Bsnauwd borst? TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT '£\"/2a/_L op de Texelsche Berichten hgeroIc zilmeta) Moeder is zóó blij! Zaterdag 23 Nov. 1935 Wentel dien last van U af door intijds Abdijsiroop te nemen. Thans slechts 75 ct. per flacon! H FABRIKAAT MODEL 562 Moeder had lepels en vorken, die telkens weer gepoetst moesten worden om mooi op tafel te komen. Ze had t al dikwijls over Zilmeta gehad, dat altijd goed blijft en alleen maar hoeft afgespoeld. Maar tot koopen kwam 't niet. Toen heeft Vader met ons samengespan nen en met ons allen hebben wij haar een pracht-cassette Zilmeta gegeven. Dat vindt ze haar mooiste cadeau I Complete cassettes vanaf f 1 0.90 In model no. 562 vanaf f 22.40 in cassette met buffetbak. VLEIWRIJ DOOR EN DOOR WOL. Over het verwerken van Neder- Iandsche wol in eigen land. In de vergadering van de Tweede Ka mer van Woensdagmiddag heeft de heer H. D. Louwes (Vrijh. Bond) wederont een lans gebroken voor het verwerken van Nederlanüsche wol door onze eigen in dustrie ten behoeve van b.v. burgerlijke dienstkleeding, met name die, welke bij P.T.T. in gebruik is. Ik geloof, aldus de heer Louwes, dat het een onjuiste gedachte is, dat de Ne- derlandsche wol daarvoor niet geschikt zou zijn. Wanneer de Minister zich nader in deze zaak verdiept, zal hij tot de com clusie komen, dat inderdaad veel Nederl. wol gebruikt kan worden. Er heerscht in de kringen, die het laken moeten beoorj deelen een schrik voor de wol, die in de oorlogstijd werd opgevorderd, maar sindsdien is in Nederland het fokken van, een schaap, dat veel betere wol draagt, het TEXELSCHE schaap, sterk toegeno men. De wolproducenten hebben boven dien de sorteering zelf in handen geno-r men, waardoor de kwaliteit belangrijk is verbeterd. Hierdoor heeft de Minister van Def. kunnen toezeggen, dat hij eeu ernstige proef zal nemen met het verwer ken van Nederl. wol in de militaire klee ding. Wanneer men in deze medewerking noodig heeft, zoo besloot de heer Lou wes, zal de Ned. Fed. tot verbetering van de Wolhandel, te Alkmaar, alle mogelijke hulp tot het nemen van die proeven on getwijfeld gaarne vernemen. In zijn antwoord deelde Minister De Wilde mee, dat hij deze zaak ernstig zou bekijken en dat hij. niet ^zal nalaten de wolindustrie te steunen, waar dat kan. We zijn de heer Louwes dankbaar voor de volharding, in deze zaak aan de dag gelegd, en hopen voor hem, en onze wol- producenten op gunstig resultaat. Red. VOOR DE CHR. BEWAARSCHOOL. We maken belangstellenden opmerk zaam op de adv., waarin biezonderheden worden meegedeeld oyer een bi Eben Haëzer te beleggen „Gezellige Avond". Voor een te houden loterij zijn nu reeds lootjes te bekomen. NAAR TEXEL. Naar wij vernemen zal Max R. Frey, de student in de rechten te Weenen, met wie Siem de Waal het grootste deel van zijn Esperanto-propaganda-reis door Eu ropa en N.-Afrika maakte, in de zo mer van volgend jaar naar Texel komen. Het ligt in zijn bedoeling in ons land lezingen te houden over de wereldtaal bij uitnemendheid, het Esperanto. Wilt Ge verlichting in den kortst mogelij ken tijd? Wilt Ge dat benauwde gevoel, dat overmatige fluimen doen ophouden, pleeg dan geen verzuim door te wachten en Uw hoest te laten ontaarden in een of andere gevreesde kwaal. Nog zijn Uw organen ge zond, laat ze niet ziek worden door het met ziektekiemen beladen slijm. Weer op na tuurlijke wijze de ziekteaanval af. Zorg dat die laaie slijm die U het ademen bemoeilijkt, wordt verwijderd. Neem Abdijsiroop, die stopt den hoest, maakt Uw ademhalings organen gezond, geeft Uw borst de weer stand die deze noodig heeft en zal U weer vrij, ruim en diep doen ademhalen. li— WIBHIHI IU ill In' ifjg® VAN ZON EN MAAN. @|f!in MAAN ZON Datum: Op: Onder: Op: Onder: Z. 24 Nov. 5,56 14,34 7.33 15,57 M 25 7,08 15,04 7,34 15,56 D. 26 8,18 15,44 7,36 15,55 W 27 9,19 16,38 7,37 15 54 D. 28 10,08 17.44 7,38 15,54 V. 29 10.48 19.