TleAmjdÜvm fwti Gemengd Nieuws HET NUT VAN ADVERTEEREN. Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater EEN HART VAN GOUD. Een tendenz-film is dit, iLw.z. 'n film met een zekere strekking. Het is de groote Fransche artist Baur, welke van dit werk in de rol van Papon iets heel biezonders heeft gemaakt. Papon wordt gepensionneerd als amb tenaar aan het Ministerie van Publieke Werken en verheugt zich bij voorbaat op een rustig leventje thuis, in de huiselijke kring, bij de radio. Daar vindt echter zijn jongere vrouw geen vrede mee en dat ontgaat Papon, die door een vriend is ingelicht omtrent haar belangstelling voor zekere knappe jongeman, in het geheel niet. Hij voelt zichzelf schuldig aan de dreigende mislukking van zijn huwelijk, en geeft zich, als man van ka rakter en gedreven door zijn groote liefde, alle moeite, om zijn vrouw te her winnen. En hij slaagt daarin volkomen. Door wederzijdsch begrijpen wordt de donkere wolk, welk het huwelijkszonnetje dreigde te verduisteren, verjaagd. Een aangrijpend stuk menschenleven. Het tweede hoofdnummer is van een geheel ander genre, luchtig, dolkomisch. Een film om tranen met tuiten te lachen. De namen der hoofdpersonen staan er borg voor. IJSCLUB E1ERLAND. Maandagavond hield de IJsclub Eierland haar jaarvergadering in het café van de heer S. Nota. Zooals altijd was de opkomst der leden ook thans weer zeer slecht. Een twintig tal personen, het nog niet voltallige be stuur inbegrepen, had van hun belangstel ling blijk gegeven. Dank zij de ijslooze winter van het vorige jaar kon de penningmeester over een flink batig saldo beschikken. De re kening, door de beer W. v. 't Noordeinde nagezien, werd in orde bevonden. De af tredende bestuursleden A. Blom, P. de Graaf, W. Stolk en R. Stoepker, werden herkozen. Plannen voor het a.s. seizoen werden nog niet vastgesteld. Dit werd aan hèt bestuur overgelaten. POSTDUIVENSPORT. HET ONTSTAAN VAN DE POSTDUIF. De postduif, die wij tegenwoordig ken nen, is een fokproduct der laatste eeuw, een kruising van de gewone veldduif met de Tuimelaar, de Engelsche bek, de Platneusduit en Fransche Kravaalduif. De Luikscbe Postduif, kruisingsproduct van de Fransche Kravaalduif (dit is een groote Meeuwduif) met de Platneusduif is het bekende type, ronde kop, korte bek beide zeer krachtig, en gedrongen lichaamsbouw. Deze duit heeft een uitstekend geheu gen, is zeer koppig en leent zich speciaal voor groote afstanden. De Antwerpsche Postduif ontstond door kruisingen van de Engelsche Bek met Tuimelaar en Sinerel, een Inlandsche duif met zeer goed vliegvermogen, en de kleine Smijter, een levendige kropper. De resul taten waren ma vele kruisingen schitterend en men verkreeg een vogel, welke groote gehechtheid aan het hok paarde aan kracht, snelle vlucht en sterk geheugen. De Antwerpsche duif was grooter dan de Luiksche, had langer bek, langer staart, stond hooger op de beenen, maar was niet voor groote afstanden geschikt. Ongeveer in de helft der vorige eeuw .vermengde men de verschillende rassen. Zoo ontstond de bekende Belgische Post duif. Voor de oorlog van 1914 waren er jiog origineele afstammelingen der Luiksche en Antwerpsche Postduif. Nu zijn deze twee soorten ^versmolten" in de tegen woordige rassen. Met zeer groote snelheid verspreidde de Postduif zich over Europa, voorname lijk Duitschland, Engeland, Frankrijk, Spanje en Nederland. Thans telt men in alle landen tienduizenden liefhebbers in alle rangen en standen en velen hebben zich speciaal