoor. Zelfs wordt door T. een goede kans gemist en vele malen loopen de voorhoeden in de buiten- KOOKT ELECTRISCH O 3 cent per KWh. spelval. De vleugelspelers plaatsen tel kens te dicht voor het doel, zoodat de bal bij de keeper belandt, die er wel raad mee weet. Na mooi werk van J.G. en Maarten krijgt T. een corner te nemen. Deze wondt afgeslagen en een doorbraak van A. op de linkervleugel volgt en wordt besloten met een schot, dat juist over gaat. Piet K. mist een mooie pass van M. A-aanval wordt afgeslagen. Tel kens scherpe voorzetten. Een vrije schop wordt door Joop gestopt en weggewerkt. Het spel blijft uiterst snel en aantrekke lijk. Dan weer is T. op links en dan weer op rechts in de aanval. De bal gaat van voet tot voet, Maaiden krijgt een prachtkans, plaatst zuiver in de beneden hoek en op fraaie wijze grabbelt de kee per de bal daaruit weg. Henk moet dan uitvallen en N. vervangt. A. maakt nqg enkele moeilijke oogenidikken door, maar steeds komt de keeper reddend voor de dag en als voor de laatste maal het fluitje klinkt, eindigt de strijd met gelijke stand 00. Alkmaar kan hiermee tevreden zijn. Volgens krachtsverhouding was een kleine T-overwinning juist geweest. T. 2 speelde in den Helder gelijk 4-4. T. 3 verloor met 24. Met de rust had T. 2 de leiding. Wan neer we er even aan toevoegen, dat eenige spelers niet opgekomen waren, want Zaterdags zoo laat mogelijk afbe- richten, staat daarmede gelijk, kunnen we met de uitslag nog zeer tevreden zijn. We vinden het wel eigenaardig, dat bij een thuiswedstrijd van het eerste altijd meer spelers verhinderd zijn dan normaal. Intusschen is er prettig gespeeld en zal er met de spelers, die wel beschikbaar waren, rekening gehouden moeten worden. Texel B won met 10 van Tex. Boys A. Ook dit is een normale uitslag, voor al in de 2e helft was T.B. nogal eens gevaarlijk. Hier en daar begint het be set van ons systeem reeds door te wer ken, maar er moet meer en sneller ge-, werkt worden. Het doelpunt was even sensationeel als fraai. Een plotseling laag hard schot van Kees treft de binnenkant van de paal en via de andere schiet deze er weer uit. maar Dick kogelt ineens on houdbaar in. Het eerste schaap is over de dam Woensdagavond trainen, half zeven, kwart voor acht en negen uur. Komt pre cies op tijd. Uitslagen van Zondag: 4 kl. A. KNVB: BKCStrandvogels 32; Texel-Alk- maar 00; AndijkN.Niedorp 01. NHVB. 2 kl. F.: Oudesluis—Helder 4 1—2; Schagen 2MLD 28; Helder 5— Texel 2 4—4; HRC 5Zeemacht 51. Texel ATex. Boys A. 10. A.T.M.V. Naar we vernemen heeft zich na dpi Winkelweek een vrij groot aantal nieuwe leden aangemeld. Belanghebbenden wor den er op attent gemaakt, dat voor deel name aan een nieuwe Attractie verkoop alleen leden in aanmerking kunnen ko men. Spoedige aanmelding wordt aanbe volen. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. Fam. K., Oudeschild f2.—. UITSLAG VERLOTING. De uitslag van de verloting ter gele genheid van het Eeuwfeest van polder Eierland was als volgt. De trekking had plaats ten overstaan van Notaris Mulder. De le prijs, motorrijwiel, viel op lot 796 (mej. S.Stolk-Stark), de 2e, een ra diotoestel, op no. 1952, de 3e, een rij wiel, op nr. 1393. Verder zijn prijzen gevallen op de loten nrs: 720, 2200, 1316, 1327, 388, 443, 2048, 1990, 946, 2043, 2101, 434, 735, 960, 550, 59, 2417, 879, 250, 2449, 1908, 1323, 1461, 1833, 1693, 961, 1252, 2479, 2241, 2051, 1354, 1612, 72, 1130, 2357, 147, 2373, 1225, 378, 1470, 1163, 2261, 690, 1459, 2094, 1991, 1789, 663, 548, 1409, 955, 2458, 136, 1028, 1370, 2166, 2493, 401, 1237, 242, 1426, 2029, 1472, 442, 699, 1124, 1597, 2160, 1074, 1881, 2335, 1249, 1748, 552, 2089, 1948, 1588, 1164, 1584, 386, 1671, 1236, 1359, 1761, 2392, 268, 276», 281, 1057, 2487, 905, 2178, 196, 589, 2263, 2202, 1660. TOONEELUITVOER1NG. Daar het tooneelstuk Z.B.B.H.H. reeds eerder in den Burg blijkt te zijn opge voerd, zal door ''Volksonderwijs" een ander stuk worden gegeven, waarvan de titel nader wordt bekend gemaakt. DE WAAL. ZENDELING G. MAAN. Maandagavond werd in de Ned. Herv. kerk alhier de eerste avond gehouden waarin oud-zendeling Maan, zou spre ken van zijn werk in O.