— 7,40 15,53 Z. 30 11,17 20,21 7,42 15,52 Dinsdag 26 Nov. Nieuwe maan. RADIO-CENTRALE. Radio-Centrale den Burg vangt met ingang vain deze week het doorgeven van haar derde programma (zie in uw radio- blad programma voor distributiebedrijven letter C) om acht uur v.m. aan. R.K. VOLKSBOND. Uit de vergadering van de R.K. Volks bond, Woensdag in De Zwaan gehouden, deelen we mee, dat ingekomen was een schrijven inzake opheffing Nationaal-Cri- sis-Comité. Er zal getracht worden het Plaatselijk Comité in stand te houden. Voor het publiceeren van mededeelin- gen zal nogmaals om plaatsing van een bord in de tuin voor de kerk worden ge vraagd. Tot leden van de Comm. voor de cur sussen werden benoemd de heeren C. W. Bakker Wz., J. Stiekema en Th. Buisman; voor de Brandstoffen-inkoop de heeren G. M. Bos, Joh. v. Heerwaarden en Th. Graaf Cz.; voor de kascontrole de heeren Th. Buisman, W. Barhorst en W. Dijt. Overwogen wordt in samenwerking met de L.T.B. een cursus Eerste Hulp bij Ongelukken op te richten. Bij de rondvraag werd het oordeel ge vraagd over de verstrekking van goed- koope groenten. Antwoord: Zal niet meevallen; de meeste arbeiders telen zelf groenten. De heer Th. Buisman vroeg naar Volksbondinsignes. Er zal prijsop gaaf gevraagd worden. De heer C. Witte Pz. vroeg, of brandstoffen jriet el ders betrokken kunnen worden, wanneer de plaatselijke handel niet wil meewerken. Voorz. antwoordde, dat dit kan en zeker geschieden zal. Wat het lidmaatschap van de brandstofinkoopcentrale betreft, werd besloten, dat zij, die zonder geldige re-1 iden bedanken, slechts 75 pet. van het ge storte geld terugontvangen. Op voor stel van de heer N. C. Bakker zal het Be stuur overwegen een retraitefonds te vormen. Op voorstel van die secr. werd besloten viermaal per jaar een H. Mis te doen opdragen met algemeene H. Communie. Tevens werd op voorstel van de heer J. Huisman besloten bij over lijden van leden of huisgenooten van le den de begrafenis door leden te doen plaatshebben. De voorzitter dankt de heer Jn. H. Schraag voor het vele in het belang van de Volksbond verricht. Spr. hoopt de heer Schraag steeds bereid te vinden ver dere steun te verleenen, waar deze noodig mocht zijn, waarop de heer Schraag be vestigend antwoordt. Hierna volgt sluiting met de Chr.groet. De collecte voor Hulp 'in Nood bracht f 1.03 op. Thans in kas f4.85. H. DEN HOORN. FILMAVOND. Ter aanvulling van de adv. in vorig nr., kunnen we nog meedeeLen, dat op de avond, dat hier de Haarlem- en Heem stedefilm wordt vertoond, (Donderdag) mevr. VisserDewald vioolmuziek ten gehoore zal brengen. OOSTEREND. NUT EN GENOEGEN. Zooals uit een adv. in dit nummer blijkt, houdt Nut en Genoegen op 27 dezer haar eerste vergadering. Evenals vele andere vereen, ging ook Nut en Genoegen de laatste jaren in le dental achteruit, waardoor de vergaderin gen minder werden bezocht. Teneinde hierin zoo mogelijk eenige verbetering te brengen, is op de onlangs gehouden huishoudelijke vergadering besloten de contributie te verlagen van f 2.,per lid op f 1.50 voor gehuwden. Liezen hebben daarvoor het recht, hun echtgenooten te introduceeren. Voor ongehuwden be draagt de contributie fl.voor heeren, f 0.75 voor dames. De extra bijdragen, gedurende de laatste jaren voor iedere vergadering betaald, zijn vervallen. Het bestuur hoopt zoo het ledental weer te doen toenemen, en de vergaderingen ge zelliger te maken. De eerste avond is ge wijd aan het tooneel, voor de Jamuari-ver- gadering moeten nog besprekingen wor den gevoerd, terwijl met vrij groote ze kerheid kan worden bericht, dat in de Fe- bruari-vergadering Daan Pool optreedt. Nut en Genoegen hoopt volgende winter zijn 75-jarig bestaan te herdenken. Het zou jammer zijn, indien de vereeniging die de oudste op Texel is, door gebrek; aan belangstelling moest worden opge heven. Mogen alsnog velen van de gelegenheid gebruik maken door zich tqgen de ver-» laagde contributie als lid op te geven. Garanllemerk op elk artikel.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 5