toegelegd op fokken en krui singen. Elk land heeft zijn eigen type ge fokt De voornaamste capaciteit, waarop het bij de Postduif aankomt, is oriënteering en vliegen. Duiven met een prachtig uiter lijk paren daaraan zelden een groote vliegcapaciteit. Men verdeelt de duiven in drie groepen Vitesse, dit zijn de vliegers tot ongeveer; 300 K.M.; midden fond, tot ongeveer 800 K.M., fondvliegers tot 1200 K.M. enhoo ger. De midden- en fondvliegers prestee ren op korte vluchten zelden iets bij prijsvluchten. v JEVEZET. (Wordt vervolgd.) Uit de dagbladen van Dinsdag: Apeldoorn stopte een gat in zijn begrooting 1936 door f150.000 belas- tingverhooging en f250.000 bezuiniging. Bij Schoorl is een 85-j. weduwe, vermoedelijk doordat zij kwam te vallen, door een zandtrein overreden. Te Gilze-Rijen werd een landbouwer gearaesteerd, die brand stichtte. Een schuur arandde geheel af. Twee koeien en een kalf kwamen om, de oogst ging verloren. De Bilt. Bij vorige jaren vergeleken telde 1935 een recordaantal stormdagen, tot heden 21, terwijl het gemidd. over de jaren 19311934 6.5 is. Den Haag. De regeering blijft tegen erkenning van Rusland gekant. Ook tegen een alg. colportageverbod. Wel kunnen ge meenten zoo'n gebod voor bepaalde wijken of de heele gemeente uitvaardigen. - Rotterdam. De Ned. Stoombootreederij welke de passag. dienst op de Rijn van R'dam—Mannheim onderhoudt, bestelde te Kinderdijk een dubbelschroefmotorschip en verliet hiermee het type van de raderboot. Abess. 200.000 Abess. soldaten hebben de toppen in de streek van Harrar bezet. Australië. WOLveiling Sydney 11 Nov. Levendige handel. Prijzen voor de beste soorten vast. Voor o. a. Crossbreds vijf pet hooger dan vorige week. Frankrijk. Men vreest im sommige kringen hier, dat Italië militaire maat regelen zal treffen, welke de toestand ernstiger zullen maken. Italië ontkent in zijn protestnota aan de Volkenbondsstaten de wettigheid der sancties en ^vaarschuwt voor de te genmaatregelen, welke het treffen zal. De gevolgen zouden, volgens Italië, ont zettend zijn voor de heele wereld. Japan. Te Tokio en elders werden 85 anarchisten en hun 26-j. leider gear resteerd. Zij beraamden overvallen op banken, winkels, enz. Uit de dagbladen van Woensdag: Den Haag. Er zal vermoedelijk geen verhooging van de omzetbelasting plaats hebben, maar wel van de reisbelasting. Verlaging accijns op bier en gedistilleerd zou niet doorgaan. Minister Colijn zei tegen VOOR DE VROUW. het Plan van de Arbeid te zijn, omdat dit de koopkracht niet verhoogt maar verplaatst en de uitvoer belemmert als gevolg van hooger prijzen. Over de evenredige ver tegenwoordiging sprekende, noemde minis ter Colijn dit stelsel verfoeilijk vooral om de versplintering in de volksvertegenwoor diging. Wanneer de samenwerking al moei lijker wordt vreest dr. Colijn, dat hier een toestand intreedt als in andere landen reeds bestaat. Den Haag. Blijkens voorloopig verslag Eerste Kamer over Bezuinigingsontwerp is deze Kamer in meerderheid vóór. Frankrijk. Laval wijst de valuatie be slist van de hand. Duitschland verbiedt wegens eigen behoeften de uitvoer van een reeks grond stoffen en levensmiddelen. Frankrijk. Doorbraak van de Rhöne- dijk deed rond Nimes veel land overstroo- men. Een derde van Avignon staat onder. Roemenië meldt veel lepra-gevallen. De regeering heeft voor de patiënten een kamp ingericht. HERFST JAPON A 120. Een jeugdig costuumpje van groen wol len stof. De kleur groen is weer zeer in de mode. Het is smaakvol gegar