-Indië. Nadat Ds. v. 't Hooft met gebed ge opend had en de spreker had ingeleid, brachten de dames Joop v. 't Hooft, or gel, en Janny Breen, viool, het Largo van Handel ten gehoore. Dat klonk biczonder mooi. Zendeling Maan begon hierna te ver tellen van het Verre Oosten, speciaal over Halmaheira, waar hij 20 jaar heeft gewerkt. Uitvoerig vertelde hij ons van zijn aankomst, hoe hij een huis huur de vau een Portugees (het leek wel een kippenhok) voor „slechts" f 12.50 per maand. En dan de taal leeren. Er werden er „maar" 23 verschillende gesproken, waarvan hij er zes moest leeren, en hoe. Door te vragen en te luisteren, telkens maar weer. Ontzaglijk moeilijk was het. Wel 10 jaar zouden noodig zijn om zoo'n taal te leeren spreken. Verder hoorden we, hoe die heidenen steeds in groote vrees voor de dood leven. Overal zien ze booze geesten, letterlijk overal, ook in een vreemde mensch. Geen wonder dus, dat het groote moeite kostte om luin ver trouwen te winnen. Toch slaagde hij er na lange tijd in een troepje in huis te krijgen Doch ziet: daar slaat een Friesche klok en verschrikt rennen ze allen het huis uit. Daar was weer een booze geest, zie je wel. En zoo vertelde zendeling Maan ons nog veel en veel meer. Het zou ons te ver voeren, dit allemaal te vermelden, doch urenlang hadden wij naar hem kun nen luisteren. Aan 't einde speelden de dames nog eens en wel Sarabande van Bach en Reichen seliger Geister, van Gluck. Ook dit werd goed gespeeld, vooral 't laatste nummer streelde ons oor. De heer be dankte de |dames danook hartelijk, mede namens de aanwezigen, voor het opluiste ren van ideze avond. Nadat de beer Maan jfedankt had, gat hij de zegen. Hoogst voldaan ging men huiswaarts. De collecte voor de zending bracht f8.op. 's Middags was de heer M. in de school geweest. Vele dingen liet hij zien uit het leven van de heidenen Naar de hoer Keij- ser ons meedeelde, was zijn relaas zeer interessant. OEN HOORN. SPORTNIEUWS Zondag j.l. werd hier gespeeld de wedstrijd ZwaluwSVC. Direct na de aanvang ontwikkelde zich een vlug op en neergaand spel. Het leek er op, dat Z. op zwaarder tegenstand zou stuiten, dan waarop gerekend was. Toch duurde het geruime tijd eer S.V.C. de leiding nam. Spoedig echter maakte C.P.Drijver gelijk. Na de omruiling maakte D.Duinker er 3 1 van. Na de rust wist SVC de achter stand weer te verkleinen, maar A. Lap bracht de stand op 42. Onmiddellijk na de uitgooi maakte S. 43. Hard werd nu van beide kanten gewerkt. Met een mooi schot wist M. Lap de voorsprong weer te vergrooten. Na de omruiling wist P. Lap nog eenmaal te doelen en hiermee was Z. in veilige haven. In de stand kwam danook geen verandering meer. J.B. OUDESCHILD. S.V.C. 2Zeemeeuwen 2 14. Zondag trok ons 2e met eenige sup porters naar de Cocksdorp om SVC 2 partij te geven. Onder de goede leiding van Okkerse stellen beide ploegen zich op. S. loopt dadelijk hard van stapelen leidt reeds in de eerste minuut 1 - 0. Onze jongens zijn niet ontmoedigd, hun sjsel is beter en langzaam maar zeker neemt Z. het sjoel in handen. Met de r,ust heefti Zinn de achterstand in een 21 voor sprong omgezet. Na de rust pakken beide partijen weer flink aan. Vooral de achter hoede van Z. is er weer goed in. Zinn weet nog twee punten aan de score toe te voegen en het einde komt met een ver diende 14 overwinning voor Z. Z. heeft nu viermaal achtereen gewonnen en gaat met 8 punten fraai aan de kop van haar atdeeling. Nu volhouden, dan komt het best in orde. i Zondag a.s. is Z. 2 vrij. Z. 1 speelt thuis tegen MLD 1 van D Kooy. Uit de dagbladen van Zaterdag: Abessinië. Bij Makalc is een Ital. vliegtuig 'neergeschoten. Italië beschikt aan het N.-front over 35000 muilezels. Dagelijks vertrekken schepen met solita- teu en oorlogsmateriaal uit Italië naar O.