neerd met een bruine ceintuur, bruin vestje en knoopen. Van deze japon zijn patronen verkrijgbaar in 92 en 100 cM. bovenwijdte. Alleraardigst zijn de splitjes in hals en zakjes, welke door knoopjes worden bijeengehouden. De rok, welke uit twee banen bestaat, krijgt in de voorn baan aan de linkerzij de een ingezet plooi-* stukje. In de zakjes, die van dubbele stof genomen worden, maakt men twee knoopsgaten naast het split, dat door 'n reepje met knoopjes bijeen wordt gehou den, evenals bij de hals. De rok krijgt van onderen een zoom van 4 cM. Bij het in elkaar naaien van het lijfje wordt de zijnaad tot het aangegeven pijltje open gelaten. Hals en splitjes werkt men met een schuin biesje af. Het vestje wordt apart afgemaakt en later onzichtbaar in de japon geregen. Men zet ze naad op naad in. Benoodigde stof 3.50 M. van 90 cM. breed, 40 cM. garneerzijde van 180 cM. breed. Ontleend aan het Nieuwe Modeblad, het meest gelezen damestijdschrift in Ne derland. Geknipte patronen verkrijgbaar na inzending van slechts 25 ct. aan post zegels bij de Uitgevers Mij. Neerlandia, Kromme Nieuwe Gracht 6466, Utrecht. Men gelieve het nummer van het ge^ wenschte patroon nauwkeurig bij de be stelling op te geven. IN HET LAND VAN DE NEGUS. Een der Mohammedaansche officieren van het Abessinische leger inspecteert zijn manschappen. UIT DE OUDE DOOS. VOOR VEERTIG JAAR. Oudeschild, 18 Nov. 1S95. Hier werd een gymn. vereen, voor jongens opge richt. Ze heet Sparta; leider de heer Lips. Den Burg, 21 Nov. 1895. De heeren H. J. Keijser en P. P. Kikkert werden met resp. 127 en 120 van de 135 stemmen herbenoemd tot hoofdingelanden van de Dertig Polders. Oudeschild, 22 Nov. 1895. Het 35-j. bestaan van de Vereen. Neptunus werd in De Zeven Provinciën feestelijk ge vierd. De leiding berustte bij de heer Mulder, voorz. Het Muziekgezelschap Tri- nitas, van den Burg, verleende zijn mede werking. Oosterend, 23 Nov. 1895. Benige mos- selenvisschers voeren heden binnen drie uur van Harlingen naar Oudeschild. Men beweert, dat een zeilschip deze afstand nog nimmer in zoo korte tijd aflegde. Stoombooten doen er vier uur over. ZOO SPRAK. DR. R. B. EVERHUIS: De vrede zal niet komen van de diplomaten, van de arbeidersbeweging of van de Volken bond, maar alleen van Christus. Waar Christus Koning is, vallen de muren van verdeeldheid en strijd. SUVICH, Ital. onderminister Buitenl. Zaken: Ik geloot aan onze overwinning. De veldtocht in Abess. was noodig. Mus solini 'had zijn volk brood beloofd. Men late ons zes maanden onze gang gaan. Wij zullen Abess. beschaving brengen en er orde scheppen. Daar kunnen wij Le ven. Daarna zullen wij ons naast Frank rijk en Engeland scharen. THE TIMES, Engelsch blad: De po sitie der 500.000 joden in Duitschland is een onloochenbaar schandaal. Zij wor den 2e-rangs burgers. De huidige vervol ging wordt met wild fanatisme gevoerd, met het doel, de heele Joodsche gemeen schap in Duitschland te vernietigen. De joden zitten in een val. Iedere brood winning wordt hun onmogelijk gemaakt. Er schijnt voor hen geen enkeLe hoop meer te bestaan. FLAND1N, Fransch Minister v. Staat: Frankrijk is bezield door een absolute vredeswil. Regeering en volk zullen niet toestaan, dat de oorlog in Europa op leeft. MIDDENSTANDERS. Een abonnement bij N.V. PROVINCIAAL BELANG. Q Handelsinformatie- en Incas- sobureau voor de Midden- Q stand, opgericht 1864, biedt Q in deze tijd groote voordee- len. O Een volledig prospectus, waaruit zulks duidelijk blijkt met een ex. van de 14-daag- sche zeer verzorgde courant wordt op schriftelijke aan- 9 vrage p.o. verstrekt. N.V. PROVINCIAAL BELANG, Amstelstr. 