-Afrika. De Ital. gezant te Addis Abeba, die door de Negus bevolen was het land te verlaten, weigert heen te gaan. Delegaties van vreemde mogendheden de Addis A. richtten bomvrije schuil plaatsen in voor het geval de stad door vliegtuigen b.v. bestookt mocht worden. De opmarsch der Italianen door de vlakte van Aoessa wordt bemoeilijkt doordat de Abess. het water in de bron nen bedorven hebben. De Negus toeft nog in de hoofdstad, de Minister van, Oorlóg heeft zijn kwartier in Dessie. Abessinië zou in Engeland acht mil- lioen yards katoen voor legergoederen besteld hebben. Naar blijkt hebben de Italianen in Abess. groot voordeel van hun kleine tanks, kleine jachtvliegtuigen en kleine vrachtauto's. De beslissing zou echter afhangen van de moed en het uit houdingsvermogen van de infanterie. De ontwerper van het Kellogg-pact is van meening, dat de sancties tegen Italië, het bankroet van dit land zullen betee- kenen als het voortgaat op de ingeslagen weg. De Z.ltal. troepen rukken naar Harrar op onder dekking van hun vlieg tuigen, die onderwijl bommen werpen, en veel vrouwen en kinderen dooiden. Een der bevelhebbers van de Negus, Ras Koeksa, liep met 1500 man naar de Italianen over en wil met hun hulp zijn land beschaven. Italië legt bjj Adigrat en Adoea vliegvelden aan en be- bereidt luchtaanvallen voor op 't binnen land. Italië roept steeds meer soldaten op voor O.-Afrika. m Uit de dagbladen van Zondag: De Volkenbondscomni. voor de sancties stelt een economische afsluiting van Italië voor. Rusland is bereid onder zekere voorwaarden de benzine- en petro- ,'euminvoer stop te zetten. Engeland dringt op spoed aan. Engeland houdt 14 Oct. op Malta Iuchtafweeroefeningen en zal door klokgelui het sein voor de aanvang geven. Twee zoons van de Abess. ge zant te Londen, Martin, zullen de Negus als piloten gaan dienen. De Italianen moeten op weg naar Harrar „groote moeilijkheden overwinnen: ontzettende hitte, zwaar woestijnterrein, aanvallen van wilde Nomaden. Italië bestelt ijzer en staal voor oorlogstuig in Oostenrijk. Het Ital. blad Tevere deelt onder de fraaie titel: De laagheden van de negers v. Europa -mee, dat de Volkenbond „de wilde horden van Afrika tegen Italië gaat wapenen. Alle Ital. bladen meenen, dat de Volkenbond daartoe door Enge land gedwongen wordt. Alle Italianen, schrijven ze, zullen het land tegen de willekeur van de Volkenbond verdedigen. Italië heeft nu 27 oorlogsbodems in de Roode Zee. Uit Harrar wordt ge meld, dat in Ogaden Ital. vliegers boven vele dorpen bommen werpen, die veel vrouwen en kinderen doodden. Tsje- cho-Sl. zal krachtig aan maatregelen te gen Italië deelnemen. Italië zou in de Roode Zee mijnen gaan leggen. Uit Rome wordt gemeld, dat Mussolini over- DE COCKSDORP. BRANDMEESTER. In de plaats van de lieer M. W. de Graat, aan wie als brandmeester voor de f Cocksdorp en Eierland op verzoek eervol ontslag werd verleend, werd door B. en W. als«zoodanig benoemd de heer L. van Hoorn, opzichter van polder Eierland. DIJKAANLEG. Men schrijft ons: Dagelijks wordt hier gewerkt aan het leggen van de iolaagdijk aan de bedreig- j de noordpunt. Het werk vordert maar langzaam. Verscheklene dagen wordt er met niet meer dan vier arbeiders ge werkt. Het zal op deze manier nog lang duren, eer men met deze kleine dijk ge reed is. En dan de andere nog. S. OOST. OESTERCULTUUR. De oesterteelt op het Gverdiep is weer zeer slecht tot zijn recht gekomen. Naar we vernemen is er 50 tot 75 pet. ge storven, terwijl de nog levende oesters van slechte kwaliteit zijn. ©□□□9 Vanavond van 910 ver- ®DOö© schijnt de Lichtkrant weer ©□□□9 met veel nieuws, veel foto's en aantrekkelijke advertenties ODDD© De belangstelling is buiten- gewoon; dit verklaart de bc- langstelling ook van onze ad- ©ODD© verteenders. Voor nog enkele avonden is nog plaats be- schikbaar.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 5