14, Tel. 32000 (6 lijnen) Q AMSTERDAM C. Voor Middens! Fed. en Bonden Q kan een speciale overeenk. getrof- CIJFERS UIT AMERIKA: (ontleend aan Bulletin Bur. of Adv.) 25 adverteerders trokken in 1933 6.145.000 dollar meer uit voor couran tenreclame dan in 1932. Zij verdienden dat jaar netto 103.490.902 dollar meer. 25 adverteerders gaven datzelfde jaar 7.461.000 dollar minder uit aan couran tenreclame. Zij verdienden dat jaar netto 45.166.134 dollar minder. De tweemaal 25 adverteerders zijn niet maar willekeurig gekozen. In beide groe pen zijn telkens dezelfde branches verte genwoordigd en wel door gelijkwaardige bedrijven. Zoo staat b.v. tegenover een tabaksfirma in de ééne groep ook een tabaksfirma in de andere groep van de zelfde beteekenis. Meer advertenties, meer winst. Ook voor Texel gaat dit op. Het beste en goedkoopste kunt gij in voorraad hebben, gij zult er onvoldoende van verkoopen, wanneer ge niet adver teert. Wie meent, dat adverteeren hem te duur komt, vrage ons adv. tarief. Ook de kleine zakenman stellen we in de gelegenheid te adverteeren tegen een regelprijs, welke zijn financieele kracht niet te boven gaat. ADM. TEXELSCHE COURANT. IIIIIUIIIIIIIlülll RADIO llllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Abessinië. Bij Addis Abeba bevindt zich een drietal omroepzenders: een van Italiaansch fabrikaat, een kleintje van ge mengd fabrikaat en een amateurzender, gebouwd door de zoon van de Fransche zaakgelastigde. Denemarken. De zender Kalundborg bevindt zich aan de Groote Belt, N. W. van Seeland, zoo dicht aan de kust, dat de Deensche Radioraad 48000 kronen toe stond om de zender voor overstrooming bij zware storm te behoeden. De kust zal er goed beschermd worden. In Tsjecho-Slowakije hebben vele autobussen radio, nadat bij proeven ge bleken was, dat de ontvangst gedurende de reis uitstekend was. Amerika. De Amerik. stratosfeer- vliegers Stevens en Anderson, over wie we Woensdag schreven, hielden op 9300 M. een radiogesprek van drie mnt. met Londen en op 9000 M. met een vliegtuig dat op 950 M. van Los AngelosSam-* Francisco vloog. EEN LACH EN EEN TRAAN. In het nieuwe Belgische kabinet zitten eenige ministers zonder portefeuille. De zen hebben blijkbaar wijselijk vóór de devaluatie hun bankpapier tijdig omge wisseld in goud. Er is geen luchtrecht meer in Europa. Hieruit komt wel zeer duidelijk het gemis van eenWolkenbond tot uiting. In de afgeloopen week stond een chauffeur terecht, omdat hij zijn vrouw in de zijde had gestoken. Vriendelijker ware geweest, indien hij haar in de kunst zijde had gestoken. Omtrent een kalender lezen we, dat deze twaalf prachtige, rustige bladzijden heeft. Dat geeft ons de zekerheid, dat het geen moderne dagbladen zijn. In Philadelphia is een auto geconstru eerd, waarmee men tevens vliegen kan. Tot nu toe placht men met een auto alleen maar tegen een boom te vliegen.. Een medische medewerker van een dag blad voldoet aan een verzoek om advies voor een steenpuist in de nek, en besluit met de woorden: „Op deze wijze zult u de steenpuist onder de knie krijgen". Wij betwijfelen, of deze raad erg gewaar deerd zal worden. mm m m hoofd en neus door inademing der geneeskrachtige dampen van in DOOZEN CJ van30 ct. Wat Mljnhardt maakt 15 gotd DE COCKSDORP. fen worden. Q □□□□□□□ÖÖD O mm m mm m mm m V

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 2